Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Samo da izjavim za televiziju da je DrKONj jedan prevarant i manipulator. Rekao je juce da ima testova 240 000 testova. Zvao sam kovid 19 ambulantu kazu dodjite, ali testova nemamo, samo vadimo krv. Govno jedno raspalo lazovsko. Necu da pricam zbog cega sam zvao nije za mene, nadam se da ce biti lazna uzbuna, jer sam pazio maltene na sve, nosio masku , gledali me kao budalu na ulici, izbegavao guzve.

Edited by Zvezdinho
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Jel rade one Vuciceve video igrice sto je odneo ili i dalje rade tri resporatora u NP?

 

Izgleda da je NP u totalnom kolapsu i haosu. Ovo mi je danas iskocilo na FB-u od troje poznanika iz tog grada:

 

image.png.ee5f886c43d2def80f47939f78a048ee.png

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Zvezdinho said:

Samo da izjavim za televiziju da je DrKONj jedan prevarant i manipulator. Rekao je juce da ima testova 240 000 testova. Zvao sam kovid 19 ambulantu kazu dodjite, ali testova nemamo, samo vadimo krv. Govno jedno raspalo lazovsko. Necu da pricam zbog cega sam zvao nije za mene, nadam se da ce biti lazna uzbuna, jer sam pazio maltene na sve, nosio masku , gledali me kao budalu na ulici, izbegavao guzve.

Pa to smo znali. Dr Konj je kompromitovana dupeuvlakacka nakaza, i to se zna bar 10tak godina, ali 'ajde, pamćenje nam je kao u zlatne ribice. 

Zanimljivo sto smo takodje saznali da se podaci o broju zarazenih pisu po secanju.... Ovo je bukvalno raspad od "drzave". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Evo me ispred doma zdravlja na Kanarevom da pokupim rezultat za majku, trenutno 30 ljudi čeka testiranje, a šta će tek posle jučerašnjeg koncerta biti... Vidi se da su ljudi koji rade ovde na izmaku snage. 

Da dodam da sam posle 45 minuta dobio test, za koji je na kraju ispalo da je bio gotov još 26., ali nisu zvali, nego smo saznali tako što su nam se javili jutros, posle 4 dana zvanja. 

Link to comment
Share on other sites

Za mesec i po (dva, koliko beše) dana, imao sam situaciju da na gajbi nemam ni net ni tv. Jbg,, tako je bilo, ali sam pisao za svoj groš, drndao po kući i uradio i ono što nikad ne bi pipnuo, uživao u 50ak dana Švajcarske na Vračaru. Ništa dreka, cika, podsetilo me na kraj sedamdesetih kad je u ulici bilo parkirano desetak automobila. Živelo se u kućama, išlo u Svetozarac i proživljavalo srećno detinjstvo.

 

Stoka je stoka, bilo je toga i tada. Aljkavosti, nerada, zabušavanja, hvatanja zjala i tu se nije mnogo šta promenilo do danas. Raspade se i zemlja. U medjuvremenu su kuće srušene i podignute zgradurine. Ulice liče na kanjone, za parkiranje Mocart daje kvote, opskurni siledžija od novije polu-fele u džipu svira dole, zalepio teflon traku na sirenu. Odzvanja, manijak ne prestaje i sve to u vreme kućnog reda. Da mogu da mu jebem mater, sidjem dole i otreskam glavu o sirenu, iščupam ga kroz prozor i bacim u šaht a u onaj džip zapatim bršljan...  U kraju koji je nekad bio miran i pristojan živi neki drugi svet, starosedeoce na prste da izbrojim a zbog koviljke se vratio neki ološ koji čini štetu uglavnom po inostranstvu. Sporadično se pojavljuju džankiji da završe dop, ali češće dolazi besnilo iz koga dopire silikonski prostakluk da završi belo. Klinci sede preko puta i uglavnom vutra i ds, sve to u 200m uzduž i popreko. 

 

1 hour ago, Zvezdinho said:

... gledali me kao budalu na ulici.

 

Ova budala je definitivno uživala dok je kraj bio pogašen. Rekoše mi svi da sam se spasio što nemam TV. Net im se podrazumevao.

Edited by Barracuda
  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

U svom ovom haosu oko testiranja cujem da ekipa koja placa testiranje ne ceka uopste. Kaze covek nazvao dobio termin, dosao odradio test za par minuta i nako par dana ga zvali da dode po rezultate. Najveci problem kaze je da ti se neko javi na taj telefon ali ako nabodes sve je gotovo za nedelju dana uz minimalno cekicanje u redovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Nema zvalonje da se oglasi... Da nije fasovao? 

I meni je to upravo palo na pamet, cini mi se da ga posle Brisela nije bilo ni na jednoj TV, nisam bas neki izvor informacija jer ne gledam ostale ali bi N1 svakako reemitovala da ga je bilo...

