Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Sunshine State said:

Cemu ljudi nose maske, ako ih drze spustene ispod nosa? Oni nos ne koriste za disanje, pa virus nece kroz nos?

 

Eno gledam slike u mom gradu, kao pridrzavaju se, velika vecina nosi maske, a od tih nosaca maski jedno 90 % ima spustenu ispod nosa!

 

Moze li na TV-u da se pusta svakih pola sata instrukcija kako se nose maske i zasto? Mozda nekog i "preobrate" u ispravnog maskonosaca!

 

.

 

Meni ovo najbolje opisuje taj "obicaj"... cesto mi se desi da pocnem da se smejem u supermarketu naprimer  kad  vidim nekog kao naseg doktora  i setim se  ove karikature..

 

 

gNoA5uqfLTPxqh4D0kmmzqE_CeQumV3fIfsXKScLXph6AgmFklOMr6vkIS49LRL59dAmRJ12OXsXIEjL3XbxpGXeKvEdnLC9DtbGza7GRZjjH2gVPt6HPsXSgaseez4hgJpKpZ8A5UcsR1XyYijpH_yFpyQ5u96kb0a-48_pw4RNAli5VbfaZca6mfU1oQm9eIEOnfmMB0NYd0Zi4VYzGwHcU55SuCATTI7s3CoARqTkZ3Uqd6iKX-hRuBguMlWdGEUJwd16oyJCmQ1Tjf-dmhcCWnGkTgwBPF7QQPcH-Am8WBQ2al7Xh1tKmymMKCRpox9RxEri1H-81AacIFKRaQ6niMdoSgTOOeEFJqrwkXV84o1vucs1vT8OJJXWLvpcTOh33jzwa2ZxMuurtfYiuyHSczAg8bhrZPjRBKNXWN5DghYP5-dWy1lse8Wu7iM01kmk_Khjr3pXBLIOdtk9TbaiMpzgTwmXnXDasApdeBk-mLd62k7s_jIoP1aYFFFy_LP2OatRrDPoLCkRHwYr4E2YpI026mp9JEOym8lU4Rrzp4RTAZva-D8x0M_kN_u8ErKdscUOL17FmVEcH2tAW1RxJPKD_-t3t25xxsEmi87P_hGJP5FRsm_2LpBUtKbJ1o5F6ixsg-luM0QgE_shxTl4Gl_Hdvdfs722AGtww4cinDIRh2qgBIDWVJ-Cac4=w1080-h890-no?authuser=0

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Jonathan 1. said:

Na direktno.rs sam procitao da je u poslednja 24 casa preminulo 6 osoba u Brusu. Ispade da su samo u Brusu umirali ljudi prema zvanicnim podacima u poslednja 24 casa. 

Juče su u Brusu bile 5 sahrane svi Covid!

Link to comment
Share on other sites

Secate se pocetka epidemije kada su upozoravali da  se virus moze dobiti i preko ociju? Dakle, kad god je moguce - nositi naocare. Zbog 360 vetrovitih dana po kojem je moj grad poznat, odavno nosim zastitne naocari koje uopste ne izgledaju cudno, u pitnju je bezbojna, providna plastika koja oci stiti i sa strane. Magle se kao i dioptrijske naocari i to zna da prvi probleme. 

Uzgre, ljubi ga majka doktor, koji tokom prvog pika nije nosio  masku  osim kada je na poslu u krugu bolnice, ovih dana ne skida masku ni na ulici. Kazde da je ova  G mutacija virusa virulentnija od prolecne. 

https://www.facebook.com/hashtag/iproudlywarmymask

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Ovaj podatak sa respiratorima je jeziv....za 7 dana od cirka 20 do 110. I to je, znajući kako se do sada skidalo sa respiratora, maltene jos toliko mrtvih...

 

Nego sam izvalio da su bolnice krenule same da preko dana saopštavaju broj umrlih, Pazar toliko, Nis toliko...i onda ovi ne mogu u totalu da kradu previse. Mada uvek ostaje Beograd odakle im ide najveci broj i najveca mogucnost za muvanje

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zoe Bg said:

299/8287/13

 

Na respiratoru 110

 

Samo u Nisu i Novom Pazaru je bilo 9. Znaci sve ostalo 4? Moja procena je za danas 20 minimum.

