Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

este sigurni? nemoj da se neko mora vracat s vec naduvanim luft madracom i rasplakanim klincima u gepeku zbog pogresnih informacija. na sluzbenim stranicama MUP-a pise da boldovano vrijedi samo za EU, ne i za Srbiju i Bosnu.

 

https://revijahak.hr/2020/05/30/koronavirus-kakva-su-prometna-pravila-u-susjednim-zemljama-slovenija-na-granici-s-italijom-uvodi-poseban-rezi/

 

...

 

ja mislim da je svakome ko hoce iz Srbije i BiH na more u Hrvatsku najpametnije kontaktirati direktno granicne sluzbe:

  • e-mail Uprave za granice -> [email protected]
  • cestovni, rjecni, zeljeznicki prijelazi -> 00385-1-3788-955
  • pomorske, aerodromske luke -> 00385-1-3788-384

 

Nisu pogrešne informacije, dovoljno je dokaz o rezervaciji u hotelu/apartmanu i puštaju bilo da dolaziš iz Čačka, Wuhana ili Tešnja...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vjekoslav said:

a zasto nisu sluzbene? 

 

Službene ili ne, granica se može preći na navedeni način. 

 

Ne znam, možda Plenky&co njeguju imidž ozbiljnih i discipliniranih političara.

 

I u vrijeme vrhunca korone stvarno stanje na granicama se razlikovalo od onog službenog.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ciao said:

sad da li je to zvanicno ili ne ?

 

zvanicno bi moralo biti na zvanicnim stranicama nadleznog ministarstva.

 

 

1 minute ago, Bushman said:

Službene ili ne, granica se može preći na navedeni način. 

Ne znam, možda Plenky&co njeguju imidž ozbiljnih i discipliniranih političara.

I u vrijeme vrhunca korone stvarno stanje na granicama se razlikovalo od onog službenog.

 

ne znam, jasno mi je samo da serendaju i muljaju. i sta to konkretno znaci za ljude iz Srbije koji recimo sutra hoce na more? mozes proci, ali i ne moras, jer nije sluzbeno. idioti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to je "službeno" vezano za obaveze povodom prelaska granica koje Hr ima u odnosu na ostatak EU, gde se svi članovi EU moraju pridržavati određenih protokola (valjda do 15.06?). A s druge strane je propast turističke sezone, te tu dolazi do izražaja čuvena "Nećemo se držati zakona ko pijan plota."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Brazil ima pola miliona zarazenih na milion testiranih?

Nebi me čudilo da je Brazil možda čak i broj 1 po smrtnim slučajevima. Veoma malo testiraju, ogromna zemlja, gusto naseljena, a mnoštvo ljudi ne može da se izoluje čak i ako bi hteli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, RatzenStadt said:

Cudne brojke i Juznoj Americi.
Cile i Peru imaju ogroman broj zarazenih, a stopu smrtnosti prilicno nisku...pogotovo Cile.
Opet, iz Ekvadora su stizali snimci o mrtvim telima po ulici koje nadlezni ne stizu da pokupe.

Čile i Peru testiraju više. Ne znam gde sam pročitao za Ekvador, ali samo u Guayaquil provinciji je bilo 10,000+ smrtnih slučajeva prošlog meseca u odnosu na 2,000 prošle godine - znači višak od 8,000+

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, zoe Bg said:

18/2315/1

 

Ako nije problem da nam ubuduće uvrstiš i cifru broja obolelih. Danas je 4.460 a ako sam dobro izračunao kada padne ispod 1750 tada smo ispod 25/100.000 i može da se ide na litije :)

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Idealno za nulericu pred izbore 😄 I novi haos posle izbora, kad krecu da iskacu novi.

 

Called it first 🙂

 

I ja sam nepoverljiv prema brojkama, ali verujem da je trend sigurno opadajuci, jer je nemoguce sakriti po 100 ili 200 slucajeva dnevno. Negde bi "puklo", ili bi neki anonimni lekari kontaktirali novinare, ili bi to uradili ljudi koji su se javili da ih testiraju ali su odbijeni.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Cudne brojke i Juznoj Americi.
Cile i Peru imaju ogroman broj zarazenih, a stopu smrtnosti prilicno nisku...pogotovo Cile.
Opet, iz Ekvadora su stizali snimci o mrtvim telima po ulici koje nadlezni ne stizu da pokupe.

 

Slicno je i za Oman, Bahrain, UAE, Katar... desetine hiljada zarazenih, deseci umrlih 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Laki21 said:

Mislim da to je "službeno" vezano za obaveze povodom prelaska granica koje Hr ima u odnosu na ostatak EU, gde se svi članovi EU moraju pridržavati određenih protokola (valjda do 15.06?). A s druge strane je propast turističke sezone, te tu dolazi do izražaja čuvena "Nećemo se držati zakona ko pijan plota."

Službeno i stvarno stanje u RH se znatno razlikovalo za cijelo vrijeme korone, ja sam krajem 4. mjeseca bez problema ušao u Hrvatsku sa propusnicom koju mi je izvadila firma preko sustava e-građani. Nisam išao u samoizolaciju.

Službeno, takva propusnica nije postojala.

 

Vjerujem da su i brojke zataženih ozbiljno frizirane, kako iz političkih tako i iz ekonomskih razloga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bushman said:

 

Vjerujem da su i brojke zataženih ozbiljno frizirane, kako iz političkih tako i iz ekonomskih razloga. 

 

Sve može osim smrti da se relativizuje, ona je konačna. Na kraju krajeva i relevantna za ocenu opasnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

 

Sve može osim smrti da se relativizuje, ona je konačna. Na kraju krajeva i relevantna za ocenu opasnosti.

 

Broj umrlih ne mozes da lazes ali broj umrlih od korone mozes

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Laki Juan said:

U Makedoniji je očigledno već počeo "drugi talas", neka ovo bude opomena i za nas. Previše smo se opustili. Danas je odigrana i utakmica pred navijačima, ni naznake pridržavanja mera distanciranja. 

 

A i zasto bi bilo? Jedan od clanova kriznog staba, koji je ozbiljno shvatan od marta naovamo, Dr Tiodorovic je izjavio:

 

""Treba sve odmah da pustimo, da nema više nikakvih ograničenja. Da pustimo da se normalno održavaju svi sportski događaji, sve manifestacije... Pa danas treba i đaci da krenu u školu, doduše samo oni koji bi da popravljaju ocene. Jedino s koncertima treba sačekati do 15. juna. Ceo svet to radi, što bismo sad mi nešto kočili. Pustimo ljude da žive. Uz maske i rukavice, gde je to neophodno, za 14 dana bićemo bez korone, garantujem"

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

A i zasto bi bilo? Jedan od clanova kriznog staba, koji je ozbiljno shvatan od marta naovamo, Dr Tiodorovic je izjavio:

 

Nadam se da dr Konj nije dobio infarkt. Još ako mu bude tercirao i Nestorović, ima da bude veselo 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...