Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 hours ago, vanjabarsa said:

da su se kinezi vise bavili otkrivanjem nultog pacijenta a manje ucutkivanjem lekara o bolesnicima sa "cudnom simptomatologijom i klinickom slikom" , mozda bi i svet znao .cak se negde spominje i pojava  pacijenata jos u novembru ali je partija odradila svoje ...

 

Valjda su imali gusto naseljeno područje i nisu tačno znali o čemu je stvar. Nemože se tek tako sve to organizovati, analizirati itd. Treba vremena ljudi itd. Znaš koliko ljudi na kvad.metar živi u Kini (posebno uz obalu)?

 

Ta ista partija je vrlo brzo sredila stvari (npr. social distancing) u Wuhanu i slala upozorenja po svetu o čemu se radi...ali neki nisu čuli ili nisu želeli da čuju.

 

 

 

 

10 hours ago, vanjabarsa said:

cija struka ? 

mesec dana sam na poslu u strogom karantinu, dakle, nisam se videla sa porodicom , vidim samo mrtve ( na sudskoj medicini sam) ,iskreno  ja cekam struku koja trazi resenje (vakcinu,lek,kakogod) , strasno je,uzasno .

 

 

10 hours ago, vanjabarsa said:

nisam , barcelona .

 

 

 

 

Zamisli scenu:

  - deda na aparatima zbog korone...plačao celi život sve  državi što treba (medicinsko itd,... nikad nije sakrivao pare itd).

- juče mu bijo unuk u majici nekog od prebogatih/preplačanih sportaša preko skype se čuli, deda mu kupijo tu majicu još prije neki mesec kad su išli na utakmicu gde su preplatili ulaznicu, i kokice i sokiče

- danas doktor u bolnici odlučijo, da ipak če da spasi mladu mamu sa dvoje dece i dedu če odklopiti jer nemaju para za nove venitlatore/respiratore.

 

Vidiš, to je onaj dio priče u vezi koronavirusa koji ljudi ne žele da vidu.

 

Jel' vam jasno šta je u stvari problem?

 

 

 

 

 

9 hours ago, Baby said:

 

 

Meni je jos ovo u domenu SF. 

 

Nije...več je prešlo na mačku u Belgiji. 

 

 

------

 

 

I još jednom... ovih posebnih pijaca ala Wuhan imate po čitavom svetu...kačio sam sam jedan video iz jednog drugog dela Azije. 

Pa sečate se ludih krava, pa onda E.coli infekcijau u Evropi zbog hamburgera/salate (koja je bila prskana sa đubretom kojem ne bi smela).

 

Pa antibiotike što se dodaju kao rastni hormoni životinjama,....

 

Najlakše je po Kinezima pljuvati i malo dodati sci-fi/teorije zavere zaprške pa servirati na forumima i drugim portailima.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cavani said:

Kad smo vec kod Brnabicke, ovo izjavi danas.

 

Ana Brnabić: Imam tri reči za vas - SRAMOTA, SEBIČLUK, LICEMERJE!

 

Mislila je na narod i nepostovanje mera.

 

Sve bi to bilo ok da pre samo neki dan nije bilo cascavanje krkanlukom i rukovanje na aerodromu. Ne mogu video da ubacim, ima na ovom linku poslednji video.

Koji su to mentoli svi skupa.

https://mondo.rs/Info/Srbija/a1305754/Korona-virus-Srbija-Sleteo-prvi-avion-s-ruskom-pomoci-Srbiji.html

 

Da sve bude licemernije, ona je to i izjavila na tom aerodromu, dakle nekih 15 minuta do pola sata nakon rukovanja i pogace.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

Eno na TV Prva, kod Jovane Joksimović, Nebojša Stefanović i tri prava doktora. Kako li se oseća?

