Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Centar za ABHO je u Kruševcu, u kasarni Car Lazar, ali oni poseduju samo radiološku i hemijsku labaratoriju i nisu obučeni za nešto "ovako".

 

Drugo je pitanje gde je u svemu ovome Vojna akademija i stručno osoblje iz iste, zbog čega nisu obučeni ( po rečima dr Kon-a) i da li posedujemo opremu ( i na VMA naravno) za slučajeve pandemije slične Korona virusu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Dies at the End said:

Centar za ABHO je u Kruševcu, u kasarni Car Lazar, ali oni poseduju samo radiološku i hemijsku labaratoriju i nisu obučeni za nešto "ovako".

 

Drugo je pitanje gde je u svemu ovome Vojna akademija i stručno osoblje iz iste, zbog čega nisu obučeni ( po rečima dr Kon-a) i da li posedujemo opremu ( i na VMA naravno) za slučajeve pandemije slične Korona virusu.

Ajde, ne zamerite, ja onako laički...vidim da prskaju s običnim prskalicama, pa računam, svako ko je prskao lojze će zna da upotrebi istu, a oni Kamazi, pa to i mi imamo u JKP Medijanu. Jedino ako ne umemo da smućkamo to dezinfekciono sredstvo ili Rusi imaju neki tajni sastojak ili ga "krste" s Aroniju...šta znam, pitam...jbg.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ajde, ne zamerite, ja onako laički...vidim da prskaju s običnim prskalicama, pa računam, svako ko je prskao lojze će zna da upotrebi istu, a oni Kamazi, pa to i mi imamo u JKP Medijanu. Jedino ako ne umemo da smućkamo to dezinfekciono sredstvo ili Rusi imaju neki tajni sastojak ili ga "krste" s Aroniju...šta znam, pitam...jbg.

 

Do pre nedelju-dve nismo imali osnovna sredstva zaštite, maske i rukavice, a ti pitaš za složenija oruđa tipa prskalice, kamioni i sredstva za dezinfekciju 😴

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1. Zaključak u vezi broja umrlih na ukupan broj stanovnika ne mora isključivo da bude da su Kinezi lagali cifre (a jesu).

Mora se uzeti u obzir da je migracija u Italiji mnogo veća nego u Vuhanu. Takođe prosečna starost stanovništva je mnogo veća u Italiji. Koliko znam, karantin je mnogo labaviji u Italiji, ljudima nisu metalnim šipkama zatvarali vrata. I najbitnije od svega, za razliku od Italije, gde se cela zemlja sa svojim resursima angažovala u borbi protiv korone u celoj zemlji, cela Kina sa svojim resursima se angažovala u borbi protiv korone u jednom svom delu zemlje.

 

2. 110% podržavam zabranu izlaska 65+ godišnjaka. Prvog dana kada su zatvorili škole, kada je postajalo jasno da idemo u karantin i vanredno stanje, u mojoj provinciji su bukvalno svi matorci bili na ulici, u prodavnicama, na ulici, u parku, svuda, neverovatno. Sutra ili prekosutra su ih već zatvorili.

 

3. Velika je greška što se veliki gradovi ne stavljaju u karantin u smislu zabrane izlaska iz njih.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto ste zapeli policiski cas, pa policiski cas. Lepo se zatamne stakla na kolima i kad te policija zaustavi, pravis se da spavas.

 

Stojim, kod preporuke da ljudi treba da odu na sirinu, ako mogu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stray_cat said:

1. Zaključak u vezi broja umrlih na ukupan broj stanovnika ne mora isključivo da bude da su Kinezi lagali cifre (a jesu).

Mora se uzeti u obzir da je migracija u Italiji mnogo veća nego u Vuhanu. Takođe prosečna starost stanovništva je mnogo veća u Italiji. Koliko znam, karantin je mnogo labaviji u Italiji, ljudima nisu metalnim šipkama zatvarali vrata. I najbitnije od svega, za razliku od Italije, gde se cela zemlja sa svojim resursima angažovala u borbi protiv korone u celoj zemlji, cela Kina sa svojim resursima se angažovala u borbi protiv korone u jednom svom delu zemlje.

