Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

  

 

2 hours ago, Sunshine State said:

Cini mi se da rec ne bih rekla da je izasla neka Dusanka Kalanj i procitala profesionalnim glasom odluku o uvodjenju ovih mera.

One dramske predstave mi izazovu glavobolju, mucninu i tahikardiju! Taman i da je izasao da kaze da je sve gotovo!

Mora da ih nisi videla devedesetih, jer ovo sad je nista, ovo sad su civilizovani :lol_2:

 

1 hour ago, berti said:

Ne smem ni da pomislim sta nas sve ceka kada sve ovo prodje. Ova kolicina njegovog prisustva u.medijima je nula u odnosu na to ste ce biti. Pocasni gradjanin svih gradova, pocasni doktor...Inicijative iz neke Merosine da bude dozivotni predsednik. Crkva ce ga proglasiti za sveca jer ono sto je uradio je nevidjeno cudo. Freske, ikone...

I to je vec bilo - Toma Nikolic je to vec radio :lol_2: Slikali su ikonu njega sa zenom u toj crkvi u njegovom selu ili gde vec sto je sazidao kad je posteno zaradio kapital... izlazuci se opasnosti da ga uhvate i oteraju na robiju :lol_2:

 

26 minutes ago, CLakiSH said:

Ovo je na jednoj reci primer SNS mindseta:

 

"Dozvolićemo bankama da rade i preko vikenda da bi se isplatile penzije", kazala je premijerka 
 

Samo da je rekla “ Omogucicemo” sve dobija drugu dimenziju.

To je zato sto ne umeju da se izrazavaju, a ne sto stvarno misle da su oni nesto "dozvolili". Isto kao onaj ministar necega kad je govorio kako su oni "dozvolili" da ljudi imaju privatne zivote. Ali dobro, prema svecu i tropar, kakva im ciljna grupa takvi i besednici. Milosevic je za ove bio gospodin. Njemu se jednom na pocetku omaklo ono "malo morgen" i to je bilo to, sto se tice ovakve nekulture i nemuštosti kakva je kod ovih svakodnevna pojava. Ko nije znao šta su džiberi, eto sad zna.

 

Cak i onaj Milosevicev ministar spoljnih poslova Zivadin Jovanovic je za ove bio gospodin :lol_2: Kad smo kod ministra spoljnih poslova, nesto ga nema nesto ovaj sadasnji. Mora da je prilicno izmamuzan :lol_2:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boujee said:

60 sati bez izlaska će biti ozbiljan test za psihu. 

 

Ne odnosi se samo na tebe, pošto mnogo ljudi istu stvar kaže, ali, iskreno, meni je sva ta priča o stravi i užasu sjedenja u svom stanu pretjerana, pa i neozbiljna.

Nije problem i mjesec dana biti u stanu, ako to vodi željenom cilju. Sad, pitanje je da li u slučaju Srbije vodi tom cilju, ali to je već druga priča.

Mimo toga, bezveze je žaliti se što ne možeš jedan vikend napolje. Ljudi su u podrumima mjesecima sjedili dok su im bombe padale na glavu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

 

Ne odnosi se samo na tebe, pošto mnogo ljudi istu stvar kaže, ali, iskreno, meni je sva ta priča o stravi i užasu sjedenja u svom stanu pretjerana, pa i neozbiljna.

Nije problem i mjesec dana biti u stanu, ako to vodi željenom cilju. Sad, pitanje je da li u slučaju Srbije vodi tom cilju, ali to je već druga priča.

Mimo toga, bezveze je žaliti se što ne možeš jedan vikend napolje. Ljudi su u podrumima mjesecima sjedili dok su im bombe padale na glavu.

Nisam ja sad neka razmažena pizdurina koja ne može da sedi kući nekoliko nedelja, jednostavno sam uveren da su mere nepotrebne i to jebanje u mozak me najviše muči. 

Link to comment
Share on other sites

Quote
 
 
6,671 likes
  • avucic's profile picture

     

    Verified
    Када је све почело, мој Данило ми је рекао да предаја није опција. Мој првенац заражен је коронавирусом, а клиничка слика му је таква да је примљен у Инфективну клинику.
    Сине, победићеш ти то.
    Воли те тата, сви те волимо!

