Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, vilhelmina said:

Tegnel je upravo saopstio nove preporuke za stockholmski i jos dva najugrozenija regiona u Svedskoj (od ukupno 21). Ne preporucuju se posete prodavnicama, trznim centrima, teretanama, muzejima, pozoristima, sportskim takmicenjima, bibliotekama, bazenima, prisustvovanje sastancima... znaci nista osim sopstvenog doma, prodavnice hrane i apoteke. Mislim da restorane nije pomenuo eksplicitno, ali tamo je svakako vise ljudi nego u muzeju, pa valjda i njih treba izbegavati.

Ovako nesto od njega nismo culi od pocetka pandemije. Znaci, zadnje vreme doslo 😬.

 

Vili, verujem da je tako kako pricas za samotestiranje, pa tim brojkama ne mozemo,bas, verovati.

 

Ali, kako se objasnjava izuzetno mali broj umrlih sad? Te brojke bi trebale da su zvanicne

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sunshine State said:

 

Vili, verujem da je tako kako pricas za samotestiranje, pa tim brojkama ne mozemo,bas, verovati.

 

Ali, kako se objasnjava izuzetno mali broj umrlih sad? Te brojke bi trebale da su zvanicne

 

Ne znam, ovde nema puno price o tome i najveci broj ljudi je potpuno neobavesten i nazainteresovan. Zato i nema nikakvih objasnjenja. 

Licno mi je malo tesko da verujem u taj jos uvek jednocifreni broj mrtvih, bar ako kriterijumi za odredjivanje ko je umro od covida, a ko s njim, nisu bitno promenjeni u odnosu na prolece. A moguce da jesu. Zasto bi u tome primenjivali iste kriterije kao ostali, kad to ionako ne rade ni u cemu drugom vezanom za ovu pandemiju? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

 

 

Tegnel je stvarno crna ovce struke, on bukvalno dva najizvikanija sredstva ignoriše junački, maske i lockdown. Ili će junački da pogine ili da dobije Nobela, navijam za Nobela naravno.
 

 

Ova priča Nestorova o meskalinu, da li je stvarno nekad bio lek? Od sveg lupetanja zainteresovalo me, kad prođe frka na poslu baš ću da izguglam, zainteresovan sam 🙂

Edit: Ovaj kolega što ga evakuisalo testiran u HR. Negativan. Hajd budi pametan...

 

Ne gine mu Nobel.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas dobio izveštaj ih Hong Konga iz prve ruke. Oni su tamo imal danasi dva tri pozitivna, tako je u proseku svaki dan. Ljudi žive najnormalnije, sve radi, kafići restorani. Ali, ovih dana zatvaraju granice, niko ne može ni da uđe, ni da izađe bez dozvole. Oni koji žele da napuste Hong kong moraju 15 dana ranije da podnesu zahtev za dozvolu.

E sad, da li su pametniji ti Azijati, koji su nosili maske i sad se ograđuju od nas zapadnjaka kao da smo zombiji, ili mi, koji ćemo opet biti zaklučavani u kuće. Mislim da se odgovor sam nameće.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, urosg3 said:

Ova priča Nestorova o meskalinu, da li je stvarno nekad bio lek? Od sveg lupetanja zainteresovalo me, kad prođe frka na poslu baš ću da izguglam, zainteresovan sam 🙂

 

Mislim da je dobri doktor malo više čitao Kastanedu i spojio sve i svašta. Ja nisam ekspert za kulturu starosedelaca Južne Amerike, ali znam da je kod jednog dela njih, posebno onih zainteresovanih za ezoterično, pejotl (tj. meskalin) sveta biljka. Nisam nigde pročitao da ima neka medicinska dejstva, uglavnom su ga koristili za dostizanje određenog nivoa svesti, potrebnog za šamanske rituale ili kako se već to zove...e sad, pošto su šamani i neka vrsta plemenskih lekara, ko zna kakve su sve recepte imali, možda je tu bilo nešto i na bazi meskalina 🙃.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, implant said:

