Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Kapiram da se to jos lakse cuje u manjim mestima ali u Beogradu mislim da svako ko poznaje nekog zaposlenog u bolnici zna da je sranje bar 10 dana, znaci pre uvodjenja obaveze o maskama. Zasto se tek sad ovako plaky, pitam se pitam.

Link to comment
Share on other sites

Inače ova cifra umrlih je ekstremno sumnjiva. Imamo oficijelne podatke da je umrlo 10 u NP i da je umro rekordan broj ljudi u Vojvodini. Po nekim mojim saznanjima u NS je umrlo 4 a u ČA 2 čoveka. Ispada resto srbije samo 2 mrtva a znamo da je u BG najgora situacija i da verovatno i NI i KG imaju teške situacije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Uhuhuh kakav damage control. Kao na sahranu da su došli, idite sad slavite pobedu nad koronom, idioti jedni. Zašto ih ova sa N1 nije pitala o spotu i o tome da 10. jula nećemo imati ni jednog zaraženog.

Edited by Green23
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Inače ova cifra umrlih je ekstremno sumnjiva. Imamo oficijelne podatke da je umrlo 10 u NP i da je umro rekordan broj ljudi u Vojvodini. Po nekim mojim saznanjima u NS je umrlo 4 a u ČA 2 čoveka. Ispada resto srbije samo 2 mrtva a znamo da je u BG najgora situacija i da verovatno i NI i KG imaju teške situacije.

Baš to. Nešto ne štima. Kao što reče Zis, pomnoži sa 5 i dobićeš precizniju brojku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Od posledica COVID bolesti preminuo je pacijent iz Subotice, koji je prethodnih mesec dana lečen u Kliničkom centru Vojvodine (KCV), saopštila je Opšta bolnica u Subotici."

 

To nije infarkt, pa da ljudi umru  za minut! Vecina koja sad umire je vec duze vremena bolesna/na respiratoru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

Inače ova cifra umrlih je ekstremno sumnjiva. Imamo oficijelne podatke da je umrlo 10 u NP i da je umro rekordan broj ljudi u Vojvodini. Po nekim mojim saznanjima u NS je umrlo 4 a u ČA 2 čoveka. Ispada resto srbije samo 2 mrtva a znamo da je u BG najgora situacija i da verovatno i NI i KG imaju teške situacije.

Isto tako, Gojkovic jutros kaze da se u Vojvodini registruje trocifreni broj novozarazenih vec 4 dana unazad.
"Trocifren" je prilicno neodredjen termin ovde, ali ajde neka pretpostavimo i da je brojka od 100 u pitanju.
BG je epicentar, sto je opstepoznato i verovatno ima slucajeva kao ostatak drzave zajedno. O situaciji u NP, TT i Sjenici da ne pricam. Kriticno stanje u Uzicu, Cacku, Kragujevcu, Nisu, Vranju (iliti celoj jugoistocnoj Srbiji), a ukupna brojka novozareznih svakog dana oko 300 🤔

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Prema njenim rečima ovo je rezultat nediscipline od pre 5-6 dana, a rezultate protesta videćemo za 3-4 dana.

 

Sta je to bilo pre 5-6 dana? Protesti nisu.

 

Mozda aludira na studente

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RatzenStadt said:

Isto tako, Gojkovic jutros kaze da se u Vojvodini registruje trocifreni broj novozarazenih vec 4 dana unazad.
"Trocifren" je prilicno neodredjen termin ovde, ali ajde neka pretpostavimo i da je brojka od 100 u pitanju.
BG je epicentar, sto je opstepoznato i verovatno ima slucajeva kao ostatak drzave zajedno. O situaciji u NP, TT i Sjenici da ne pricam. Kriticno stanje u Uzicu, Cacku, Kragujevcu, Nisu, Vranju (iliti celoj jugoistocnoj Srbiji), a ukupna brojka novozareznih svakog dana oko 300 🤔

 

Na sabac.tv vest:

 

"Šapcu je, u odnosu na jučerašnji dan, potvrđeno novih 139 pozitivnih na Korona virus."

 

Pa samo Sabac ima 139 novozarazenih!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 12Laki said:

Jel jos neko cuo Brnabicku da je rekla danas je testirano 1000 pa se ispravila?

Jesam, toliko ide nepoverenje da sam odmah pomislila kako ima duple brojke a nije mi palo na pamet to sto ona nume da prica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da je situacija izuzetno kritična. I ova govna su najviše kriva za to. Ali nadam se da nećemo izinat da pucamo sebi u nogu i kažemo e sad baš neću da slušam. Pamititi sve, pa im vratiti kad bude bilo prilike. Ali onako kao pre dva i tri dana, ne kao juče.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dzabe sad drze konferencije, mole i preklinju... Jedini nacin je da izadju i preuzmu svu odgovornost za trenutno stanje i da svi daju ostavke, i politicari i "struka".

 

Sad slusam snimak Ane Brnabic koja kaze: "Da li sam ja uvek bila disciplonovana? Ne. Al', evo, ucite iz primera mojih kolega... i mene...", pa malo posle: "dosta mojih kolega je zavrsilo hospitalizovano". :krstipd4:

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...