Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

i sad ko zna koliko ima ovakvih priča, koje znamo i ne znamo... a ovamo mi maltene pobedili koronu, samo joj niko nije rekao to  još uvek...

Ima koliko hoces,ne samo vezanih za medicinu...

Sto rece neko : Srbin ne cita uputstvo da nauci kako da rukuje necim,nego da vidi gde se zajebao...😀

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Ima koliko hoces,ne samo vezanih za medicinu...

Sto rece neko : Srbin ne cita uputstvo da nauci kako da rukuje necim,nego da vidi gde se zajebao...😀

 

i da završim sa Rantovanjem za danas  jer ovo su stvarno strašne stvari... ali strašne stvar.

Šta kažu  ovi čije migrante uvozimo da bi instalirani 5g mrežu dok traje vandredno stanje:
 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, djura.net said:

Testiranje, testiranje, testiranje...

Holandezi imaju muku sa testovima, dok Nemci testiraju na veliko. Uz neke druge specificnosti o kojima ima reci u onom enemiksovom tekstu iz NY Timesa, dodjemo do takvih brojki.

sigurno testiraj testiraj smanjuje smrtnost al izgleda da nije samo to

sad gledam Belgija ima oo 7k testova na milion i 176 umrlih na milion, jbg dosta zemalja po evropi imaju znatno manji i broj testiranih i mrtvih,Finci, Poljaci, Madjari Grci i.t.d

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sunshine State said:

Mislim da sam jednom pisala o holandskom zdravstvu - uopste nisam impresionirana onim sto sam videla za 6 godina tamo, u poredjenju sa nemackim, a mislim da se to ocitava i u ovim brojkama, pa skoro da mogu da kazem da nisam iznenadjena.

 

 

 

Sa onakvom gustinom naseljenosti nema teoretske sanse da Holandjani imaju 5 puta manje zarazenih od Nemacke. Da imaju isti obim testiranja i brojke registrovanih bi bile sigurno tu negde. Naravno, ne ulazim u te strucne stvari za koje sam laik. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djurava said:

sigurno testiraj testiraj smanjuje smrtnost al izgleda da nije samo to

sad gledam Belgija ima oo 7k testova na milion i 176 umrlih na milion, jbg dosta zemalja po evropi imaju znatno manji i broj testiranih i mrtvih,Finci, Poljaci, Madjari Grci i.t.d

 

pričali su ovde  i zgražavali se za Holandeze i Švede kako su kao Britanci krenu u ležerno razračunavanje sa virusom Korone  imunitet krda i ostale zajebancije... a i ko beše ovde Šved i Holandez, da nam prenese da se oni tamo oko ovakvih brojeva i ne uzbudjuju preterano @Doorn  i ko beše @vilhelmina?    ako sam izgrešio sa  prebivalištima praštajte.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Sa onakvom gustinom naseljenosti nema teoretske sanse da Holandjani imaju 5 puta manje zarazenih od Nemacke. Da imaju isti obim testiranja i brojke registrovanih bi bile sigurno tu negde. Naravno, ne ulazim u te strucne stvari za koje sam laik. 

 

Pa sve i da imaju pola miliona testiranih i u cifru isti broj zarazenih kao Nemacka, opet imaju duplo vise umrlih od Nemacke

 

 

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Bas svi?

 

Nesto mi se "javlja" da ce ovi malo poznatiji nekim cudom imati "ozbiljnije simptome" i zahtevati lecenje u redovnim bolnicama

nešto mi se javlja i da ne moraju baš svi koji su doputovali iz inostranstva u karantin isto.

Zlobnici tvrde da je pripadnost pojedinoj političkoj partiji važan za definiciju slučaja. Ali su zlobnoci jer je ovo borba za javno zdravlje ;(

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Bogami, Boris Dzonson se najozbiljnije kandidovao da Darvinova nagrada u kategoriji korona virusa nosi njegovo ime, s obzirom da se onomad svesno rukovao sa zarazenima. 

A ovog coveka mi je jako zao, samo se nadam da ce bar sada ljudi koji misle da su zasticeni jer su verujuci malo bolje da se cuvaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

... a i ko beše ovde Šved i Holandez, da nam prenese da se oni tamo oko ovakvih brojeva i ne uzbudjuju preterano @Doorn  i ko beše @vilhelmina?  

 

Sigurno da spomenuti forumasi znaju mnogo vise, ali i gospodja i ja imamo sestre u Malmeu, pa svaka 2-3 dana dobijamo informacije. Moja sestra je medicinska sestra u jednoj bolnici. Ona je totalna opustencija, pisao sam skoro o tome. U fazonu je "so what, virus mora da prodje kroz populaciju, mi mladji verovatno necemo ni osetiti"; kaci slike sa klincima, igraju fudbal u parku sa drugim porodicama, kao da nije nista. OK, odrasla zena, valjda zna sta radi. Gospodjina sestra je mnogo opreznija, kaze ne muvaju se po guzvama bez potrebe, zet inace radi na kontroli leta na aerodromu u Kopenhagenu ali sada radi od kuce, odlaze u setnje ali obilaze nacionalne parkove tamo (ne znam koje), kazu da su dusu dali za ovu situaciju jer su ogromni i nema mnogo ljudi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cemu toliko negativnosti, Srbija je ipak po populaciji duplo veca od Hrvatske, pritom je u Srbiji u poslednjih tridesetak dana uslo 300 000 ljudi iz Evrope. Dobro je sto nema drastičnog rasta, svaki dan gde ne dolazi do velikog rasta pomaze zdravstvenih radnicima. 

 

U Svedskoj nema nikakvih mera pa vidimo sta im se desava. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Srbija danas 247 novih slučajeva, Hrvatska danas 60 novih.

Pozdravio nas policijski čas i mere.

U Hrvatskoj svi mogu slobodno da šetaju, parkovi puni, tržni centri rade, sve je krcato ljudima napolju ili...? Šta oni rade drugačije od nas?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Azazelkg said:

U Hrvatskoj svi mogu slobodno da šetaju, parkovi puni, tržni centri rade, sve je krcato ljudima napolju ili...? Šta oni rade drugačije od nas?

Nemaju policijski čas, međugradska putovanja kontrolišu. Drži distancu napolju.

nema potrebe za ovakvim tonom, zaista. Ukoliko insistiramo @Azazelkg možemo nije problem, ali mislim da možemo bolje. Ne sumnjam da smo informisani kako je kod komšija i koje su mere uveli, a vidimo da imaju bolji rezultat

Just now, Dl91 said:

Mozda Hrvati razmisljaju i o letnjoj sezoni pa malkice modifikuju brojke. 

Ja mislim da njihova država ima samopoštovanja, npr Plenković ne zove Milanovića "šefe"

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...