 

Mislim da je dobri doktor malo više čitao Kastanedu i spojio sve i svašta. Ja nisam ekspert za kulturu starosedelaca Južne Amerike, ali znam da je kod jednog dela njih, posebno onih zainteresovanih za ezoterično, pejotl (tj. meskalin) sveta biljka. Nisam nigde pročitao da ima neka medicinska dejstva, uglavnom su ga koristili za dostizanje određenog nivoa svesti, potrebnog za šamanske rituale ili kako se već to zove...e sad, pošto su šamani i neka vrsta plemenskih lekara, ko zna kakve su sve recepte imali, možda je tu bilo nešto i na bazi meskalina 🙃.

Izgleda ali bilo bi cool. Inače svako malo ponešto uđe u modu, bila neka Aronija sad, ulje od origana. Inače odavno planiramo gospodža i ja  kad završimo radni vek da odemo do te USA i da s otisnemo na coast to coast drive, pa da vidimo i taj pejoti šta nudi po Nevadama ili Arizonama 🙂
Valjda će ova korona prođe do tad, relativno se približio i taj plan...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

U Nemackoj su vec najavljene tuzbe protiv lockdown-a. 

Pa bilo je tuzbi i zbog nosenja maski i zbog raznih drugih stvari. Nista neobicno.

Sud treba da proceni da li je mera opravdana (a kad narednih 7 dana i dalje bude skakao broj inficiranih i umrlih, broj onih na intenzivnoj pa se punile bolnice tesko da ce sud stati na stranu tuzilaca.

Inace, AFD (neonacisti) su u prvim redovima protiv ovih mera, njihov sef rekao u parlamentu da je ovo dokaz diktature, a da se u borbi protiv diktature mora biti spreman na zrtve, iliti preminule od corone.

FDP sef u parlamentu takodje kritikovao mere, a njegovi ljudi sede u vladi NRW koja se slozila s merama...

 

Inace, posto mere stupaju na snagu u ponedeljak, naredna 3 dana (neki) ljudi nameravaju da luduju i "uzivaju u slobodi" - kao da corona virus ne hara i da situacija nije ozbiljna :ajme: .

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Izgleda ali bilo bi cool. Inače svako malo ponešto uđe u modu, bila neka Aronija sad, ulje od origana. Inače odavno planiramo gospodža i ja  kad završimo radni vek da odemo do te USA i da s otisnemo na coast to coast drive, pa da vidimo i taj pejoti šta nudi po Nevadama ili Arizonama 🙂
Valjda će ova korona prođe do tad, relativno se približio i taj plan...

 

Ja se ne bih zajebavao sa pejotlom i njemu (po snazi) sličnim biljčicama kao što je tatula, to su ozbiljni halucinogeni...držite se vi proverenih, lakših stvari 😉. Da ne prođeš kao Homer 😁, mislim da je ovo inspirisano Kastanedinim pričama o pejotlu:

 

 

Edited by implant
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj su vlasnici 11 barova u Berlinu podneli tuzbu zbog zatvaranja i dobili. 

Prema statstikama ugostitelja samo 2% zarazenih su se zarazili u restoranima i to im je glavni argument.

Slusao sam na RTLu vlasnika lanaca fitnes centara, najavio je tuzbu, u fazonu Kakav bih bio biznismen ako ih ne tuzim?! 

 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Ja se ne bih zajebavao sa pejotlom i njemu (po snazi) sličnim biljčicama kao što je tatula, to su ozbiljni halucinogeni...držite se vi proverenih, lakših stvari 😉.

ma dva penzosa, end of the road je ionako blizu, pravo vreme za takav eksperiment nešto se mislim 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

ma dva penzosa, end of the road je ionako blizu, pravo vreme za takav eksperiment nešto se mislim 🙂
 

 

Kako god, neka onda bude neko od poverenja blizu vas da može da pazi na ponašanje i pomaže ako bude frke 😉.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ras kass said:

U Nemackoj su vlasnici 11 barova u Berlinu podneli tuzbu zbog zatvaranja i dobili. 

