Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

1 hour ago, Azazelkg said:

U Kragujevcu skoro mesec dana bez novozaraženih....

 

ne znam kako je islo s popustanjem mjera karantene u Kragujevcu (ako svi sjede kod kuce onda tih 40 dana nista ne govori), trebas gledati od datuma kad je pocelo intenzivnije druzenje po trgovinama i kaficima. 

 

...

 

7 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da li moze da se ide iz Srbije u Hrvatsku?

 

moze ako dodjes iz Hrvatske, pa nazad. ili ako si gradjanin EU, ili ako imas nekog posla u Hr

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites



 
 
moze ako dodjes iz Hrvatske, pa nazad. ili ako si gradjanin EU, ili ako imas nekog posla u Hr


Pitam jer mi komsija iz Tavankuta danas sa porodicom otisao kod sestre u Osijek. On ima putovnicu a za suprugu mu i decu nisam siguran. U Osijeku su, poslo mi slike.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vjekoslav said:

nema podataka za danas, ali vidim Vranje, Smederevo, Zajecar, nije dakle samo Beograd. tinja to jos kod vas, nije gotovo.

 

Pitanje je da li je bilo gde uopste gotovo, a i da jeste, niko ne moze da garantuje da nove eksplozije nisu moguce. Dodje npr. u Sloveniju neka grupa gostiju/porodica sa Kovidom, to prodje ispod radara i...nastane haos. Takvi scenariji nisu nerealni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja sestra od ujaka sa ćerkom je pozitivna, ali samo blaga temperatura nema neke frke.

Bila je na sahrani muževog strica na kojoj je bilo 12 ljudi i svih 12 su pozitivni , iako se nisu svi ljubili međusobno. Iako je medju njima i starijih ljudi, zanimljivo je da niko nije kritičan, a prošlo je 7 dana od kako su pozitivni.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Dodje npr. u Sloveniju neka grupa gostiju/porodica sa Kovidom, to prodje ispod radara i...nastane haos. Takvi scenariji nisu nerealni.

 

ne bih rekao. ne uz ove mjere koje su na snazi, ne ovo ljeto. vidjet cemo na jesen.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Pitanje je da li je bilo gde uopste gotovo, a i da jeste, niko ne moze da garantuje da nove eksplozije nisu moguce. Dodje npr. u Sloveniju neka grupa gostiju/porodica sa Kovidom, to prodje ispod radara i...nastane haos. Takvi scenariji nisu nerealni.

 

 

Ne govorim sad za Slvoeniju, negoo inače za sve države...

 

Neče biti više ovakih ekstremnih lockdownova,... iče se na to, da se ti đepovi koji se pojave, se izoluju/stave u karantenu itd.  i to je to.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sada značajno što bismo pred drugi talas imali i kapacitete za veliki broj testova a i proizvodnju zastitne opreme, a ne kao sad, 20 marta nakon sto su se svi izljubili lepo po kaficima, testiras 600 ljudi dnevno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da li moze da se ide iz Srbije u Hrvatsku?


 

 

Juce (ili prekjuce?) sam procitala neki tekst u Nova da ustvari mogu Srbi u Hrv samo treba da pokazu na granici gde idu neki papir o rezervaciji ili slicno ako idu u turizam ili kod rodbine, znaci razlog putovanja i adresu gde ce biti i to je sve.

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vjekoslav said:

 

ne bih rekao.

 

7 hours ago, Asterion said:

Neče biti više ovakih ekstremnih lockdownova,... 

 

Ne znam, ja ne  ih smeo da budem tako siguran. Jos uvek tako malo znamo o virusu, tako da nijedan scenario ne smem da otpisem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

 

 

Ne znam, ja ne  ih smeo da budem tako siguran. Jos uvek tako malo znamo o virusu, tako da nijedan scenario ne smem da otpisem.

 

U idealnom svetu ne bi ni bilo ovakih problema (npr. u staračkim domovima),...ali živimo sve više u svetu M. Atwood, sa nekoliko otoka normalnosti (npr. Evropa).

---

 

Svakako bi bilo pametno ovog ljeta ostati kuči...ili ako ništa drugo negde otiči na odmor gde stvarno nema nikoga.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Asterion said:

Svakako bi bilo pametno ovog ljeta ostati kuči...ili ako ništa drugo negde otiči na odmor gde stvarno nema nikoga.

 

Ja sam inace planirao da leto provedem kod rodjaka u Rogaskoj Slatini, Brestanici i Krskom. Prosle godine nismo isli jer je Gospodja bila u blagoslovenom stanju.

Inace, jedno od omiljenih mesta za banjanje:

 

https://www.tomazgorec.si/klunove-toplice/

 

Umesto toga upoznacu lepotu netaknute prirode jugoistocne Srbije 🙂

 

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja sam inace planirao da leto provedem kod rodjaka u Rogaskoj Slatini, Brestanici i Krskom. Prosle godine nismo isli jer je Gospodja bila u blagoslovenom stanju.

Inace, jedno od omiljenih mesta za banjanje:

 

https://www.tomazgorec.si/klunove-toplice/

 

Umesto toga upoznacu lepotu netaknute prirode jugoistocne Srbije 🙂

 

Ides u tazbnu na Vlasini? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ides u tazbnu na Vlasini? :s_d:

 

Ma jok, ja sam ti prizetko. Idem kod mojih i bicu dole od pocetka juna do kraja avgusta, sa manjim prekidima, pa sam resio da malo pesacim po svim sumama i gorama koje nisam uspeo da vidim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ma jok, ja sam ti prizetko. Idem kod mojih i bicu dole od pocetka juna do kraja avgusta, sa manjim prekidima, pa sam resio da malo pesacim po svim sumama i gorama koje nisam uspeo da vidim.

Lele, al` ce te podkecuju kad se pojavis......

:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2020 at 2:57 PM, Slavisa iz Tavankuta said:

Da li moze da se ide iz Srbije u Hrvatsku?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Putovnica, venčanica, poziv neke firme (bilo kakve), rezervacija smeštaja u nekom hotelu/apartmanu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2020 at 8:50 PM, ciao said:

 

Juce (ili prekjuce?) sam procitala neki tekst u Nova da ustvari mogu Srbi u Hrv samo treba da pokazu na granici gde idu neki papir o rezervaciji ili slicno ako idu u turizam ili kod rodbine, znaci razlog putovanja i adresu gde ce biti i to je sve.

 

5 hours ago, Laki21 said:

Putovnica, venčanica, poziv neke firme (bilo kakve), rezervacija smeštaja u nekom hotelu/apartmanu...

 

este sigurni? nemoj da se neko mora vracat s vec naduvanim luft madracom i rasplakanim klincima u gepeku zbog pogresnih informacija. na sluzbenim stranicama MUP-a pise da boldovano vrijedi samo za EU, ne i za Srbiju i Bosnu.

 

https://revijahak.hr/2020/05/30/koronavirus-kakva-su-prometna-pravila-u-susjednim-zemljama-slovenija-na-granici-s-italijom-uvodi-poseban-rezi/

 

...

 

ja mislim da je svakome ko hoce iz Srbije i BiH na more u Hrvatsku najpametnije kontaktirati direktno granicne sluzbe:

  • e-mail Uprave za granice -> [email protected]
  • cestovni, rjecni, zeljeznicki prijelazi -> 00385-1-3788-955
  • pomorske, aerodromske luke -> 00385-1-3788-384

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...