Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 hours ago, Darth Bane said:

Još nijedna vakcina nije napravljena niti bi mogla da se primeni u bližem vremenskom periodu, istakla je Kisić Tepavčevićeva."

Kako moze ovako nesto da izjavi kada se u svetu trenutno vrse ispitivanja preko stotinu vakcina?! Od toga Rusi je vec primenjuju a Oxford, Moderna i Sinovac su u zavrsnoj fazi ispitivanja?

P. S. Nasi bi vec mogli da pregovaraju sa Rusima da kupe vakcinu. 

 

To sto su ispitivanja u toku ne znaci da ce ispitivanja biti uspesno zavrsena, to nije formalnost nego treba da se pokaze da je vakcina efikasna i da nije stetna, dok se to sve uspesno ne zavrsi ne moze se reci da je vakcina spremna a nista ne garantuje do samog kraja testiranja da ce biti uspesno

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

 

 

2 hours ago, urosg3 said:

vašoj pažnji, dragi prijatelji preporučujem 
>>Klik!<<

p.s. ima ga na The Pirates Bay 

 

Odgledao već, ali hvala što si me podsetio, ionako ne znam šta novo da gledam.

 

Bojim se da si u pravu što se tiče lajv strima, možda nismo došli baš dotle, ali se krećemo polako u tom pravcu. A nije baš da nema ni dokaza za to; stidljivo se pojavljuju studije koje govore o stagnaciji, ili čak i padu prosečnog IQ-a (koji i nije bio preterano visok), na nivou celog sveta. Kada na to dodaš samoživost, rastuće odsustvo empatije, sad i sve mentalitet koji se čak i forsira na razne načine kroz medije, nije ni čudo što 2020. godine moraš da ubeđuješ ljude da nose masku i drže distancu ne bi li se koliko-toliko zaštitili od nepoznatog respiratornog virusa. Kako li bi čovečanstvo danas reagovalo na nešto tipa variola (a da već nema lek za to), ne bih ni da zamišljam.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U poslednje 4 sedmice ljudi koji su u Nemackoj identifikovani kao zarazeni naveli su sledece zemlje kao mesto zaraze:

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/2020-08-04-de.pdf?__blob=publicationFile

strana 12

 

Nemacka - 7606 - 80,1%

Kosovo - 608 - 6,4%

Srbija - 227 - 2,39%

Turska - 166 - 1,75%

BIH - 105 - 1,11%

Bugarska - 72 - 0,76%

Rumunija - 68 - 0,72%

Hrvatska - 66 - 0,69%

Albanija - 47 - 0,49%

Makedonija - 47 - 0,49%

Poljska - 40 - 0,42%

Spanija - 38 - 0,4%

Holandija - 27 - 0,28%

Ukrajina - 23 - 0,24%

Francuska - 20 - 0,21%

Austrija - 20 - 0,21%

ostali - 317 - 3,34%

 

ukupno: 9497

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, Španija juče 5760 novih slučajeva...bokte...ok, kapiram turizam i da im je pola Evrope došlo ali ovo je jezivo. 

 

Inače Evropa drži stabilnih 15-20 novih slučajeva već nedeljama, što je sasvim ok, gde je pritom maltene pola Rusija i Španija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Kako vam deluju nase brojke, da li se stvarno malo smiruje?

Koliko god hteli, i voleli da ovo bude borba unutar držav izgleda da se region ponaša po sistemu spojenih sudova, pa na krive mnogo liče. Ovih dana komšije iz Bosne mao odudaraju,ali mislim da će i oni za koji dan da nam se pridruže. 
 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, wwww said:

U poslednje 4 sedmice ljudi koji su u Nemackoj identifikovani kao zarazeni naveli su sledece zemlje kao mesto zaraze:

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/2020-08-04-de.pdf?__blob=publicationFile

strana 12

 

Nemacka - 7606 - 80,1%

Kosovo - 608 - 6,4%

Srbija - 227 - 2,39%

Turska - 166 - 1,75%

BIH - 105 - 1,11%

Bugarska - 72 - 0,76%

Rumunija - 68 - 0,72%

Hrvatska - 66 - 0,69%

Albanija - 47 - 0,49%

Makedonija - 47 - 0,49%

Poljska - 40 - 0,42%

Spanija - 38 - 0,4%

Holandija - 27 - 0,28%

Ukrajina - 23 - 0,24%

Francuska - 20 - 0,21%

Austrija - 20 - 0,21%

ostali - 317 - 3,34%

 

ukupno: 9497

 

 

 

Najvise i takoreci jedini koji putuju van Nemacke su ocigledno gastosi.

