Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Knipex said:

@sreta-steta

Zaboravljaš jednu stvar, mnogo ljudi iz Srbije boravi u zapadnoj evropi po 3 meseca i radi na crno. Ti ljudi su bili prinuđeni da se vrate jer su ostali bez posla a nemaju zdravstveno osiguranje koje bi pokrilo eventualno lečenje u inostranstvu. 

 

Na to dodaj gastose koji imaju državljanstvo ali su pošli u Srbiju pred vaskrs da bi popravili zube, kola,...mislili da će moći da se provode.

 

Pa dodaj turiste koji su zaglavili negde preko usled opšteg sranja.

 

Evo zvaničan podatak za gastose koji žive u zapadnoj evropi

 

https://www.blic.rs/a-m-p-article?uuid=e378907b-556e-442f-9c79-25c8d88d91dc&type=article&id=PULS_CMS-Article-e378907b-556e-442f-9c79-25c8d88d91dc&gem_id=ctJAtAeiM8JktN2_8A_G_.UJ7zYpqALmfFI1fRi3Pi3.47&tpv=MOBILE_BIZNIS/VESTI&tdv=BLIC_RS/biznis/vesti/ART

probaću da nađem i procenu za one na privremenom radu i one što idu na 3 meseca pa se vrate u Srbiju 3 meseca pa opet rade 3 meseca...

 

 

 

 

Poznanik moj je oko 10.3. Čekao sa njih 2.000 na horgošu jedno 8 sati i na pola su ih podelili kućni karantin 14/28 dana.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ZiS said:

Za vikend od petka do ponedeljka nidje...u Beogradu i Nisu..za ostale ce odluci ovih dana 😁

 

"Kaže da je kriv što policijski čas nije bio biti od petka do ponedeljka ali će vevrovatno od sledećeg petka biti tako, jer nas je subota pre podne skupo koštala. Ova odluka je izvesna za Beograd i Niš, ali će se za ostatak Srbije tek odlučiti."

 

Kako nas je skupo kostala jedna subota pre podne??

Oj zivote, sceno iz bugarskog filma, kako ja, pored Nemacke, US  i Holandije, zavrsih u ovom trenu ovde?! 😞

  • Like 5
  • Ha-ha 15
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sunshine State said:

Oj zivote, sceno iz bugarskog filma, kako ja, pored Nemacke, US  i Holandije, zavrsih u ovom trenu ovde?! 😞

Ma nije strasno kada se naviknes....

Evo,ja se navikavam  vec 39 godina i super mi ide...😀

  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

Kaze Vucic da zove sve hospitalizovane skoro svaki dan.

 

Auuuu kako je uvredio Anu i ministre iz Vlade...

 

Edit: a,da, mislio je na drugu vrstu hospitalizacije, izvinjavam se, moja greska.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sprivel said:

Kaze Vucic da zove sve hospitalizovane skoro svaki dan.

 

Alo Kosmajac, onih 70k što su ti našli na prijemu u Infektivnu....sad će doktor Zlatibor hehe biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

Oj zivote, sceno iz bugarskog filma, kako ja, pored Nemacke, US  i Holandije, zavrsih u ovom trenu ovde?! 😞

 

Sjecas li se filma Wolf iz 1994? Sa Jack Nicholsonom i Michelle Pfeifer, kada se on njoj jada o teskocama likantropije, a ona mu kaze, sta se zalis, zamisli da zivis u Bosni. Kad je taj film izasao, ja sam tek uspio izvuci dupe do Zagreba i bilo mi je savrseno smisleno to sto mu je rekla. Radije postao vukodlak 100 puta, nego da se vratim u onaj krkljanac.

 

Mene bi drmali napadi PTSD-a da mi se Vucic obraca preko TV-a, zatvara me u kucu i ne da mi vani. Osjecao bih se kao da su me uhvatili zivog. Nema gore od toga. :lol_2:

 

Jebote, najezih se, graske znoja na celu. :classic_ninja: :lol_2:

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, laki perkos said:

Stvarno sam bio uveren da ovde pisu ozbiljni ljudi a ono još raspravlja Vučićeva laž o zlim gasatbajterima koji su nam doneli virus

 

Tesko da se ovde raspravljalo od zlim gastarbajterima koji su doneli virus, to si ti učitao nama da ne poštujemo ljude koji su doneli Srbiji trilijarde evra, pre smo spominjali broj ljudi koji je u kratko vreme ušao u SRB, kao i neodgovorne pojedince koji su došli, npr iz Italije, a posle sedeli sa društvom u kafiću danima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juče je ovde kod nas na severu bio prelep dan, nekih 22°, sunce, ma milina - što je retkost za ovaj kraj. Za rezultat smo imali to da je ceo grad izašao napolje... Mi pogibismo zaista juče krpeći sve što su popadali sa bicikla, motora, krova, merdevina i šta ti ja znam čega još... Nisam bio u gradu, ali oni koji jesu kažu da je bio pun, a svi oni koji u životu valjda nisu mrdnuli dupe su izašli da džogiraju, voze rolere ili bicikle, čak i u grupama... Ali ajd da kažemo da nije bilo okupljanja, no opet - krši i Nemac zakon kad je lepo vreme. Nadam se samo da se nisu pozarazili sad međusobno.

Btw, kad su nemačke brojke u pitanju, Prof. Drosten je mišljenja da smo mi tek na početku epidemije, a ovi za dve nedelje planiraju da olabave ove (ionako ne baš zategnute mere), kao npr. da pošalju decu opet u vrtiće. Videćemo.

Btw, pacijenti koji završe na respiratoru, neka nezvanična statistika (danas nam rekla glavna internistkinja na jednoj obuci za Covid) u 87% slučajeva loše prođu, kod nas od njih nekoliko koliko smo ih imali/imamo, većina poumirala, tako da se sad trude koliko god dugo mogu da ih drže na NIV (neinvazivnoj ventilaciji, znači bez tubusa u grlu)... Dakle, kad bolest dođe u tu fazu, katastrofa... Ovo je SARS, a ne grip. Slika CT-a pluća jednog takvog pacijenta je dramatična, ne dao ti bog...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sve sve...ali njegovo palamuđenje oko broja respiratora. Pritom, ne sumnjam da je uspeo polu kriminalnim kanalima i da ih obezbedi, naravno i da se ekipa i ugradi.....ALI

 

valjalo bi kad sve ovo prođe i kad se cifre smire i zaustave, da se uradi analiza, koliko je koja zemlja imala respiratora a koliko je imala mrtvih.

 

Jer to univerzalno "rešenje", eto imamo milion respiratora i najjači smo na svetu, najveći nam je, bojim se da neće doneti rezultate koje ova budala očekuje. Jer verovatno sve sem respiratora nemamo, ni anesteziologe, ni druge lekare, ni kapacitete, ni protokole za lečenje....što reče neko, od terapija imamo respirator i pomozi bože.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...