Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

33 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Bas zato i nisam odmah izneo ovde, vec posle dva dana. Razmisljo sam se.

Za sirene je novi sad a za 20000 je suboticka bolnica. Verujem da svi imaju ista uputstva.

 

Kako koja korist? Pa zar nije korist ako dobijes 20000din za nekog ko je preminuo ?

Pre to nikad nije bilo naplacivano.

 

Edit. Eno i akiro je pisao da kad je isao da se testira. Da spolja izgleda da je haos, a ustvari u dvoristu nema nikoga.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Koju korist ima taj koji daje pare za laziranje smrti?

Jedino razumno objasnjenje vidim da drzava placa bolnicama neku ekstra sumu da bi uopste primili zarazenog coronom (da ih ne bi odbijali kao gubavce), pa se onda na lokalu neki trude da i taj broj povecaju.

 

Sto se tice Torlaka: logicno je da ljudi cekaju napolju a ne unutra jer je unutra opasnost od infekcije dosta veca, pogotovu za osoblje koje uzima uzorke. Tako da uzrok ostavljanja ljudi napolju nije izazivanje haosa i straha vec sprecavanje zaraze zaposlenih (prvenstveno).

Edited by wwww
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Bas zato i nisam odmah izneo ovde, vec posle dva dana. Razmisljo sam se.

Za sirene je novi sad a za 20000 je suboticka bolnica. Verujem da svi imaju ista uputstva.

 

Kako koja korist? Pa zar nije korist ako dobijes 20000din za nekog ko je preminuo ?

Pre to nikad nije bilo naplacivano.

 

Edit. Eno i akiro je pisao da kad je isao da se testira. Da spolja izgleda da je haos, a ustvari u dvoristu nema nikoga.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

Mozda si trebao jos malo da razmisljas.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@wwww

Ne znam koja je korist. Izgleda da neko ima korist. Spominjale su se one pare iz evropskih fondova .
@Clash

Cemu cutanje oko ovakvih stvari?

Pre mesec dana ste me napali jer sam preneo vest da je u jednom danu umrlo 50.
Jer nemoj da prenosis lazne vesti. Da bi se ipak vest ispostavila tacnom posle par dana.




Sent from my IN2013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Koja je korist državi da imamo više umrlih nego što ih "stvarno" imamo ? To je mislim hteo da te pita. Da si to postavio obrnuto da država nudi pare ako pristanete da se covid ne pominje na potvrdi o smrti pa i da povežem sa sumnjama većine ljudi da je broj mrtvih višestruko smanjen. Ali da država plaća da ljude koji su umrli od ko zna čega proglašavaju da je umro od corone a sa druge strane vidimo da su od 1000 umrlih na onoj listi Batut-a "skratili" spisak na 200, to mi nikako nije logično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I dok se nama brane svadbe,krstenja,rodjendani i slicna okupljanja (opravdano) dva ministra zdravlja (republicki i pokrajinski) na jednom novosadskom splavu priredili zurku za lekare koji nisu potpisali peticiju protiv Kriznog staba.

 

Quote

VIDEO, FOTO: Prijem za medicinare na splavu u Novom Sadu, nadležni tvrde da se ne krije broj preminulih

I dok nadležni tvrde da se broj preminulih od virusa korona u Novom Sadu, Vojvodini i celoj Srbiji ne krije, te da su sve informacije lako dostupne i proverljive, realna situacija govori potpuno suprotno.
prijem_medicinari_naslovna.jpg
 
Quote


Jos jedan od dokaza kojima jacam svoju tvrdnju da smo mi,gradjani,sa svim svojim nedostacima bukvalno mleko za nasu izvrsnu i epidemiolosku vlast. Zariste korone je u predsednistvu,vladi,vladajucoj partiji i kriznom stabu. Njihovi predstavnici ce kad tad krivicno odgovarati za sirenje epidemije i izgubljene zivote.
Bagra!!

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

svaki put otkriju novi simptom c19

 

citam i migrena moze biti simptom...ovo kazem jer do skoro nisam znala kako to izgleda migrena

ali sam neocekivano saznala

...otkud meni migrena ....

 

 

Edited by Mama_mia
s
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mama_mia said:

 

svaki put otkriju novi simptom c19

 

citam i migrena moze biti simptom...ovo kazem jer do skoro nisam znala kako to izgleda migrena

ali sam neocekivano saznala

...otkud meni migrena ....

