Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, handys said:

 

On je profesor, kazu i dobar lekar. Ali ovo sto prica je kao da radi u 555-333 kol centru, doslovno svaka izjava. Koja li je to dijagnoza...

 

qrcobolja je u njemu jaka...  taj neki fazon.

Poltronsko smo društvo, pa retko ko  neko oponira autoritetima, nego samo klimamo glavama i "klempamo"...  e a onda autoritet Nestorović koji ko zna kakve nebuloze privatno mlati biva pušten u javni prostor, da mlati kao da je kod sebe u kabinetu uz meze i ljutu rakiju  fazon i u skladu s tim, a  ekipa koja je iole normalna se zgrane kad ih pull mi onog Nestorović pošalje ljude u Milanu u šoping...

Edited by Stoned Laki21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

 

Video sam na n1, i oni kazu da su policajci zarazeni. 

 

4 minutes ago, Darth Bane said:

Kazu pre nekoliko dana bila su dvojica policajaca zarazeni , jedan od njih se nedavno vratio iz Turske. Pretpostavka je da su oni preneli virus kolegama. 

 

Pa ima milion verzija, ja se i ne trudim da čujem ili pamtim sve. Uglavnom, do juče je bilo samo 6 potvrđenih, ovo je ozbiljan skok.

 

Problem je što se na rezultate testova čeka nekoliko dana, pa su se tek sada rastrčali da pohvataju i testiraju kontakte zaraženih i velika je verovatnoća da će ih biti mnogo više u narednim danima.

 

Uglavnom, lockdown daje odlične rezultate. U širenju virusa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Problem je što se na rezultate testova čeka nekoliko dana, pa su se tek sada rastrčali da pohvataju i testiraju kontakte zaraženih i velika je verovatnoća da će ih biti mnogo više u narednim danima.

 

ovo je i kod mene problem...  potvrdjen je treći slučaj Korone, kod lika koji je radio u proizvodnom pogonu sa još nekih 20-30 ljudi...

A inače danas navala  po gradu bukvalno smak sveta nastupa malo kasnije...  nekog narod po prodavnicama...  odlično rukovodimo ovim paranojama i panikama...  bukvalno vladamo situacijom...  NOT.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ovo je i kod mene problem...  potvrdjen je treći slučaj Korone, kod lika koji je radio u proizvodnom pogonu sa još nekih 20-30 ljudi...

A inače danas navala  po gradu bukvalno smak sveta nastupa malo kasnije...  nekog narod po prodavnicama...  odlično rukovodimo ovim paranojama i panikama...  bukvalno vladamo situacijom...  NOT.

 

Pa to. Šta ćete koj moj da mi roštiljate po Fruškoj Gori i neodgovorno šetate pored reke, umesto toga ću odgovorno da vas nabijem po hiljadu u svaku prodavnicu i apoteku.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

 

Pa ima milion verzija, ja se i ne trudim da čujem ili pamtim sve. Uglavnom, do juče je bilo samo 6 potvrđenih, ovo je ozbiljan skok.

 

Problem je što se na rezultate testova čeka nekoliko dana, pa su se tek sada rastrčali da pohvataju i testiraju kontakte zaraženih i velika je verovatnoća da će ih biti mnogo više u narednim danima.

 

Uglavnom, lockdown daje odlične rezultate. U širenju virusa.

Pa za kompletno suzbijanje pandemije, na nacin na koji je to ucinio npr N. Zeland, sada je u Srbiji prekasno. A ne bi ni bilo bas najbolje resenje jer stanovnistvo u Srbiji ne bi steklo taj tzc "herd immunity ". Sada je jedina strategija za Srbiju - razvuci krivu, tako da broj obolelih ne skoci naglo u toj meri da zdravstveni sistem kolapsira. 

