Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

15 minutes ago, djole said:

 

Ta žena ima nesvakidašnji talenat za mlaćenje prazne slame, relativizaciju i zamenu teza. Kada krenem da je slušam, posle 5 minuta ne znam da l' sam poš'o, da l' sam doš'o; bukvalno me urniše na fin način, kao da mi boa konstriktor steže ovo malo mozga što ga imam.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Likvi said:

Ne, kriju. Bila je priča da su novinari tražili po onom zakonu o dostupnosti informacija u Nišu, iskulirali ih

 

Sramota. Kako Hrvati svakog jutra objavljuju podatke detaljno i transparentno. Ali valjda onda ne bi mogli nikako da plase narocito ove (nas) mladje, a kod nas se cela strategija zasniva na tom zastrasivanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, onaj tip da s njom ne možeš ljudski ni da se posvađaš, ne dozvoljava svojim tupo- telećim pričama. Iskreno, pravi izbor od Vučića. Postavljena da bismo se zabavljali njenom bistom, a pri tom se ne da lako istrolovati u javnom nastupu. Gledala sam joj ocene na Oceni profesora- katastrofa.

1 minute ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Sramota. Kako Hrvati svakog jutra objavljuju podatke detaljno i transparentno. Ali valjda onda ne bi mogli nikako da plase narocito ove (nas) mladje, a kod nas se cela strategija zasniva na tom zastrasivanju.

Ne znam da li ti je promaklo ono što sam čula za D.Mišović- preventivno hospitalizuju starije. Ako ne covid- od intrabolničkih infekcija umireš sigurno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Likvi said:

Ne znam da li ti je promaklo ono što sam čula za D.Mišović- preventivno hospitalizuju starije. Ako ne covid- od intrabolničkih infekcija umireš sigurno.

 

Ej, video sam, ali to mi nije jasno. Kako ih to preventivno hospitalizuju? Bolnica se pretvara u pritvor za stare? Sto kazes, dusu dalo da neka bakterija pohara sve to.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Likvi said:

Da, onaj tip da s njom ne možeš ljudski ni da se posvađaš, ne dozvoljava svojim tupo- telećim pričama. Iskreno, pravi izbor od Vučića. Postavljena da bismo se zabavljali njenom bistom, a pri tom se ne da lako istrolovati u javnom nastupu. Gledala sam joj ocene na Oceni profesora- katastrofa.

 

To, ne možeš ni da se iznerviraš k'o čovek (a ne može ni ona tako lako, izgleda), samo da se krstiš dok je slušaš i pitaš se dokle će.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Ej, video sam, ali to mi nije jasno. Kako ih to preventivno hospitalizuju? Bolnica se pretvara u pritvor za stare? Sto kazes, dusu dalo da neka bakterija pohara sve to.

Ja, lično, ne verujem u priču o umrlima i tajnoj bazi. Vlasti odgovara da stavlja katakmizlične naslove u tabloidima, a ne odgovara da objavljuje mrtve, nije nego. Mnogo je veliki novac u igri, jedan poziv random doktoru koji kaže moraš tako i tako- setimo se priče kako je hlorokin otet KC Kg. I mislim da su udruženja " pobunjenih" lekara takođe fingirana stvar.

Link to comment
Share on other sites

Slovacka ce preko vikenda pokusati da testira celu naciju. :krstipd4:

 

Izuzeti iz testiranja ce biti oni mladji od 10 godina i stariji od 65. Znaci oko 4 miliona ljudi. Postavljene su testne stanice, cekpointi, drive-by i sta sve ne...

Testiranje ce biti na "dobrovoljnoj" bazi. Namerno sam stavio pod navodnike, jer onaj ko se ne prijavi kao dobrovoljac ce biti smatran inficiranim i prinudjen na 10 dana neplacenog karantina s opcijom da sam sebi plati PCR test u tom periodu i tako dokaze svoju "cistotu". Sa negativnim testom se dobija propusnica za slobodno kretanje, putovanje na posao, posetu restoranu i sl, kao u filmu 5-i Element😄

 

Vec par nedelja je ovaj plan u razvijanju i kao glavni problem je do sada navodjen nedostatak strucnih lica. Pre par nedelja su rekli da je ljudski kapacitet na 63% da bi se to ostvarilo, prosle nedelje kazu 84%. Za ovu mobilizaciju preko vikenda ce i Madjarska priskociti sa svojim ljudima u pomoc kako bi se izguralo to do kraja.

 

Premijer rece da ce da da otkaz ako akcija ne uspe, a opozicija vec trlja ruke i kruze price da ce pokusati da sabotiraju stvari ne bi li ucinili da vlast izgleda nesposobna.