 

Ljudi, ako je ovako mali broj novozarazenih, a ovolika smrtnost, onda je ovo gora situacija od one u martu. Ti svaki dan imas oko 300 novih zarazenih a realno nekih 15 do 20 umrlih. To je koliko? 5 do 6%. To je jezivo.

Edited by Laki John Terry
Link to comment
Share on other sites

Inače, kako to već ide sa herojima na koje otkidamo samo jer su protiv Vučića...evo ovaj sindikalac doktor, Rade Panić. U par tvitova objasnio kolika je budala i koliko smo prsli svi kao društvo jer dajemo blanko podršku doktorima, samo jer su protiv Vučića. Sve naravno oko braunile Čede Jovanovića :frusty:

 

image

 

image

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, JohnnyDragon said:

Bas sam neki dan pomislio sta li je sa tobom, jel sve ok, nema te 🙂

 

Hvala što misliš na mene. Dobro sam, moji su takođe dobro, ali sam uplašena.

 

Ujak po drugi put mora na PCR test, još se ne zna da li ima ili nema koronu. Sestrina koleginica ima koronu, iz Beograda su je poslali u Požarevac-nije bilo ovde mesta..

 

Drug mog sestrića ( 21 godina ) je u Zemunskoj bolnici i sestrić brine..viđao se sa njim.   

 

Moj  poznanik leži kod kuće, ima koronu. Ne razumem kako su on i ujak dobili koronu kad ne idu na utakmice, niti su išli na neka slavlja. Obojica misle da su je fasovali u gradskom prevozu.

 

Sestra malopre zove, moli da mama i ja sedimo kod kuće, tj da sve kupujemo i šetamo ovde- ni slučajno da ne idemo negde prevozom.   

 

I uz brigu za sestru, zeta, "decu" sestrića (21 god ) i sestričinu ( 18 god ) brinem za ostatak porodice..

 

"Bežim" od svih vesti, malo uđem na net i gledam samo jedne vesti na N1...

 

Inače, sve ove simptome korone imali smo mama, tetka, zet i ja u februaru. Možda smo još tada imali koronu..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

video sam TW e sad pošto pojma nemam o braunilama uzdržao sam se od komentara, a na roze braunilu sam se smejao.

E sad ima li veze boja sa polom pojma nemam, ali mi bilo smešno

 

Eno fajt ispod, jedni tvrde da je boja u odnsou na velicinu a drugi da to veze nema jer ima i vecih u toj boji.

Kako god, sa ovakvim pljuvacima Vucica, ovaj ce otici sa vlasti kada sam bude hteo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

455,604‬: БРОЈ ТЕСТИРАНИХ ОСОБА
8,287: БРОЈ ТЕСТИРАНИХ ОСОБА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА
299: БРОЈ ПОТВРЂЕНИХ СЛУЧАЈЕВА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА
13: БРОЈ ПРЕМИНУЛИХ ОСОБА У ПОСЛЕДЊА 24 ЧАСА
2,942: БРОЈ АКТИВНИХ СЛУЧАЈЕВА 
110: БРОЈ ОСОБА НА РЕСПИРАТОРИМА

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

 

Eno fajt ispod, jedni tvrde da je boja u odnsou na velicinu a drugi da to veze nema jer ima i vecih u toj boji.

Kako god, sa ovakvim pljuvacima Vucica, ovaj ce otici sa vlasti kada sam bude hteo. 

 

Mislim da je svaka raspravka o banalnostima u ovakvoj epidemiji potpuno bespotrebna i da su tvitovi Radeta Panica najmanji problem sad. 

Da napomenem, po zvanicnom broju umrlih danas cetvrti smo u Evropi. Posle Rusije, Rumunije i Ukrajine. 

