Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 hours ago, Laki John Terry said:

Ljudi, jel razmišljate tokom ovog utamničenja koliko je vreme koje svakodnevno bacamo zapravo dragoceno i koliko je privilegija izaći na svež vazduh i sunce?

 

Ne patetišem, evo ja već neko vreme mislim o tome, a ZNAM da ću i kada ovo prođe nastaviti sa svojim lenjim sedenjem uz kompjuter i društvene mreže umesto da živim punim plućima.

 

Razmišljate li generalno koliko mi zapravo bacamo svoje živote? Ne kažem svi mi, i veliki respekt za one koji znaju da iskoriste svaki dan, ali verujem da ih je malo.

 

to lutko!!
ja vala po vazdan napolju. na forumu dok radim, nekad zablejaz ovako van posla. Drustv mreze nein, samo tweet koji koristim ka' novine.
E sada kad bih uspeo da jebani telefon koristim do 3h na dan to bi bio posao.. radi se na radukciji

inace kapa dole za post!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je u intervjuu za N1 da ne oseća potrebu da se u vreme krize izazvane koronavirusom pojavljuje često u medijima. "Krizni štab radi svoj posao, a moj je, prema hrvatskom Ustavu nešto drugo, i ja se toga držim", izjavio je Milanović ekskluzivno u intervjuu za N1 Zagreb.

 

  • Like 33
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZiS said:

Nestorovic ponovo dominira...Darija prica o crtanju virusa na ruke dece, pa da peru ruke kroz igru....a ovaj majstor, grlite decu, oni ne prenose, to nije potvrdjeno a i oslobadja oksitocin a on je dobar za imunitet...😂

 

Pa jel moguće da je toliki kreten? Lik bukvalno treba da završi u zatvoru kakve je sve laži i dezinformacije širio - a i nastavlja da širi

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CLakiSH said:

Amater.

Zato i nije lider u regionu.

 

ajde, ajde. to sto je za vas Vucic, za mene je Milanovic. dakle sto manje to bolje. Plenkovic je tu bio kljucan, on se prvi sklonio, i prepustio mikrofon ljudima iz kriznih stozera.

 

...

 

bit ce vremena za strucne analize, i koronavirusa, i pandemije, i hendlovanja krizne situacije po drzavama, zasad je to sve (pre)vruce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

 

Ništa čudno. Videli smo da su tamo žurke i alkohol svakodnevnica. I ja bih voleo da me pošalju tamo 🙂

I ja bih, ali najvise zbog vojnickog pasulja sa kobasicom za rucak! 

Elem, sad se kajem sto nisam u Srbiji, prijavio bih se da volontiram! 

A dobio bih i onih 100 evrica! 

Btw moja majka nije dobila onaj paketic. Kaze : ima penziju iznad 30 000 din a takvima ne daju. 😟

Edited by Darth Bane
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

I ja bih, ali najvise zbog vojnickog pasulja sa kobasicom za rucak! 

Elem, sad se kajem sto nisam u Srbiji, prijavio bih se da volontiram! 

A dobio bih i onih 100 evrica! 

Btw moja majka nije dobila onaj paketic. Kaze : ima penziju iznad 30 000 din a takvima ne daju. 😟

Nije to taj pasulj, ovo nije JNA kuhinja mislim da je iz studenjaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darth Bane said:

I ja bih, ali najvise zbog vojnickog pasulja sa kobasicom za rucak! 

Elem, sad se kajem sto nisam u Srbiji, prijavio bih se da volontiram! 

A dobio bih i onih 100 evrica! 

Btw moja majka nije dobila onaj paketic. Kaze : ima penziju iznad 30 000 din a takvima ne daju. 😟

Izvinjavam se što skrećem sa teme, ali... Ti botuješ iz inostranstva? Jbt, sad sam sve video.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Darth Bane said:

I ja bih, ali najvise zbog vojnickog pasulja sa kobasicom za rucak! 

Elem, sad se kajem sto nisam u Srbiji, prijavio bih se da volontiram! 

A dobio bih i onih 100 evrica! 

Btw moja majka nije dobila onaj paketic. Kaze : ima penziju iznad 30 000 din a takvima ne daju. 😟

U vojnicki pasulj ne ide kobasica.:classic_sleep:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

U vojnicki pasulj ne ide kobasica.:classic_sleep:

Pa zato sam i pomenuo kobasicu - kao dodatak. Inace bih napisao samo " vojnicki pasulj". 

Btw nama su , svojevremeno, stavljali u pasulj neko meso. Ponekad komade suvog mesa a ponekad komade slanine. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

U Boru je u toku nekoliko prethodnih dana testirano 57 ljudi, sinoć su stigli rezultati za 48 testiranih, čak 26 pozitivnih.

 

Čekam da čujem abrove, ovaj, informacije, da li je u pitanju neko žarište, pominje se da je dosta policajaca.

 

Video sam na n1, i oni kazu da su policajci zarazeni. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

U Boru je u toku nekoliko prethodnih dana testirano 57 ljudi, sinoć su stigli rezultati za 48 testiranih, čak 26 pozitivnih.

 

Čekam da čujem abrove, ovaj, informacije, da li je u pitanju neko žarište, pominje se da je dosta policajaca.

Kazu pre nekoliko dana bila su dvojica policajaca zarazeni , jedan od njih se nedavno vratio iz Turske. Pretpostavka je da su oni preneli virus kolegama. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Ovde je reč o krivično-pravnoj odgovornosti jer je Pajoviću najpre određen branilac po službenoj dužnosti. Nema ni 'e' od elemenata krivične odovornosti jer nema posledica po članu 343 KZ, a nije bilo ni građanske neposlušnosti ni tokom skupa ispred 'Jure', ni tokom privođenja kome je prisustvovao reporter televizije. Koliko sam upoznat, Pajovića terete za izazivanje panike i opšte opasnosti", kaže za N1 advokat Dragan Živković.

Podsetimo, radnik "Jure" u Rači Slaviša Pajović se juče obratio okupljenim radnicima "Jure" u vezi sa nepoštovanjem dogovora kompanije oko mera zaštite i uvođenja treće smene i rada subotom. Posle skupa, ispred osnovne škole u Rači on je uhapšen neposredno pre snimanja izjave za N1.

 

samo nek je zlatno doba rodjaci.... 

http://rs.n1info.com/Vesti/a587551/Uhapseni-radnik-Jure-pred-tuziocem.html?fbclid=IwAR1y-vkhzMFN488v2btTi7mhnM8EUam0AO0Mnmd659N6D0YBLxyJXYB58W0

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

 

Pa jel moguće da je toliki kreten? Lik bukvalno treba da završi u zatvoru kakve je sve laži i dezinformacije širio - a i nastavlja da širi

 

On je profesor, kazu i dobar lekar. Ali ovo sto prica je kao da radi u 555-333 kol centru, doslovno svaka izjava. Koja li je to dijagnoza...

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...