Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

13 minutes ago, Klotzen said:

Nestorović je odradio svoj deo posla. Relativizovao je koronu da bi izvukao što više ljudi na izbore. Više nije potreban tako da će sada verovatno vrlo retko dobijati šansu na TV-u.

Upravo ovo.

Evo i Italijani nam zabranili ulazak jer smo gori od njih iako smo manji deset puta, tako da otpada i soping u Milanu.

Stoka bezrepa optuzuje proteste za to sto smo najgori u Evropi i sto nam svi zatvaraju granice. Nisu sacekali ni 7 dana,  pa samo toliko kasne testovi.

Edited by Cavani
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Prave brojke cemo dobiti naredne nedelje...kao "posledicu" protesta...Ovo je toliko providno frizirano da je to strasno, kao da mi zivimo u Bangladesu pa ne poznajemo nijednog lekara u svom okruzenju, ovo je gore zaglupljivanje od bilo kog rijaliti programa....Nema igla gde da padne po bolnicama...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta misle ljudi što jedu po restoranima... da su zaštićeni zato jer ih posluži konobar sa maskom na licu?

 

Jesu li ikad povirili u restoransku kuhinju gdje je otprilike radnik po m2 koji naravno ne nosi masku jer bi crk'o u roku po' sata.

 

Nek tu i tamo kihne ili pljune u hranu i eto jada...

 

#jeditekodkuće

Edited by Bushman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opinion | The international community must guarantee equal global access to a covid-19 vaccine - The Washington Post >>>

 

Ovo se moze posmatrati kao kontra-akcija ove ekipe na skorasnju vest da je Trump stavio shapu na visemesecnu proizvodnju najavljene vakcine.

Dakle, borba oko koske koja je jos uvek samo u najavi je pocela. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cyber said:

Opinion | The international community must guarantee equal global access to a covid-19 vaccine - The Washington Post >>>

 

Ovo se moze posmatrati kao kontra-akcija ove ekipe na skorasnju vest da je Trump stavio shapu na visemesecnu proizvodnju najavljene vakcine.

Dakle, borba oko koske koja je jos uvek samo u najavi je pocela. 

 

Brat Si je rekao da ce se pobrinuti da vakcina bude globalno javno dobro. Meni dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ZiS said:

Prave brojke cemo dobiti naredne nedelje...kao "posledicu" protesta...Ovo je toliko providno frizirano da je to strasno, kao da mi zivimo u Bangladesu pa ne poznajemo nijednog lekara u svom okruzenju, ovo je gore zaglupljivanje od bilo kog rijaliti programa....Nema igla gde da padne po bolnicama...

Samo se cekalo kad ce krenuti sa tom pricom. Sprdaju se sa nama

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Bushman said:

Ne znam šta misle ljudi što jedu po restoranima... da su zaštićeni zato jer ih posluži konobar sa maskom na licu?

 

Jesu li ikad povirili u restoransku kuhinju gdje je otprilike radnik po m2 koji naravno ne nosi masku jer bi crk'o u roku po' sata.

 

Nek tu i tamo kihne ili pljune u hranu i eto jada...

 

#jeditekodkuće

 

O ovome sam i ja isprva razmišljao. Međutim, praktično je nemoguće zaraziti se tako što ćeš pojesti hranu na kojoj recimo postoje kapljice koje sadrže koronavirus. Nema šanse da prežive želudačnu kiselinu. Ono što jeste moguće je da pipneš tako zaraženu hranu, a onda svoja usta, nos, itd.

Edited by djole
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Baby said:

 

Kako gde i kako kad... Nocu restorani Hollywood Blvd i Santa Monica Blvd, danju WEHO su puni. Ali nije setajuci grad kao NY i Chi. Sada ne znam sta se desava, za ova dva grada znam. 

 

To mene interesuje i za vakcine, koliko ce taj imunitet da drzi?

 

Hollyw i SM bulvd i WEHO su 3% od grada.
Ima na SM 3rd street promenade gde vazda ima ljudi.
Tamo malo oko walk of fame.

Nema, LA nikad nije bio pesacki grad. Sve siroko i pusto

 

prastajte za off

 

Evo da bude na temu:

Narandzasti Okrug ne zeli da usvoji predlog guvernera da se skole ne otvaraju u sept.
vele mi otvaramo sve i deca nece nositi maske.

Jedan broj zitelja SoCal se odrica OC-ja i seli ga u Floridu

 

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

Na N1 danas, neki institut, neka mlada zena strucnjak za nesto kaze da su utvrdili da kod nasih prezivelih od virusa  antitela postoje i nakon 3 meseca. Sama je rekla da se po tom pitanju njihovi nalazi razlikuju od svetskih. Takodje, opet jedan nas lekar pre 2 dana izjavljuje da imamo "rezarazenih" pacijenata, onih koji obolevaju i drugi put.

Sve mi to lici na onaj stari vic o sumaru: kad mu se smucilo da njegovu sumu naizmenicno osvajaju Nemci pa partizani, on im je podviknuo " A sad, svi mars iz sume!"

 

Tako i meni dodje da viknem " Ili se dogovorite o virusu i posledicama, ili ucutite zanavek" .Ako je i od struke, mnogo je nestrucno. Na planetarnom nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, djole said:

 

O ovome sam i ja isprva razmišljao. Međutim, praktično je nemoguće zaraziti se tako što ćeš pojesti hranu na kojoj recimo postoje kapljice koje sadrže koronavirus. Nema šanse da prežive želudačnu kiselinu. Ono što jeste moguće je da pipneš tako zaraženu hranu, a onda svoja usta, nos, itd.

