Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

" Obavezne maske i propisno rastojanje. "

 

Ja mislim da SZS treba da batali ovo. Prvo neka vide da li postoje kao grupa.

Nema smisla da oni bilo sta organizuju.

 

( Sto se rastojanja tice, setim se sad one fore sa onih demonstracija kad su

zauzimali u zimskim jaknama 10 kvadratnih metara po coveku… ) 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vjekoslav said:

ajte bolje kod mene, u Osijeku vas sigurno niko nece tuci ako zelite protestirati protiv Vucica. slobodnih trgova / prostora ima, a ako ga i ne bude bilo, stvorit ce se cim pucanstvo ugleda BG tablice. nakon zvizdanja idemo na cobanac u Podrckavlje i na kaficu kod uciteljice u Sikirevce.

Jedino da nas prokrijumčariš u kombiju 😁.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ja razumem da ljudi trebaju da rade, ali splavovi, teretane, proslave, žurke, noćni klubovi, zajebancija....ljudi umiru.

Ko je ovo dozvolio? 
Nije valjda 'the narod' samoinicijativno pootvarao sve,a bez ikakve kontrole sprovodjenja mera? Ko je dozvolio fudbalski derbi,proslavu Zvezdine titule,finale kupa? Ko je dozvolio Adria Tour u Beogradu? Ko je dozvolio koncert ShataNe KvalacBe na otvaranju trznog centra ? (na stranu sto pojma nemam ko nju i slusa)

Ko je organizovao izbore i pozarazivao se u pijanom proslavljanju "izborne pobede"?

I sad mi reci da izmedju svega ovoga i policijskog casa nema niceg izmedju,nije nista drugo moglo da se sprovede? Sa ovima na vlasti mi smo vec stradali,stvari su izmakle kontroli.. trika nema da oni mogu ovo da stave pod kontrolu. Sto je neko negde napisao: mi se nalazimo u velikom paradoksu - nikad jedna politicka garnitura nije imala ovoliku vlast i nikada veca anarhija nije vladala u drustvu.

Da ima odgovornosti i u ponasanju gradjana;ima itekako,ali uvek veca odgovornost lezi na vlastima:politickim i epidemioloskim.

Edit: @Vjekoslavslusao sam danas na radiju o ovome i odmah mi je ime tog mestasca bilo sumnjivo :classic_biggrin:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Laki Juan said:

Jebiga Voodoo, ne znam zašto se čudiš, imamo desetine mrtvih u nedelju dana, imamo desetine na respiratorima, i veruj mi, to je samo opomena, a mogu stvari i te kako da postanu gore, a to će se desiti skoro ako nema nekih drastičnih promena. Medicinskih radnika imamo koliko imamo, a ljudi ne mogu da rade 24/7, plus što i oni oboljevaju i umiru. Ja stvarno ne znam šta ovom narodu treba da se desi da se malo pameti ulije u mozak.

Ja razumem da ljudi trebaju da rade, ali splavovi, teretane, proslave, žurke, noćni klubovi, zajebancija....ljudi umiru.

 

Lepo si rekao šta bi sve trebalo da se zabrani, a to ne podrazumeva zaključavanje ljudi u kuće kao poslednju stoku. Hajde nekad da budemo razumni i imamo neku meru, a ne samo isključivosti.

Od kada je uvedeno obavezno nošenje maski ljudi su zaista primetno počeli to da poštuju, a efekti tek treba da se vide. Naravno da uvek ima idiota, ali zaista su u velikoj manjini, ali zrače pa se jako dobro primećuju.

To što su se ljudi u maju i naročito junu preterano opustili je direktna posledica signala koje su dobijali od strane vlasti i "struke", a kada su ovi isterali svoje hirove opet je narod kriv jer je stoka.
Ja se slažem da je kriv, kriv je ako i dalje dozvoli da ga oni najgori među njima bez ikakve prave pobune jebu  u mozak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kako se zamislja odlazak na posao ako se ne moze vise od petoro ljudi okupiti na istom mestu? Gradski prevoz je uzasan i tu niko nista ne preduzima da se poboljsa pa ako se čovek tu ne zarazi u toku radne nedelje nece nigde drugo sigurno. Ipak koliko vidim po reakcijama poznanika najvise ih pogađa sto govnari iz Vlade i Kriznog štaba i ovaj psiholjub koji ih pokrece kao lutke ne kazu barem verbalno da su zajebali stvar nego i dalje teraju svoju ludačku priču. Pa čak i na.jednom Kosovu smene lika iz Vlade i KC a kod nas da ne daj boze umre milion ljudi AV, Brnaba i Kon bi i dalje pametovali.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kido from Junkovac said:

" Obavezne maske i propisno rastojanje. "

 

Ja mislim da SZS treba da batali ovo. Prvo neka vide da li postoje kao grupa.

Nema smisla da oni bilo sta organizuju.

 

( Sto se rastojanja tice, setim se sad one fore sa onih demonstracija kad su

zauzimali u zimskim jaknama 10 kvadratnih metara po coveku… ) 

 

 

 

Ja koliko sam čitao protest je pokrenuo "Ne Davimo Beograd". 