 

 

pitaj mene, ja imam migrene od deteta 🙂

p.s. daj link za te migrene, da bacim oko sa iskustvom

6 hours ago, Crni Bombarder said:

I dok se nama brane svadbe,krstenja,rodjendani i slicna okupljanja (opravdano) dva ministra zdravlja (republicki i pokrajinski) na jednom novosadskom splavu priredili zurku za lekare koji nisu potpisali peticiju protiv Kriznog staba.

 


Jos jedan od dokaza kojima jacam svoju tvrdnju da smo mi,gradjani,sa svim svojim nedostacima bukvalno mleko za nasu izvrsnu i epidemiolosku vlast. Zariste korone je u predsednistvu,vladi,vladajucoj partiji i kriznom stabu. Njihovi predstavnici ce kad tad krivicno odgovarati za sirenje epidemije i izgubljene zivote.
Bagra!!

to brane svima, kada postoji opravdano politička potreba sve može 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Kako koja korist? Pa zar nije korist ako dobijes 20000din za nekog ko je preminuo ?


Slavisa, preminuli od korone ili oni za koje se isto posumnja po zakonu RS moraju da budu sahranjeni i u ulosku od metala (zarazne bolesti i sl). To se resi u bolnici koja posle izda fakturu porodici. Moguce je da neke opstine subvencioniraju te troskove. Red velicine o kome sam ja cula je 18000 sto se negde uklapa u tu cifru koju si pomenuo.

 

Secas se one igre koju smo manje vise svi igrali kao deca gluvi telefoni. Kad prodje kroz nekoliko usta i toliko pari usiju, svasta na kraju izadje.

Edited by Plavi Golub
Typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Bas zato i nisam odmah izneo ovde, vec posle dva dana. Razmisljo sam se.

Za sirene je novi sad a za 20000 je suboticka bolnica. Verujem da svi imaju ista uputstva.

 

Kako koja korist? Pa zar nije korist ako dobijes 20000din za nekog ko je preminuo ?

Pre to nikad nije bilo naplacivano.

 

Edit. Eno i akiro je pisao da kad je isao da se testira. Da spolja izgleda da je haos, a ustvari u dvoristu nema nikoga.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

Nisam bas tako rekao i nemoj da interpretiras u određenom smeru. Ujutru jesu ogromne gužve i van dvorišta i unutra. To popodne naprave red tako da ne puštaju veći broj unutra, puste možda nekih 10, možda i 20, a ostali napolju čekaju da budu prozvani. 

Link to comment
Share on other sites

Prođoh prošle noći u Grcku bez problema. Zbog pregleda dokumentacije i random testiranja razvuce se to na par sati, ali uđosmo. Idioti od Grka nasumično izabrali bas moju suprugu za random test, pa joj neka medicinska sestra prilikom vađenja brisa strpala i prste u usta. Naravno, između briseva ne menja rukavice niti ih pere. Ko zna koliko Rumuna i Bugara joj je pljuvalo na tu rukavicu pre toga. Ne daj boze da je zatražila suprugu, slat cu nju i njenog pretpostavlja og doktora, koji je kretenušu tako naučio, da odrobijam zbog posebno svirepog ubistva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Klotzen said:

Koja je korist državi da imamo više umrlih nego što ih "stvarno" imamo ? To je mislim hteo da te pita. Da si to postavio obrnuto da država nudi pare ako pristanete da se covid ne pominje na potvrdi o smrti pa i da povežem sa sumnjama većine ljudi da je broj mrtvih višestruko smanjen. Ali da država plaća da ljude koji su umrli od ko zna čega proglašavaju da je umro od corone a sa druge strane vidimo da su od 1000 umrlih na onoj listi Batut-a "skratili" spisak na 200, to mi nikako nije logično.

 

1 hour ago, Plavi Golub said:


Slavisa, preminuli od korone ili oni za koje se isto posumnja po zakonu RS moraju da budu sahranjeni i u ulosku od metala (zarazne bolesti i sl). To se resi u bolnici koja posle izda fakturu porodici. Moguce je da neke opstine subvencioniraju te troskove. Red velicine o kome sam ja cula je 18000 sto se negde uklapa u tu cifru koju si pomenuo.

 

Secas se one igre koju smo manje vise svi igrali kao deca gluvi telefoni. Kad prodje kroz nekoliko usta i toliko pari usiju, svasta na kraju izadje.

 

Pa jos ranije pre par mesecu je jedan clan pisao da su u Sloveniji, babu od rodjaka hteli da uvedu kao da je umrla od covid-19 ( ne znam sta se izdesavalo.

