Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

31 minutes ago, berti said:

Ne smem ni da pomislim sta nas sve ceka kada sve ovo prodje. Ova kolicina njegovog prisustva u.medijima je nula u odnosu na to ste ce biti. Pocasni gradjanin svih gradova, pocasni doktor...Inicijative iz neke Merosine da bude dozivotni predsednik. Crkva ce ga proglasiti za sveca jer ono sto je uradio je nevidjeno cudo. Freske, ikone... Cuce se glas i da treba da bude pocasni patrijarh. Ordenje, ode.... Laza Ristovski jedva ceka da rezira, glumi...

Sve u svemu, sjebali smo se!

Ne bih iskljucio svetski blokbaster - "Gospodar viruseva" (ko bi to mogao da bude 🙄 ),kojeg prati "Druzina virusa"

(Vuchkolas, Nestrodo, Kondalf.....)

Edited by Matador
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Beograd da bude Aleksandrovo!

Ne nikako,Aleksandrija pa kad dodju turisti da ne znaju jel po Aleksandru Makedonskom ili Aleksandru Vucicu, onda im turisticki vodic objasnjava da je po ovom drugom jer je spasao narod od kovid19...

Naravno tu bih dodao par jos nekih sitnica,jos ima vremena da se onaj spomenik Stefanu Nemanji malo preoblikuje,ne mora ceo ,moze samo glava da se zameni,nismo mi Djilasovci da dzabe trosimo narodni novac...

Na Kalemegdanu bih jos mozda zamenio spomenik zahvalnosti Francuskoj,sa spomenikom zahvalnosti Aleksandru (Vucicu,ne Makedonskom),koji bi svecano otkrio Aleksandar (Vucic,ne Maledonski)...

P.S. Krle javi se...:s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

JA bih predložio, kad je već "toliko mnogo" učinio za Niš, da mu, zbog jedne poznate zdravstvene ustanove, učinimo čast i preimenujemo u Vučićeva Toponica...ili ćemo to državu da častimo.  

 

P.S. Samo nemojte da zaglavite u konfomizmu, mnogo je i do nas samih, budite realni....eh i kad bi mogli na izborima mi njega da častimo, ali čudotvorni zejtin, upaljač+olivka čine čuda...

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko protivnik policijskog casa, ogranicavanja slobode kretanja i slicnih zabrana onda sam to ja, sto sam vise puta i isticao ovde, ali budimo realni, bez njih uz ovakvo vreme sva setalista, bar u Beogradu, i sigruno i dosta izletista po Srbiji, bila bi puna (ja prvi bi bio tamo) tako da ova mera potpunog zakljucavanja ce definitvno dati rezultata, samo sto je sustina dobre drzave doci do tog rezultat i bez ugrozavanja elemntarnih prava, jer ovako moze svako resiti problem.

 

Kad vidimo koliko je zarazenih zdravstvenih radnika jasno je da kod nas ipak nisu problem setnje, vec proboj virusa u vise bolnica a koji je opet verovatno posledica slabe zastite u tim bolnicama (negde usled slabe organizacije, negde zbog nedostatka opreme a negde verovatno zbog oba faktora zajedno).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zvalavi se ovako ponasao i pre ovoga a ponasace se i posle, nista to nije iznenadjujuce. Njegova izborna kampanja 24/7 nije prestala jednog sekunda.

Samo mi zaboravljamo kakav je prosecan Srbin. To nije ovih stotinjak ljudi na forumu i mi njega ne interesujemo. Prosecan Srbin voli Rusiju i Kinu, shvata da moramo kobajagi da idemo EU da se ogrebemo za neke pare posto ce ona uskoro nestati, smatra da 5G i HAARP nisu direktni krivci za virus ali da tu sigurno ima nesto. I voli cvrstu ruku i razume da gazda mora

nekad da podvikne, nije ni gazdi lako. 
Kad pogledas kome se  Psihoi kako obraca, svaki njegov uzdah ima smisla.

Zato Sunshine dobija osip posto nije navikla na njegove performanse i kod stvarI koje su pitanje zivota i smrti.

Ali, stanje u kojem je zdravstvo, lokalne vlasti i vojska ne bi bez karantina dobacilo do danas u to sam siguran. Mi se ovde poredimo sa Hrvatskom, zasto? To isto i Coa radi, malo malo pa se poredi sa njima.

Pa Hrvatska nije Nemacka i Danska ali je za nas ipak ozbiljna drzava.

Uros kaze da karantin nema rezultata, ja garantujem da bi danas umirali od slepog creva jer bi bolnice bile prepune. Zato sto imaju kapacitet i opremljenost na nivou Pionira. Protiv Krke moze lagano, protiv Fenera kolaps. Tesko da bi ovde i Cercil mogao sta drugacije da uradi, ali sigurno ne bi srao ovoliko.

