Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

35 minutes ago, Ridji said:

 

Neka mu je laka zemlja, samo sta mu je trebao taj glupi argument "Ljudi trebaju shvatiti da više ljudi umire od sezonske gripe nego od koronavirusa"


Ne znam stvarno. Verovstno politicka izjava. Kad sve ovo prodje bice dobro analizirati zasto je deo struke reagovao opusteno.
 

Mada je tu bilo koja struka u bilo cemu skrajnuta i sustinski ugrozena ukoliko ne idu na ruku politici. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:

Kad sve ovo prodje bice dobro analizirati zasto je deo struke reagovao opusteno.
 

Pretpostavka majka svih zajeba, nedostatak inofrmacija i konkretnog iskustva pa su se pretpostavke bazirale na sopstvenom znanju o slicnim situacijama. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Pretpostavka majka svih zajeba, nedostatak inofrmacija i konkretnog iskustva pa su se pretpostavke bazirale na sopstvenom znanju o slicnim situacijama. 


Verovatno. Nije se dobar deo bivse drzave oporavio od prevelikog fokusa na pogresne stvari decenijama unazad. Ono malo naroda (kao onaj doktor sa Infektivne) koje je ostalo da se nateze sa rogatim ne bio im covek u kozi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boris Johnson ce po svemu sudeci provesti jos jednu noc u bolnici.

 

Coronavirus: Boris Johnson 'still in charge' despite hospital admission

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-52180223

 

In charge my arse, raspada se ali moraju da lazu da ne sire paniku, sto je okej.

 

Jutros sam saznao vijesta da je jedan poznanik u bolnici, korona. I dalje je u teskom stanju ali po zadnjim vijestima, izgleda se pomalo oporavlja. Saznao sam da hitna pomoc ne dolazi po tebe sve dok ne padnes u komu, niti ulaze u kucu da te nose, nego ako imas ukucane da te iznesu ili sam nekako. Ovaj je uspio sici do vrata, onda se skljokao pred osoblje ambulante. Bio je na ventilatorima u Intenzivnoj, sada je vec prebacen na normalni odjel i spremaju se da ga izbace jer treba kreveta iako nije ni blizu oporavljen kako treba. I dalje dise sa teskocama i pao je u wc-u kada je isao da mokri. Nije da je bitno, ali plus jos jedan koji stoji i pisa kao covjek pa i kad je na vratima pakla - respect!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posto agitovanje za uvodjenje policijskog casa u trajanju od 24h jos uvek traje, verujem da ce brojke i danas biti fingirane tako da se pokaze rast u broju novozarazenih. Prognoza 350.

 

EDIT: mozda malo preterujem u diskreditaciji nasih strucnjaka, statisticara, kriznog staba (iliti koga li vec ko je zaduzen za to), ali moje nepoverenje u ovu vlast je u toku ove epidemije dostiglo maksimum (nije da sam im pre ovoga ista vise verovao :D). Bukvalno im jednu jedinu rec ne verujem. Tako mi svejedno da kazu 2000 ili 20 novozarazenih.

Edited by RatzenStadt
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Honey Badger said:

sada je vec prebacen na normalni odjel i spremaju se da ga izbace jer treba kreveta iako nije ni blizu oporavljen kako treba. I dalje dise sa teskocama i pao je u wc-u kada je isao da mokri. Nije da je bitno, ali plus jos jedan koji stoji i pisa kao covjek pa i kad je na vratima pakla - respect!

 

da je sjeo ne bi pao. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Green23 said:

Što? Ako je čovek koji ih je hranio zaražen, lako mogu da se zaraze. 

 

4 hours ago, Asterion said:

 

Nije...več je prešlo na mačku u Belgiji. 

 

 

Pa upravo zato. Vecina ljudi ima kucne ljubimce, cula sam samo jednom da je preslo na macku, pa mi je cudno da tako lako predje na divlje zivotinje jer ih neko zarazen hrani, znaci nije u tako bliskom kontaktu sa njima kao sa domacim mackama.

Da li to znaci da je mozda preneo virus preko hrane?

Da li je bio neki slucaj da je preslo na psa, zna li neko? 

Link to comment
Share on other sites

292 nova zarazena, 7 umrlih

 

 

1 minute ago, mladenvzz said:

...u Hrvatskoj u protekla 24 sata:

-testirano 617 građana

-40 pozitivnih građana

-1 preminuli građanin

 

Kod vas se, izgleda, na svu srecu stisava lagano - svaka cast!

 

p.s. cak i bez policisjkog casa/zatvora!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

292 nova zarazena, 7 umrlih

 

 

 

Kod vas se, izgleda, na svu srecu stisava lagano - svaka cast!

 

p.s. cak i bez policisjkog casa/zatvora!

Zato što i nema policijskog časa. a ne uprkos

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Ridji said:

Je l realno ovo?!

 

 

Svako ko se pojavio na Pinku u poslednjih ko zna koliko godina mora biti uhapsen, procesuiran, ispitan o poreklu imovine... Od pevaca, voditelja, plasticnih starletanskih proizvoda, politicara, analiticara... Odrati od poreza, zabraniti sund, robijanje svih koji su zasluzili... Pa da ne mogu vise mrcine da, zarad dzaba pevanja suracima i sestricinama gamadi sa vlasti, rade sta hoce i divljaju.

Coveka hapse sto je traktorom obradjivao zemlju, a ova mrcina turbodzihadska ce da kresti zgrce pare.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Zato što i nema policijskog časa. a ne uprkos

 

To bi trebalo javiti "braci Kinezima" koji  savetuju nase strucnjake

 

edit: u Hrvatskoj  dosad testirano 11 464, zarazenih 1222, umrlih 16 - znaci nesto preko 11 %  testiranih zarazeno; u Srbiji testirano preko 8000, zarazenih 2200 

 

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Mi smo sa ovim tempom od cca 300 dnevno u top10 u svetu srazmerno broju stanovnika.

Nece biti bas da je sve do gasterbajtera 10-16 marta kao sto vlast predstavlja.

 

Zar nisu gastosi trebali da donesu boost od 5000 zaraženih?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CheshireCat said:

 

Zar nisu gastosi trebali da donesu boost od 5000 zaraženih?

Koliko se secam Prvorodjeni je rekao 20k+.

Lupetara se na veliko.

Svakako katastrofalna organizacija, plus ponasanje vlasti u periodu 26. februar-06.mart.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...