 

Ako uspeju, svaka cast. Mozda ce to da bude dobra pokazna vezba za Srbiju? 😄

  • Like 2
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

ala me hoće da razvozim ljude po kovid ambulantama, neverovatno. Lep pozdrav iz Šumica 🙂

Dajte mi jedno pola sata da odlepim pa idemo u Bel medic. Ako nije 80 ljudi pre nas nije ni jedan, a pojma nemam koliko lekara gore na spratu uopšte radi u ovu lepu subotu.

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

ala me hoće da razvozim ljude po kovid ambulantama, neverovatno. Lep pozdrav iz Šumica 🙂

Dajte mi jedno pola sata da odlepim pa idemo u Bel medic. Ako nije 80 ljudi pre nas nije ni jedan, a pojma nemam koliko lekara gore na spratu uopšte radi u ovu lepu subotu.

 

Ko je sad? 

Gde ih samo nalazis?!

Link to comment
Share on other sites

Juce pricam ovde sa komijom i vezi ovih novi mera oko zatvaranja u Francuskoj. I kaze on ne vidi poentu da se zatvaraju butici odece i obuce , kad ih svako ima u velikim supermarketima koji su otvoreni. Npr ima veliki Carrefour supermarket i u sklopu zgrade ima 10ak butika obuce i odece. Oni su svi zatvoreni a carrefour radi, unutra prodaju odecu. U cemu je razlika zatvoriti butike? svakako u te butike svrati mnogo manje ljudi nego sto se u isto vreme mogu naci kupci u carrefour-u. Nema nikakve logike.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Slavisa iz Tavankuta said:

Juce pricam ovde sa komijom i vezi ovih novi mera oko zatvaranja u Francuskoj. I kaze on ne vidi poentu da se zatvaraju butici odece i obuce , kad ih svako ima u velikim supermarketima koji su otvoreni. Npr ima veliki Carrefour supermarket i u sklopu zgrade ima 10ak butika obuce i odece. Oni su svi zatvoreni a carrefour radi, unutra prodaju odecu. U cemu je razlika zatvoriti butike? svakako u te butike svrati mnogo manje ljudi nego sto se u isto vreme mogu naci kupci u carrefour-u. Nema nikakve logike.

 

Ima logike.

Zato što je manja mogučnost interakcije ljudi, jer je manje otovorenih trgovina. 

 

Dalje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MoonlightShadow said:

 

Ima logike.

Zato što je manja mogučnost interakcije ljudi, jer je manje otovorenih trgovina. 

 

Dalje.

 

 

 

U te trgovine je dnevno ulazilo max 10 ljudi, ne verujem da je ulazilo vise dok su bile otvorene. Nisu to radnje kao kod nas u trznim centrima, ili kao ovde u trznim centrima, neke skoro pa no name radnje. Nema kafica restorana pa da ljudi dolaze u znacajno vecem obimu nego ranije.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Slavisa iz Tavankuta said:

 

U te trgovine je dnevno ulazilo max 10 ljudi, ne verujem da je ulazilo vise dok su bile otvorene. Nisu to radnje kao kod nas u trznim centrima, ili kao ovde u trznim centrima, neke skoro pa no name radnje. Nema kafica restorana pa da ljudi dolaze u znacajno vecem obimu nego ranije.

 

Pa da, sve si ti to brojao i preračunao. Kao onomad kad si sjedio u vozu ili šeto po gradu. 

 

Dalje.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MoonlightShadow said:

 

Pa da, sve si ti to brojao i preračunao. Kao onomad kad si sjedio u vozu ili šeto po gradu. 

 

Dalje.

Da. Tako nesto. Nemam ja sta da brojim, vidim, tj video sam u vozu da svi nose maske, ima policija specijalna koja se krece po zeljeznickoj stanici i u vozu i gleda da li svi nose maske. Ne znam zasto ti je nesto cudno? 

 

Juce uvece komsija isao u ambulantu da mu izvade konce od posekotine, kaze u gradu ima mnogo ljudi, kako na ulici tako i u autima. Cudno mu je kad su izrecene mere da se ne sme izlaziti, tj sme ali uz papir. Pa svako ima papir da mora da nesto obavi van kuce i naravno da je onda mnogo ljudi. 

 

jos jedan edit. u vezi tih radnji.

Onda bi trebalo kao u Welsu da se ogradi deo u supermarketima gde ce se prodavati samo hrana i pice, a sve sto nije hrana da se ne prodaje, jer tako male prodavnice odece, obuce, tehnike ce bankrotirati a veliki lanci ce i dalje to sve prodavati. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...