Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

8 hours ago, Clash said:

Slobodni institut Nestorović- Clash & co. ima nove proboje u korona borbi i donosi rezultate najnovih istraživanja:

https://nova.rs/zdravlje/nemacki-naucnici-pelin-s-kafom-mozda-pomaze-protiv-korone/

 

Ovim se samo nadovezujemo na do sada opšteprihvaćenu nikotinsku terapiju za koronu. 

 

Znači:

-Cigarete

-Kafa

-Pelinkovac

 

Ovo se moglu zaključiti i bez ovih istraživanja pošto je ovo troje prirodno povezano kovalentnim trostrukim vezama i njihovim uticajem na receptore.

Izvinjavam se za off, al' ne mogu da odolim... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sta sa onom tvrdnjom, Francuskog nobelovca, da je virus modifikovan sa ubaceni HIVdnk? 

 

Luc Montagnier (Nobel 2008 i cuveni antivakser itd) koji kaze da je virus napravljen u laboratoriji u Wuhan-u

- ne pominju ga vise uopste, smatra se da je otkinuo takoreci

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ciao said:

 

Luc Montagnier (Nobel 2008 i cuveni antivakser itd) koji kaze da je virus napravljen u laboratoriji u Wuhan-u

- ne pominju ga vise uopste, smatra se da je otkinuo takoreci

 

Da, zato sam i pitao.

Ima tu nekih jos vesti kao npr https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2020&mm=08&dd=10&nav_id=1717509 nisam istrazivao u detalje tacnost napisa, ali citajuci sam stekao utisak da je ovo neki hibridni virus (ne prirodan).

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Da, zato sam i pitao.

Ima tu nekih jos vesti kao npr https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2020&mm=08&dd=10&nav_id=1717509 nisam istrazivao u detalje tacnost napisa, ali citajuci sam stekao utisak da je ovo neki hibridni virus (ne prirodan).

Svasta cudno ima sa ovim virusom ko zna mozda se na kraju i pokaze da je Montagnier bio u pravu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Svasta cudno ima sa ovim virusom ko zna mozda se na kraju i pokaze da je Montagnier bio u pravu

Bilo je vise njih koji su tvrdili da se na virusu vidi manipulacija, medjutim nista od toga nije dokazano, i ima dosta naucnika koji su tvrdili da nije tacno.

Obe strane imaju argumente koji zvuce dobro laicima - pa sad opet, kome verovati? Dok ne bude koncenzusa necemo znati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga slusao skoro i zvuci bar 80% zdravije u glavu od Dzo Bajdena. Ja se ne bih sprdao sa takvom karijerom. Ako se ne varam on je samo rekao da je prepoznao HIV sekvencu u ovom virusu, a on te sekvence sanja svake noci, tome je posvetio zivot. Izgleda da su ga u medjuvremenu proglasili za anti-vaksera.  Dzo Bajden ce biti prebacen na poziciju naucnika. :roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ozu said:

Pa to je bar lako - verovati onima koji su u ubedljivoj vecini i nisu izlapele antivakserske drtine ili klinci sa jutjuba. Na jednog izlapelog nobelovca ide 100 koji tvrde suprotno..

Vidi da ti kazem nesto, ima ona dobra izreka “Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.”.

Tu pricu o tome kako su videli dokaz da je "ljudska ruka" imala nesto sa manipulacijom virusom, tvrdili su i neki koji nisu "izlapele antivaxerske drtine" ili klinci sa youtuba. Posto se o virusu ne zna dovoljno, bolje da to ostavimo strucnom sudu i sudu istorije, posto iskreno receno cak i da jeste virus iz labaratorije ili slicno, cisto sumnjam da bi nam zvanicnici to potvrdili.

Posto ja generalno ne volim da idem sa necim gde u nesto mora da se veruje - u nedostatku dokaza za bilo koju stranu, barem verifikovane od strane strucnjaka, ostajem neopredeljena. Ostalima ne zameram da veruju jednima ili drugima, licna odluka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne nasedajte, to ga Gejc modifikovao ubacivanjem čipa za praćenje. 

Pa Gejc eno dao intervju, i kaze kako je zadovoljan napretkom u istrazivanju u vezi corona virusa i da on predvidja da se ovo zavrsi do kraja 2021 za bogatije drzave i do kraja 2022 za drzave treceg sveta ( verovatno i Srbija spada u tu grupu ).

Tako da .

 

@Darth Bane

Niko ga nije napravio. Taj je bio prirodan.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa Gejc eno dao intervju, i kaze kako je zadovoljan napretkom u istrazivanju u vezi corona virusa i da on predvidja da se ovo zavrsi do kraja 2021 za bogatije drzave i do kraja 2022 za drzave treceg sveta ( verovatno i Srbija spada u tu grupu ).
Tako da .

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 

... kuj pretekne - pricace.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Vidi da ti kazem nesto, ima ona dobra izreka “Just because you're paranoid doesn't mean they aren't after you.”.

Tu pricu o tome kako su videli dokaz da je "ljudska ruka" imala nesto sa manipulacijom virusom, tvrdili su i neki koji nisu "izlapele antivaxerske drtine" ili klinci sa youtuba. Posto se o virusu ne zna dovoljno, bolje da to ostavimo strucnom sudu i sudu istorije, posto iskreno receno cak i da jeste virus iz labaratorije ili slicno, cisto sumnjam da bi nam zvanicnici to potvrdili.

Posto ja generalno ne volim da idem sa necim gde u nesto mora da se veruje - u nedostatku dokaza za bilo koju stranu, barem verifikovane od strane strucnjaka, ostajem neopredeljena. Ostalima ne zameram da veruju jednima ili drugima, licna odluka.

 

Potpuno se slazem sa postom.

Montagnier nije izlapeo jos uvek slusala sam ga i ja. Nema ni mnogo ljudi koji su dobili Nobela ikad a pogotovo ne vezano za viruse, on je dobio za istrazivanja o virusu side i tvrdi da je taj virus manipulisan da bi se napravio ovaj - daleko od toga da tvrdim da je u pravu ali ne moze se tek tako reci da je izlapeo i da ne zna o cemu prica. I da dodamo cinjenicu da u Wuhanu postoji veliki Institut sa laboratorijama P4 koje su za opasne viruse da pojednostavmo pricu koji je bio osnovan u saradnji sa francuzima, pa su kinezi izbacili francuze sa projekta itd itd, moze se tu svasta naci i na wikipedii i posvuda.

Nikad mi nece biti jasni ljudi koji misle da su stvari crne ili bele i potpuno su ubedjeni u to

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Ma budala matora, sta on zna o virusima. Ko mu dade Nobela! Kvari idilicnu bajku o pijacnom poreklu.

 

 

Pa, kada od nobelovca (pritom, za tako veliko dostignuće) dođeš do antivaksera koji ide po opskurnim tribinama u US vukojebinama i agituješ protiv vakcina i pričaš o živoj vodi, onda si ništa drugo nego izlabela matora budala, pritom i bezobrazna jer svoj kredibilitet stečen na pravim naučnim otkrićima zloupotrebljavaš na taj način. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...