Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Za koju god zemlju da se odlučim ludilo. U Srbiji se ništa ne preduzima odnosno uglavnom alibi mere, a u Grčkoj diktatura pred vratima:

 

U Solunu panduri jure skatere (iako skate nije zabranjen):

 

U Karditsi panduri zgrabili devojku sa klupe, bacili na zemlju, stavili pod lisice i priveli zato što im je prilikom kontrole pokazala "disobedience", šta god da to značilo (verovatno ih opsovala, ali to se ne rešava ovako):

 

U Grčkoj raspad sistema, 2.200 novozaraženih na 11,911 testova, što znači stopa pozitivnih od 18,45%. 400 na intubaciji, 59 smrtnih slučajeva. Halkidiki na sreću pao sa 40-70 slučajeva na 10. Pošto se na lokalu i dalje vredno upljuvavaju (nose maske kad šetaju sami, u grupama od dvoje ili četvoro, a onda zastanu kad se sretnu njih ko zna koliko, pa spuste maske i krenu da kokodaču i upljuvavaju se samo tako), biće da je prevashodno delovalo presecanje pupčane vrpce sa Solunom.

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

Za koju god zemlju da se odlučim ludilo. U Srbiji se ništa ne preduzima odnosno uglavnom alibi mere, a u Grčkoj diktatura pred vratima:

 

U Solunu panduri jure skatere (iako skate nije zabranjen):

 

U Karditsi panduri zgrabili devojku sa klupe, bacili na zemlju, stavili pod lisice i priveli zato što im je prilikom kontrole pokazala "disobedience", šta god da to značilo (verovatno ih opsovala, ali to se ne rešava ovako):

 

U Grčkoj raspad sistema, 2.200 novozaraženih na 11,911 testova, što znači stopa pozitivnih od 18,45%. 400 na intubaciji, 59 smrtnih slučajeva. Halkidiki na sreću pao sa 40-70 slučajeva na 10. Pošto se na lokalu i dalje vredno upljuvavaju (nose maske kad šetaju sami, u grupama od dvoje ili četvoro, a onda zastanu kad se sretnu njih ko zna koliko, pa spuste maske i krenu da kokodaču i upljuvavaju se samo tako), biće da je prevashodno delovalo presecanje pupčane vrpce sa Solunom.

 

Ja obrnuto - gde god dodjem, tu se poboljsa 🙂

 

Platite me da vam dodjem!

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

 

Info iz ove priče: u Medigroupu se ipak tretira Corona ako nije baš slučaj za respirator. Supruga, koja je upućenija u tematiku, saslušala, koje lekove daju snaji, i sve je tu šta bi trebalo da bude. Veoma utešno za sve, koji bi hteli da izbegnu maltretiranja i rizike državnog zdravstva.

 

Da li lece u Medigroupu ili idu svaki dan? Jel ima vise ulaza za  korona/ne korona pacijente ili svi djuture sa ulaza u Milutina Milankovica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ja obrnuto - gde god dodjem, tu se poboljsa 🙂

 

Platite me da vam dodjem!

 

Moram da preformulisem - odakle odem, tu se pogorsa!

 

Otisla iz Srbije 26 juna - tamo haos u julu.

Otisla u avgustu iz NL, krenulo da raste tamo.

Otisla s Floride polovinom oktobra - pogledajte krivu.

Otisla 30.oktobra iz Srbije - sta da vam pricam, kad vidite kako je?

Link to comment
Share on other sites

evo malo dijagrama iz Nemacke, razvrstano po danima u sedmici. 2.11. su uvedene mere softt lockdown.

inficiranih u celoj Nemackoj

spacer.png

umrlih u celoj Nemackoj:

spacer.png

 

isto to za NRW (jer smo najgori od sve dece):

spacer.png

 

spacer.png

 

kao sto se da videti, broj inficiranih polako dovodimo na plato, ali ce biti potrebno jos vremena (i mozda dodatnih mera) da se to svede na nivo od septembra.

broj umrlih "kasni" za brojem inficiranih i tu smo jos uvek u eksponencijalnom rastu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

 

Moram da preformulisem - odakle odem, tu se pogorsa!

 

Otisla iz Srbije 26 juna - tamo haos u julu.

Otisla u avgustu iz NL, krenulo da raste tamo.

Otisla s Floride polovinom oktobra - pogledajte krivu.

Otisla 30.oktobra iz Srbije - sta da vam pricam, kad vidite kako je?

Napisi i kad si dosla, pa da uporedimo pikove. :lol_2:

 

 

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Inace, cisto da vas pohvalim sve na temi, bio sam na nekoliko foruma da se informisem o kovidu, ovde bukvalno, narocito od septembra od kada sma dosao, vlada tamna atmosfera kako mi odgovara..razlicito s emisli, ali se svacije postuje, svako gleda da  pomogne koliko je do njega(mada, mislim da pojedini ovde ponekad malo npeotrebno plase ljude, ali samo ponekad), vise vas mi je postalo  i drago za kratko vreme..tako da, ako nista, kad je vec ova govnjiva situacija, drago mi je sto sam vas upoznao ovde, makar online..ne znam koliko cu i kako da svracam, bilo bi dobro da napravim manji brejk, ali necu da se zaricem, bilo kako bilo, cisto da znate sta mislim..