 

2. 110% podržavam zabranu izlaska 65+ godišnjaka. Prvog dana kada su zatvorili škole, kada je postajalo jasno da idemo u karantin i vanredno stanje, u mojoj provinciji su bukvalno svi matorci bili na ulici, u prodavnicama, na ulici, u parku, svuda, neverovatno. Sutra ili prekosutra su ih već zatvorili.

 

3. Velika je greška što se veliki gradovi ne stavljaju u karantin u smislu zabrane izlaska iz njih.

 U Nemačkoj su i dalje, posle dva meseca,  "svi matorci" i dalje na ulicama, idu najnormalnije u prodavnicu, o šetnji i sportskim aktivnostima da ne pišem.. 

 

Možda problem leži u nečemu drugom 😴

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

 

Stojim, kod preporuke da ljudi treba da odu na sirinu, ako mogu. 

Moji inace prijavljuju da u njihovom selu, nema nikoga na ulicama, i da su se seljaci poprilicno zatvorili.

E sad, to moze da bude samo obzervacija mog oca kad ide ujutru u prodavnicu, i da su, tako, culi od drugih, posto su oni daaaaleeeko od prometnih ulica sela.

 

Tako da bi i ja preporucila boravak u seoskom okruzenju, penzionerima, ko god u gradu nema dvoriste i slicno. Psihicki zdravije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, stray_cat said:

1. Zaključak u vezi broja umrlih na ukupan broj stanovnika ne mora isključivo da bude da su Kinezi lagali cifre (a jesu).

Mora se uzeti u obzir da je migracija u Italiji mnogo veća nego u Vuhanu. Takođe prosečna starost stanovništva je mnogo veća u Italiji. Koliko znam, karantin je mnogo labaviji u Italiji, ljudima nisu metalnim šipkama zatvarali vrata. I najbitnije od svega, za razliku od Italije, gde se cela zemlja sa svojim resursima angažovala u borbi protiv korone u celoj zemlji, cela Kina sa svojim resursima se angažovala u borbi protiv korone u jednom svom delu zemlje.

 

2. 110% podržavam zabranu izlaska 65+ godišnjaka. Prvog dana kada su zatvorili škole, kada je postajalo jasno da idemo u karantin i vanredno stanje, u mojoj provinciji su bukvalno svi matorci bili na ulici, u prodavnicama, na ulici, u parku, svuda, neverovatno. Sutra ili prekosutra su ih već zatvorili.

 

3. Velika je greška što se veliki gradovi ne stavljaju u karantin u smislu zabrane izlaska iz njih.

 

Sve te drakonske mere Kina je uvodila nakon sirenja virusa.

 

Da je tako kako si opisao, Italija ne bi imala 200 slucajeva u vreme kada nije imala lockdown, sto je naraslo na 20 000 mrtvih za vreme lockouta.

 

Italija 10. marta uvodi kompletan lockdown. U tom trenutku ima 10 000 zarazenih i 631 umrlih. Mesec dana kasnije, imaju 150 000 zarazenih i 20 000 umrlih.

 

U Kini lockdown uvode sa 830 slucajeva i 26 smrti, 23. januara. Danas u Kini ima nesto preko 80 000 registrovanih slucajeva i nesto preko 3 000 umrlih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Ne pricas o tome.
Uzmi samo regiju Hubei (58.5m) koja ima isto stanovnika kao cela Italija(60.5m) pa uporedi njihove brojke. (100k km manju povrsinu ima regija Hubei)
A onda uzmi regiju Italije koja je najteze pogodjena, Lombardiju koja ima 10miliona i uzmi Wuhan grad koji ima 11 miliona koji je najteze pogodjen u Kini i onda uporedi njihove brojke.
Grad Wuhan sa selima ima 12k km manju povrsinu.
I kazi mi o toj matematici? Kako regija Lombardija ima 10000 nastradalih a grad Wuhan oko 3000?
A ni Wuhan nisu zatvorili ~2 meseca od pojave 1  slucaja, 17.11.2019 a zakljucan je 23.1.2020. 
https://www.scmp.com/news/china/society/article/3074991/coronavirus-chinas-first-confirmed-covid-19-case-traced-back

 

Sta je tu cudno - Kinezi su se do sada pokazali najuspesniji u suzbijanju virusa!?!!? 