Ne pratim vise pomno cifre u Francuskoj ali sam videla kako izgleda testiranje onih koji slecu na Pariski aerodrom - testiraju sve putnike i testiranje traje ni minut, nema guzve, nista, zaprepascujuca brzina ekipe koja to radi; rezultati se salju na sms posle 24-48 sati ( da se pohvalim da sam negativna by the way :wink2: )

 

Mozda je i u Spaniji pocelo masovno testiranje na aerodromima pa je zbog toga broj veliki?

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ciao said:

 

Najvise i takoreci jedini koji putuju van Nemacke su ocigledno gastosi.

Ne pratim vise pomno cifre u Francuskoj ali sam videla kako izgleda testiranje onih koji slecu na Pariski aerodrom - testiraju sve putnike i testiranje traje ni minut, nema guzve, nista, zaprepascujuca brzina ekipe koja to radi; rezultati se salju na sms posle 24-48 sati ( da se pohvalim da sam negativna by the way :wink2: )

 

Mozda je i u Spaniji pocelo masovno testiranje na aerodromima pa je zbog toga broj veliki?

koliko je njihovov oko vatreno... I koliko je čelično prijateljstvo sa bratom Sijem?

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, urosg3 said:

koliko je njihovov oko vatreno... I koliko je čelično prijateljstvo sa bratom Sijem?

Kad smo kod istog...3,5 miliona sprcali u kontejner...arhitektonsko ruglo, pored Pasterovog zavoda, zgrade stare preko 100 godina 

 

Политика Online - И Ниш добија лабораторију „Ватрено око”

 

Vojna_bolnica_Ni%C5%A1_006.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Kad smo kod istog...3,5 miliona sprcali u kontejner...arhitektonsko ruglo, pored Pasterovog zavoda, zgrade stare preko 100 godina 

 

Политика Online - И Ниш добија лабораторију „Ватрено око”

 

Vojna_bolnica_Ni%C5%A1_006.jpg

 

 

Pa kontejner je privremen dok ne zavrse renoviranje koje tamo rade

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, urosg3 said:

koliko je njihovov oko vatreno... I koliko je čelično prijateljstvo sa bratom Sijem?

 

Inace nisu oni bas taj fazon, ja sam bila ubedjena naprimer da rezultati nece ni stici.

Ona aplikacija telefonska koju imaju nemci gde te prate s kim si itd nije imala sanse da prodje u Fra, i inace po meni su francuzi kul u ovome sa koronom

3 minutes ago, Constantin said:

Renoviranje čega ?

 

Valjda hoce da renoviraju Paster procitah nesto, pogledacu ali te kontejnere uvek namontiraju kad hoce da renoviraju

 

evo :

http://www.laurent-architecture.com/projet/renovation-de-l-institut-pasteur-25?session=cqh0ni80k814p7aik88fdvsjj6

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ciao said:

 

 

Valjda hoce da renoviraju Paster procitah nesto, pogledacu ali te kontejnere uvek namontiraju kad hoce da renoviraju

Mislim da ne....jer:

 

Quote

Jedinu ovakve vrste u regionu dobio je Niš, a ona se prema rečima premijerke Ane Brnabić koja je prisustvovala otvaranju, razlikuje od one u Beogradu po tome što je izgrađena ispočetka, što je i razlog da je Beograd dobio prvu laboratoriju.

 

inače:

 

Quote

 

Predsednica Vlade Ana Brnabić rekla je na otvaranju da je, “kao što najbolje znaju Nišlije”, od livade izgrađena laboratorija, kao i da je za 3 meseca, u rekordnom roku otvorena.

Građani su, međutim, svedočili i negodovali jer su umesto livade na prostoru tek izgrađenog “Vatrenog oka” bili stoletni kedrovi, pa posečeni zbog gradnje laboratorije.

.....da su ovo bili stogodišnji srebrni atlaski kedrovi i da su predstavljali ne samo spomenike prirode, već i istorije, jer su ih posadili ratnici po povratku sa Solunskog fronta.

 

 

...a mesta u krugu Kliničkog centra kol'ko 'oćeš....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Mislim da ne....je

 

Ipak da, - stavila sam i link spojio mi sa prethodnim postom o renoviranju pastera koje ce da kosta 24 miliona ...

evo opet link

 

http://www.laurent-architecture.com/projet/renovation-de-l-institut-pasteur-25?session=cqh0ni80k814p7aik88fdvsjj6

47 minutes ago, urosg3 said:

koliko je njihovov oko vatreno... I koliko je čelično prijateljstvo sa bratom Sijem?