Sto se tice metalnih sanduka. Mozete da pretpostavite da je jedan sanduk , drveni preko 20000din? mozda taj neko nema da izdvoji tu sumu, a ovako o trosku drzave i jos dobije 10000.

39 minutes ago, Akiro said:

Nisam bas tako rekao i nemoj da interpretiras u određenom smeru. Ujutru jesu ogromne gužve i van dvorišta i unutra. To popodne naprave red tako da ne puštaju veći broj unutra, puste možda nekih 10, možda i 20, a ostali napolju čekaju da budu prozvani. 

 

Dobro izvini, nisi bas tako rekao.

Ali secam se da ste pisali, ne znam da li bas ti ili neko drugi kako ljudi cekaju ispred, i po nekoliko njih sedi zajedno na jednoj klupi.

Kod nas , u nasoj drzavi me nista ne bi cudilo da su i ti sto cekaju ispred placeni od drzave. Kao i kad su bili protesti, pa je drzava poslala svoje da izazovu nerede.

 

Da, ovo sve zvuci kao teorija zavere.

Ali da li je bas teorija zavere?

 

Jos jednom, ne negiram postojanje virusa, i podrzavam sve mere koje su odredjene ( maska, distanca,...)

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2020 at 8:55 AM, Slavisa iz Tavankuta said:

Eto i kad pronadju vakcinu ( sredstva ce biti ulozena ),  zarada od vakcine nece ici nazad u tu nauku, vec ce ici onima koji su ulozili pare. (ok ici ce jedan mali deo, ali opet nedovoljan )

Ako bude ikakve zarade od vakcine.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sto se tice metalnih sanduka. Mozete da pretpostavite da je jedan sanduk , drveni preko 20000din? mozda taj neko nema da izdvoji tu sumu, a ovako o trosku drzave i jos dobije 10000.


Sam metalni ulozak fakturisu toliko. Bolnice u Beogradu. Kako ljudi pokriju te troskove ne ulazim i to. I da li drzava treba da snosi te troskove. 

Ako je neko preminuo sa simptomima bolesti, a nije testiran do trenutka smrti iz ugla opsteg zdravlja i bezbednosti populacije treba da bude zaveden kao preminuo od korone i pripremljen shodno da se ne bi desilo dalje zarazavanje. Meni je to savrseno logicno.

 

U takvim slucajevima kao i kod tehnickih problema se ide na stranu sigurnosti. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

 

Jos jednom, ne negiram postojanje virusa, i podrzavam sve mere koje su odredjene ( maska, distanca,...)

Ne znam koliko ste pratili, ali primer Japana je poučan. Ako za neki narod možemo da kaže da je disciplinovan, za naše evropske standarde nezamislivo disciplinovan, worldometers kriva izgleda manje više isto kao u bilo kojoj drugoj zemlji. Kao i naša. A ja sam bio ubeđen da se već i bebe u Japanu rađaju sa ugrađenim maskama, rukavicama i aplikacijom protiv Korone.

Kako i zašto ostaje misterija, i nadam se da će struka nekad dati odgovor. Ali kriva izgleda identično. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Plavi Golub said:


Sam metalni ulozak fakturisu toliko. Bolnice u Beogradu. Kako ljudi pokriju te troskove ne ulazim i to. I da li drzava treba da snosi te troskove. 

Ako je neko preminuo sa simptomima bolesti, a nije testiran do trenutka smrti iz ugla opsteg zdravlja i bezbednosti populacije treba da bude zaveden kao preminuo od korone i pripremljen shodno da se ne bi desilo dalje zarazavanje. Meni je to savrseno logicno.

 

U takvim slucajevima kao i kod tehnickih problema se ide na stranu sigurnosti. 

 

Da, to bi tako trebalo da bude. Da li je?

 

12 minutes ago, urosg3 said:

Ne znam koliko ste pratili, ali primer Japana je poučan. Ako za neki narod možemo da kaže da je disciplinovan, za naše evropske standarde nezamislivo disciplinovan, worldometers kriva izgleda manje više isto kao u bilo kojoj drugoj zemlji. Kao i naša. A ja sam bio ubeđen da se već i bebe u Japanu rađaju sa ugrađenim maskama, rukavicama i aplikacijom protiv Korone.

Kako i zašto ostaje misterija, i nadam se da će struka nekad dati odgovor. Ali kriva izgleda identično. 

 

 

Ne znam da li cemo ikada dobiti odgovor na to.

Misterija jeste.