Jer su , cim su videli da je vrag odneo salu,uveli totalni lockdown, koji je do sads najsigurnija mera. 

Dok ovde mnogi ridaju od placa i bacakanja na pod jer policijski cas traje od 5 uvece do 5 ujutro!!! 

Takodje u Italiji - " ladili jaja" dok nisu poceli da umiru po 300- 400 dnevno!!!! Tek onda uvideli da je vrag odneo salu?!??!!? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Sve te drakonske mere Kina je uvodila nakon sirenja virusa.

 

Da je tako kako si opisao, Italija ne bi imala 200 slucajeva u vreme kada nije imala lockdown, sto je naraslo na 20 000 mrtvih za vreme lockouta.

 

Italija 10. marta uvodi kompletan lockdown. U tom trenutku ima 10 000 zarazenih i 631 umrlih. Mesec dana kasnije, imaju 150 000 zarazenih i 20 000 umrlih.

 

U Kini lockdown uvode sa 830 slucajeva i 26 smrti, 23. januara. Danas u Kini ima nesto preko 80 000 registrovanih slucajeva i nesto preko 3 000 umrlih.

 

Otkucah, ne verujem u kineske cifre.

Ali italijanski lokdaun ≠ kineski lokdaun.

Da u Vuhanu ima procentualno onoliko 80+ ljudi koliko i u Italiji, bilo bi i više mrtvih.

Najbitnije, za razliku od Italije, koja je morala i mora da se bavi ekonomijom medicinskih sredstava, Kina nije imala takav problem.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

 

Sve te drakonske mere Kina je uvodila nakon sirenja virusa.

 

Da je tako kako si opisao, Italija ne bi imala 200 slucajeva u vreme kada nije imala lockdown, sto je naraslo na 20 000 mrtvih za vreme lockouta.

 

Italija 10. marta uvodi kompletan lockdown. U tom trenutku ima 10 000 zarazenih i 631 umrlih. Mesec dana kasnije, imaju 150 000 zarazenih i 20 000 umrlih.

 

U Kini lockdown uvode sa 830 slucajeva i 26 smrti, 23. januara. Danas u Kini ima nesto preko 80 000 registrovanih slucajeva i nesto preko 3 000 umrlih.

U Italiji je do 20.03.2020. podneto preko 40 000 prijava za kršenje naredbe o samoizolaciji, a opet, ja moram da pomenem utakmicu Atalanta-Valensija, odigranu 19.02. gde je bilo prisutno preko 40 000 gledalaca...

Quote

 

Gradonačelnik Bergama Djordjo Gori izjavio je da je svih 40 hiljada navijača koji su prisustvovali fudbalskoj utakmici Atalanta – Valensija igranoj u 19. februara u Milanu zaražno korona virusom.

“U to vreme nismo znali šta se dešava. Prvi pacijent u Italiji bio je 23. februara. Ako je virus već cirkulisao, 40 hiljada navijača koji su bili na stadionu San Siro je inficirano. Niko nije znao da je virus medju nama. Mnogi su gledali utakmicu u grupama i bilo je mnogo kontakata medju njima. Virus se prenosio sa jednog na drugo”, citirala je španska Marka reči Gorija.

 

Fudbalski klub Valensija je 16. marta potvrdio da je 35 odsto ekipe bilo pozitivno na korona virus.

