Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 hours ago, implant said:

...kakav je to sistem koji pukne ako samo malo uspori?

...to je sistem liberalnog kapitalizma ili kapitalizma uopste, ne sme da stane, kao ajkula, ako prestane da pliva, ugusi se. Tom I  Marksovog kapitala....

P.S. Ima i gore, kad hoce ponovo da se pokrene, lele, al je to teeeeskoooo.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

Ovo me brine, jel bas to tako eksplicitno rekao? Na nekim mestima se pominje vakcina krajem decembra 

Jeste bas eksplicitno - e sad moze se tumaciti da li nece biti vakcine uopste do leta ili nece biti za francuze ali rekao je da na vakcinu ne treba da racunamo bar do leta

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sunshine State said:

 

https://www.danas.rs/drustvo/srbija-nije-spremna-za-novi-talas/

 

"Na drugoj strani doktorka Anđela Gavrilović ističe da mi nemamo dovoljno lekara i sestara koje bi mogli da rade u tim bolnicima i da bi mnogo bolje bilo da je novac uložen u proširenje kapaciteta za testiranje. „Pitanje je ko će da radi u tim bolnicama. Gde će se naći lekari i medicinske sestre? Umesto ogromnih para uloženih u gradnju tih bolnica, bolje bi bilo da smo podigli naše kapacitete za testiranje – naših sedam laboratorija, kada su napregnute do maksimuma, a to znači da svi zaposleni rade 24h, ne mogu da obrade više od 9.000 PCR testova. To je maksimum koji je moguć u izuzetnim okolnostima“, istakla je Gavrilović za Danas.

 

Moglo bi i puno više da se privatnim laboratorijama dozvoli da rade PCR testove.

 

Međutim, presladak je ukus kolača kojeg sada žderu da bi dozvolili još nekom da se osladi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve se zatvara u Francuskoj, bas me interesuje kakvo ce biti stanje u sportu i Evropskim takmicenjima kosarka i fudbal. Po ovome npr Asvel iz Liona ne bi smeo da napusta Lion da ide na meceve . Mislim ako zatvaraju pozorista , a to je isto nekome posao, onda treba da zatvore tj ne odobre da se ugraju sportske utakmice. Ne samo ovi bogati Francuski klubovi, vec i Nemacki. 

 

edit: sad sam procitao da ovaj lockdown ne vazi za profesionalni sport, a vazi za amaterski. 

To bi trebalo da znaci da onda glumci nisu profesionalni, da su ustvari amateri

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, wwww said:

 

neko pominjao maske i disciplinovan narod?

 

Azijati su maske nosili i pre korone, pa im je ova mera manje neuobicajena nego ostatku sveta, i za ocekivati je da ce proci neko vreme dok se i zapadni svet i ostatak sveta privikne na maske.

 

Obavih jutros PCR test u nasem Zavodu, pa sutra ako bude sve ok krecem na put! 

Javljam kako je i sta je 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šajze!

 

Zakacilo tasta, saznali jutros. U poslednjih nedelju dana, on i ja bas juce (pre testiranja) imali kontakt od oko dva minuta, isao sam kod njega da ostavim letnje gume u garazu. I tih par minuta bili na otvorenom, uz distancu. Tasta inace vec 10 dana ima temperaturu, radila 2 seroloska i 1 PCR - na svima negativna.

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni znao da ova tema postoji, doduše nisam ni proveravao, a morao sam.

 

Elem, evo mog iskustva - koronu sam zakačio polovinom jula. Četiri dana ozbiljnog sranja gde su me mišići i naročito zglobovi toliko boleli da ja to ne mogu da opišem (možda zglobovi zbog toga što sam rekreativni sportista, bajs i trčanje kad god mogu, pa se oni najviše troše?). Temperatura do 38.2, glavobolja umerena do jača. Prvo je počelo kod moje devojke, pa nakon tri dana kod mene. Što je najjače, krvna slika moje devojke ne da osnov za PCR test i oni je pošalju kući sa hemomicinom (?!). Dođem ja nakon tri dana, moja kao pokaže da ima osnova za test, uradim test - pozitivan. Pitam ih kako je moguće da dvoje ljudi koji žive zajedno tretiraju na različit način - svi sležu ramenima.

 

Nakon toga samoizolacija. Spremamo se za more nakon tih 15 dana samoizoilacije, moja devojka ode na Torlak da radi PCR test, ja ga radim državno pošto sam već imao uput, ona negativna, ja - pozitivan 😂. Kad tad nisam puko... Onda još 15 dana samoizolacije, koju sam kršio uveče između 12 i 1 kad sam se šetao po kraju, kao po zatvorskom krugu, sat vremena šetnje. Treći test negativan, hvala Bogu.

 

E sad, nevolje su post kovidne - nešto jednostavno nije košer. Istrčim 7 km, kao da sam istrčao 15, neverovatan umor i povremeni bol u grudima. Vozim bajs 50 km, i to laganim tempom, dođem kući i osećam se kao da sam 150 uradio, uz jak osećaj bola u grudima. Opšti osećaj malaksalosti kod većih napora, ne znam kako to da opišem drugačije. Ja nisam nešto građen ko iz teretane i tako to, ali sam bio spreman na dugotrajne napore, tipa celodnevno pešačenje, hajking, vožnja bajsa, dosta trčanja - sad mi je sprema na otprilike 50%. Mogu i dalje dosta toga, al da dva dana posle toga ne izađem iz kuće. Not good.

