Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Normalno da ce da zatvori studentske domove i posalje studente kucama. Ta studentarija nit je politicki pismena, niti izlazi na izbore a boga mi ima tu i homofobije (eno ispred 4. aprila dokazano sve video snimkom) sa kojom ne mozemo u EU. Dole studenti i njihovo okupljanje i zivot po domovima koje im je ova drzava omogucila i da nema dramaticnog rasta GDP-ja od po 5 i vise posto svake godine ne bi se oni baskarili bezbrizno po tim istim domovima. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Najavi izbacivanje studenata iz domova usred ispitnog roka tek tako,  kao da su stoka koju ce odma sutra precerati iz jednog tora u drugi. 
Oni posle dvadeset minita izadju na ulicu, onda on kao razgovara sa njima i onda to vise ne vazi ne izbacuje ih.

Koja smo mi sljiva drzava, nismo ni banana.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Clash said:

A i sto nisu studirali u NS.

Gde ja sasvim slucajno izdajem idobnu luksuznu garaonjeru od 20 m2 za cetiri studenta.

(cena u inbox)

 

Ako koji stanar pretekne, posalji ga u moj Inbox - izdajem i ja, trebace mi para za avio kartu ako/kad krenem u Srbiju - izmenjacu jedno 16 avio karata, k'o nesretni @Slavisa iz Tavankuta

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle nema novih mera. Sutra će da ustanu vlasnici noćnih klubova i to je to. Totalno izgubljen kompas. 

Ti studentski domovi jesu problem i dok se to ne reši epidemija u Beogradu neće stati, ali kao što sam napisao nisu ni smeli da se otvaraju u punom kapacitetu.

Treba uvesti policijski čas, redukovati gradski prevoz i zaustaviti aktivnosti na Univerzitetu, i naravno treba isprazniti domove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Laki Juan said:

Dakle nema novih mera. Sutra će da ustanu vlasnici noćnih klubova i to je to. Totalno izgubljen kompas. 

Ti studentski domovi jesu problem i dok se to ne reši epidemija u Beogradu neće stati, ali kao što sam napisao nisu ni smeli da se otvaraju u punom kapacitetu.

Treba uvesti policijski čas, redukovati gradski prevoz i zaustaviti aktivnosti na Univerzitetu, i naravno treba isprazniti domove.

 

Drug Vucic je rekao da su studenti u pravu. Ja vise ne komentarisem na tu temu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Laki Juan said:

Dakle nema novih mera. Sutra će da ustanu vlasnici noćnih klubova i to je to. Totalno izgubljen kompas. 

Ti studentski domovi jesu problem i dok se to ne reši epidemija u Beogradu neće stati, ali kao što sam napisao nisu ni smeli da se otvaraju u punom kapacitetu.

Treba uvesti policijski čas, redukovati gradski prevoz i zaustaviti aktivnosti na Univerzitetu, i naravno treba isprazniti domove.

 

Pa kud sad da rasteraju studentariju nazad kucama da pozarazavaju i ono naroda sto nije zarazeno?

Nek sede tu di su, bar dve nedelje niko nikud...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Laki Juan said:

Treba uvesti policijski čas, redukovati gradski prevoz i zaustaviti aktivnosti na Univerzitetu, i naravno treba isprazniti domove.

Uf, ne. Policijski cas nikako, samo ce se vece zlo napraviti kad se zavrsi jer narod posle zatvora se raspusti jos vise, gradski prevoz je vec presao na letnji red voznje a ljudi se nece vracati da rade kod kuce u istom obimu kao u martu znaci vece guzve ce se praviti, a studente ne smes slati van Bg bar 10 dana ako su stvarno zarazni kao sto se tvrdi, inace cemo celu zemlju zapaliti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa kud sad da rasteraju studentariju nazad kucama da pozarazavaju i ono naroda sto nije zarazeno?

Nek sede tu di su, bar dve nedelje niko nikud...

Ne znam, neka o tome misle oni koji su van svake pameti pustili studentske domove u ovoj situaciji i uzrokovali novo žarište, i to bez ikakve kontrole i bez ikakvih unapred postavljenih standarda da se spreči širenje epidemije. Ja sam i ranije pisao da je to ozbiljan problem.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa kud sad da rasteraju studentariju nazad kucama da pozarazavaju i ono naroda sto nije zarazeno?

Nek sede tu di su, bar dve nedelje niko nikud...

Pa jes. Ionako ce to sve otici u Dojcland kad zavrsi fakultete, ovako brate ograditi domove pa nema izlaska dve nedelje. Nek se drogerisu i zarazavaju medju sobom pa ko pretekne.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Uf, ne. Policijski cas nikako, samo ce se vece zlo napraviti kad se zavrsi jer narod posle zatvora se raspusti jos vise, gradski prevoz je vec presao na letnji red voznje a ljudi se nece vracati da rade kod kuce u istom obimu kao u martu znaci vece guzve ce se praviti, a studente ne smes slati van Bg bar 10 dana ako su stvarno zarazni kao sto se tvrdi, inace cemo celu zemlju zapaliti. 