 

 

Mislim da su Italijani u mnogome sami doprineli ovakvoj katastrofalnoj situaciji kod njih. Posebno je pitanje koliko je samo zdravstvo u Italiji bilo spremno za nastalu extremnu situaciju, a možda je najbolje uporediti sa Nemačkom. Koliko se sećam kod Nemaca se virus pojavio početkom februara, a vidimo njihove rezultate. Samodisciplina, ali i spremno zdravstvo, koje je na vrhunskom nivou je opredelilo ovako različite rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Danas bila u prodavnici, mislim da sam zadnji put bila prosle nedelje, i naravno nisam primetila da je danas Uskrs pa sam bukvalno usla sat pre zatvaranja.

 

A oni pustaju po 5-10 u prodavnicu, ovo je nesto novo i nije propisano od bilo kakve administracije. U prodavnici nema guzve, ima svega - pa i toalet papira, nama ne treba ali sam zvirnula da li ima marka koju moj klinac preferira, nema :classic_angry:

 

Gotovo, crknucemo jer nema Ultra Streinght, nego samo Ultra Soft :lol_2:

 

Inace, prvi put stavila masku, ko je smislio to sredstvo za mucenje? Nakon sto sam stavila masku, bilo mi vruce, onda me svrbeo nos, pa se onaj filter pomerio, naocare se zamaglile..... zezam se naravno, nije prijatno ali tako je kako je.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

https://nova.rs/region/konzervativni-mediji-podgrevaju-trampove-gluposti/

 

Svaka sličnost sa ovdašnjim nakotom je slučajna.

 

Danas oni sto ne mogu da zive bez crkve, jer mozda ako umru nece ici u raj zato sto su propustili koju nedelju i uskrs, napravili opet guzve... jer dr. attorney general  im je rekao da mogu, pa ce valjda on posle i da ih leci. I tako... trajace ovaj virus jos ihaj zbog ovakvih magaraca :girl:

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Jos uvek se nista ne zna i kao sto sam u jednom od prethodnih postova naveo, jedina situacija s'kojom ovo mogu da poredim, je epidemija velikih boginja u exYU.


Ne moze da se poredi jer je za velike boginje postojala vakcina i jedini problem je bio kako organizovati vakcinaciju 20 miliona ljudi u kratkom vremenu. U najvecem delu tadasnje Jugoslavije zivot je tekao potpuno normalno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Generacijo ne plasim ljude, ovo ide u argument protiv one ebole. Secam se u BG je bilo ograniceno kretanje, u skolama asepsoli u onim metalnim lavorima. Klinika u Bircaninovoj je bila zatvorene i to je to. Ja se ne secam nicega sto bih mogao da poredim s'ovim. Pisalo nesto o spanskom gripu, eto to je to.

Ma zivecemo, ako ne mi, onda drugi. Kazu da ostar alkohol pomaze, a neki prof je cak napomenuo da cist scotch pomaze dezinfekciju. 

Naravno sala.

Zapamtila sam epidemiju Variole vere, student potstanar u Bg, Dobracina 4.....primila sam vakcinu na fakultetu, tako je bilo organizovano za studente. Vratiula sam se u svoju sobicu i razbolela, uzasno me je bolelo grlo, glava...posle sam cula da sam 2 dana bila u nekakvoj nesvestici pa su gazde pozvale moje roditelje....dosla je moja baka i odvela me kuci...nas lekar je objasnio da sam imala jaku reakciju na vakcinu. Sporo sam se oporavljala i od tada sa vakcinama ne stojim dobro...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

U Italiji je do 20.03.2020. podneto preko 40 000 prijava za kršenje naredbe o samoizolaciji, a opet, ja moram da pomenem utakmicu Atalanta-Valensija, odigranu 19.02. gde je bilo prisutno preko 40 000 gledalaca...

