Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Plavi Golub said:


Nije iznedrena bas potpuno prirodno, nego je potpomognuta i to dobrano.

 

Realno chobanluk i ostale gluposti se tu primaju ko korov posle kise, ali uz sav poslovicni prostakluk, sklonost ka korupciji i kraduckanju srpskog average Joe ovo sistematsko glupiranje sa 5G, antivakcinaskim lobijem, verskim fundamentalistickim budalastinama pokazuje pattern koji postoji i na drugim mestima. I Google prevodilac ce to da potvrdi. Joe od pre dvadesetak godina sigurno nije bio moralniji, ali nije bio ni na nivou iz perioda pre renesanse.

 

Gledaj ko mu je i po kom modelu radio predizbornu kampanju 2016. i kazuje se sve samo. Ista prica u Hrvatskoj, isto budalasenje pred Bregzit.

Pored svih Mersera i Kembridž Analitika ovo se ne može desiti ako ljudi to ne žele . Moguće je da se navuče u fifti-fifti situacijama kao u Britaniji i Americi, kamo sreće da mi ovde imamo takvu situaciju. Mi smo mnogo bliži Rusiji po političkoj podeli nego njima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Pored svih Mersera i Kembridž Analitika ovo se ne može desiti ako ljudi to ne žele . Moguće je da se navuče u fifti-fifti situacijama kao u Britaniji i Americi, kamo sreće da mi ovde imamo takvu situaciju. Mi smo mnogo bliži Rusiji po političkoj podeli nego njima.


Kako vidimo drugari su svi zajedno u ovoj prici i poslu, te ideoloske tricarije sluze da se raja zabavi. 
No, slozicu se da se tamo sistem vise opire.

Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State Javi tvojima da od sutra Grcka zatvara granicu za drzavljane Srbije

 

edit: Sutra mi je let u 20:45 iz Ciriha.

Odem da cekiram online, kaze ne moze, moja rezervacija ne omogucava cekiranje online. Pogledam na sajtu airsrbije, kaze samo gradjani sa srpskim pasosem mogu cekirati onlajn. Ja promenim podatke i upisem srpski pasos.

kad ni onda ne moze. I tako cekam ja od jutros, mozda nisu promenuli podatke jos. Dobijem email od airserbia da mogu da se online cekiram. odem na sajt kad ponovo ne moze.

Nazovem ih da pitam sta nije uredu. kaze da trenutno online chekin ne radi, moram na aerodromu.

UFFF vec sam pomislio da mi karta ne valja nesto 

 

 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

@ bilo ko

 

Jel moze neko da pita Meka posto sam mu ja na IL kada ce konacno da kaze kada je i po kojim tackama Kon preglasan u kriznom stabu? I usput da objasni otkud to zna. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tamburinjo said:

@ bilo ko

 

Jel moze neko da pita Meka posto sam mu ja na IL kada ce konacno da kaze kada je i po kojim tackama Kon preglasan u kriznom stabu? I usput da objasni otkud to zna. 

Da li si nekada video Kona i @McLeoda u istoj prostoriji? Nisi, odgovor se sam nameće 

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Nadam se da tamo negde neko sve belezi. Od kerebecenja zbog najsmesnijeg virusa, preko ozoniranja, podrigivanja, manjka grobnih mesta, jebanja u mozak svakodnevnog... Nadam se da neko belezi sta sve radi i govori stoka, nadam se da ce neko ikada moci da ispravi sve ono sto je  bagra uradila po Pazaru, Tutinu i Sjenici, nadam se da ce gamad koja je ocajne ljude koji vape da im se pomogne proglasila narko dilerima otici na dozivotnu robiju... Bude li bilo ko od ovih razbojnika prosao ispod radara i izvukao se, sve ce biti dzabe i ostace sve isto.

Hoce li? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tamburinjo said:

@ bilo ko

 

Jel moze neko da pita Meka posto sam mu ja na IL kada ce konacno da kaze kada je i po kojim tackama Kon preglasan u kriznom stabu? I usput da objasni otkud to zna. 

Nemoj brate molim te. Znamo svi da nece objasniti, a ostavice romane ovde i uciniti temu necitljivom

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dolce gusto said:

Situacija sve gora, 5000 testiranih 300 zarazenih... 

Ja malopre prolazio pored Olimpa, pun bazen... 