Prema statstikama ugostitelja samo 2% zarazenih su se zarazili u restoranima i to im je glavni argument.

Slusao sam na RTLu vlasnika lanaca fitnes centara, najavio je tuzbu, u fazonu Kakav bih bio biznismen ako ih ne tuzim?! 

 

za 75% inficiranih nije moglo da se utvrdi gde su se ljudi zarazili, tako da im je argumentacija da se nisu zarazili u restoranima slaba.

 

Inace, Vlada je rekla da ce svima koji su pogodjeni merama isplatiti 75% zarade koju su ostvarili prosle godine u ovo doba. Sto ce reci, ostatak koji ce nastaviti da radi platice ovima da ne rade.

 

Pored toga, udruzenje lekara intenzivne nege je podrzalo mere vlade i upozorava da ce vrlo brzo ne samo kreveti biti popunjeni, vec i da ce imati manjak osoblja da se stara o pacijentima (kako covid pacijentima tako i drugim bolesnicima).

 

Naravno, Profa Strek (HIV specijalista) se i dalje protivi merama (kao sto radi od pocetka pandemije), smatra da treba izolovati stare i bolesne, a ostali da nastave da zive normalno (verujem da bi mu se svidela Vuciceva ideja o zatvaranju starih u kuce na neograniceno).

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

 

 

Naravno, Profa Strek (HIV specijalista) se i dalje protivi merama (kao sto radi od pocetka pandemije), smatra da treba izolovati stare i bolesne, a ostali da nastave da zive normalno (verujem da bi mu se svidela Vuciceva ideja o zatvaranju starih u kuce na neograniceno).

Makron je pomenuo tu varijantu kao mogucnost u principu ali je rekao da bi to bila diskriminacija po godinama i da to nije lepo ... - gde Brizit da zakljuca u kucu prebila bi ga zena :classic_laugh:

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Pariz nocas:

 

Ja ne znam da li je tako u svim katolickim zemljama ali u Francuskoj je 1 novembar koji je dan svetih ( ili mrtih sutradan valjda italijanima vazan) stvarno svetinja, tu masovno tradicionalno idu da obidju grobove roditelja predaka idu tamo odakle su i obilaze groblja, Makron ih je bas zeznuo sa ovim naglim karantinom uoci vikenda gde su se ljudi masovno spremali da otputuju na par dana. Mislim da nas je sve zatekao da niko nije ocekivao ovakvo zakljucavanje, ja sam ocekivala da ce da uvede naprimer policijski cas od 19h umesto 21h ili nesto slicno, ali vracanje na ono u martu niko nije ocekivao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1) Counter-concept from KBV, BÄK, @hendrikstreeck and @ChanasitJonas is not wrong but no solution. We are unsuccessful with requested appeals. Looking at today's development is enough. At the end of November we would have 100,000 infections / day

(2) With ffp-2 masks I don't protect anyone when eating in a restaurant. In care I cannot operate any “lock concepts” if the care workers are at home because of Corona. A high priority of other diseases does not succeed when doctors are sick and intensive care units are overcrowded

(3) we cannot protect the economy when hundreds of thousands are sick or in quarantine. Open schools are only valuable if the school class is not in quarantine for 1 week every 2 weeks and teachers are constantly absent due to illness and quarantine.

(4) The concept therefore seems helpless, which is surprising because the authors are renowned. It does not answer the question of how to prevent complete lockdown in the short term given the dynamics of the 2nd wave. If the concept had been followed, nan would only have lost crucial time

(5) So what is the counter-concept of @c_drosten , others and me? Gain time now with #WavebreakerShutdown to keep school and business open. Breaking exponential growth. To completely change the work of the health authorities during this time. How?