 

Mislim da su Italijani u mnogome sami doprineli ovakvoj katastrofalnoj situaciji kod njih. Posebno je pitanje koliko je samo zdravstvo u Italiji bilo spremno za nastalu extremnu situaciju, a možda je najbolje uporediti sa Nemačkom. Koliko se sećam kod Nemaca se virus pojavio početkom februara, a vidimo njihove rezultate. Samodisciplina, ali i spremno zdravstvo, koje je na vrhunskom nivou je opredelilo ovako različite rezultate.

Ne racunajuci slucaj u Bavarskooj, u Nemackoj je prvi slucaj otkriven 24-25.2.

- u NRW (47 i 46 godina stari muz i zena (vaspitacica u vrticu), koji su bili na karnevalu (15.2.), a valjda ih je zarazio neki poznanik koji je bio u Kini) - u toj oblasti je do sada umrlo 51 a potvrdjeni zarazeni 1573

i

- u BW (25 godina star momak koji je bio u Milanu; u toj oblasti je do sada umrlo 23 ljudi, 637 identifikovanih zarazenih, ne mora nuzno da znaci da ih je sve zarazio ovaj momak)

 

25.2. se sastao krizni stab Heinsberga i poceli su da traze kontakte, a od 26.2. su zatvoreni vrtici i skole i potom je krenula izolacija kontakata..

 

Potom su usledile preporuke za otkazivanje skupova s vise od 1000 ljudi, pa su taj broj smanjivali, da bi onda npr. 11.3. (kada smo imali 3 mrtva i oko 2000 identifikovanih zarazenih) nekoliko utakmica Bundeslige bilo odigrano pred praznim stadionima. Npr. utakmica Borussia Mönchengladbach- Köln. Na zalost ispred stadiona se okupilo poprilicno navijaca da bodre tim, a i proslave pobedu:

 

 

isti taj dan se igrala utakmica Lige Sampiona Paris-Saint-Germain - Borussia Dortmund u Parizu, takodje pred praznim stadionom, i takodje su se fanovi (nekoliko hiljada) sakupili ispred da daju podrsku i potom proslave pobedu (uprkos preporukama Francuske vlade, koje su bile slicne kao one u Nemackoj):

 

 

12.3. veoma dug sastanak nemacke Vlade i pokrajina i veoma ozbiljna KZS, najava moguceg zatvaranja vrtica i skola (to je bilo na pokrajinama da odluce)

13.3. (petak) ujutro Bundesliga odlucuje da se odigra jos jedno kolo taj vikend, ali pred praznim stadionima, popodne se i to otkazuje (valjda kad su videli sta se desilo u Mönchengladbachu i Parizu, pa zakljucili da bi se slicno desilo i taj vikend); do kraja dana jedna po jedna pokrajina najavljuje zatvaranje vrtica i skola od ponedeljka 16.3

od 16.3. svaki dan se poostravaju mere/preporuke, ogranicava/gasi se sve vise "javni zivot". Jedan deo naroda ne postuje preporuke, pa se 20.3. saopstava da od ponasanja naroda 21.3. zavisi da li ce se uvoditi zabrana kretanja ili ce se ipak dozvoliti izlazak napolje. 22.3. se usaglasavaju mere na nivou cele zemlje, 23.3. pocinje nemacka verzija "karantina"/lockdowna/socijalnog distanciranja.

 

U UK su valjda zatvorili skole tek 20.3.. Nakon studije koja im je predocila broj umrlih ako nista ne urade 23.3. su preduzeli mere poput ovih u Nemackoj (ovo je konacno bio dobar potez UK Vlade). Medjutim, mislim da narod do tog datuma nije uopste praktikovao mere socijalnog distanciranja (puni parkovi, pabovi, stadioni itd.), a mi u Nemackom vec jesmo u nekom stepenu. Takodje, u UK do tada nije bas bilo otkazivanja "manifestacija" s velikim brojem ljudi. Sve u svemu imali su neko kasnjenje za Nemackom (recimo 7 dana) i sad se to odrazava na (porast) broj zarazenih i preminulih (kriva porasta smrtnih slucajeva im je opasno slicna italijanskoj i spanskoj):

Nemacka: 127854 potvrdjenih zarazenih, 3022 umrlih, 1317887 testova

UK: 84279 potvrdjenih zarazenih, 10612 mrtvih, 352974 testova

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

U Italiji je do 20.03.2020. podneto preko 40 000 prijava za kršenje naredbe o samoizolaciji, a opet, ja moram da pomenem utakmicu Atalanta-Valensija, odigranu 19.02. gde je bilo prisutno preko 40 000 gledalaca...

