Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Dajte bre ljudi malo optimizma koliko god da znamo ko vodi ovu "drzavu"  U najmanju ruku čitajuči ovde pojedine likove moze se pomisliti da nam umire na hiljade ljudi dnevno od korone.  Ne valja i nismo normalni poodavno ali nije baš ni toliki smak sveta.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Secate se slike kafica sa Vracara, ovog istog da ga ne imenujem sada, jos na samom pocetku svega? Onaj paradoks da su komsije sa prvog sprata istakle natpis "Ostani kod kuce" a u prizemlju kafic krcat? Apropo toga sta se sprema i koliko je drzava nemocna da svaki ovakav slucaj spreci...evo od 4 popodne danas...mozes da dubis na trepavicama od objasnjavanja, nebeski narod nista jebeno nece postovati...i eto nas za mesec dana gde smo bili pocetkom marta...mmw.

 

Zasto je drzava nemocna da ovakav slucaj spreci? Jel ima slika? Ima. Jel se zna adresa? Zna. Jel moze neki drzavni sluzbenik u naredna 2 dana da ode i da sankcionise sta je potrebno da sankcionise? ... E jbg, ovde zaribalo.


Daj bre koji vam je svima, kakav vi to "narod" idealizujete? Koja je to drzava na svetu gde odredjeni broj ljudi nece sesti u kafic?

A koliko je drzava u svetu koje ce otvorene kafice zatvoriti jer su protivzakonito otvoreni? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wrach said:

Jel moze neki drzavni sluzbenik u naredna 2 dana da ode i da sankcionise sta je potrebno da sankcionise?

Moze da ode i da popije samar od vlasnika kafica,on je posteno platio mito tamo gde treba,a verovatno je morao i da se uclani u Partiju..:s_d:

Hajde da se ne pravimo naivni,ne zivimo u Norveskoj....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

što nas vraća osnovnom problemu - komunikacije. Tu su svi zakazali, naravno vlast najviše, ali i ostatak javnosti.
Pitanje je da li moglo bolje. Nisam siguran.

 

Hah, ne znam da l si sarkastičan sa ovim dal je moglo bolje 😄 Kod nas je užasan posao odrađen sa komunikacijske strane i tu je sada i glavni problem, zato nas i drže još uvek u ovim vikend karantinima. Pisao sam o tome i ranije, zaista ne možeš da očekuješ od građana da će se ponašati na odgovarajući način kada im sve vreme šalješ oprečne poruke.

 

3 hours ago, urosg3 said:

na otvorenom, na ulici, maska nije obavezna, čak nije ni preporučena, ukoliko danas nije stiglo novo uputstvo?

 

Maske bi trebalo da se nose uvek i svuda u javnosti. Ne da se onaj koji nosi masku ne bi zarazio, već da ne bi zarazio druge ukoliko je asimptomatičan, a zarazan.

 

Po onome što je do sada bilo objavljivano zaista deluje da mogućnost zaraze na otvorenom nije velika, ali to bi bila neka dobra mera predostrožnosti dok ne dobijemo više podataka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Intesantno mi je čitati vas ovih dana... Sve zatvoreno, ne valja... Sve otvaramo, opet ne valja... Narod je stoka, zato je zatvoreno-nije tačno, narod nije stoka, to su samo pojedinci... Sve se otvara - nisu trebali, narod je stoka ko će to držati pod kontrolom ako sve otvore... Koliko različitih stavova, čini se samo da je bitno udarati kontru, a pogotovo ako je u pitanju vlast...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Azazelkg said:

Intesantno mi je čitati vas ovih dana... Sve zatvoreno, ne valja... Sve otvaramo, opet ne valja... Narod je stoka, zato je zatvoreno-nije tačno, narod nije stoka, to su samo pojedinci... Sve se otvara - nisu trebali, narod je stoka ko će to držati pod kontrolom ako sve otvore... Koliko različitih stavova, čini se samo da je bitno udarati kontru, a pogotovo ako je u pitanju vlast...

Demokratija bajo moj, nije ko kod vas😜

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

NMXe, moram da te pitam zasto mislis da je ovo opasnije nego kad sednes za nekim na klupu?

 

Klupe niko nikada ne cisti.

 

Ja ozbiljno pitam, stvarno ne vidim razliku.

Mislis zbog case?

 

Poenta posta je da ovo danas nije dozvoljeno a uredno se dešava. I onda imam najblaže rečeno - sumnju, da će se bilo koja druga mera poštovati ako nije frka da kafić radi kada je to zabranjeno. Jedva čekam da izađe upustvo o merama u kafićima nakon otvaranja, pa da se svi zajedno smejemo.

 

Meni prvom ovo fali, pritom u istom ovom kafiću sedim prilično redovno i krcato je. Nula distance (pre ovoga, normalno). I brinem se što će tako ostati i posle. I da niko to ne može da zaustavi. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Poenta posta je da ovo danas nije dozvoljeno a uredno se dešava. I onda imam najblaže rečeno - sumnju, da će se bilo koja druga mera poštovati ako nije frka da kafić radi kada je to zabranjeno. Jedva čekam da izađe upustvo o merama u kafićima nakon otvaranja, pa da se svi zajedno smejemo.

 

Meni prvom ovo fali, pritom u istom ovom kafiću sedim prilično redovno i krcato je. Nula distance (pre ovoga, normalno). I brinem se što će tako ostati i posle. I da niko to ne može da zaustavi. 

 

 

U SNS kaficu sedis, a? Sladak sendvic, a?

