Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Sve je to tacno, ali je zakljucak i ton koji provejava verovatno los.

 

Upravo zato sto je takvo stanje, mnogo je veca odgovornost na nama. Dokle cemo vise da pozivamo jednog Vucica i neke njegove satrape na odgovornost? A pricamo da je on sizofrenicar. Pa mi smo sizofrenicari zato sto kazemo eto ne mozemo mi sami, drzava duradi nesto, necu da me gledaju ko budalu samo ja nosim masku jebe mi se necu ni ja da je nosim.

 

Ne moze tako. U ostalim situacijama u kojima imamo posla sa drzavom smo vec dobrano utabali neke putice u prasini koji zavijaju po nekim sumama i izbegavamo "autoputeve".

 

Ovo jeste i nova i vanredna situacija, ali su postavke iste.

 

Znaci ne budimo budale i ne idimo linijom manjeg otpora.

 

Mi smo najodgovorniji za nase i zdravlje nase okoline. Ako se ogroman broj nas bude tako ponasao, situacija ce biti resena mimo svih Vucica i drzave.

 

Mi.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

N1 ne mogu ni ja da vidim. Nova sljaka bez problema. Usli u skupstinu pa izpendreceni i izasli...

Nije palo pendrecenje koliko vidim, samo izguravanje. Malo je i pandura, boji se ocigledno krvavog sukoba Zvalonja.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja koliko sam čitao protest je pokrenuo "Ne Davimo Beograd". 

 

ubice.jpg

 

Nisu nikog pozvali nego su ljudi sami izašli kada su videli slike na netu ili pročitali da oni protestvuju. Narod je izgubio poverenje u štab i državu po pitanju korone tako da bi slično bilo i da je to nesretni Nogo organizovao.

 

54 minutes ago, Cavani said:

opa protesti vec veceras u BG ispred skupstine

 

34 minutes ago, zakkturbo said:

Gleda li ko N1?

 

30 minutes ago, Clash said:

Malo se ulazi u skupstinu, to su Nogini valjda

 

28 minutes ago, zakkturbo said:

Da, dosta se ljudi skupilo ispred Skupštine.

 

26 minutes ago, Klotzen said:

Bogami ovo je već ozbiljan broj ljudi. Ovi što su upali su izgleda Nogini, što Clash reče. Jedan u kameru kaže "nećemo da se migranti naseljavaju" 🙂 čime se identifikovao. Mada mogao bi biti i Levijatan do odrade incident za gazdu i režimske medije.

 

Back to N1

 

evo gledam i ja na N1 (live prijenos iz Beograda), medjutim nije mi jasno zasto demonstranti idu na Skupstinu? pa nije Vucic u Skupstini. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ovo jeste i nova i vanredna situacija, ali su postavke iste.

 

Znaci ne budimo budale i ne idimo linijom manjeg otpora.

 

Mi smo najodgovorniji za nase i zdravlje nase okoline. Ako se ogroman broj nas bude tako ponasao, situacija ce biti resena mimo svih Vucica i drzave.

 

Mi.

Stoji,al neka je 80% nas odgovorno,a 20% ne...opet se nece zaustaviti epidemija...

A 100% odgovornih gradjana ne postoji ni u jednoj Norveskoj...
Dakle drzavni aparat jednostavno mora da odradi svoj deo posla...ako vec nije sposoban za to neka bar kaze gradjanima da ne drzi stvari pod kontrolom...vise ce to naterati gradjane da se odgovornije ponasaju nego lazno uljuljkivanje da je sve ok....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

 

 

 

 

 

 

evo gledam i ja na N1 (live prijenos iz Beograda), medjutim nije mi jasno zasto demonstranti idu na Skupstinu? pa nije Vucic u Skupstini. 

 

Simbolika, ni Sloba nije bio tamo 5. oktobra pa se jurišalo na nju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mare80 said:

Stoji,al neka je 80% nas odgovorno,a 20% ne...opet se nece zaustaviti epidemija...

A 100% odgovornih gradjana ne postoji ni u jednoj Norveskoj...
Dakle drzavni aparat jednostavno mora da odradi svoj deo posla...ako vec nije sposoban za to neka bar kaze gradjanima da ne drzi stvari pod kontrolom...vise ce to naterati gradjane da se odgovornije ponasaju nego lazno uljuljkivanje da je sve ok....