 

Pisali su i da je u okolini Pariza, u nekoj sumi, u domu za stare osobe umrlo nekoliko (ukucana), da nije potvrdjeno da su umrli od covid-19, ali su zabranili bliznjima da ih preuzmu jer su dosli u skafanderima, i sa metalnim kovcezima. 

 

Panika je u svetu i onda dodjemo do saznanja da su Nemci istrazili da je smrtnost od covid-19 0.1%

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da, to bi tako trebalo da bude. Da li je?


Da li nije? Postoje li dokaz za to. Ti koji sumnjaju su slobodni da dokazu. Ko treba da pojasnjava i kako da radi? Kao u skoli, pa da prilagodi svakoj pameti. Mada kako su vozili celu ovu pricu oni koji su odlucivali, ne cudi me nista.

 

Ja mislim da su ljudi malo overdozirani teorijama zavere i posvadjani sa zdravom logikom.

 

Postoje jasne stvari koje su za kritiku, ali ovo sa ovako necim pre nego se proveri, pa se nafiluje ne cini dobro nikome.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

 

Panika je u svetu i onda dodjemo do saznanja da su Nemci istrazili da je smrtnost od covid-19 0.1%

ili sam ja ciničan po DNK, sumnjičav preko svake mere, iz iskustva mi se kostreši krzno na svaku meru vlade Srbije, Ali baš na svaku.

Ali ovo graktanje o maskama distanci rukavicama, Japan nam pokazuje da je opasno blizu socijalnog eksperimenta, nije da nema elemenata:
 

Kako nacija koja vredno, strpljivo i bez otpora nosi dan za danom maske, drži socijalnu distancu ima istovetnu krivu kao i normalan svet vodi samo jednom zaključku. 

Usudiću se da predvidim: Japan i Švedska imaće identične procente, na koncu pandemije. Makar što se tiče one kolone Tot cases per 1 milion poplation.
Znam da je hrabra izjava i predikcija, ali šta ukoliko jeste tako, izgleda da će biti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:


Da li nije? Postoje li dokaz za to. Ti koji sumnjaju su slobodni da dokazu. Ko to treba i kako da radi? Kao u skoli, pa da prilagodi svakoj pameti.

 

Ja mislim da su ljudi malo overdozirani teorijama zavere i pisvadjani sa zdravom logikom.

 

Ne znam da li si procitala, da je izvor pouzdana licnost, ( iz prejasnjih pisanja ste mogli zakljuciti da je medecinska sestra iz suboticke bolnice ). Niko nije pisao o teorijama zavere. Rec je o jednoj od mogu reci iskusnijoj i obucenijoj medecinskoj sestri u subotickoj bolnici. Ne vidim ni jedan razlog zasto bi lagala . Verujem vise njoj nego zvanicnim izvorima.( nije prenela nikome, meni i njenom muzu tj mom najboljem prijatelju), i ja sam eto preneo ovde. 

Izvinjavam se sto seam preneo, ostanite u svom ubedjenju, verovanju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Izvinjavam se sto seam preneo, ostanite u svom ubedjenju, verovanju.

 

Ono što je sigurno do sad je da smo formirane ličnosti i formiranih uverenja oko Korone do sad. I teško da se neko sad predomisli. Ko misli da je profilaksa najbolja odbrana, misliće i dalje, ko misli da je kvalitet života vredniji od profilakse, on se ponaša tako.

Taško da bilo koga iz svog uverenja možeš da pomeriš. Ja mislim šta mislim, ponašam se kako bi se reklo - odgovorno. Pazim na distancu nosim brnjicu najviše iz potrebe okoline, da je samo do mene ne bih sigurno. Ako zakačim Covid to će biti uprkos poštovanju svih mera KŠ. 
Ono što takođe mislim da u slučaju da zabodem Koronu nije mi kriv "neodgovorni pojedinac" koji je "svoju slobodu stavio ispred moje slobode" misliću i dalje da su "mere" loše, preterane, nekad zakasnale, pa u jednom periodu preterano stroge, i sad nekako za početak školske godine mere su štetnije od Korone.

Ali ja ću ih poštovati. Ako bude kakvog normalnog preispitivanja nakon ovoga ponudiću se da volontiram u postupku utvrđivanja odgovornosti zašto smo morali da trpimo ppuk i Nestorove verbalne, a Srđine urođene masturbacije na temu kako da kinjimo slobodne građane. I to opravdamo niskim nivoom razvoja društva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Ono što je sigurno do sad je da smo formirane ličnosti i formiranih uverenja oko Korone do sad. I teško da se neko sad predomisli. Ko misli da je profilaksa najbolja odbrana, misliće i dalje, ko misli da je kvalitet života vredniji od profilakse, on se ponaša tako.