(6) Individual case tracking is a dead end. 75% sources of infection are already unknown. Contacts are found too late. Instead, the following should be done: like @c_drosten also demands: full focus on source clusters. Means: if there is a new case, you will be asked immediately

(7) Have you been to a cluster event such as a school class, party, team meeting, etc. If so: the cluster participants must be isolated immediately. So without prior testing. The health department imposes cluster isolation for 10 days. After 5 days you can “free yourself”. Benefits:

(8) The system has had a lockdown effect in Japan without being a lockdown. It's extremely fast because IMMEDIATE ISOLATION does not cause clusters to cause a superspreading event. For this we need the Spahn (ministar zdravlja) and RKI resolution, the basis for imposing isolation of the source cluster

(9) Follow-up of individual contacts would then be abandoned. Without these drastic measures, we would probably be back to exponential growth quickly after the wave break shutdown. The long-term perspective is vaccinations. Additional wave break may be necessary in the meantime

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek za mere ali pitanje je dokle ce ovako, ne moze drzava raditi mesec dana blagi lockdown pa opet mesec dana relaksirati mere. To je prevencija, to nije lecenje. Da su se tokom leta bavili kako se pripremiti ili unaprediti lecenje, oni se bavili time ko i koga pustati u zemlju sto im se nazalost obilo o glavu.  

Nisam ni optimista za novu godinu i bozic, opet ce tu bili okupljanja pa onda u januaru/februaru ajde opet u blagi lockdown. Mora nesto da se menja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ciao said:

Ja ne znam da li je tako u svim katolickim zemljama ali u Francuskoj je 1 novembar koji je dan svetih ( ili mrtih sutradan valjda italijanima vazan) stvarno svetinja, tu masovno tradicionalno idu da obidju grobove roditelja predaka idu tamo odakle su i obilaze groblja, Makron ih je bas zeznuo sa ovim naglim karantinom uoci vikenda gde su se ljudi masovno spremali da otputuju na par dana. Mislim da nas je sve zatekao da niko nije ocekivao ovakvo zakljucavanje, ja sam ocekivala da ce da uvede naprimer policijski cas od 19h umesto 21h ili nesto slicno, ali vracanje na ono u martu niko nije ocekivao

i u Nemackoj je 1.11. praznik i odrzavaju se neke ceremonije (ali je preporuceno da se to ove godine izbegne).

Mi imamo i 11.11. kada pocinje "5. godisnje doba" iliti karnevalsko vreme. No, ove godine su sve svetkovine tim povodom otkazane (jos pre mesec i vise dana).

 

Veceras bila neka reportaza o mestu u Belgiji, odmah uz nemacku granicu koje ima rekordni broj inficiranih: preo 6000 inficiranih u 2 sedmice na 100000 stanovnika. Ljudi krajem septembra odrzali neki tradicionalni vasar (da pokazu kako im corona ne moze nista) i sad djavo odneo salu.

 

Quote

Kirmes a gathering of mask grouches Bütgenbach wanted to demonstrate at the beginning of October that Covid and funfair are not mutually exclusive. "The fair fever is rising in the municipality of Bütgenbach" reported the "Grenzecho", the only German-language newspaper in Belgium, on October 1st. Three fair events took place on the first two weekends in October in the municipality of Bütgenbach. The events were planned as 'fairground light' with a lot of safety margin. In fact, they became a close happening for those who don't like masks. The number of cases is exploding. "Bütgenbach is a sad leader," notes the "Grenecho".

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Laki Dzep said:

Ja nisam ni znao da ova tema postoji, doduše nisam ni proveravao, a morao sam.