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa kafićima je trebalo uz pomoć države rešiti. Dati im besplatno da imaju bašte ali da moraju da poštuju razmak od 2m između gostiju. I onda poslati policiju sa tv ekipom i napraviti 30 minuta reportaže gde bi se izuli iz gaća jedno 10 tih gostiju i 2-3 kafića i to emitovati par dana. Problem rešen, više ni jedan kafić neće dozvoliti to niti će ljudi da idu u kafiće gde mogu da budu kažnjeni.

 

E ali prbolem je što bi takva aktivnost  spustila rejting Faraona za 1% i zato od toga nema ništa nego nas zatvaraju kao stoku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Jel ima neki matematicar u toj vladi? ono barem na nivou osnovne skole 

Naravno da ima i to dobar. Vise ce na ovaj nacin para da ustede...  Ko bi jos zvao da kaze nece pare...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nemanjaol said:

 

Hah, ne znam da l si sarkastičan sa ovim dal je moglo bolje 😄 Kod nas je užasan posao odrađen sa komunikacijske strane i tu je sada i glavni problem, zato nas i drže još uvek u ovim vikend karantinima. Pisao sam o tome i ranije, zaista ne možeš da očekuješ od građana da će se ponašati na odgovarajući način kada im sve vreme šalješ oprečne poruke.

jesam pomalo sarkastičan, ali se i pitam, da li je zaista moglo bolje, imajući u vidu prirodu režima i nivo "elite" na vlasti. A komunikacija je strašno važna stvar u kriznim situacijama, i svakako je odgovornost vlasti.
 

Quote

Maske bi trebalo da se nose uvek i svuda u javnosti. Ne da se onaj koji nosi masku ne bi zarazio, već da ne bi zarazio druge ukoliko je asimptomatičan, a zarazan.


Može, mada i za to bi bilo elemntarno da znamo do kada, pa se komunicira ta preporuka, možda i mera, ali se komunicira, a ne da nagađamo...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mare80 said:

Moze da ode i da popije samar od vlasnika kafica,on je posteno platio mito tamo gde treba,a verovatno je morao i da se uclani u Partiju..:s_d:

Hajde da se ne pravimo naivni,ne zivimo u Norveskoj....

Ti kao da sam ja napisao post u kome verujem u ovu "drzavu". Moj post je bio isprovociran konstantim polivanjem govana po svima koji izadju napolje i generalizaciji naroda. Kao da je vrhovni psihicki bolesnik uspeo da omadjija ljude pa su gastozi zaista zli a ovi sto se usude da izadju napolje stoka koja se valja u blatu.

 

Poenta je da je i on (da on, jer propagira Drzava to sam ja) za nesto (mnogo toga) odgovoran.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, urosg3 said:

 


Može, mada i za to bi bilo elemntarno da znamo do kada, pa se komunicira ta preporuka, možda i mera, ali se komunicira, a ne da nagađamo...

 

Pa kako neko da zna do kada tačno kad još uvek znamo jako malo o virusu. 

 

Odgovori na tvoje pitanje bi mogli da budu:

 

1. Dok se ne pronadje vakcina

2. Dok ne steknemo imunitet krda

3. Dok se ne ispostavi da mera nije efikasna

4. Dok se ne ispostavi da je virus manje opasan nego sto smo mislili

 

Tacan datum sada niko ne moze da ti kaze, jbg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nemanjaol said:

 

Pa kako neko da zna do kada tačno kad još uvek znamo jako malo o virusu. 

 

Odgovori na tvoje pitanje bi mogli da budu:

 

1. Dok se ne pronadje vakcina

2. Dok ne steknemo imunitet krda

3. Dok se ne ispostavi da mera nije efikasna

4. Dok se ne ispostavi da je virus manje opasan nego sto smo mislili

 

Tacan datum sada niko ne moze da ti kaze, jbg

Ne mora ni da se zna. Može da se komunicira npr:

"Obaveza da se nose maske na otvorenom i u zatvoreno do 31.5 kada mera može biti porduženo ukoliko  se proceni da je u interesu javnog zdravlja i navede se kriterijum koji treba da bude postignut da bi se ukinula"
i onda imamo neki vremenski okvir, imamo i cilj koji je jasan.
Ako kažeš nešto ovog tipa:
"morate da nosite maske, ne znam do kada, videćemo" a onda dođe Vučić i kaže: ja neću nosim masku. pa vidiš njegove satrape da ne nose maske, od struke jedino Srđa i nosu, Dariju nervira da joj se ne vidi šminka, a i smeto joj na loknama, onda imaš ovo što imaš.

Priznaj da ono prvo bolje zvuči 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ne mora ni da se zna. Može da se komunicira npr:

"Obaveza da se nose maske na otvorenom i u zatvoreno do 31.5 kada mera može biti porduženo ukoliko  se proceni da je u interesu javnog zdravlja i navede se kriterijum koji treba da bude postignut da bi se ukinula"
i onda imamo neki vremenski okvir, imamo i cilj koji je jasan.
Ako kažeš nešto ovog tipa:
"morate da nosite maske, ne znam do kada, videćemo" a onda dođe Vučić i kaže: ja neću nosim masku. pa vidiš njegove satrape da ne nose maske, od struke jedino Srđa i nosu, Dariju nervira da joj se ne vidi šminka, a i smeto joj na loknama, onda imaš ovo što imaš.

Priznaj da ono prvo bolje zvuči 🙂

 

Makes sense 🙂 Al onda dobijes ono, naredne dve nedelje su kljucne. 

 

Ne znam jebem li ga, kapiram da ljudi koji se bave komunikacijama imaju bolju ideju 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...