Nego, da vas upozorim: sprema se pobuna baka i deka: neko je pustio aber da mala deca ne mogu da prenose virus pa mi se okruzenje razgoropadilo, 2 meseca nismo mogli da vidjamo unuke za cije babe zdravlja? Dajte neke argumente pro ili  kontra (ako je previse traziti naucne cinjenice, jel te) da umirim ove besne....ili da ponesem barjak pobune...

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pletilja said:

I meni je to upravo palo na pamet, cini mi se da ga posle Brisela nije bilo ni na jednoj TV, nisam bas neki izvor informacija jer ne gledam ostale ali bi N1 svakako reemitovala da ga je bilo...

Nego, da vas upozorim: sprema se pobuna baka i deka: neko je pustio aber da mala deca ne mogu da prenose virus pa mi se okruzenje razgoropadilo, 2 meseca nismo mogli da vidjamo unuke za cije babe zdravlja? Dajte neke argumente pro ili  kontra (ako je previse traziti naucne cinjenice, jel te) da umirim ove besne....ili da ponesem barjak pobune...

 

deca mogu da prenose virus i da se zaraze. Kod nas je porastao broj identifikovane inficirane dece u poslednje vreme jer su decu poslali nazad u skole/vrtice. Takodje, vec posle 2 dana vracanja sve dece u skole morali su brojne skole da zatvaraju jer su se pojavili slucajevi zarazenih (medju decom i medju osobljem skole).

Jedina razlika izmedju odraslih i male dece je sto su deca asimptomaticna pa i ne znas da prenose virus.

Valjda ti je ovo dovoljno skraceni opis stanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

deca mogu da prenose virus i da se zaraze. Kod nas je porastao broj identifikovane inficirane dece u poslednje vreme jer su decu poslali nazad u skole/vrtice. Takodje, vec posle 2 dana vracanja sve dece u skole morali su brojne skole da zatvaraju jer su se pojavili slucajevi zarazenih (medju decom i medju osobljem skole).

Jedina razlika izmedju odraslih i male dece je sto su deca asimptomaticna pa i ne znas da prenose virus.

Valjda ti je ovo dovoljno skraceni opis stanja.

Dovoljno, hvala....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2020 at 12:46 PM, McLeod said:

Pa bio je preglasan. Da se samo Kon pita, do sad bi zaista pobedili koronu. A i pored toga on je nesebično stao ispred svih i na uštrb svog ugleda pegla tudje bljuvotine.

 

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje kada je to Kon u kriznom stabu bio preglasan i po kom pitanju? 

 

Samo da te podsetim nisam zaboravio, pa strpljivo cekam odgovor. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tamburinjo said:

 

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje kada je to Kon u kriznom stabu bio preglasan i po kom pitanju? 

 

Samo da te podsetim nisam zaboravio, pa strpljivo cekam odgovor. 

 

Odgovoricu ti kad ti meni odgovoris na raskrinkavanje gluposti u vezi lazne uloge doktora Kona u aferi Novartis pre 10 godina.

 

Ni ja nisam zaboravio i strpljivo cekam odgovor.

Link to comment
Share on other sites

🤣 dobar si Fenderu. Uz dužno poštovanje dotičnom, nisam ti ja Kuper. Kako rekoše Kon sad ne može da se vadi, izgubio kredibilitet i pravo da zahteva bilo šta. Primenimo filter na Fendera i dodjemo do istog zaključka

Link to comment
Share on other sites

😕  ne kapiram odgovor... aferu vakcine nikada nisam spominjao poprilicno sam siguran, ako se ti vec secas da si mi postavljao pitanje u vezi nje molim te kvotuj gde je spominjem i gde me pitas.

 

A sad casovi likovnog nazalost ne od gospodjice sa RTS....

 

 

Ti kazes Kon preglasan

Ja pitam kada

Ti iskuliras

Ja pitam opet

Ti kazes cim mi odgovoris na aferu vakcine, cekam jos odgovor

Ja ti napisem nikada nisam spominjao tu aferu u kritici Kona, ne znam sta pricas

Ti kazes oduvek sam voleo sladoled od vanile vise od onog sa cokoladom

 

 

Kakva je sad ovo diskusija reci ti meni?

  • Like 1
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

Zao mi coveka...prica jeste licna i tragicna, ispricana sa zavidnim dostojanstvom ali je, mimo toga, prica o zdravstvenom sistemu, toliko je uzasnih gresaka ucinjeno u samo ovom slucaju, pogledajte snimak, tako se siri virus...

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Jeste videli da je izglasano otvaranje granica evropske unije i Schengena za 14 zemalja izvan (Srbija i CG medju njima) a za od 1 og jula. Spisak ce se azurirati svakih 14 dana, a na bazi broja novih slucajeva, reper je prosek novih zarazenih u evropskoj uniji a to je 16 na 100.000 stanovnika

 

https://www.sortiraparis.com/actualites/a-paris/articles/220237-l-union-europeenne-et-l-espace-schengen-rouvrent-les-frontieres-a-14-pays-le-1er

 

14 pays, parmi lesquels l'Algérie, l'Australie, le Canada, la Géorgie, le Japon, le Monténégro, le Maroc, la Nouvelle-Zélande, le Rwanda, la Serbie, la Corée du Sud, la Thaïlande, la Tunisie et l'Uruguay. Auxquels on ajoute Andorre, Monaco, le Vatican et Saint-Martin.