Edited by Harmonika
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

Secate se olakshanja diljem planete kad se utvrdilo da decica nemaju receptore za Covid 19? Nasuprot tome, virus HIV je prelazio sa majke na dete cak i pre rodjenja, deca nisu bila zasticena? Da li je bilo u proslosti i koliko zaraznih bolesti uopste ima koje ne pogadjaju ovu populaciju ili je covid 19 prvi i za sada jedini? Uz ogromnu zajhvalnost Bogu ili Prirodi sto je tako, ono sto moje razmishljanje o Covidu pomera u zonu sumraka je bas taj "detalj": deca, buducnost naseg sveta je postedjena. Nekako verujem da na toj strani treba traziti sve odgovore. 

Pa klinci su od početka covid zvali boomer remover.

Kod moje srednjoškolke, od njih 15 u grupi, danas je osmoro bilo u školi ( nema ocenjivanja, završen prvi kvartal). Bogme, imaju simptome, ali retko značajnije. Dočim je kod mlađe u osnovnoj polugrupa cela, svi regularno dolaze.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vilhelmina said:

Izglada da svedska vlada vise nema strpljenja za kilavog Tegnela. On i dalje drzi svoje konferencije za stampu od utorka do petka, ali jucer (ponedeljak) izasao premijer i ogranicio javna okupljanja na osam osoba. Znaci, odnosi se na onu vrstu okupljanja za koju je do sada bilo ogranicenje na 50 osoba. Dalje znaci da policija moze da rasturi javne skupove na kojima se okupi vise od osam dusa. Receno je i da zabrana ne vazi za privatna okupljanja, jer tu drzava nema nadleznost, ali se preporucuje da ovo sto vazi za javne, bude normirajuce i za privatne skupove.

Tegnela ni blizu u trenutku dok premijer to saopstava, ali tu je njegov sef, direktor Folkhälsomyndigheten, ministar policije i jos neki. 

Nije prvi put da se premijer obraca javnosti mimo Tegnela, ali primecujem da je u poslednje vreme ucestalo, a i postalo konkretnije. Ja se iskreno nadam da je dosao kraj Tegnelovim sumanutim eksperimentima i inacenju. Nece mu to nikada i niko javno reci, ali prilicno je jasan trend da ga se marginalizuje i skloni u stranu.

Eeeeh, a kad bi znala koliko ljudi, i to ozbiljnih, ne teoreticari zavere, cak i doktori i pulmolozi, hvale svedske mere ovde..iako, naravno, verovatno veze nemaju sta se desava tamo..niti su bili u Svedskoj od kada traje ovo, niti imaju nekog da im javi..nemam ni ja, ruku na srce, bas mi je komplikovano i da ispratim na osnovu tvojih izlaganja kakav sistem tamo vlada,a i gledam prvenstveno  svoje dvoriste, ali ja sam niko i nista,nemam javni uticaj, a i ne pricam napamet..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Snaja po bratu od ujaka, bratanac i njegova verenica fasovali Coronu. Bratanica čista. Bratanac bez iakvih problema i pored Corone a snaja i bratančeva verenica upale pluća i gadno se muče sa bolovima po celom telu, mučninama, ukusom metala u ustima i nemogućnošću da jedu. Leče se u Medigroupu i primaju infuzije. Bratančeva verenica u već malo boljem stanju, snaja ne zna kako će da ode na sledeću infuziju jer se oseća slabo. Mislim da će to ipak biti sve O.K.

 

Info iz ove priče: u Medigroupu se ipak tretira Corona ako nije baš slučaj za respirator. Supruga, koja je upućenija u tematiku, saslušala, koje lekove daju snaji, i sve je tu šta bi trebalo da bude. Veoma utešno za sve, koji bi hteli da izbegnu maltretiranja i rizike državnog zdravstva.

Dovoljno je i ovo o infuziji, to nećeš dobiti nigde u javnom zdravstvu ambulantno, a infuzija prilično podiže.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Likvi said:

Pa klinci su od početka covid zvali boomer remover.

Kod moje srednjoškolke, od njih 15 u grupi, danas je osmoro bilo u školi ( nema ocenjivanja, završen prvi kvartal). Bogme, imaju simptome, ali retko značajnije. Dočim je kod mlađe u osnovnoj polugrupa cela, svi regularno dolaze.

da, sa tim sto deca posle prenose roditeljima, izgleda da bar 40% zarazenih u psolednje vreme i otpada na ljude koji u kuci imaju skolarce..tako da, ovi idioti su mogli makar neki vanredni raspust da uvedu, dok se ne smiri ali nece ni to..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Harmonika said:

da, sa tim sto deca posle prenose roditeljima, izgleda da bar 40% zarazenih u psolednje vreme i otpada na ljude koji u kuci imaju skolarce..tako da, ovi idioti su mogli makar neki vanredni raspust da uvedu, dok se ne smiri ali nece ni to..

Slažem se za raspust.

Put je obično bio- roditelji preneli detetu, bar u mom okruženju.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...