 

Tata nek te voli, naravno.

Ostali ne moraju i neće. 

Da ozdravis brzo i da jednog dana odgovaras na pitanja za druženje sa majmunima sa severa i juga. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

  

 

Čak i onaj Milosevicev ministar spoljnih poslova Zivadin Jovanovic je za ove bio gospodin :lol_2: Kad smo kod ministra spoljnih poslova, nesto ga nema nesto ovaj sadasnji. Mora da je prilicno izmamuzan :lol_2:

Žika seljak, kad progovori English jedna panda umre 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

AV objavio da mu je sin pozitivan i da je primljen na infektivnu kliniku

Zar nije rekao da bi i njegova deca isla na sajam ako se zaraze, a on verovatno ne bi jer je srcani bolesnik? Hm

 

Link to comment
Share on other sites

Da li neko stvarno veruje u to da je zarazen? 

 

Danas bas pricam sa bratom i kazem mu, kad je video da je Dzonson zarazen on bi najvise voleo da je i on zarazen, ali ne sme to da fingira jer ne sme da izgubi potpunu kontrolu. Komsija mi pre neki dan kaze ovaj do kraja epidemije ima da se razboli, umre i ozivi.

 

Ima dobar marketinski tim, ovo mu je najbolje resenje. Nista sto nismo ocekivali. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

sa troje dece i nije test, znam rezultate. 

Eh bre: 

https://www.xxzmagazin.com/pakao-to-sam-ja

 

Ne kazem da si ti nasilnik, nego za ove koji su mozda na ivici, iz ovog teksta:  samoubistvo porodičnog nasilnika najmanje je neprihvatljiva forma nasilja u porodici

 

Kojima smeta sto moraju da provode vreme sa porodicom, gledajte na to sa druge strane. Evo Billie Eilish, da njeni nisu sve batalili i ostali kući da homeschooling-uju nju i njenog brata, ona ne bi sad bila svecki hit.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

Da li neko stvarno veruje u to da je zarazen? 

 

Danas bas pricam sa bratom i kazem mu, kad je video da je Dzonson zarazen on bi najvise voleo da je i on zarazen, ali ne sme to da fingira jer ne sme da izgubi potpunu kontrolu. Komsija mi pre neki dan kaze ovaj do kraja epidemije ima da se razboli, umre i ozivi.

 

Ima dobar marketinski tim, ovo mu je najbolje resenje. Nista sto nismo ocekivali. 


 

Isto mi se javilo. Al’ kad savetnici dolaze ispod istog sinjela. Mislim Beba je Dominic Cummings za siromasne.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, quentin said:

 

Ne odnosi se samo na tebe, pošto mnogo ljudi istu stvar kaže, ali, iskreno, meni je sva ta priča o stravi i užasu sjedenja u svom stanu pretjerana, pa i neozbiljna.

Nije problem i mjesec dana biti u stanu, ako to vodi željenom cilju. Sad, pitanje je da li u slučaju Srbije vodi tom cilju, ali to je već druga priča.

Mimo toga, bezveze je žaliti se što ne možeš jedan vikend napolje. Ljudi su u podrumima mjesecima sjedili dok su im bombe padale na glavu.

Apsolutno nije problem, kad se to uradi na pravi nacin - da je seo pre 10 dana i rekao:"Ljudi, i sami znate da smo siromasni, nit imamo s kim nit s cim - jedini nam je spas da sedite u kucama, da nas sto manje pomre, jer su nam bolnice nikakve, jer su nam respiratori u magacinu, a nemamo ni dovoljno osoblja koje bi baratalo njime. Trebalo bi mnogo vise da testiramo, ali nemamo testova i nase laboratorije nemaju vise kapaciteta. Od sad ce vam se obracati samo lekari i davati strucne informacije. Hvala!"

 

A ne da "voli i brine o mojoj mami" vise nego sto je  ja volim, i da se deru na nas kao na neposlusnu decu i da prete ovim i onim.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...