 

Paa, ako su oni lekari, on ima formalno vise kvalifikacije. A ako su i oni doktori nauka, uvek moze da kaze kao Toma za Tadica: njemu je trebalo osam godina da zavrsi fakultet a meni samo cetiri.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:

Kakvo je vreme doslo, bezacemo od tigrova ne zbog njih samih, nego zbog korone 🙂

 

Ma opušteno, tigar će prvo da te iz'ede, a tada nema ni teoretske šanse da dobiješ koronu 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Div said:

 

Eno na TV Prva, kod Jovane Joksimović, Nebojša Stefanović i tri prava doktora. Kako li se oseća?

 

 

Ja sam slusao sinoć, kad posle Stevanovića krene Stefanović da priča, kao lemur posle Njutna, bukvalno.

Nije samo u tome što kaže, već u pogledu, dikciji, ponavljanju naučenog, odsustvu svake harizme i socijalne inteligencije.

Bukvalno mi je neverovatno da je Slina ovako daleko dogurao.

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Bukvalno mi je neverovatno da je Slina ovako daleko dogurao.

Bas zato je dotle i dogurao...

Ne postoji ni jedan racionalan argument zasto su Slina,Vulin i ostale spodobe tu gde jesu osim da ne prave konkurenciju Vrhovnom...

Staljin style....

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

 

Da sve bude licemernije, ona je to i izjavila na tom aerodromu, dakle nekih 15 minuta do pola sata nakon rukovanja i pogace.


slusao sam sinoc kraljicino obracanje a posle njega pustim neko premijerkino. Transfer blama je prva misao. Posle toga bes: pa kao kakve idiote oni nas tretiraju ono je neverovatno. A onda se setim: pa birali smo ih, sta li smo ocekivali, da se pozivaju na pamet naroda?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Laki21 said:

Pa to im i jeste svrha, da izgleda bolje od debila oko sebe.

 

I da dă nadu ostalim debilima, da iako su su Slinavi, mogu dogurati na mesto ministra ili predsednika skupštine...  vredan rad i botovanje i vidiš da može. Američki san na srpski način, Sprski San (Hoću?Neću!)

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E cuj on poklonio respiratore Novom Pazaru!?

Pa za koga si kupovao te respiratore od nasih para, za bolnice samo u BG pa sad kao dobar si covek pa poklanjas okolnoj sirotinji? I ceka se da ti dodjes i da dodju respiratori, nije moglo juce, prekjuce da se isporuce, mozda nekom znaci dan dva za spas. 
Nije da me iznenadjuje posto je covek u izbornoj kampanji 24/7/10 godina ali mozes li skontati da se koji jebeni politicki poen moze pokupiti i na normalniji nacin?

U ovom nasem forumskom mehuru imamo paradoks da vecina forumasa koji ne mogu da smisle Vucica postuju maltene sve ove mere i restrikcije. Bas me interesuje kako SNS glasaci reaguju na ovo drekenjanje i napusavanje sa TV od strane Psiha i Anuske. Ne idem na posao pa nemam kontakta sa njima, bas bi bilo zanimljivo znati. 
Nije da gajim neku nadu, ali ako radis sve kako ti se kaze a dobijas konstantno napusavanje valjda trebas nekad shvatiti neke stvari.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sreta-steta said:


slusao sam sinoc kraljicino obracanje a posle njega pustim neko premijerkino. Transfer blama je prva misao. Posle toga bes: pa kao kakve idiote oni nas tretiraju ono je neverovatno. A onda se setim: pa birali smo ih, sta li smo ocekivali, da se pozivaju na pamet naroda?

 

Ne znam kako uspevaš da se tek posle setiš da smo ih birali. Meni je to prva misao na umu dok se njima bavim. Kad gledam Vučića, on je meni nebitan, ja kroz njega zapravo vidim 2 miliona morona što su glasali za njega...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Laki21 said:

 

 

Bane, prateći tvoje postave, nalazim te kao idealnog kandidata za Ministara u vladi Srbije. 

 

Ministarstvo nebitno. Snašao bi se bilo gde. :thumbsup:


Bane i slavisa dominatni tandem :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...