 

ubice.jpg

 

Nisu nikog pozvali nego su ljudi sami izašli kada su videli slike na netu ili pročitali da oni protestvuju. Narod je izgubio poverenje u štab i državu po pitanju korone tako da bi slično bilo i da je to nesretni Nogo organizovao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Laki Juan said:

Jedino da nas prokrijumčariš u kombiju 😁.

 

pa može se još preko granice, evo live snimke Bogojevo-Erdut prelaza.

 

https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=197

 

...

 

rampa će pasti kad Kacin spusti rampu na Bregani, tako da treba pratiti slovenske, a ne rvaške novice

 

oni na svoje ozemlje spuščajo tudi državljane nekaterih držav, ki imajo zelo slabo sliko

 

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koronavirus/pet-okuzb-v-cerknici-kacin-omenja-omejitve-zbiranja/529495

 

https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi koji kazu da treba policijski cas nisu u pravu,prvo nema sanse da zatvori samo BG,a ostali budu otvoreni,izbice pobuna u metropoli,drugo beskicmenjaci od novinara ne pitaju zasto javne sluzbe(policija)ne rade svoj posao i ne kontrolisu mere.Ne jebu ga iz murije ni dva posto,zato.

Edited by Gaga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Don Laki Juan said:

Zlobni bi rekli da je neko stekao imunitet 😁

 

 

Poenta je slika koju salje, kenjas da smo neodogovorni a tebe sa maskom niko ne vide, pa i Trumpa nekako ubedise da stavi masku doduse ima jos jedna pametnica koja nije htela da je nosi dok je nisu pritegli, Muti a posto se Vucic na Nemce ugleda mozda mu je ona bila uzor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami ovo je već ozbiljan broj ljudi. Ovi što su upali su izgleda Nogini, što Clash reče. Jedan u kameru kaže "nećemo da se migranti naseljavaju" 🙂 čime se identifikovao. Mada mogao bi biti i Levijatan do odrade incident za gazdu i režimske medije.

 

Back to N1

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko je ovo dozvolio? 
Nije valjda 'the narod' samoinicijativno pootvarao sve,a bez ikakve kontrole sprovodjenja mera? Ko je dozvolio fudbalski derbi,proslavu Zvezdine titule,finale kupa? Ko je dozvolio Adria Tour u Beogradu? Ko je dozvolio koncert ShataNe KvalacBe na otvaranju trznog centra ? (na stranu sto pojma nemam ko nju i slusa)

Ko je organizovao izbore i pozarazivao se u pijanom proslavljanju "izborne pobede"?

I sad mi reci da izmedju svega ovoga i policijskog casa nema niceg izmedju,nije nista drugo moglo da se sprovede? Sa ovima na vlasti mi smo vec stradali,stvari su izmakle kontroli.. trika nema da oni mogu ovo da stave pod kontrolu. Sto je neko negde napisao: mi se nalazimo u velikom paradoksu - nikad jedna politicka garnitura nije imala ovoliku vlast i nikada veca anarhija nije vladala u drustvu.

Da ima odgovornosti i u ponasanju gradjana;ima itekako,ali uvek veca odgovornost lezi na vlastima:politickim i epidemioloskim.

Edit: @Vjekoslavslusao sam danas na radiju o ovome i odmah mi je ime tog mestasca bilo sumnjivo :classic_biggrin:

 

Ako postoji mogucnost da ubijes coveka i ne budes kaznjen, a ovde hvala bobu sve moze, je l' treba to da radis? Je l' ako postoji jeftina, a "dobra" droga, treba da se drogiras? Ko ti je to omogucio?

 

Dokle cete da prebacujete odgovornost na Kona, Marka, Janka, Peru, Lazu i Vucica sizofrenog za stanje kakvo je?

 

Pa ovo sto su do sada uradili, ma koliko bilo gresaka, ma koliko bilo sizofrenije, pogresnih poruka, nas je bar malo spasilo, a po tvom narativu, a i mnogih drugih ovde, da ne pricamo o fejsbuk i tviter 5G strucnjacima, trebalo je vrteti palcevima jer ovaj virus ne postoji, a i ako postoji ko ga jebe, u spanskoj groznici umrli milioni, ovde ne umire niko.

 

Izbori su organizovani i na drugim mestima. Izborni dan je rizican koliko i odlazak u prodavnicu i mogli bi da prestanete da pricate o tim glupostima, samo zato sto eto Vucic hteo izbore, Kon dozvolio izbore, poginusmo svi!

 

Ne, skok zarazenih se vrlo lako moze ispratiti i zasluzni su, za gotovo 400 ljudi u Kragujevcu, posto za to imam podatke - prvi rodjendan deteta poznatih advokata koji su ga pravili u ekskluzivnom restoranu sa preko 100 gostiju, dok su oboje imali temperaturu.

 

Raznosac robe koji je bio bolestan i znao da je bolestan nedelju dana, ali je radio dok nije za malo napravio saobracajnu nesrecu, tek su ga onda sklonili, zarazio je preko 30 ljudi on sam.

