Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 minutes ago, Sprivel said:

"Danilo Vučić je jedinstven i poseban momak, ali ima i osobine koje deli sa ocem - nikada se ne odvaja od svog naroda, ne misli na sebe i nikada se ne predaje. Drži se velika momčino, kao kada smo bili na Gazimestanu, nema nazad, brzo da pobediš zbog tvoje porodice, zbog tvoje Srbije", istakao je Vulin u poruci podrške, saopštio je sinoć PS.

Nije dobro da ponekad ne misli i na sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RatzenStadt said:

Nije nikakva aktuelnost, ali hteo bih da se iskukam ovde i pitam za savet. Evo drugi dan prolazi kako imam upalu grla, pa sam pre par sati odlucio da okrenem par brojeva da pitam za smernice i misljenje.
 

Dakle, prvo sam okrenuo institut za javno zdravlje. Devojka je prvo pitala za simptome, posle i potpitanja u kojima je trazila da neke od simptoma detaljnije opisem. Dalje, pitala je za hronicne bolesti, godiste rodjenja, licne podatke i slicno, a zatim i da li sam bio u kontaktu sa nekim zarazenim, da li je sam bio u kontaktu sa ljudima koji su dosli iz inostranstva, zapisala 3 imena koja sam nabrojao, pitala jesu li oni bili u izolaciji i sl.
Dala mi je broj telefona nekog instituta za respiratorne bolesti (tako nekako se zove). Opet, na kratko sam opisao simptome i rece da ne odgovaram uobicajenom opisu simptoma od korone, pa mi je preporucila da za svaki slucaj odem u dom zdravlja kod mene u selu i kod mog odabranog lekara da ne rizikujem sa dolaskom kod njih. Rece i da ce sama nazvati moju doktorku da me najavi.
Ozbiljnije nego sto sam ocekivao.

 

Od simptoma:

- upala grla/krajnika (kod mene se ovo jako cudno manifestuje poslednjih 5-6 godina. Krajnici mi tokom upale narastu do velicine oraha, ali nikada vise ne bole...ni najmanje. To nije bio slucaj u tinejdzerskim i ranim 20-im godinama kada sam jedva gutao hranu. Otprilike, sve se svede na neki odvratan osecaj u ustima i grlu (a nije od cigara :D) kao sto je i sada slucaj. Ako je jaca upala onda  i malaksalost i zacepljen nos)
- veceras sam poceo da osecam blagi chills u grudima (nije neobicno za mene kao propratni efekat kod upale grla koje imam 3-5 puta godisnje)

 

Nemam:

- povisenu temperaturu (juce bila 36,7...jel se to racuna kao povisena. Danas vec ispod 36,5)
- zacepljen nos
- kasalj
- "kratak dah"
- bol u misicima ili zglobovima

Malaksalost je tu, ali nista specijalno. Sasvim Ok se osecam.

 

Elem, ispisah sve ovo posto bih bio zahvalan ljudima koji misle da bi imali da udele neki koristan savet. Dom zdravlja mi ne deluje kao mesto u koje bih tek tako otisao u ovim okolnostima, ali iste te okolnosti mi nalazu da bi svaku sumnju trebalo otkloniti.

svratiću danas do moje poliklinike ako se slažeš da pitam nekog od lekara?

Pa javnem ti u poruku?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Neverovatno je kolika se tenzija stvorila, kolika psihoza. Maltene je došlo do toga da se kaže  "aha, dobro je, on nije umro od korone, vec je bio bolestan, od necega drugog je..."  A to da li je taj neko stradao zbog propusta zdravstvenog sistema izazvanog preopterecenošću osoblja, nedostatkom kapaciteta, zakasnelim reakcijama... O tome ćemo saznati iz pojedinačnih tragičnih svedočanstava rodbine ili prijatelja. Ljudski život o kome se toliko priča, paralelno postaje najskuplja i vrlo jeftina reč.

 

Pa jel lepo dr Nesterovic rekao.

 

Quote

Najviše će propatiti oni koji imaju najviše. Bogati ljudi će izgubiti novac, sirotinja nikad nema šta da izgubi. Ona može da izgubi samo život",

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Klotzen said:

Zar se nije Faraon hvalio kako njegova deca dele pomoć penzionerima bez maske, aludirajući na hrabrost porodice Vučić ?

Tako je i popio. Kao i Boris sto je popio u UK.
Mislim da ljudi jos nisu ukapirali da nema samo 2.7k zarazenih u Srbiji niti ovih 1.5m u svetu broj je x puta veci.
Sto vise bliskih medjuljudskih kontakata imas vece su sanse da je popijes.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Ne gledas i ne slusas AV (pametan izbore), a ipak znas da je isti kao Trump?

 

Ma ne,  samo kazem da meni Trump ne djeluje samouvjereno, onako kako si ga opisao, nego bas onako kako si opisivao AVa.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Pa jel lepo dr Nesterovic rekao.