 

Ma nece nista naterati tih 20%, nema ni Vucic vlast nad njima, niti bilo ko drugi, to su prosto i jednostavno oportunisti, teoreticari zavere i idioti i ne bih uopste plakao za njima da za sobom ne bi poneli nevine zivote kao i antivakseri.

 

Njih jedino vezivanje za radijator. Znaci nema izmedju. A posto je drzava kakva jeste, mora ovako i nikako drugacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

Gledam worldmeter i USA...   posto za tamo ima za svaku drzavu posebno...    i iako su SAD cele imale pre mesec dva 20-30000 na dan zarazenih , svi su bili skoncentrisani na drzavu Njujork i jos neke ....  A trenutno su 50000 na dan , ali  Sad se virus prosirio na druge drzave a u Njujorku su sad cifre relativno male u odnosu na ono sta su imali...   Isto tako i kod nas u Evropi kod onih koji su imali haos , a to su Italija i Spanija  su cifre sad relativno male , a krenule su velike cifre tamo gde su bile male. Za sad na Balkanu.. ali mislim da ce se prosiriti...
  Tako da pocinjem i ja da mislim da su mozda Svedjani u pravu da se bolest jednostavno mora "prelezati"

Worldometer laze za US. Sad pokazuju oko 150 hiljada vise nego CDC obolelih, ladno su juce pokazali 6k vise nego CDC. I razlika se povecava...

E sad pitanje je zasto drzave kao Texas, Florida, Arizona i Kalifornija imaju naprasno toliko slucajeva (inace pojavljuju se podaci da se radi vecinom o mladim ljudima, pa se pitam koliko su to mladi i zurke na plazama i slicno. Sa druge strane radnim danom US sad testira od 500-700 k, pa je i ocekivano da nalaze vise obolelih posto znamo da lockdown nije zaustavio sirenje nego je dosta zamaskirao blage i asimptomaticne.

Link to comment
Share on other sites

Imas mozda i najstrozije mere u Evropi pa nakon toga potpuno otvoris sve, dozvolis derbi, adria tour, koncerte, klubove, izbore, proslave, laziras brojke, krijes ponovno razbuktavanje epidemije...i onda narod kriv...Nadam se da ce neko nekad ovoj stoci koja sebe naziva kriznim stabom, suditi za sve izgubljene zivote...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Vjekoslav

 

Pa za tog Nogu se i sumnja da radi za njega. On uvek pravi incidente koji savršeno odgovoraju vlasti da skrenu pažnju sa samog protesta na te incidente i na taj način napljuju celu opoziciju. I sutra će da pljuju opoziciju u globalu a Nogu neće ni pomenuti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kod mene u kraju , c. Bgd, od kako je ponovo ogranicen rad kafea ,restorana, n. klubova masovne privatne zurke po stanovima a traju do ranih jutarnjih casova. Da li ce policija reagovati tokom policjskog h, odnosno imaju li ovlascenje pitam se, posto ne verujem da ce praksa nestati?

Link to comment
Share on other sites

Spontano okupljanje hiljade ljudi u jeku zaraze ce opet poslužiti kao primer neodgovornosti naroda i to pretezno mladjih koji ugrožavaju sebe i svoje starije roditelje o čemu cemo zasigurno slušati naširoko na većini medija. I opet, skretanje teme i prebacivanje odgovornosti sa organizovanja izbora kao razloga naglog porasta broja slučajeva na antidrzavne skupove koji organizuje neodgovorna opozicija. O zdravlju ljudi koji učestvuju iz ovog ili onog razloga se najmanje brine

Edited by Mikel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

@Don Laki Juanizvini na ostrijem tonu. Znam da si ti na "ispravnoj strani",samo mi je dojadilo da citam kako su ljudi krivi za sve..ako je tako onda je to narativ koji ja ne umem da razdvojim od vladajuceg (od vladajuce sekte,hocu reci)

Nisu ljudi krivi za sve, najveći krivac je onaj koji je dozvolio da se dešava ovo što se dešava, to je predsenik ove države i ljudi oko njega. Tu nema nikakve dileme.

Problem sa druge strane jeste dobar deo građana koji se i dalje ponašaju krajnje neodgovorno i time dovode druge u opasnost. Kada je ovaj virus u pitanju, ukoliko se ne reaguje na vreme, on eksplodira kao što se desilo kod nas, a nema naznaka da će se neke stvari promeniti, a dok mi sami kao pripadnici ovog društva ne shvatimo da smo kao pojedinxi odgovorni za celokupno društveno stanje, onda neće krenuti na bolje. Danas je u Srbiji u rascepu dve opasnosti, jedne političke i gomile nesposobnih likova, ali opet dosta jake i druge, koja masovno negira postojanje virusa, ili ako priznaje za to krivi g5, duboku drzavu i koga ne sve, koji odbijaju da nise maske, koji se kreću okolo bolesni a takvih ljudi je jako puno. Jedini način da se zaustave su drastične mere, nažalost, inače ovome nema kraja. Ako pak krenemo ka tom kolektivnom imunitetu, napunićemo groblja, i to je sada jasno.