La Chine pourrait faire partie de la liste des frontières rouvertes si elle accepte une réciprocité. L'UE compterait d'ailleurs fermer ses frontières aux voyageurs de 54 pays, dont les États-Unis, le Brésil et la Russie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ciao said:

Jeste videli da je izglasano otvaranje granica evropske unije i Schengena za 14 zemalja izvan (Srbija i CG medju njima) a za od 1 og jula. Spisak ce se azurirati svakih 14 dana, a na bazi broja novih slucajeva, reper je prosek novih zarazenih u evropskoj uniji a to je 16 na 100.000 stanovnika

 

https://www.sortiraparis.com/actualites/a-paris/articles/220237-l-union-europeenne-et-l-espace-schengen-rouvrent-les-frontieres-a-14-pays-le-1er

 

14 pays, parmi lesquels l'Algérie, l'Australie, le Canada, la Géorgie, le Japon, le Monténégro, le Maroc, la Nouvelle-Zélande, le Rwanda, la Serbie, la Corée du Sud, la Thaïlande, la Tunisie et l'Uruguay. Auxquels on ajoute Andorre, Monaco, le Vatican et Saint-Martin.

La Chine pourrait faire partie de la liste des frontières rouvertes si elle accepte une réciprocité. L'UE compterait d'ailleurs fermer ses frontières aux voyageurs de 54 pays, dont les États-Unis, le Brésil et la Russie.

 

Daleko je jesen.

 

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Jeste videli da je izglasano otvaranje granica evropske unije i Schengena za 14 zemalja izvan (Srbija i CG medju njima) a za od 1 og jula. Spisak ce se azurirati svakih 14 dana, a na bazi broja novih slucajeva, reper je prosek novih zarazenih u evropskoj uniji a to je 16 na 100.000 stanovnika

 

Trebao bih 10.07. do Slovenije na 3 dana ( sto znaci, gledajuci gornji bold, da sam u tajmingu sa novim odlukama) - da li neko zna kakva je procedura u HR i SLO prilikom ulaska, konkretno - da li ima karantina od 14 dana?

 

--------------------------------------------------------------------------------

Sto se spominjanja NP tice:

 

"Dok završavamo razgovor, sa pazarskih džamija čuju se molitve hodža u kojima, kažu, mole Alaha da sačuva narod. Istovremeno, sa istom molbom, čuju se i crkvena zvona. Stanovnici Tutina i Pazara se okupljaju ispred table sa umrlicama. Samo danas, 29. juna, u Pazaru je sahranjeno devetoro ljudi. Nijednog od njih nije udario autobus."

 

LINK 

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Belgrade said:

 

Trebao bih 10.07. do Slovenije na 3 dana ( sto znaci, gledajuci gornji bold, da sam u tajmingu sa novim odlukama) - da li neko zna kakva je procedura u HR i SLO prilikom ulaska, konkretno - da li ima karantina od 14 dana?

 

--------------------------------------------------------------------------------

Sto se spominjanja NP tice:

 

"Dok završavamo razgovor, sa pazarskih džamija čuju se molitve hodža u kojima, kažu, mole Alaha da sačuva narod. Istovremeno, sa istom molbom, čuju se i crkvena zvona. Stanovnici Tutina i Pazara se okupljaju ispred table sa umrlicama. Samo danas, 29. juna, u Pazaru je sahranjeno devetoro ljudi. Nijednog od njih nije udario autobus."

 

LINK 

 

Proveri ali ja koliko sam shvatila ovaj "dogovor" podrazumeva da se ulazi bez testova i karantina, a moze da se pogleda posle prvog i sta ce pisati na sajtu IATA koji je odlicno azuriran. Za sada u Sloveniji treba karantin

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Belgrade said:

 

Trebao bih 10.07. do Slovenije na 3 dana ( sto znaci, gledajuci gornji bold, da sam u tajmingu sa novim odlukama) - da li neko zna kakva je procedura u HR i SLO prilikom ulaska, konkretno - da li ima karantina od 14 dana?

 

 

Zna nadlezno ministartvo svake EU zemlje i najsigurnije je direktno proveriti na sajtu - Slovenija

Edited by Cyber
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ciao said:

 

Proveri ali ja koliko sam shvatila ovaj "dogovor" podrazumeva da se ulazi bez testova i karantina, a moze da se pogleda posle prvog i sta ce pisati na sajtu IATA koji je odlicno azuriran. Za sada u Sloveniji treba karantin

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

 

Za svaku drzavu redovi i redovi slova, citavo pisanije ko sme, ko ne sme - za Srbiju:"COVID-19 entry regulations lifted on 22 May 2020" 😄 ili 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...