 

 

 

Strasno koliko je na jednom mestu bizarnosti. I ova pojava pre nego sto pustis video, i u gornjem uglu naziv 'Korona uzivo', pa cak i ovo pitanje dole 'Da li je izolacija ubila smisao potrosackog drustva'. Sve tako pogresno, sve na jednom mestu jednoj sekundi. Samo fali neko kao Kalaic na Palmi. Ili mozda ovaj moze da bude novi 'Brada'.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ono kad uspeš da podeliš državu na dva dela. Na Beograd i ostatak Srbije.....i ljudi se prime i optužuju jedni druge. Onda mu dođe "kao normalno" sl. reakcija:

 

spacer.png

spacer.png

 

...i tako, ima zanimljivih komentara, a ja bi, ipak, potpisao ovaj:

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad dođu teška vremena, najvažnije zadatke treba dati iskusnim i prekaljenim profesionalcima. 

 

Profesor ratnog huškanja i doktor medijske propagande Milorad Vučelić, jako i do samog kraja

 

image

 

:Hail:

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AgroLaki said:

8 godina na vlasti, lik i dalje radi samo operativu.

 

Nema to veze, zna on da je njegov posao Vođi na najvišem prioritetu. Vođa je ispravno procenio da je kontrola javnog prostora najbitnija, ako ne i jedina bitna, stvar koju mora da drži pod apsolutnom kontrolom, ne bi li ostao na vlasti. I da, kad bi izašao na ferku sa nezavisnim novinarima, popio bi patos u prvoj rundi. A da bi držao kontrolu celog javnog/medijskog prostora, rad na terenu je krucijalan. Zna to i ovaj "operativac"...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Meni su, posle nasih, naravno, najsumnjiviji u regionu Bugari?! Nesto mi ne stima kod njihovih podataka. Ili su zaista toliko dobri. 

Iskusni Bane, kad ne prodju Hrvati udri po Bugarima, to je sigurica.👍

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Sprivel said:

Linda

 

Ja sam jutros bio u dvostruko dužem redu. Dok smo čekali sa korpama na otvaranje u 7.00 , mislio sam da će puštati unutra ograničen broj ljudi, po nekom planu, pa sam tako i ušao. Ali pusitli su SVE, par stotina ljudi odjednom, u roku od 5 minuta napravila se gužva kao u vozilima grdskog prevoza - sudaranje kolicima, ako pružiš ruku na policu skoro da dotakneš nečiju, pa uz to i radnici koji popunjavaju rafove preskaču palete, a ne nose maske... Odustao sam u roku momentalno i samo napustio kolica sa par ubačenih artikala. Vrlo neozbiljno od Lidla.

 

Obavio pazar u lokalnom Shop&Go. Tu su u opticaj pustili određeni broj korpi i kada vide da su sve u upotrebi, blokiraju ulaz. Mana je što počinje da im se dešava da su jedne cijene proizvoda istaknute, a druge (više) kasnije na računu. Radnice neprestano štampaju nove cijene i lijepe ih po radnji..

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Pa ispada da oni imaju jos bolje rezultate. 

Namestaju brojke samo da bi nervirali Acu Srbina. A kobajagi smo dobri. Bugari su to moj Bane, tradicionalni noz u ledja.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darth Bane said:

Ima li Beograd zaista 3 mil stanovnika?;

Ima Bane....ako uračunaš i sve one koji kažu da su iz Beograda, a žive u Sopotu, Mladenovcu, Lisičjem Jarku, Padinjaku, Barajevu, Ripnju....

6 minutes ago, CLakiSH said:

Namestaju brojke samo da bi nervirali Acu Srbina. A kobajagi smo dobri. Bugari su to moj Bane, tradicionalni noz u ledja.

Ne kažu džabe "bugarska politika"....:writing:

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Ima Bane....ako uračunaš i sve one koji kažu da su iz Beograda, a žive u Sopotu, Mladenovcu, Lisičjem Jarku, Padinjaku, Barajevu, Ripnju....

Ne kažu džabe "bugarska politika"....:writing:

To je tzv " metropoliten area". Ali mislio sam da sve skupa Beograd ima oko 1.7-1.8 miliona. Mozda je doslo do naglog naseljavanja. 

Sto se Bugara tice, ako pogledamo zemlje u okruzenju, Madjarsku, Rumuniju, Tursku i Makedoniju, pa i Grcku ( ajde Srbiju da ne racunamo) ispada da su oni daleko bolji?! Ajde mogu biti bolji za 10-20 % ali tesko bas za 2-3 puta?! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Ovaj dugo nije normalan ali koliko je prso jbt... :classic_ninja:

 


Ma kakvi prso. Mnogo tih navodno naprslih sa istim simptomima u zadnje vreme. Samo pratiti trag novca.
 

Svet se deli na u liberalni i iliberalni deo. Strategija idiotizacije masa, podizanje njenog antagonizma prema prosvecenoj srednjoj klasi, i upravljacki ekskluzivitet za “elitu” gde takvi naravno vide sebe i svoje familije. Svi nosici su kao licnosti najobicniji egotriperi. Ko da su izvuceni na fotokopiru.


Ceo koncept im je gaslighting i projekcija. Sve sta podmecu drugima to je upravo ono sto rade sami.

 

Za mene veliko razocarenje u ljudskom smislu. Nisam znala da je i on upao u to dok me @goldberg nije jednom prosvetlio na forumu.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darth Bane said:

To je tzv " metropoliten area". Ali mislio sam da sve skupa Beograd ima oko 1.7-1.8 miliona. Mozda je doslo do naglog naseljavanja. 

 

Prema popisu stanovništva iz 2011. godine, na široj teritoriji Beograda živi 1.659.440 stalnih stanovnika. Sam Grad Beograd ima 1.166.763 (popis 2011).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...