Molim te pokušaj da razumeš ono što pišem, nije ovo sada pitanje politike, nego preživljavanja, a kada ovo prođe svešćemo račune. Ja sam u maju pisao posle ukidanja mera šta nas čeka u junu, a ako se sada ne desi nešto drastično nema nam izlaska iz ove situacije do sledećeg leta, a to će odneti previše života. Još postoji minimalna šansa da se ovo spusti na neki minimum u avgustu, ali ako se to ne desi uskoro.....ne znam šta da ti kažem. 

Edited by Don Laki Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

Nisu ljudi krivi za sve, najveći krivac je onaj koji je dozvolio da se dešava ovo što se dešava, to je predsenik ove države i ljudi oko njega. Tu nema nikakve dileme.

Problem sa druge strane jeste dobar deo građana koji se i dalje ponašaju krajnje neodgovorno i time dovode druge u opasnost. Kada je ovaj virus u pitanju, ukoliko se ne reaguje na vreme, on eksplodira kao što se desilo kod nas, a nema naznaka da će se neke stvari promeniti, a dok mi sami kao pripadnici ovog društva ne shvatimo da smo kao pojedinxi odgovorni za celokupno društveno stanje, onda neće krenuti na bolje. Danas je u Srbiji u rascepu dve opasnosti, jedne političke i gomile nesposobnih likova, ali opet dosta jake i druge, koja masovno negira postojanje virusa, ili ako priznaje za to krivi g5, duboku drzavu i koga ne sve, koji odbijaju da nise maske, koji se kreću okolo bolesni a takvih ljudi je jako puno. Jedini način da se zaustave su drastične mere, nažalost, inače ovome nema kraja. Ako pak kreneko ka tom kolektivnom imunitetu, napunićemo groblja, i to js sada jasno.

Molim te pokušaj da razumeš ono što pišem, nije ovo sada pitanje politike, nego preživljavanja, a kada ovo prođe svešćemo račune. Ja sam u maju pisao posle ukidanja mera šta nas čeka u junu, a ako se sada ne desi nešto drastično nema nam izlaska iz ove situacije do sledećeg leta, a to će odneti previše života. Još postoji minimalna šansa da se ovo spusti na neki minimum u avgustu, ali ako se to ne desi uskoro.....ne znam šta da ti kažem. 

Ne da policijski čas neće da reši ništa, nego će da pogorša. Sad ko to vidi  -vidi, ko ne vidi - nek uživa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

@Vjekoslav

 

Pa za tog Nogu se i sumnja da radi za njega. On uvek pravi incidente koji savršeno odgovoraju vlasti da skrenu pažnju sa samog protesta na te incidente i na taj način napljuju celu opoziciju. I sutra će da pljuju opoziciju u globalu a Nogu neće ni pomenuti.

 

e pa to, tocno tako. djeluje mi kao da je Vucicev stab skontao da se nesto organizira, i onda su javili "momcima na terenu" da odvedu proteste "na pravo mesto".

 

...

 

inace, gledao sam (preko youtube kanala RTS-a) danasnje obracanje Vucica javnosti, taman stigao do pola, kad je ovo krenulo. medjutim i tih pola bi mene istjeralo na ulicu, da se razumijemo. to je toliko bolesna atmosfera na tim njegovim konferencijama da fakat nemam rijeci. novinarka mu namjesti pitanje, a on krene rafal po novinarki? ludilo. i niko da se ne ustane i jednostavno ga iz sveg glasa posalje u tri mile matere!

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ne da policijski čas neće da reši ništa, nego će da pogorša. Sad ko to vidi  -vidi, ko ne vidi - nek uživa. 

Zbog čega to misliš? Neki dokaz za te stavove ili samo nagađanje. Policijski čas u martu i aprilu je usporio širemje virusa. Da sam ja sada na Vučićevom mestu, uradio bih isto. Razlika je samo što nikada ne bih dozvolio ono što je on dozvolio i time direktno ugrozio stanovništvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...