Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

35 minutes ago, Laki John Terry said:

@Vjekoslav Hvala Vam na mišljenju.

 

Ja sam ovako sad iz ove perspektive svestan koliko mi imamo i izbora i prilika u svakodnevnom životu načiniti sebe i boljim i srećnijim, pa ipak kao da očekujemo od drugih da nam to naprave umesto nas. Ja se nikad ne setim recimo, za razliku od mog oca koji to stalno radi, da zasadim neku biljku, ili da nađem neku lokaciju za planinarenje ili nešto peto. Opcija ima koliko hoćete, ali sam lenj. Ne delujem. Idu mi dani u nekom nekad prikrivenom a  nekad otvorenom nezadovoljstvu svojim životom. A jedini krivac za to sam ja. Novca imam pristojno, nisam bolestan, imam ženu, priličan balans u životu, a opet tinja neko nezadovoljstvo. 

 

Trebalo je da dođe ovakvo stanje, ovakva učmalost zatvorenog prostora da shvatim da ja ni kad sam mogao - nisam izlazio.

 

Najbolje stvari u životu su besplatne, ali mi ih ne vidimo.

Mozda je krajnje vreme da nabaviš psa, i to nekog što zahtevnijeg za šetnju, neku rasu kojoj treba da prelazi 5, 6 ili 10 km dnevno, inače postane destruktivan, ono, kopa, grize nameštaj, dere se itd. Možda će te u početku nervirati što moraš svakog dana da ga šetaš, ali ubrzo ćeš videti da u stvari on tebi čini uslugu, kad zbog tih šetnji povratiš kondiciju i postaneš zdraviji, na svaki nacin :classic_smile: Ozbiljno :classic_smile:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Honey Badger said:

Boris Johnson 'continues to improve' in intensive care;

Ako nastavi ovako, mozda ode sam po Darvinovu nagradu, junacki je zasluzio.

 

Ako je neko upratio o mom poznaniku koji je zavrsio u bolnici radi korone, danas izlazi iz bolnice, na kucnu njegu. Cekam detalje o pravom stanju, uglavnom kaze da dise sa 90% pluca sada i ne treba mu vjestacki kisik. On nije ni bio na ventilatoru, ako sam dobro razabrao, najebao je slicno kao i Boris Johnson. 

 

https://streamable.com/j09tfb

 

Za mene neverovatan snimak, sa više aspekata. Prvo, čovek se kreće bez ikakvog obezbeđenja i tera bajs. Koliko vidim nije namešteno ništa, očito mu je takvo ponašanje modus vivendi. Može li neko da zamisli na primer Pusija da uradi nešto takvo, a da nije za slikanje za TV? Drugo, niko na snimku (bukvalno) ne upražnjava nikakve mere profilakse, na čelu s njim. Još jedna neverovatna činjenica. Ovo je potpuno svež snimak, kako mi se čini, neposredno pre no što je oboleo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki21 said:

 

https://streamable.com/j09tfb

 

Za mene neverovatan snimak, sa više aspekata. Prvo, čovek se kreće bez ikakvog obezbeđenja i tera bajs. Koliko vidim nije namešteno ništa, očito mu je takvo ponašanje modus vivendi. Može li neko da zamisli na primer Pusija da uradi nešto takvo, a da nije za slikanje za TV? Drugo, niko na snimku (bukvalno) ne upražnjava nikakve mere profilakse, na čelu s njim. Još jedna neverovatna činjenica. Ovo je potpuno svež snimak, kako mi se čini, neposredno pre no što je oboleo.