Mozda ce svi iz BGa na letovanje? :smiley33: Da se zaustavi serenje virusa.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

Uf, ne. Policijski cas nikako, samo ce se vece zlo napraviti kad se zavrsi jer narod posle zatvora se raspusti jos vise, gradski prevoz je vec presao na letnji red voznje a ljudi se nece vracati da rade kod kuce u istom obimu kao u martu znaci vece guzve ce se praviti, a studente ne smes slati van Bg bar 10 dana ako su stvarno zarazni kao sto se tvrdi, inace cemo celu zemlju zapaliti. 

A šta je drugo rešenje? Ako se sada, ali bukvalno sada ne uvedu drastične mere, i ne pokuša da se "ispravi kriva", zaista ćemo imati goru situaciju nego na severu Italije.

Edit. Što se tiče zatvaranja samog grada, neka samo pogledaju kakve je to efekte imalo na Milano, pošto su i Milano isto tako zatvorili, pa su napravili još goru situaciju. Ako epidemija u Beogradu eksplodira, a hoće, preneće se na celu Srbiju dok si rekla piksla.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

A šta je drugo rešenje? Ako se sada, ali bukvalno sada ne uvedu drastične mere, i ne pokuša da se "ispravi kriva", zaista ćemo imati goru situaciju nego na severu Italije.

 

Pa identifikovao si zariste i resenje je da ga "contain", a ne da pustis da se sad rasprsi po celoj Srbiji

5 minutes ago, Clash said:

I onda kad ja  i Vucko kazem da su za sve  probleme u ovoj zemlji odgovorni Beogradzani, studenti i dijaspora vi se ljutite.

 

Meni u celoj ovoj corona drami najzalije Slavise! 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ne znam, neka o tome misle oni koji su van svake pameti pustili studentske domove u ovoj situaciji i uzrokovali novo žarište, i to bez ikakve kontrole i bez ikakvih unapred postavljenih standarda da se spreči širenje epidemije. Ja sam i ranije pisao da je to ozbiljan problem.

 

Sve si u pravu samo sto je u celoj prici problem to sto je do 21.6.2020. virus bio bezazlen i slab a sad odjednom kosi i umiru ljudi od njega.. Ko ima autoritet od struke, politicke elite, svih onih koji su vodili celu ovu pricu da bilo sta zatvori ili zabrani? Da, treba zatvoriti sto sta i treba uvesti mere ali to ne menja cinjenicu da je do pre 10tak dana ovo bila sala, komika i zezancija a sad odjednom imamo opet policijski cas... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

A šta je drugo rešenje? Ako se sada, ali bukvalno sada ne uvedu drastične mere, i ne pokuša da se "ispravi kriva", zaista ćemo imati goru situaciju nego na severu Italije.

Pa resenje nije sigurno dopustanje "nosiocima" zaraze da menjaju mesto boravka, u Italiji su zatvorili sever da ne bi sirili zarazu. Pojacana kontrola u domovima pa ih onda slati kucama a sta ce BU da radi to ne znam, taj deo bi mogao da se stopira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad stizu informacije da je odluka o zatvaranju studentskih domova povucena...

Najvise mi je zao SNS botova koji pisu komentare po portalima...

Dve oprecne odluke u roku od dva sata...

Zatiltovace mukice ko fliper....

  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Jonathan 1. said:

 

Sve si u pravu samo sto je u celoj prici problem to sto je do 21.6.2020. virus bio bezazlen i slab a sad odjednom kosi i umiru ljudi od njega.. Ko ima autoritet od struke, politicke elite, svih onih koji su vodili celu ovu pricu da bilo sta zatvori ili zabrani? Da, treba zatvoriti sto sta i treba uvesti mere ali to ne menja cinjenicu da je do pre 10tak dana ovo bila sala, komika i zezancija a sad odjednom imamo opet policijski cas... 

Tu jesi u pravu. Krivci su oni koji se su zajebavali sa virusom, a i dalje se zajebavaju.

 

9 minutes ago, zoe Bg said:

Pa resenje nije sigurno dopustanje "nosiocima" zaraze da menjaju mesto boravka, u Italiji su zatvorili sever da ne bi sirili zarazu. Pojacana kontrola u domovima pa ih onda slati kucama a sta ce BU da radi to ne znam, taj deo bi mogao da se stopira.

Sever su pokušali da zatvore, pa nije uspelo, pa su morali celu zemlju da zatvore. Taj scenario ćemo gledati i ovde, samo u mnogo jačem intezitetu.

Mi imamo što se tiče studenata rešenje da se prvo testiraju pa pošalju kući, ili pošalju u izolaciju, ili da se domovi izoluju. Koje je rešenje da stojimo iza stava ako vratimo studente kući raširićemo viruš po celoj Srbiji, pa ćemo umesto toga da pustimo da se virus što više proširi u gradu od 2 miliona stanovnika, a brže će se tako virus raširiti po celoj Srbiji, nego što će da ga rašire studenti.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...