Inace i testiranja su poceli tek pre nekoliko dana tj 1 avgusta i to samo za dolazak iz 16 posebno ugrozenih zemalja po njihovom kriterijumu a na spisku se nalazi i Srbija

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

 

Ipak da, - stavila sam i link spojio mi sa prethodnim postom o renoviranju pastera koje ce da kosta 24 miliona ...

evo opet link

 

http://www.laurent-architecture.com/projet/renovation-de-l-institut-pasteur-25?session=cqh0ni80k814p7aik88fdvsjj6

Pomagaj da shvatim...govorimo o Pasterovom zavodu u Nišu ???

Koliko ja znam, pre pet godina je renovirana fasada zgrade i to je sve...ne znam za ikakve planove na dalje, a još manje o 24 miliona evra....odakle i ko će to da plati ???

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Pomagaj da shvatim...govorimo o Pasterovom zavodu u Nišu ???

Koliko ja znam, pre pet godina je renovirana fasada zgrade i to je sve...ne znam za ikakve planove na dalje, a još manje o 24 miliona evra....odakle i ko će to da plati ???

Auh ne ja govorim o Pasterovom Institutu u Parizu - prica je bila o Parizu prethodno - bar sam ja tako shvatila !!!! I jos se pitam kakve veze ima Ana Brnabic i to sto ona prica :classic_biggrin:

Edited by ciao
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ciao said:

http://www.laurent-architecture.com/projet/renovation-de-l-institut-pasteur-25?session=cqh0ni80k814p7aik88fdvsjj6

Inace i testiranja su poceli tek pre nekoliko dana tj 1 avgusta i to samo za dolazak iz 16 posebno ugrozenih zemalja po njihovom kriterijumu a na spisku se nalazi i Srbija

Aha, ok, a baš sve putnike, nebitno imaju li simptome ili ne? Baš ništa ne dokazuju putnici? Koliki li su njima redove onda, kao na Torlaku?I mora li zdravstvena knjižica i uput?

Amateri ti u Fra, doveo bi njih naš sistem u red, čuj testiraju sve...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

Auh ne ja govorim o Pasterovom Institutu u Parizu - prica je bila o parizu prethodno - bar sam ja tako shvatila !!!! I jos se pitam kakve beze ima Ana Brnabic i to sto ona prica :classic_biggrin:

Ja i ti kao ona dvojica, koji su se nešto zakačili na forumu....jedan je stanovao na Paliluli, a drugi na Trošarini i zakazali "ferku" na Trošarini da rasprave situaciju. Posle par sati ponovo frka na forumu, ko nije došao na zakazano mesto zbog pesničanja i ko je ispao kukavica. Nekako je posle izvesnog vremena, svu komplikaciju, razjasnio neutralni forumaš, koji sve to "posmatrao" sa strane i pojasnio da forumaš "A" stanuje na Trošarini u Beogradu, a forumaš "B" na Paliluli u Nišu. Ko ne zna, i Niš i Beograd imaju Trošarinu i Palilulu...pa i Crveni krst :64:

Edited by Constantin
  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

 

 

3 minutes ago, urosg3 said:

Aha, ok, a baš sve putnike, nebitno imaju li simptome ili ne? Baš ništa ne dokazuju putnici? Koliki li su njima redove onda, kao na Torlaku?I mora li zdravstvena knjižica i uput?

Amateri ti u Fra, doveo bi njih naš sistem u red, čuj testiraju sve...

testiraju sve redom koji dolaze iz "ugrozenih" zemalja - odvoje putnike sa tih letova i sve redom testiraju za dzabe samo ti uzmu broj telefona i/ili mail da ti jave rezultat testa

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ciao said:

 

 

testiraju sve redom koji dolaze iz "ugrozenih" zemalja - odvoje putnike sa tih letova i sve redom testiraju za dzabe samo ti uzmu broj telefona i/ili mail da ti jave rezultat testa

 

Impresioniran sam bez šale. Bezuslovno testiraju ljude, ne naplaćuju ništa, nema gužvi kao na Torlaku, rezultati stižu u obećanom roku. I sve samo zato što si običan putnik.

Izgleda da nemaju ni krizni štab.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...