 

 

Jbg..kad i on zaključava bicikl za znak.....sve je otišlo u Honduras.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nestorovic ponovo dominira...Darija prica o crtanju virusa na ruke dece, pa da peru ruke kroz igru....a ovaj majstor, grlite decu, oni ne prenose, to nije potvrdjeno a i oslobadja oksitocin a on je dobar za imunitet...😂

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

 

https://streamable.com/j09tfb

 

Za mene neverovatan snimak, sa više aspekata. Prvo, čovek se kreće bez ikakvog obezbeđenja i tera bajs. Koliko vidim nije namešteno ništa, očito mu je takvo ponašanje modus vivendi. Može li neko da zamisli na primer Pusija da uradi nešto takvo, a da nije za slikanje za TV? Drugo, niko na snimku (bukvalno) ne upražnjava nikakve mere profilakse, na čelu s njim. Još jedna neverovatna činjenica. Ovo je potpuno svež snimak, kako mi se čini, neposredno pre no što je oboleo.

 

 

 

On zivi u 10 Downing Street, sto je 5 minuta od parlamenta. Biciklo je idealno jer ne mora hodati kroz horde turista. Vozio je on biciklo i kad je bio gradonacelnik, to je normalno za njega. 

 

Sto se obezbjedjenja tice, ovdasnji politicari nemaju obezbjedjenje, setaju se okolo bez problema najcesce. Bilo je nekih ispada tokom frke oko Brexita ali nista narocito ozbiljno. Zavrsavalo se na verbalnom. Kamere su svakako svuda i ako kazes nesto sto ne bi trebao, murija te nadje za cas posla, a i puno je murije oko parlamenta u bilo koje doba. Mada su generalno ljudi dobrocudni prema politicarima. Ono, mozes dobaciti Johnsonu ako ga prepoznas na biciklu, ono - "Oi, Johnson, how many kids you 'ave, you daft arsehole!", vjerujem da bi on samo odmahnuo i nastavio. Ja sam jednom vidio onog lesinara Jacob Rees-Mogga kod National Gallery iznad Trafalgar Square, nisam ni pljunuo u njegovom pravcu. Covjek vjerovatno izasao na pauzu za rucak u China Town ili tako nesto. Bio je sam.

 

Ne znam sta bih ti rekao za AVa. Sta ti mislis, je li pretjeruje sto ima osiguranje ili bi ga ljudi ostavili na miru dok seta ulicom od skupstine do pecenjare po pljeskavicu? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ostadoh dužan info za vučićevog sina Danila. Javio mi se drugar danas ali nisam stigao da napišem od posla pa evo sad. Elem, stvarno je volontirao i to sa još sedam volontera među kojima je bila i njegova sestra. Svi su testirani istovremeno plus dvojica iz kobri koji ga paze, iz kog razloga su testirani ne znam. Svi, osim njega, su negativni uključujući i sestru. Pošto živi sa majkom na Novom Beogradu ona je stavljena u samoizolaciju. On nema nikakve simptome i tegobe a na infektivnoj je zbog procene da tamo lakše mogu da ga čuvaju u odnosu na sajam gde bi moglo doći do problema. Ako sam dobro razumeo taman je bio došao na Zlatibor kad su ga zvali iz Torlaka. Pitao sam da li zna kada se poslednji put video sa ćaletom ali nije znao da mi kaže.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Laki21 said:

 

Jbt, nisam ni znao da ovo postoji.

 

Odoh da poharam čim izađem iz zatvora.

 

PS

 

To je samo za firme ko Metro ili i za fizikalce?

I za fizikalce, baš baš povoljno. 

 

Otvorio lik kada mu je istekla klauzula u ugovoru kada je Rodu Cash&Carry prodavao

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

 
Jbt, nisam ni znao da ovo postoji.
 
Odoh da poharam čim izađem iz zatvora.
 
PS
 
To je samo za firme ko Metro ili i za fizikalce?
I u metrou sada mogu svi da kupuju, dobije se neki papir na ulazu samo

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, todorovic said:

I u metrou sada mogu svi da kupuju, dobije se neki papir na ulazu samo

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Možeš i karticu da dobiješ kao fizičko lice. Tražiš da ti urade na info pultu i bude gotova dok obaviš kupovinu. Ja je uzeo pre mesec dana. Do tada sam uzimao dnevnu kartu kao što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...