 

Verovatno misle da na otvorenom ne mogu da se zaraze. Rekla Kisićka jbg. Btw. juče u Tempu, bar 20 ljudi unutra sam video bez maske, čak nekoliko njih koji rade tamo. A u zatvorenom je kao obavezno. I to lik koji stoji na ulazu (ne znam za koji moj), uopšte ne opominje ove koji ulaze bez maske da ih stave. Vlast jeste kriva zato što su lažovi i kriminalci, ali i dobar deo naroda je bahata stoka koja nikad neće reagovati samo na apele i preporuke. Tu se potpuno slažem sa Mekleodom. 

 

Od prošle nedelje, u firmi u kojoj radim je obavezno nošenje maski svih 8 sati. Nekoliko njih je to primilo baš loše. Vrte onu masku sve vreme, žale se na puder na licu koji im se pokvari i umaže masku, skidaju je pa stavljaju po sto puta. Kapiram da nije lako, nikome to ne može da bude prijatno. Ali sa druge strane, pričaju kako su opušteni što se virusa tiče (ono Nestorović fazon, njegova priča ih opušta). A inače i dalje redovno idu u teretanu i kafiće, a kad se pomene nošenje maske cokću od muke. Nikako ljudi da ukapiraju situaciju jbg...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Krava kaze mu said:

Nije bas lagodno nositi masku 8 sati, a nije bas ni preporucljivo nositi jednu te istu toliko dugo.One medicinske valjda 'traju' 2h

 

Znam, menjaju se po dve u toku dana, ali bolje i to nego da dišemo jedni drugima u nos i to pod klimom. Razmatra se povratak na rad od kuće, ali direktor nije iz ovog veka, pa to teško ide...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Issey said:

 

Znam, menjaju se po dve u toku dana, ali bolje i to nego da dišemo jedni drugima u nos i to pod klimom. Razmatra se povratak na rad od kuće, ali direktor nije iz ovog veka, pa to teško ide...


Jesu li vam ostavili dodatnu dezinfekciju ruku po kancelarijama? One boce kao sa fajtalicom ili na senzor. Ako pitam gluposti, nije namerno.


To je meni nekako vazno kao i maska, kao i da ljudi kijaju/kaslju u prevoj ruke. To je banalno, a pomaze.

 

Koliko vas ima po m2 (odokativno)?

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan81888 said:

Ne razume narod dok ga ne udariš po dzepu. Lepo drmneš kaznu na licu mesta pa da vidiš kako svi nose maske. 

Zato sam ja i napisao da je 5.000 malo.

-10.000 prva kazna

- 20.000 druga kazna i nedelju dana volonterskog rada u bolnici ili staračkom domu

-30.000 treća kazna, nedelju dana zatvora i 30 dana volonterskog rada

- ako se desi četvrti put, godinu dana zatvora u kućnom pritvoru

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:


Jesu li vam ostavili dodatnu dezinfekciju ruku po kancelarijama? One boce kao sa fajtalicom ili na senzor. Ako pitam gluposti, nije namerno.


To je meni nekako vazno kao i maska, kao i da ljudi kijaju/kaslju u prevoj ruke. To je banalno, a pomaze.

 

Koliko vas ima po m2 (odokativno)?

 

Sve imamo, sa te strane nema nikakvih zamerki. Rukavice (ko hoće, nije obavezno), maske (to sad mora), alkohol za dezinfekciju, fajtalice, tečno pranje ruku. Jedino vizire nemamo, ali niko nije savršen :s_d:  Nije loše ni što se rastojanja tiče, ima više od 3 metra rastojanja od svakog, velika je kancelarija (minimum 20kvm), a sedi nas četvoro tamo. Sreća pa je šef freak što se tih stvari tiče, inače ne bi bilo dobro, jer je većina potpuno opuštena, direktor takođe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Plavi Golub said:


Jesu li vam ostavili dodatnu dezinfekciju ruku po kancelarijama? One boce kao sa fajtalicom ili na senzor. Ako pitam gluposti, nije namerno.


To je meni nekako vazno kao i maska, kao i da ljudi kijaju/kaslju u prevoj ruke. To je banalno, a pomaze.

 

Koliko vas ima po m2 (odokativno)?

Kod mene nista - morao sam da psujem ove iz Bezbednosti i zastite na radu.

Cak sam i cistacici doneo Domestos sa zadatkom da njim obrise pod svaki dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...