Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Kako niko ne pita za derbi??! 
lepo pitas “da li vam se sada cini kao pogresna odluka da se odrzi derbi”?? I da li i dalje stojite iza izjave da to nije bio dogadjaj visokog rizika?! I ko je odlucio da se derbi igra pred publikom?!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hamilton said:

Kako niko ne pita za derbi??! 
lepo pitas “da li vam se sada cini kao pogresna odluka da se odrzi derbi”?? I da li i dalje stojite iza izjave da to nije bio dogadjaj visokog rizika?! I ko je odlucio da se derbi igra pred publikom?!

 

 

Pa Darija je već rekla, karte su se prodavale online, što znači nema rizika...

Link to comment
Share on other sites

Niko da pohvali nadljuski napor i herojstvo Darije KT. Toliki trud na šminki je sakrila iza maske da čuva sve nas od nje. Da ne spominjem potrošeno vreme.

ta žrtva mora bude primećena i dostojno vrednovana

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki21 said:

 

Šta je rekla, nemam stomak da je slušam, jedino ovako play by play?

Zake? Pitala Dr. Kisic zasto omalovazava kolege koje su potpisale zahtev za otpustanje kriznog staba? Ova pre toga na pomen tog zahteva rekla da u Srbiji ima 33000 lekara i da medju 350 potpisnika nema infektologa, imunologa i virusologa i dovela u pitanje njihovu kompetenciju.

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

No poslednjih godinu dana od kako radim iz kancelarije imam bar 7-8 izlazaka na cigaru i nikada (bukvalno shvatite opet) ne bezim od Sunca tada, cak ni kada je 40+ stepeni. Kada se kumulativno skupi, to je 30-ak min dnevno. Na to dodati vreme koje provedem u dolasku/odlasku sa posla, odlazak u radnju/kladionicu i sl, dodje se do cifre od minimum 60 minuta dnevno (izuzimajuci kisne/snezne dane ofc).

koliko sam ja u toku, nije bitno koliko ukupno dnevno provedes na suncu, nego da budes u kontinuitetu najmanje 15 minuta izlozen suncu, onda organizam pocinje da luci supstance potrebne za proizvodnju vitamina D. Znaci, probaj da pusis 3-4 cigarete za redom 🙂 dzaba ti to seckanje na po desetak minuta 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, djura.net said:

koliko sam ja u toku, nije bitno koliko ukupno dnevno provedes na suncu, nego da budes u kontinuitetu najmanje 15 minuta izlozen suncu, onda organizam pocinje da luci supstance potrebne za proizvodnju vitamina D. Znaci, probaj da pusis 3-4 cigarete za redom 🙂 dzaba ti to seckanje na po desetak minuta 

Mozda mu je bolje da predje na cigare, toro size. Taj model ce da traje upravo 40-50minuta. 😛

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ne znam

Jedino sto znam je da nas zajebavaju sve u 16.
Rekoshe prvo SVI MASKE
pa rekoshe maske qrcu ne valjaju
Zatim ajmo bre svi maske, al da znate pamucne su vnogo.
One hirusrshke valjaju samo 30min
N95 je zakon samo njih i onda danas, pusta na ventil:

622c239883bb2b9ce515021a660cb823.jpg

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Do dushe malo se pojebao news feed na Twitter
Veli "last night" a clanci iz maja i junaff86ac6c2d352e9b0b928adcde6a7659.jpg

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da malo vidimo kako i druge statistike izgledaju: Grčka od juče do danas 36 novih slučajeva, dva smrtna slučaja. Od početka ukupno 4048 aktivnih slučajeva, ukupno 197 smrtnih slučajeva. Grka ima otprilike dvostruko više nego nas, t.j. oko 14 miliona.

 

Grci su isto kao i mi primitivni plemenski narod, lepljivi, pipljivi i slabo poznaju pojam pristojne distance, kakva je u civilizovanom svetu i bez ikakve Corone uobičajena. Izrazito su druželjubivi, obožavaju kafanu, da navijaju, urlaju, lupaju šakom o sto, unose se u lice dok pričaju, ... Sve isto kao i mi pa i malo gore čak.

 

Sreća njihova da nemaju Vučića i "stručnu" ekipu da im se bore protiv Corone, već vlast kojoj je stalo do svog naroda. A i sreća njihova da njihovi mladi istinski vole i poštuju svoje stare pa im zarad sitnog komoditeta i zabave (a kod nas, ko zna, možda i stana) ne rade tako lakomisleno o glavi. Obzirom da Grci slabo trpe stege i da i za sitnice organizuju masovne demonstracije sa većom makljažom sa policijom nego kod nas, biće da su shvatili da u ovoj situaciji za zajedničko dobro moraju i ponekih sloboda i zabava da se odreknu. A biće i da se njihova vlast sa jedne strane ne ulizuje debilima sa derbijima i otvaranjem tržnih centara i sl. a sa druge strane ih cinično ubija.  Grci stisnu gde i kada treba i pusti gde, kada i kako je realno. Rezultati govore za sebe.

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Grci su isto kao i mi primitivni plemenski narod, lepljivi, pipljivi i slabo poznaju pojam pristojne distance, kakva je u civilizovanom svetu i bez ikakve Corone uobičajena. Izrazito su druželjubivi, obožavaju kafanu, da navijaju, urlaju, lupaju šakom o sto, unose se u lice dok pričaju, ... Sve isto kao i mi pa i malo gore čak.

 Slažem se sa suštinom posta i znam na šta misliš, jedino mi je ovaj boldovani deo malo bode oči... Koncept ličnog prostora i pipljivosti i lepljivosti ima visok stepen (obrnute) korelacije sa GDPjem i stepenom razvoja zemlje, ali se plašim da je u pitanju isti fenomen kao gotovo linearna korelacija između broja napada ajkula i količine prodatog sladoleda...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa sad, sto se vi ne volite pipat i lepit, ne znaci da su oni primitivni.

Sta ima s'tobom da se pipa. Ja se ne grlim s'muskima, moz'im se dopadne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

 Slažem se sa suštinom posta i znam na šta misliš, jedino mi je ovaj boldovani deo malo bode oči... Koncept ličnog prostora i pipljivosti i lepljivosti ima visok stepen (obrnute) korelacije sa GDPjem i stepenom razvoja zemlje, ali se plašim da je u pitanju isti fenomen kao gotovo linearna korelacija između broja napada ajkula i količine prodatog sladoleda...

 

Missing the point. Irelevatno je za temu. Neko je senzibiliziran na neke pojave,a neko je senzibiliziran na percipirane generalizacije tih pojava. Sa suštinom posta, to, međutim, nema veze niti je menja.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...