 

Elem, evo mog iskustva - koronu sam zakačio polovinom jula. Četiri dana ozbiljnog sranja gde su me mišići i naročito zglobovi toliko boleli da ja to ne mogu da opišem (možda zglobovi zbog toga što sam rekreativni sportista, bajs i trčanje kad god mogu, pa se oni najviše troše?). Temperatura do 38.2, glavobolja umerena do jača. Prvo je počelo kod moje devojke, pa nakon tri dana kod mene. Što je najjače, krvna slika moje devojke ne da osnov za PCR test i oni je pošalju kući sa hemomicinom (?!). Dođem ja nakon tri dana, moja kao pokaže da ima osnova za test, uradim test - pozitivan. Pitam ih kako je moguće da dvoje ljudi koji žive zajedno tretiraju na različit način - svi sležu ramenima.

 

Nakon toga samoizolacija. Spremamo se za more nakon tih 15 dana samoizoilacije, moja devojka ode na Torlak da radi PCR test, ja ga radim državno pošto sam već imao uput, ona negativna, ja - pozitivan 😂. Kad tad nisam puko... Onda još 15 dana samoizolacije, koju sam kršio uveče između 12 i 1 kad sam se šetao po kraju, kao po zatvorskom krugu, sat vremena šetnje. Treći test negativan, hvala Bogu.

 

E sad, nevolje su post kovidne - nešto jednostavno nije košer. Istrčim 7 km, kao da sam istrčao 15, neverovatan umor i povremeni bol u grudima. Vozim bajs 50 km, i to laganim tempom, dođem kući i osećam se kao da sam 150 uradio, uz jak osećaj bola u grudima. Opšti osećaj malaksalosti kod većih napora, ne znam kako to da opišem drugačije. Ja nisam nešto građen ko iz teretane i tako to, ali sam bio spreman na dugotrajne napore, tipa celodnevno pešačenje, hajking, vožnja bajsa, dosta trčanja - sad mi je sprema na otprilike 50%. Mogu i dalje dosta toga, al da dva dana posle toga ne izađem iz kuće. Not good.

 

Nije ipak sve bilo toliko loše - postaću otac po prvi put 💗 uspeli smo da napravimo kovid bebu, i to za vreme dok smo bolovali. Život je čudo!

 

Čuvajte se drugari

 

Prvo da čestitam na budućoj prinovi, a onda da te karam™ - zar te slučaj Odžo nije ničemu naučio? Ovo sranje ostavlja ozbiljne posledice koje i nisu očigledne. Tako da svako forsiranje fizičke aktivnosti dok se organizam potpuno ne oporavi je suludo.

 

Smanji doživljaj, rekreacija samo osnovno bez puno zamaranja dok se potpuno ne vratiš u normalu. Nemoj da i o tebi čitamo po portalima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

U Grčkoj potpuno ludilo sa Coronom. Solun, koji se dugo vremena drćao na 20-30 novozaraženih dnevno, u ekspres roku dostigao Atinu po broju zaraženih, čime ga ubacuju u crvenu zonu sa ekstra merama (maske svuda, i napolju i unutra, zatvaranje barova, kafića, restorana i samo take away operacije, od 12:30 noću do 5 ujutru zabrana kretanja izuzev za zaposlene u noćnim smenama, izgleda da će  i administracija i još što-šta izuzev škola i maloprodaje na pauzu, ali čekam detaljnije vesti na engleskom). Od ponedeljka izgleda da neće smeti zonu da napuste, ali o restrikciji međuzonskog putovanja se još diskutuje. "Mi lokalci" striktno navijamo za to da Solunjanima zabrane izlazak iz Soluna dok se obim outbreaka ne smanji. Trenutno imaju oko 400 novozaraženih (koliko i Atina) i ne treba da nam vikendom to donose na Halkidiki. Nas su sa 0-2 pokvarili na trenutno 9 (a bilo pre neki dan i celih 26), a taman je tek ovde ukinuta mera nošenja maski i na otvorenom, kojom su nas kao turističko područje maltretirali dok su u Solunu i Atini bez problema divljali. Ajde mi, koji smo pobegli ovamo da na selu budemo mirni od Corone, ali i lokalni Grci bi rado da neko vreme ne vide svoju decu na studijama u Solunu, rođake, prijatelje, mušterije (vikendom se Solunjani ovde lepo istroše, čak i sada van sezone), ukratko da se relativno čist Halkidiki izoluje od Solunskog ludila outbreaka.