I ja sam razmisljala o ovome dosta i jako mi nedostaje Mekdonalds.

 

Kada bi se tako prenosilo, zaista bi bilo mnogo zarazenih, a onda sa druge strane mi nije jasno kako se uopste prenosi, bukvalno niko nije rekao kako se zarazio i na koji nacin.

 

I imam jedno pitanje, o kom dugo razmisljam, sta mislite, posebno forumasi koji su lekari, da li bas taj nacin zarazavanja definise kako ce se organizam nositi. Odnosno, da li zavisi koliko si virusa uneo u sebe ne dao Bog.

Link to comment
Share on other sites

Od devojčine mame šef u firmi nažalost izgubio borbu sa koronom, pre jedno 10 dana je stavljen na respirator, i njegovoj ženi su još tada rekli da se ne nada mnogo.

 

Danas izađem malo do parka, i tu dvojica likova koji rade u vojsci pričaju o koroni, ili u njihovom slučaju "koroni". Ja sam zaista bio zabezeknut, koje su to priče... Da je ona zaista tako opasna kako nisu skoro svi romi pomrli, ili kako to da nema ni jednog preminulog migranta. Bil Gejc sa svim poznatim bogatim familijama već ima vakcinu, jer im je malo para što imaju. Tramp hapsi Gejca zbog toga, videli na internetu. Ne znam ne znam ne znam ne znam ne znam.....

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Od devojčine mame šef u firmi nažalost izgubio borbu sa koronom, pre jedno 10 dana je stavljen na respirator, i njegovoj ženi su još tada rekli da se ne nada mnogo.

 

Danas izađem malo do parka, i tu dvojica likova koji rade u vojsci pričaju o koroni, ili u njihovom slučaju "koroni". Ja sam zaista bio zabezeknut, koje su to priče... Da je ona zaista tako opasna kako nisu skoro svi romi pomrli, ili kako to da nema ni jednog preminulog migranta. Bil Gejc sa svim poznatim bogatim familijama već ima vakcinu, jer im je malo para što imaju. Tramp hapsi Gejca zbog toga, videli na internetu. Ne znam ne znam ne znam ne znam ne znam.....

 

Najjači narod na svetu. Ponavljam, izginuli bismo svi do jednog do sad da je ovo malo smrtonosnije. 

Edited by stefan81888
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan81888 said:

 

Najjači narod na svetu. Ponavljam, izginuli bismo svi do jednog do sad da je ovo malo smrtonosnije. 

E da, tu je jedan dodao i o MMR vakcini, iako kaže da je oba deteta vakcinisao, da se on pitao ne bi. Pita šta će u njoj živa, ostaci nekih mrtvih životinja itd. Nismo stigli do 5G mreže, tu bi verovatno bilo još zanimljivije 😞 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Green23 said:

Od devojčine mame šef u firmi nažalost izgubio borbu sa koronom, pre jedno 10 dana je stavljen na respirator, i njegovoj ženi su još tada rekli da se ne nada mnogo.

 

Danas izađem malo do parka, i tu dvojica likova koji rade u vojsci pričaju o koroni, ili u njihovom slučaju "koroni". Ja sam zaista bio zabezeknut, koje su to priče... Da je ona zaista tako opasna kako nisu skoro svi romi pomrli, ili kako to da nema ni jednog preminulog migranta. Bil Gejc sa svim poznatim bogatim familijama već ima vakcinu, jer im je malo para što imaju. Tramp hapsi Gejca zbog toga, videli na internetu. Ne znam ne znam ne znam ne znam ne znam.....

 

Ja sam danas na plazi slusao o Padu Kabale i kako Kevin Spejsi, Dzoni Dep i Tom Henks kupuju siromasnu decu sa Haitija, pa ih nesto kao uplase (tu se luci nesto u telima dece kad su uplasena) pa onda oni jedu tu decu i tako se podmladjuju.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, BojanaCZV said:

 

I imam jedno pitanje, o kom dugo razmisljam, sta mislite, posebno forumasi koji su lekari, da li bas taj nacin zarazavanja definise kako ce se organizam nositi. Odnosno, da li zavisi koliko si virusa uneo u sebe ne dao Bog.


Navodno da. Od virus load-a, zavisi i težina kliničke slike (između ostalog).

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam danas na plazi slusao o Padu Kabale i kako Kevin Spejsi, Dzoni Dep i Tom Henks kupuju siromasnu decu sa Haitija, pa ih nesto kao uplase (tu se luci nesto u telima dece kad su uplasena) pa onda oni jedu tu decu i tako se podmladjuju.

Do dushe ima i ovo...

Tururururutururutu

 

160cad74b47e44d8fed9b761096928aa.jpg

 

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

 

 

Sad, nema jos dokaza da je 5G kriva, al' polako :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sprivel said:

 

Ja sam danas na plazi slusao o Padu Kabale i kako Kevin Spejsi, Dzoni Dep i Tom Henks kupuju siromasnu decu sa Haitija, pa ih nesto kao uplase (tu se luci nesto u telima dece kad su uplasena) pa onda oni jedu tu decu i tako se podmladjuju.

Jooj, to je ona lujka Mila Ristic na tviteru objasnjavala, bokte koliko ih je. :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...