Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

40 minutes ago, NMX said:

 

Onda da ne kačim tvit gde lekarima/sestrama sa tvitera traži ime, prezime i broj licence javno, pa da nastave sa diskusijom :lol_2:

 

 

Procitao sam sad sve. Steta sto je bas toliko protiv Vucica. Odlicno bi se uklopio u SNS - nadmen nastup, cinjenica nigde, izvlacenje nevesto, appeal to authority i druge logicke greske. Otprilike neki Sarcevic.

 

Kazem steta, mogao bi da bude bar novi Gojkovic umesto Gojkovica, mada nikad se ne zna, bese i neki Bakarec i neki Nicic, vrata SNSa su ovakvima uvek otvorena.

 

Bruka i sramota.

Link to comment
Share on other sites

Ja stigo u Tavankut. Juce od 7h do sinoc u 1posle ponoci.
Ciriski aerodrom "prazan". Nije obaveza nosenje maske ali ako nemas onda mora distanca. U vozu obavezna maska....

I tako.

Inace onaj podatak sto sam preneo sa drugog foruma o 51 smrtni slucaj za taj dan je ipak bio tacan, tj bilo je 52.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ja stigo u Tavankut. Juce od 7h do sinoc u 1posle ponoci.
Ciriski aerodrom "prazan". Nije obaveza nosenje maske ali ako nemas onda mora distanca. U vozu obavezna maska....

I tako.

Inace onaj podatak sto sam preneo sa drugog foruma o 51 smrtni slucaj za taj dan je ipak bio tacan, tj bilo je 52.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Dobro dosao u Backu!!

 

Sta ces ako sad pozatvaraju, pa ne mozes nazad? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Steta sto je bas toliko protiv Vucica. Odlicno bi se uklopio u SNS - nadmen nastup, cinjenica nigde, izvlacenje nevesto, appeal to authority i druge logicke greske.

 

 

Kad si vec kod cinjenica i nadmenog nadtupa, napisa li ti ikada na kojoj sednici i po kom pitanju je preglasan Kon od strane koga i kako ti to znas? 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Hvala. emoji1.png Ionako sam planirao da ostanem do Septembra. Onda cu videti da li cu autom ili biciklom emoji1.png

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Ja bih se na tvom mestu raspitao za lokalne krijumčare i koliko košta da te prevedu preko grane njima znanim putevima. 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

Ja bih se na tvom mestu raspitao za lokalne krijumčare i koliko košta da te prevedu preko grane njima znanim putevima. 😄

 

Kažu da su migranti prokopali i neki tajni tunel ispod granice.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tamburinjo said:

 

Kad si vec kod cinjenica i nadmenog nadtupa, napisa li ti ikada na kojoj sednici i po kom pitanju je preglasan Kon od strane koga i kako ti to znas? 

Odgovoricu ti kada budeš ti meni odgovorio. Posto moraš da povratis zrnce relevantnosti time što ćeš ispoštovati zahtev, jer si svojim delovanjem i postovima na ovom topiku dokazao da nisi vredan mog vremena. Nekada mi je bilo zanimljivo da se preganjam sa antivakserima, ravnozemljasima i sličnim kategorijama ljudi koji su toliko sigurni u svoje neznanje o odredjenoj temi i istovremeno nadobudni, ali više nije. Ništa lično.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ja bih se na tvom mestu raspitao za lokalne krijumčare i koliko košta da te prevedu preko grane njima znanim putevima. [emoji1]
Bilo je ono da sad srbi placaju migrantima da ih prebace u Grcku [emoji1]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Odgovoricu ti kada budeš ti meni odgovorio. Posto moraš da povratis zrnce relevantnosti time što ćeš ispoštovati zahtev, jer si svojim delovanjem i postovima na ovom topiku dokazao da nisi vredan mog vremena. Nekada mi je bilo zanimljivo da se preganjam sa antivakserima, ravnozemljasima i sličnim kategorijama ljudi koji su toliko sigurni u svoje neznanje o odredjenoj temi i istovremeno nadobudni, ali više nije. Ništa lično.

 

Aj da ti odgovorim tvojim citatom. Nekada covek najlepse sam sebe opise, nesvesno, ali iskreno. 