Ali ne treba se zanositi da nece biti jos bolesnih i umrlih...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Pa za kompletno suzbijanje pandemije, na nacin na koji je to ucinio npr N. Zeland, sada je u Srbiji prekasno. A ne bi ni bilo bas najbolje resenje jer stanovnistvo u Srbiji ne bi steklo taj tzc "herd immunity ". Sada je jedina strategija za Srbiju - razvuci krivu, tako da broj obolelih ne skoci naglo u toj meri da zdravstveni sistem kolapsira. 

Ali ne treba se zanositi da nece biti jos bolesnih i umrlih...

 

pričao Kon juče da smo već zdravstveno kolapsirali tako da ono...  šta botuješ koji moj?

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

narode stoko jedna te stoko jedna...  voliš ti da se okupljaš pa to ti je...  ja da sam Av ja bi to 24/7 lockdown  pa se šetkaj i okupljaj stoko neodgovorna  mamuti na ostrvu....


800x600_vucic-nis-foto-Vanja-Keser.jpg

 

 

Quote


 

 

 

 

ajde kolege  tagujte se @Constantin  @Ridji  @Laki John Terry  :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stoned Laki21 said:

narode stoko jedna te stoko jedna...  voliš ti da se okupljaš pa to ti je...  ja da sam Av ja bi to 24/7 lockdown  pa se šetkaj i okupljaj stoko neodgovorna  mamuti na ostrvu


 

 

 

 

ajde kolege  tagujte se @Constantin  @Ridji  @Laki John Terry  :s_d:

Nislije prijavite MUP okupljanje vise od dve osobe na istom mestu... :s_d:

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mare80 said:

Nislije prijavite MUP okupljanje vise od dve osobe na istom mestu... :s_d:

 

Odbaciće prijavu jer zabrana se odnosi na osobe, ne na stoku. U suprotnom bi policija jurila svakog čobanina koji ima više od pet krava, ovaca, svinja ili koza.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

U suprotnom bi policija jurila svakog čobanina koji ima više od pet krava, ovaca, svinja ili koza.

Vracam ovce posle 5h sa ispase,gledam oko sebe  ko da su natovarene sa pet dzakova kokaina....:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

U Boru je u toku nekoliko prethodnih dana testirano 57 ljudi, sinoć su stigli rezultati za 48 testiranih, čak 26 pozitivnih.

 

Čekam da čujem abrove, ovaj, informacije, da li je u pitanju neko žarište, pominje se da je dosta policajaca.

Novi Pazar je proglasen za zariste kada je imao samo 25 zarazenih, ocigledno je unapred planiran za kampanju. Videcemo da li ce i Bor dobiti paznju.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Stoned Laki21 said:

narode stoko jedna te stoko jedna...  voliš ti da se okupljaš pa to ti je...  ja da sam Av ja bi to 24/7 lockdown  pa se šetkaj i okupljaj stoko neodgovorna  mamuti na ostrvu....


800x600_vucic-nis-foto-Vanja-Keser.jpg

 

 


 

 

 

 

ajde kolege  tagujte se @Constantin  @Ridji  @Laki John Terry  :s_d:

 

Nije narod stoka. Stoka su ovi koji ga vode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

U Boru je u toku nekoliko prethodnih dana testirano 57 ljudi, sinoć su stigli rezultati za 48 testiranih, čak 26 pozitivnih.

 

Čekam da čujem abrove, ovaj, informacije, da li je u pitanju neko žarište, pominje se da je dosta policajaca.

Znaci jos jedna laz Kisicke, kaze rezultati se objavljuju za testove u prethodna 24 sata.

 

Jos jednom, serem joj se na karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Green23 said:

Nene, o ovome 

https://pluscashandcarry.rs

Jedino keš primaju

Dobra je prodavnica, veliki objekat, ima raznolikog asortimana, ne samo low-cost brendova. 

Primaju naravno i kartice. Cene su bolje nego u ostalim radnjama i za te renomirane brendove. 

Imaju deo sa proizvodima iz Rusije 😄 mada nisam nikada nista kupio... 

Cini mi se da ljudi sve vise saznaju za ovaj objekat pa je parking prilicno popunjen, gotovo uvek kad sam bio. 

