Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

32 minutes ago, Clash said:

"JOŠ SE RAZMIŠLJA O POLICIJSKOM ČASU" Dr Kon: Situacija u Beogradu se popravlja, ali tužan sam zbog onog što se sinoć desilo

 

DrKon juče kaže: "epidemiološka situacija u Beogradu se još pogoršava". A danas ovo. 

 

Kraljina!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Svako ko ovde bude branio dr konjinu ide kod mene na ignore, a apelujem i da se moderatori pozabave takvima. Dosta je prodavanja muda za bubrege, ako je i zajebancija, prelilo je svaku čašu.

 

Meka da stavis na blok:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Svako ko ovde bude branio dr konjinu ide kod mene na ignore, a apelujem i da se moderatori pozabave takvima. Dosta je prodavanja muda za bubrege, ako je i zajebancija, prelilo je svaku čašu.

Kako da ide u banovinu kad je jedan od njih mod? 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Okupljanje većih grupa ljudi na maloj udaljenosti u večernjim časovima u kombinaciji sa aktivnim sastojcima suzavca i kinezo terapija pendrecima je realno najefekasnije sredstvo za popravljanje epidemiološke slike i ravnanje krive.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Okupljanje većih grupa ljudi na maloj udaljenosti u večernjim časovima u kombinaciji sa aktivnim sastojcima suzavca i kinezo terapija pendrecima je realno najefekasnije sredstvo za popravljanje epidemiološke slike i ravnanje krive.

Tako sto ce kriva otici visko i tako stajati neko vreme?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Okupljanje većih grupa ljudi na maloj udaljenosti u večernjim časovima u kombinaciji sa aktivnim sastojcima suzavca i kinezo terapija pendrecima je realno najefekasnije sredstvo za popravljanje epidemiološke slike i ravnanje krive.

Jeste: krenes da iskasljavas slajm i cistis pluca, a policija te lupka pendrekom po ledjima da ti pomogne da sto pre izbacis viruse iz sebe, a poznato je da virus na asfaltu izumire brzo. :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Jeste: krenes da iskasljavas slajm i cistis pluca, a policija te lupka pendrekom po ledjima da ti pomogne da sto pre izbacis viruse iz sebe, a poznato je da virus na asfaltu izumire brzo. :classic_ninja:

Na vrelom beogradskom asfaltu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...