Sto normalno ne opravdava Psiha & co posto oni nista ne radi drugacije samo su sad ulozi veci i svetla reflektora jaca.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Romantik said:

Ako je neko protivnik policijskog casa, ogranicavanja slobode kretanja i slicnih zabrana onda sam to ja, sto sam vise puta i isticao ovde, ali budimo realni, bez njih uz ovakvo vreme sva setalista, bar u Beogradu, i sigruno i dosta izletista po Srbiji, bila bi puna (ja prvi bi bio tamo) tako da ova mera potpunog zakljucavanja ce definitvno dati rezultata, samo sto je sustina dobre drzave doci do tog rezultat i bez ugrozavanja elemntarnih prava, jer ovako moze svako resiti problem.

 

Kad vidimo koliko je zarazenih zdravstvenih radnika jasno je da kod nas ipak nisu problem setnje, vec proboj virusa u vise bolnica a koji je opet verovatno posledica slabe zastite u tim bolnicama (negde usled slabe organizacije, negde zbog nedostatka opreme a negde verovatno zbog oba faktora zajedno).

ja naprosto ne mogu da zamislim da se šetnjom zakači Covid. 

Just now, CLakiSH said:

Zvalavi se ovako ponasao i pre ovoga a ponasace se i posle, nista to nije iznenadjujuce. Njegova izborna kampanja 24/7 nije prestala jednog sekunda.

Samo mi zaboravljamo kakav je prosecan Srbin. To nije ovih stotinjak ljudi na forumu i mi njega ne interesujemo. Prosecan Srbin voli Rusiju i Kinu, shvata da moramo kobajagi da idemo EU da se ogrebemo za neke pare posto ce ona uskoro nestati, smatra da 5G i HAARP nisu direktni krivci za virus ali da tu sigurno ima nesto. I voli cvrstu ruku i razume da gazda mora

nekad da podvikne, nije ni gazdi lako. 
Kad pogledas kome se  Psihoi kako obraca, svaki njegov uzdah ima smisla.

Zato Sunshine dobija osip posto nije navikla na njegove performanse i kod stvarI koje su pitanje zivota i smrti.

Ali, stanje u kojem je zdravstvo, lokalne vlasti i vojska ne bi bez karantina dobacilo do danas u to sam siguran. Mi se ovde poredimo sa Hrvatskom, zasto? To isto i Coa radi, malo malo pa se poredi sa njima.

Pa Hrvatska nije Nemacka i Danska ali je za nas ipak ozbiljna drzava.

Uros kaze da karantin nema rezultata, ja garantujem da bi danas umirali od slepog creva jer bi bolnice bile prepune. Zato sto imaju kapacitet i opremljenost na nivou Pionira. Protiv Krke moze lagano, protiv Fenera kolaps. Tesko da bi ovde i Cercil mogao sta drugacije da uradi, ali sigurno ne bi srao ovoliko.

Sto normalno ne opravdava Psiha & co posto oni nista ne radi drugacije samo su sad ulozi veci i svetla reflektora jaca.

 

Ok, ja se poredim sa Hrvatskoj jer je dobar primer, komšije, mentalitet, sve. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim, premijerka najavljuje da će banke raditi u subotu i nedelju, da bi isplatile penzije, a penzioneri neće smeti da izlaze, u kupovinu će moći u petak, pre nego dobiju penzije. Zanimljivo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

Vidim, premijerka najavljuje da će banke raditi u subotu i nedelju, da bi isplatile penzije, a penzioneri neće smeti da izlaze, u kupovinu će moći u petak, pre nego dobiju penzije. Zanimljivo.

 

Ovo je na jednoj reci primer SNS mindseta:

 

"Dozvolićemo bankama da rade i preko vikenda da bi se isplatile penzije", kazala je premijerka 
 

Samo da je rekla “ Omogucicemo” sve dobija drugu dimenziju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na temu o ovim merama, o kojima raspravljate @nemanjaol i @Stoned Laki21.

Ja bih se zapravo slozio sa delom razmisljanja obojice.

 

Ove mere su preterane, sluze za promociju vladaoca i u normalnim situacijama ne bi predstavljale nista svrsishodno.

 

Medjutim, iz ugla drzave koja zna da mu je zdravstvo (naravno i njihovom zaslugom) ruinirano, i da upadaju u paniku, neorganizovanost i opstu katastrofu i pri 1000 pacijenata, a mogu samo misliti da ih je desetine hiljada kako bi izgledalo, mozda ove mere i nisu tako lose. Kazem, samo u ovoj situaciji, jer iako je sve otislo u kurac, barem se nisu folirali da nam je zdravstvo dobro i da moze da podnese iole vecu navalicu.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...