 

Nije ipak sve bilo toliko loše - postaću otac po prvi put 💗 uspeli smo da napravimo kovid bebu, i to za vreme dok smo bolovali. Život je čudo!

 

Čuvajte se drugari

  • Like 12
  • Love 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki Dzep said:

...........

 

Nije ipak sve bilo toliko loše - postaću otac po prvi put 💗 uspeli smo da napravimo kovid bebu, i to za vreme dok smo bolovali. Život je čudo!

 

......

Nova metoda lecenja - zPyVbxy.gif

Kontraindikacije - :baby:

:s_w:

Cestitke Dzepe, pa da se Dzep JR upise ovde sa "dugo Vas pratim i resih da se prikljucim"

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Nova metoda lecenja - zPyVbxy.gif

Kontraindikacije - :baby:

:s_w:

Cestitke Dzepe, pa da se Dzep JR upise ovde sa "dugo Vas pratim i resih da se prikljucim"

 

Its a girl 💗

 

Hvala na čestitkama. E sad, biće problema pošto joj je mama vatrena ciganka (doduše samo za fudbal, bezuspešno pokušavam da joj objasnim da se prešalta na basket jer tu još i nekako ima kvaliteta, dok u fudbalu ništa, mrka kapa, ali džaba). Moraću prinovu na šarm da prebacim na našu, tamnu stranu 

Edited by Laki Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki Dzep said:

 

Its a girl 💗

 

Hvala na čestitkama. E sad, biće problema pošto joj je mama vatrena ciganka (doduše samo za fudbal, bezuspešno pokušavam da joj objasnim da se prešalta na basket jer tu još i nekako ima kvaliteta, dok u fudbalu ništa, mrka kapa, ali džaba). Moraću prinovu na šarm da prebacim na našu, tamnu stranu 

Razumem te u potpunosti - nije ti lako

8EDTHnq.jpg

 

Nek` je ziva i zdrava i nek` sama odabere za koga ce da navija.

Koga god da izabere - razocarace se.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laki Dzep said:

Nije ipak sve bilo toliko loše - postaću otac po prvi put 💗 uspeli smo da napravimo kovid bebu, i to za vreme dok smo bolovali. Život je čudo!

Do ovog dela sam bio ubedjen da si se neoprezno outovao i da si ti zapravo Nikola Jokic. :classic_laugh: Posto su on i njegova devojka imali istovetan slucaj sa koronom.

U svakom slucaju - sad znam da nisi. Cestitam! :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki Dzep said:

E sad, biće problema pošto joj je mama vatrena ciganka (doduše samo za fudbal, bezuspešno pokušavam da joj objasnim da se prešalta na basket jer tu još i nekako ima kvaliteta,

Ma samo joj reci da košarkaški klub CZ ne postoji. Problem solved.

 

Čestitke btw 

Edited by Darko
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki Dzep said:

 

Its a girl 💗

 

Hvala na čestitkama. E sad, biće problema pošto joj je mama vatrena ciganka (doduše samo za fudbal, bezuspešno pokušavam da joj objasnim da se prešalta na basket jer tu još i nekako ima kvaliteta, dok u fudbalu ništa, mrka kapa, ali džaba). Moraću prinovu na šarm da prebacim na našu, tamnu stranu 

Da se pridružim čestitkama, obzirom da imam dve ćere i hanumu, slobodno pitaj u pp za iskustva trebaće ti...
Nije lako 🙂

10 minutes ago, Darko said:

Ma samo joj reci da košarkaški klub CZ ne postoji. Problem solved

Ma ima li ova tema moderatore majkumu 🙂

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

@wwww Ja imam kartu iz Zeneve do Frankfurta gde presedam na let za Beograd 27. novembra, valjda nece biti otkazano.

Kud ces sad, opet??

Jedva te letos prebacismo iz baze u bazu!!

 

Kad vec pricamo o posledicama, malopre bila kod strica koji je letos fasovao koronui bio 3 nedelje u bolnici, zbog upale pluca. Covek ima 65 godina, ima svoj auto-servis (radi redovno, svaki dan, bez problema), kaze da se oseca odlicno, jedine posledice koje ima su da mu kafa vise ne prija i da ima neki "slatkast" osecaj u ustima. Ostalo sve "kao momak" (citiram njega)

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Kud ces sad, opet??

Jedva te letos prebacismo iz baze u bazu!!

 Idem kuci 🙂

Zeznio sam se nije Zeneva Frankfurt, vec Zeneva Cirih. Sad mi lakse bit ce let.

 

@Laki Dzep Cestitam

 

edit: danas ovde kod mene ludnica. Jos pre saopstenja Mikrona sam se spremi da odnesem otpad do desheterije, pa da usput svratiom uobicajeni nedeljni soping. Odem do Desheterije, kad ono kolona od jedno 500m svi pozurili da odnesu smece dok se ne zatvori sve. Nije mi se cekalo odem do supermarketa. Tamo guzva, ljudi stoje napolju sa kolicima, obezbedjenje pusta unutra po nekoliko ljudi. Kao da sad nece vise moci ici u shoping zbog mera. Posle shopinga rekoh idem ponovo do desheterije, i bila manja guzva, nekih 10 auto ispred mene, sacekam, bacim smece. Unutra ljudi se svadjaju, ovaj parkirao auto sa auto prikolicom da niko ne moze da prodje od njega, drugi izisao iz auta da mu kaze da se pomeri, ovaj nece. Ma ko u filmu.

Stvarno ne normalno. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...