 

Mislim da su Italijani u mnogome sami doprineli ovakvoj katastrofalnoj situaciji kod njih. Posebno je pitanje koliko je samo zdravstvo u Italiji bilo spremno za nastalu extremnu situaciju, a možda je najbolje uporediti sa Nemačkom. Koliko se sećam kod Nemaca se virus pojavio početkom februara, a vidimo njihove rezultate. Samodisciplina, ali i spremno zdravstvo, koje je na vrhunskom nivou je opredelilo ovako različite rezultate.

 

nikako da pitam u vezi te famozne tekme : kako je moguće da svih 40k ljudi bude zaraženo nakon te tekme?

 

ili su svi dirali iste površine a potom kritične delove lica, ili su imali 7-10k zaraženih na tekmi koji su odlično strateški raspoređeni 

 

jel masim neku treću mogućnost? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, uini said:

 

nikako da pitam u vezi te famozne tekme : kako je moguće da svih 40k ljudi bude zaraženo nakon te tekme?

 

ili su svi dirali iste površine a potom kritične delove lica, ili su imali 7-10k zaraženih na tekmi koji su odlično strateški raspoređeni 

 

jel masim neku treću mogućnost? 

Pa nisu svi bili zarazeni. Ali neki sigurno jesu, ti  su zarazili  oko sebe. Pa su ti iz stadiona otisli kuci zarazili svoje, otisli posle na posao, skolu, soping, kafu...
A inace su navijaci Valensije i Atalante pili iz istih casa, kao vid prijateljstva, divan momenat, mislim  manju stetu bi napravili da su se krvnicki tukli kao pravi huligani ali avaj.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:
6 hours ago, goldberg said:

 

U Italiji je do 20.03.2020. podneto preko 40 000 prijava za kršenje naredbe o samoizolaciji, a opet, ja moram da pomenem utakmicu Atalanta-Valensija, odigranu 19.02. gde je bilo prisutno preko 40 000 gledalaca...

Ne bih sve svalio na Atalantu i Valensiju... U isto vreme (tačnije u periodu od 18.do 24.02.) na istom mestu se potpuno lagodno i ležerno održavala i nedelja mode, koja je barem isto kao i pomenuta utakmica doprinela daljem razvoju događaja... Da dodam da je nakon nedelje mode u Milanu, od 24.02. do 03.03., održana i nedelja mode u Parizu... Na upravo te dve manifestacije se zarazila (i ne samo ona naravno, ali za nju nađoh podatak) i neka "bogata naslednica iz Vijetnama" koja je sve to ponela sa sobom...

Da se ponovim, kao neki zaključak: puste pare...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

nikako da pitam u vezi te famozne tekme : kako je moguće da svih 40k ljudi bude zaraženo nakon te tekme?

 

ili su svi dirali iste površine a potom kritične delove lica, ili su imali 7-10k zaraženih na tekmi koji su odlično strateški raspoređeni 

 

jel masim neku treću mogućnost? 

 

 

Pa eventualno da je došlo recimo par stotina zaraženih, zarazili po 5-6 ljudi, a onda se onda tih 500-600 novozaraženih ide kućama, na posao i ide dalje...

 

Kako god, deluje mi da se tome daje preveliki značaj, odnosno da je to samo ubrzao nešto što bi se svakako dogodilo, samo u dužem periodu. Kad već nije bilo nikakvih mera...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...