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno bruka i sramota jebena. Pa ja znam kako se kači i otkacinje infuzija, pokazala mi jedna pametna sestra kad su mi otpustali majku iz bolnice jer je pretpostavila da bi to trebalo da znam. Znao bih i da je iglom prikacim i obezbedim, bukvalno 5 minuta prakse ti treba, nikakva to nauka nije, veći je problem tehnički naći venu jer što je pacijent u gorem stanju i više je dehidrirao to je teze. Za ovo znanje sam inače pet godina išao na medicinski i još pet godina doktorske i staž. Sramota, jebena sramota i posle će neko da priča o znanju Kona i Jankovića, a ovaj ima znanje neke mastiljare obične, al pljuje Vučića pa je podoban. Marš!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Bukvalno bruka i sramota jebena. Pa ja znam kako se kači i otkacinje infuzija, pokazala mi jedna pametna sestra kad su mi otpustali majku iz bolnice jer je pretpostavila da bi to trebalo da znam. Znao bih i da je iglom prikacim i obezbedim, bukvalno 5 minuta prakse ti treba, nikakva to nauka nije, veći je problem tehnički naći venu jer što je pacijent u gorem stanju i više je dehidrirao to je teze. Za ovo znanje sam inače pet godina išao na medicinski i još pet godina doktorske i staž. Sramota, jebena sramota i posle će neko da priča o znanju Kona i Jankovića, a ovaj ima znanje neke mastiljare obične, al pljuje Vučića pa je podoban. Marš!

Iznerviras se kad udare na Cedu😁

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Zatečen sam ovom diskusijom.

 

Onda da ne kačim tvit gde lekarima/sestrama sa tvitera traži ime, prezime i broj licence javno, pa da nastave sa diskusijom :lol_2:

 

@Jonathan 1. Ne, nije rasprava o banalnostima. Jer uvek preskačemo banalnosti. 20, 30 godina već. Jer imamo viši cilj. I kada ga ostvarimo samo nastavimo istim pravcem ali sa drugim ljudima, onima koje smo do juče preskakali jer je u pitanju banalnost. E pa pun mi je kurac više toga. Sa ovakvim pacijentima koji su mu najveći kritičari, ovaj može da ode sa vlasti ili na Novo groblje ili u Rusiju, zavisi da li će ga u vladavini prekinuti smrt ili lična odluka da ode. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

High-risk Florida teen who died from covid-19 attended a huge church party, then was given hydroxychloroquine by her parents, report says

 

https://www.washingtonpost.com/nation/2020/07/07/florida-carsyn-davis-coronavirus/#comments-wrapper

 

Oboje roditelja medicinski radnici (ne lekari)

 

Jedan od komentara na clanak:

 

Quote

So poor Carsyn Leigh Davis, daughter of a "nurse" and a "physician assistant" (as if),  was at high risk for Covid-19 but went anyway to a big church party, w/o wearing an evil, liberal mask and w/o wicked, liberal social distancing. Then when Carsyn became predictably ill with Covid-19, her MAGA-'Christian' parents gave her hydroxychloroquine and some of grandpa's oxygen, instead of taking her to a freaking doctor, and then her brainwashed mother attacked the medical professionals for telling her the truth:  Trump's miracle cure is not a miracle cure. And now the mother is grifting off of her child's death?  This whole story is terrible and tragic and needless.  

If this teenager had been able to reach university, maybe she'd have been able to learn critical thinking skills, and break away from her parents absurd world view.  Ignorance killed this girl. May she rest in peace.

 

Sve spin doktore, wanna be politicare koji donose ovo djubre u Evropu kreirajuci beslovesnu masu, suvereniste, antivaksere, i ostale lokalne verzije evangelistickih budala, posebno u siromasne zemlje Balkana koje nemaju kriticnu masu sveta da to hedluje treba obesiti za noge i pustiti da vise odavde do vecnosti.

Nemojte im se smejati, konfrontirajte odmah.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, ne treba ti nikakvo medicinsko obrazovanje da bi to video, samo da ne budeš idiot. Ko se seća, još krajem februara sam izneo ovde snažnu sumnju u taj "lek", a ubrzo je to bilo i definitivno dokazano u kliničkim studijama. Naravno idiotima to ništa ne znači i uvek najebu nevini.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...