 

Nekoliko radnika FIATa i Zastave koji su se verovatno zarazili po zurkama i nocnim klubovima koji su bili krcati kada je stoka bila pustena s lanca, pa su zarazili kolege i prijatelje.

 

Necu da kazem da se niko nije zarazio izbornog dana i znamo da je bilo dosta ljudi zarazeno u predizbornim aktivnostima (sto je potpuno druga prica), ali je jasno sta je mnogo veci problem u ovoj prici, a to su "zabavne" aktivnosti ljudi pustenih s lanca.

 

Posto pitas ima li nesto izmedju - verovatno nema. Jer debili koji ne mogu da se suzdrze od valjanja u blatu i kolektivnog oblokavanja mogu jedino da budu na lancu da ne bi pravili stetu.

 

I naravno obavezno da Svetog Novaka Djokovica aboliramo od svake odgovornosti jer njemu su jadnom garantovali da je situacija bezbedna, a on se inace pre svega toga nije izblamirao deset puta oko korone i mozemo vrlo jasno da zakljucimo kakav je njegov stav i odnos prema opasnosti od virusa.

Edited by McLeod
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sada cu sebi dopustiti jedno palamudjenje u sustini slicno onome koje sam pisao tamo negde u aprilu...

Pre svega,obzirom da smo svi manje vise svesni u kakvom drustvu zivimo bilo bi glupo amnestirati nase komsije,poznanike i rodjake,pa na kraju krajeva i nas same od delimicne odgovornosti za ovo sto se sada desava...

Bilo bi glupo tvrditi drugacije...

Medjutim,desavanja u drustvima koja su u nekom civilizacijskom smislu naprednija od naseg pokazala su da samo pozivanje na savest gradjana nije dovoljno...

Bili smo svedoci punih plaza,kafica,nepridrzavanja saveta i u drugim zemljama i to je onaj trenutak kada drzava treba da preduzme mere da stvari zadrzi pod kontrolom...

Moram reci da sam ovakav rasplet situacije i uvodjenje policijskog casa i ocekivao...

Zasto?

Zato sto za nasu drzavu (Njega) postoje samo dve opcije : redovno stanje i policijski cas...

Jednostavno,On je stvorio tj usavrsio takav sistem da na svim nivoima koji bi trebalo da se bore sa ovom epidemijom nema kadra koji bi sprovodio smislene mere....

Sistem je nefleksibilan,krut,centralizovan i na vrhu lanca komande je On licno,a ispod njega su samo prenosioci informacija koji niti imaju znanje,niti zelju ,niti hrabrost da preduzmu akcije da stvari resavaju dok se ne otmu kontroli...

Prvo,preskocicu sumanute razloge koji su doveli do toga da se epidemija opet razvije...

Dakle,vec posle izbora (a verovatno i danima ranije) imali smo veoma jasne naznake da se epidemija siri...

Na lokalnom nivou,prvo oni koji bi nominalno trebalo da odmah reaguju nisu imali hrabrosti da ruse idilicnu sliku o velikoj pobedi Njega pre i za vreme izbora,cak i da su resili nesto da urade,pitanje je da li bi mogli,jer postavljeni su tu gde jestu ne zbog strucnosti nego zbog lojalnosti,zataskavali su dok je bilo moguce,a onda su svoju odgovornost preneli na one iznad sebe,i tako se to pelo uz piramidu dok nije doslo do vrha....a vreme je prolazilo...

E kada su se stvari iskomplikovale i bilo ocigledno da je djavo odneo salu, On je kao i prvi put shvatio da od smislenih mera koje ce usporiti epidemiju ne moze biti nista jer u principu njegov kadar nema znanja da ih organizuje....

Ponovicu ono sto sam pisao i prosli put : U Srbiji je i redovna situacija sa ovakvim drzavnim aparatom na ivici kolapsa,a kamo li neka vanredna...

Sada,pitamo se zar je tesko poslati komunalnu policiju ili redovnu da nagleda sprovodjenje mera..

Pa..Moj odgovor je,ne da je tesko,nemoguce je iz dva razloga...

Prvo,realno,panduri kod nas od deset gradjana koje zaustave,tri poznaju,dvojica ce zvati nekog "burazera" iz stanice da javi kolegama da ih ne drndaju...

A ove pandure realno i boli da ne kazem sta da po vrucini idu i upozoravaju gradjane da nose maske...

Za restorane ,kafice,teretane,jos crnje i gore,bukvalno svi placaju reket nekom lokalnom serifu da ih ne bi drndao i nema sanse da on posalje inspekciju da proverava pridrzavaju li se mera...

Osim toga On kao i svaki populista ne zeli da se zamera sirokim narodnim masama i novcano ih kaznjava....bas tu stoku koja namerno ne cuva ni sebe ni druge najmanje je rad da sankcionise,zna profil ljudi koji su spremni da ga podrzavaju bez da im uzvraca uslugu...

Zakljucak On sa ljudima koje je postavio i kojima se okruzio ima samo dve opcije : praviti se da se nista ne desava ili totalno zatvoriti sve....za nesto smislenije nema ni sa kim,ni sa cim niti realno zna kako...

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...