Jedan mali hint: imate dva ulaza/izlaza - jedan je taj na slici, drugi je na drugom kraju, tamo kod voca i povrca pa desno, i tu je malo lakse za parking. 

 

 

2 hours ago, urosg3 said:

Nije to taj pasulj, ovo nije JNA kuhinja mislim da je iz studenjaka.

Da, studentske kuhinje bi ovo trebale da spremaju po mojim saznanjima, znam da mi je svaja rekla da ce ih sve slati u Studenjak kad je prvobitno planirano da tamo bude karantin, a ona radi u Djusinoj/Karaburmi ili tako negde.  

Link to comment
Share on other sites

Ima li u Srbiji neka funkcija koju "vladalac" ne obnaša?

Iz dosade  na kratko promenih kanal, RTS i dnevnik. Pogodite ko je spiker?

Ljudi najozbiljnije vas pitam, ima li nekog u Srbijin da ovog bolesnika  smesti na neku kliniku, ili nešto slično?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pristevac said:

Ima li u Srbiji neka funkcija koju "vladalac" ne obnaša?

Iz dosade  na kratko promenih kanal, RTS i dnevnik. Pogodite ko je spiker?

Ljudi najozbiljnije vas pitam, ima li nekog u Srbijin da ovog bolesnika  smesti na neku kliniku, ili nešto slično?

Vladalac ne obnasa, vec onodi.

On svesno krsi svojeUstavne preferencijale, a premijerka sluzi samo kao fikus.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Pristevac said:

Ima li u Srbiji neka funkcija koju "vladalac" ne obnaša?

Iz dosade  na kratko promenih kanal, RTS i dnevnik. Pogodite ko je spiker?

Ljudi najozbiljnije vas pitam, ima li nekog u Srbijin da ovog bolesnika  smesti na neku kliniku, ili nešto slično?

 

"Na pitanje kako komentariše pisanje hrvatskih medija protiv njega samog i vojske, Vučić navodi da mu ne smeta.

"To je za mene pohvala, da budem iskren. zato što ptvi put posle mnogo decnija, da ne kažem vekova, Srbija brže napreduje od Hrvatske", kaže predsednik Vučić i dodaje:

"Rekao sam za 10 godina da ćemo ih prestići, sad vam kažem da ćemo za sedam ili osam. Mržnju razumem, ne opravdavam je".

 

Tražio je i od novinara da lekare više ne pitaju za njega.

"Dođite i pitajte mene. Mene ne možete da pobedite", kaže predsednik."

 

I da ima, ne vredi. Ne mos ga pobediti

 

 

Edited by handys
Link to comment
Share on other sites

Neko bi hteo i kobasicu sa pasuljem jelte...!?  :classic_biggrin:

 

Spoiler

source.gif

 

Inače, pisao sam juče za mog ćaleta kako nije moglo ništa da se uradi u državnim bolnicama/domovima zdravlja ( nema veze sa COVID-om ). Odradimo mi rendgen kod privatnika, za pet minuta gotovo, dobijemo snimak na CD-u. Jutros on ode kod svog lekara opšte prakse koji ga odjebe sa " Pa nemam ja to gde da vidim. Idi na CT skener. " 

 

U mom kraju su dve velike samoposluge. Ne pamtim kad sam video više ljudi u i okolo njih nego jutros. Sreća pa sam juče sve pokupovao i pozavršavao.

Edited by Charlie Foxtrot
Link to comment
Share on other sites

cesi se spremaju da predju na korejski model tzv. pametnog karantina tako sto ce utvrdjivarti prvo testiranjem ljudi na virus a kasnije za one koje se utvrdi da su pozitivni bice ispraceni njihovi kontakti preko podataka sa mobilnih telefona i platnih kartica. ocekuju da ce ovaj pristup dovesti vremenom do prvo postepenih a kasnije i potpunih ukidanja restriktivnih mera.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-czech-strategy/czechs-hope-targeted-smart-quarantine-plan-will-let-them-lift-blanket-restrictions-idUSKCN21R1XS

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...