 

Inače prosek starosti novozaraženih u Solunu 35,2 godine, mainly klinčarija željna "socijalnog kontakta", i.e. zabave, i njihove žrtve, koje dižu prosek godina na 35.  U prvom krugu su se grčke mere pokazale izuzetno efikasnima, sada su pukli i gube kontrolu. Bez kontrole i striktnog sprovođenja nema rešenja. Ne možeš ti da za medije kazniš 12togodišnjeg klinca zbog nenošenja maske na par koraka od kuće kad je skočio po sladoled a van toga pustiš gomilu majmuna da divljaju po parkovima pošto su im "jadnima" klubovi i kafiči oduzeti posle 12 (hm, nagradno pitanje, na koga li me takvo "dosledno" sprovođenje mera podseća).

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Akiro said:

U Grčkoj potpuno ludilo sa Coronom. Solun, koji se dugo vremena drćao na 20-30 novozaraženih dnevno, u ekspres roku dostigao Atinu po broju zaraženih, čime ga ubacuju u crvenu zonu sa ekstra merama (maske svuda, i napolju i unutra, zatvaranje barova, kafića, restorana i samo take away operacije, od 12:30 noću do 5 ujutru zabrana kretanja izuzev za zaposlene u noćnim smenama, izgleda da će  i administracija i još što-šta izuzev škola i maloprodaje na pauzu, ali čekam detaljnije vesti na engleskom). Od ponedeljka izgleda da neće smeti zonu da napuste, ali o restrikciji međuzonskog putovanja se još diskutuje. "Mi lokalci" striktno navijamo za to da Solunjanima zabrane izlazak iz Soluna dok se obim outbreaka ne smanji. Trenutno imaju oko 400 novozaraženih (koliko i Atina) i ne treba da nam vikendom to donose na Halkidiki. Nas su sa 0-2 pokvarili na trenutno 9 (a bilo pre neki dan i celih 26), a taman je tek ovde ukinuta mera nošenja maski i na otvorenom, kojom su nas kao turističko područje maltretirali dok su u Solunu i Atini bez problema divljali. Ajde mi, koji smo pobegli ovamo da na selu budemo mirni od Corone, ali i lokalni Grci bi rado da neko vreme ne vide svoju decu na studijama u Solunu, rođake, prijatelje, mušterije (vikendom se Solunjani ovde lepo istroše, čak i sada van sezone), ukratko da se relativno čist Halkidiki izoluje od Solunskog ludila outbreaka.

 

Inače prosek starosti novozaraženih u Solunu 35,2 godine, mainly klinčarija željna "socijalnog kontakta", i.e. zabave, i njihove žrtve, koje dižu prosek godina na 35.  U prvom krugu su se grčke mere pokazale izuzetno efikasnima, sada su pukli i gube kontrolu. Bez kontrole i striktnog sprovođenja nema rešenja. Ne možeš ti da za medije kazniš 12togodišnjeg klinca zbog nenošenja maske na par koraka od kuće kad je skočio po sladoled a van toga pustiš gomilu majmuna da divljaju po parkovima pošto su im "jadnima" klubovi i kafiči oduzeti posle 12 (hm, nagradno pitanje, na koga li me takvo "dosledno" sprovođenje mera podseća).

 

Danas mi je doktorka sa kojom sam pričao (tvrdi da je juče bilo 6,5k zaraženih u Srbiji) rekla da su i kod nas mahom zaraženi mladi, između 20 i 30. Posebno joj je zapalo za oko 96o godište, kaže da ih ima baš puno. Navela je to kao kuriozitet a ne kao neki podatak od medicinskog značaja, naravno.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...