Taško da bilo koga iz svog uverenja možeš da pomeriš. Ja mislim šta mislim, ponašam se kako bi se reklo - odgovorno. Pazim na distancu nosim brnjicu najviše iz potrebe okoline, da je samo do mene ne bih sigurno. Ako zakačim Covid to će biti uprkos poštovanju svih mera KŠ. 
Ono što takođe mislim da u slučaju da zabodem Koronu nije mi kriv "neodgovorni pojedinac" koji je "svoju slobodu stavio ispred moje slobode" misliću i dalje da su "mere" loše, preterane, nekad zakasnale, pa u jednom periodu preterano stroge, i sad nekako za početak školske godine mere su štetnije od Korone.

Ali ja ću ih poštovati. Ako bude kakvog normalnog preispitivanja nakon ovoga ponudiću se da volontiram u postupku utvrđivanja odgovornosti zašto smo morali da trpimo ppuk i Nestorove verbalne, a Srđine urođene masturbacije na temu kako da kinjimo slobodne građane. I to opravdamo niskim nivoom razvoja društva. 

 

Pa ni ja nisam rekao da sad treba da niko ne nosi maske. Naravno da treba. Napisao sam da i ja sam postujem sve mere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Pa ni ja nisam rekao da sad treba da niko ne nosi maske. Naravno da treba. Napisao sam da i ja sam postujem sve mere. 

Znam i nekako društvo moju i tvoju žrtvu baš slabo ceni 🙂 stalno nas mešaju sa protivnicima nošenja maski.
A nemaju pojma koliko je teško nositi pokorno masku iako duboko verujem da je beskorisno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ako bude ikakve zarade od vakcine.

Inace je od vakcine prilicno mizerna zarada. 
Mnogo vise oni mlate novac na nekim slabo efikasnim sredstvima koja niti su magicna (a cesto se prodaju sa reklamama u tom stilu) ali nisu ni stetne.

Za njih im ne treba neko veliko ulaganje ali za ozbiljnu vakcinu itekako. 
Naravno, Pero autolimar iz Cajnica ili Fata frizerka iz Donjeg Štolja zna o vakcinama bolje nego neko ko je svoj zivot posvetio istim. Ali taj isto Pero ce reci..ma samo dizel bajo moj. I to sto taj Pero tutne staro ulje u rijeku a Fata radi s hemijom za kosu koja ja sami otrov...a to..to nema veze. Onda ce se medju milionima ljekara naci njih par da lansiraju antivax pricu (najcesce iz dva razloga..jer imaju nesto porodicno tipa autizam ili boluju od Nobelove bolesti, niko ne zna kao ja pa zastrane u pseudonauku, primjera koliko hoces) vakcina sigurno nije nesto savrseno ali “benefit” od istih je mnogostruko visi od rizika.  
Ne zamjerite na upotrebi ovih postenih zanata kao slikovitog primjera...ali da se svako drzi onoga sto najbolje zna, bili bi kudikamo bolje drustvo. An general. 

Edited by wrecktangle
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inace je od vakcine prilicno mizerna zarada. 
Mnogo vise oni mlate novac na nekim slabo efikasnim sredstvima koja niti su magicna (a cesto se prodaju sa reklamama u tom stilu) ali nisu ni stetne.
Za njih im ne treba neko veliko ulaganje ali za ozbiljnu vakcinu itekako. 
Naravno, Pero autolimar iz Cajnica ili Fata frizerka iz Donjeg Štolja zna o vakcinama bolje nego neko ko je svoj zivot posvetio istim. Ali taj isto Pero ce reci..ma samo dizel bajo moj. I to sto taj Pero tutne staro ulje u rijeku a Fata radi s hemijom za kosu koja ja sami otrov...a to..to nema veze. Onda ce se medju milionima ljekara naci njih par da lansiraju antivax pricu (najcesce iz dva razloga..jer imaju nesto porodicno tipa autizam ili boluju od Nobelove bolesti, niko ne zna kao ja pa zastrane u pseudonauku, primjera koliko hoces) vakcina sigurno nije nesto savrseno ali “benefit” od istih je mnogostruko visi od rizika.  
Ne zamjerite na upotrebi ovih postenih zanata kao slikovitog primjera...ali da se svako drzi onoga sto najbolje zna, bili bi kudikamo bolje drustvo. An general. 
I onda dodje dr kon i naruci veliki kontigent vakcina. Nadam se da mozes razvuc paralelu.

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...