Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Prebacio sam na TV Pink da vi ne biste morali.

 

Gosti: Kon, Brnaba i Nestorović

 

Kon, pristojan i normalan, rekao šta je imao iz aspekta epidemiologa.

Brnaba, kao i svaki političar, gnusno slagala. Priča kako u Španiji nemaju maske i mantile, raspada se sistem, nemaju maske i odela nego šiju i navlače kese...i GLE ČUDA - Pink pušta snimak neke sestre u Španiji koja sebi šije masku i nekog tehničara koji navlači kesu...BUKAVLNO SLOBA LEVEL PROPAGANDE.

Nestorović, na granici da prekršim policijski čas, odem ispred studija Pinka i zavalim mu šamarčinu :frusty: Ukratko:

 

- Još dve nedelje i to je to

- Ratno obaveštajne službe deluju

- Tviteraši da ne kenjaju nego da nose stvari po komšiluku

 

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

naravno. Kao i hapšenje preminulog lekara u Wuhanu izvesno ima veze sa vladajućom partijom u Kini jer sve ima veze sa vladajućom partijom u Kini je činjenica.

Nije jednostavna filmski, NIŠTA danas nije jednostavno. Ali činjenica da je virus i nulti pacijent sa mokre pijace, i da je zataškavano neko vreme je činjenica. I da su kineski eksperti blagonaklono gledali na mokre pijace do nedavno, a kasno, je činjenica.

 

Ko je "nulti" pacijent....da li je utvrđeno ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 

Nije interesantno 🙂

Fejkčina teška. Samo sam čekao da neko krene to đubre da citira... emoji38.png

 

 

https://www.npr.org/2020/02/14/806128410/harvard-professors-arrest-raises-questions-about-scientific-openness (Vidi datum)

 

https://www.factcheck.org/2020/02/no-link-between-harvard-scientist-charles-lieber-and-coronavirus/

 

Sent from 127.0.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ok ako si dočekao...nego, jel i video fejkčina ? Ne znam engleski da čitam, a izvor (naš) mi je totalno nekredibilan. Ako može malo pojašnjenje, bio bih zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Tiodorović uvek delovao kao ozbiljan i kredibilan čovek, ali vidim da je večeras izjavio ovo: 

 

Zašto kod Slovenaca i Hrvata nije krenulo uzlaznom linijom rast broja obolelih, komentarisao je epidemiolog Branislav Tiodorović.

"Svako nosi svoj krst za podatke koje objavljuje. Ova kriva nema logike. Evo zašto, Slovenija i Hrvatska imaju bliske kontakte sa Italijom. Nije tačna ilustracija."

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Jel ga zovu "šefe"? Ako ne, džaba mu to što je kralj 🙂


Njega doduse zovu ”vase velicanstvo”, ali nista mu to ne vredi. Bledo je to kad nema one posvecenosti s kojom Brnabicka izgovara to svoje ”sefe”.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Nije loš Neša Stefanović, najrazumniji u ovom periodu.

 

Malo je offtopic za temu o koroni ali Nebojša iz Beograda se već duže vreme nudi za jednog svedoka saradnika kad bude došlo vreme :kece:

 

I da....teška srca...u odnosu na ovo dvoje profesionalnih lažova (Brnaba i Psiho), ovaj lažov iz prakse (doktorat) još ispade i najrazumniji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod Brnabicke, ovo izjavi danas.

 

Ana Brnabić: Imam tri reči za vas - SRAMOTA, SEBIČLUK, LICEMERJE!

 

Mislila je na narod i nepostovanje mera.

 

Sve bi to bilo ok da pre samo neki dan nije bilo cascavanje krkanlukom i rukovanje na aerodromu. Ne mogu video da ubacim, ima na ovom linku poslednji video.

Koji su to mentoli svi skupa.

https://mondo.rs/Info/Srbija/a1305754/Korona-virus-Srbija-Sleteo-prvi-avion-s-ruskom-pomoci-Srbiji.html

Edited by Cavani
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

Ko je "nulti" pacijent....da li je utvrđeno ?

jeste,  e sad koliko je relevantna priča iz Blica - pojma nemam. Neka Vei Guisjan sa mokre pijace.

Bilo čini mi se na Blicu, ne drži me za reč gde, ali sam se potrudio ime da zapamtim.

p.s. i da nije Covid-a te mokre pijace su zlo po sebi, i samo vabi nevolju. Ekspertima iz Kine, začudo zasmetalo tek 2020. godine. Zanimljivo. Baš me zanima zašto.

Edited by urosg3
zaboravio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

jeste,  e sad koliko je relevantna priča iz Blica - pojma nemam. Neka Vei Guisjan sa mokre pijace.

Bilo čini mi se na Blicu, ne drži me za reč gde, ali sam se potrudio ime da zapamtim.

 

Nema nultog pacijenta, bar ne sa sigurnišću od 100 %. Spominje se i neki dekica koji nikada nije imao veze sa pijacom i ne izlazi iz kuće jer ima Alchajmera i niko ko je imao veze s njim nije imao simptome, ali ko će ga znati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Nema nultog pacijenta, bar ne sa sigurnišću od 100 %. Spominje se i neki dekica koji nikada nije imao veze sa pijacom i ne izlazi iz kuće jer ima Alchajmera i niko ko je imao veze s njim nije imao simptome, ali ko će ga znati.

Ok, kažem, pojma nemam, da sam tekst čita - jesam, ali ne znam jel` relevantan ili ne. Uglavnom da je izvor mokra pijaca je verovatno tačno, moglo bi se reći  čak i  skroz tačno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

Ok, kažem, pojma nemam, da sam tekst čita - jesam, ali ne znam jel` relevantan ili ne. Uglavnom da je izvor mokra pijaca je verovatno tačno, moglo bi se reći  čak i  skroz tačno.

Saznaćemo....možda. Za neko vreme....sad je najbitnije izboriti se s tim.

Link to comment
Share on other sites

da su se kinezi vise bavili otkrivanjem nultog pacijenta a manje ucutkivanjem lekara o bolesnicima sa "cudnom simptomatologijom i klinickom slikom" , mozda bi i svet znao .cak se negde spominje i pojava  pacijenata jos u novembru ali je partija odradila svoje ...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vanjabarsa said:

da su se kinezi vise bavili otkrivanjem nultog pacijenta a manje ucutkivanjem lekara o bolesnicima sa "cudnom simptomatologijom i klinickom slikom" , mozda bi i svet znao .cak se negde spominje i pojava  pacijenata jos u novembru ali je partija odradila svoje ...

Ja čekam šta će struka da kaže.....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

cija struka ? 

mesec dana sam na poslu u strogom karantinu, dakle, nisam se videla sa porodicom , vidim samo mrtve ( na sudskoj medicini sam) ,iskreno  ja cekam struku koja trazi resenje (vakcinu,lek,kakogod) , strasno je,uzasno .

NAdam se da nisi u Srbiji ?

Link to comment
Share on other sites

Danas u prodavnici naisla na pakete toalet papira, stalno omasim kad stize...kupila jedan, opet pogresna marka :classic_blink: klinac ce me utepa.

Svega ima, niko ne kupuje gomile. Najduzi red - alkohol. To je zato sto su u startu zatvorili specijalizovane prodavnice, pa sad kupujemo u supermarketima, koji i inace bez corone imaju limit koliko mozes da kupis, uz to su i skuplji.

U ovoj prici neko je zaradio fine pare.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...