 

42 minutes ago, McLeod said:

 

Steta sto je bas toliko protiv Vucica. Odlicno bi se uklopio u SNS - nadmen nastup, cinjenica nigde, izvlacenje nevesto, appeal to authority i druge logicke greske. Otprilike neki Sarcevic.

 

Bruka i sramota.

 

 

 

 

 

 

P.s. nego na koje pitanje ja tebi nisam odgovorio? I kako tvoj odgovor zavisi od mog... nekako mi se cini da izbegavas odgovor sto bi dokazalo da si iznosio izmisljenje tvrdnje i da si radio upravo ono sto spocitavas i kritikujes kod svih drugih. 

A pritom nisam te pitao samo ja to vec i neki drugi ljudi, verovatno ni oni nemaju legitimitet u tvoj paralelnom univezumu gde je Kostunica veci zlocinac od Milosevica i Vucica zajedno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Aj da ti odgovorim tvojim citatom. Nekada covek najlepse sam sebe opise, nesvesno, ali iskreno. 

 

 

 

 

 

 

 

P.s. nego na koje pitanje ja tebi nisam odgovorio? I kako tvoj odgovor zavisi od mog... nekako mi se cini da izbegavas odgovor sto bi dokazalo da si iznosio izmisljenje tvrdnje i da si radio upravo ono sto spocitavas i kritikujes kod svih drugih. 

A pritom nisam te pitao samo ja to vec i neki drugi ljudi, verovatno ni oni nemaju legitimitet u tvoj paralelnom univezumu gde je Kostunica veci zlocinac od Milosevica i Vucica zajedno. 

Rekao sam ti. Pravio si se lud. A da jurim 200 stranica nazad i kvotujem te ne pada mi na pamet. Klasičan fenderizam, dodje, ispiše 3 čaršava, popali masu i onda se skloni i prekosutra ne zna ni šta je pisao ni kome.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Rekao sam ti. Pravio si se lud. A da jurim 200 stranica nazad i kvotujem te ne pada mi na pamet. Klasičan fenderizam, dodje, ispiše 3 čaršava, popali masu i onda se skloni i prekosutra ne zna ni šta je pisao ni kome.

spiderman-meme.jpg

  • Like 3
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Aj sto lazes, al sto to tako providno radis ne znam kako ti nije glupo 😄

 

Nije meni tesko...aj opet, uzmite deco list papira Tamburinjo ce da vam nacrta nesto...

 

Mk: Kon je preglasan vise puta

Tambura: Kad i kako znas

Mk: moral...cinjenice.. pravda...jednakost.. nek jedu kolace

Tambura: alooo kad je Kon preglasan

Mk: prvo ti da mi objasnis oko vakcina

Tambura: kakve sad vakcine 😕

Mk: a cutimo a, cutimo, 500 miliona kineza kopaju rupe, tunele...

Tambura: pojma nemam o cemu pricas ako mozes nadji a u medjuvremenu Kon i krizni stab...

Mk: ne pada mi na pamet da pricam sa tobom

 

 

 

Stvarno ne vidim problem da u dve recenice napises kada je Kon i po kojim pitanjima preglasan na kriznom stabu, i kako to znas, s obrzirom da si napisao kako jeste preglasan ne vidim problem samo da pojasnis malo, sto ne izbegavas ko Vucic N1? 

 

Mislim da radi i search opcija pa nadji tako, ne moras da prelistavas 2000 stranica 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poznajem osobu cija je majka u kriznom stabu. Njih tamo ima i pridruzenih clanova i stalnih clanova i ima ih preko 20.

 

Kon je bio za striktne uslove i za ostajanje zabrana za javna okupljanja preko 500 i mere u kaficima, uz Tiodorovica.

 

Je l' si zadovoljan? Ovo je svakako rekla kazala i zao mi je sto sam i prvi put to napisao, ali iziritiran sam jako potpuno neverovatnim ponasanjem i generalno i ovde, duplim arsinima prema kojim po Konu mogu kofe govana da se polivaju, a ovo od malopre sto je NMX postovao sto je gore jedno 1000 puta, da jedan doktor heroj gradjanske Srbije siri teorije zavere i pise kako je sramota da jedan muskarac sportista ima roze braunilu, ce da se zatrpava.

 

ne moze.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...