Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

32 minutes ago, vilhelmina said:

U Svedskoj nam se upravo obratio kralj, kratkim, odmerenim i istovremeno emotivnim govorom. Inace simpatican covek, ali bez trunke harizme i bilo cega kraljevskog, uglavnom bezlican i malo pogubljen, ovaj put je delovao ubedjeno, iskreno, toplo i nadasve smirujuce. I on je sef drzave, bas kao i Vucic, ali razlika u pristupu - nebo i zemlja.

I Queen Elizabeth II bi trebalo veceras da se obrati Britancima i Commonwealth-u.

 

"Zabavno" mi je slusati kako na BBC sad daju Nemacku kao pozitivan primer u reakciji na corona krizu. 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SamoFlacko said:

Nije ni priblizno slicno u drzavama regije, ali je ocekivano od Dodika da ovako tretira svoj narod.

Dodik hendluje ovu situaciju neočekivano dobro. Sveo je pojavljivanja u medijima na minimum i prepustio kormilo ministru zdravlja Šeraniću, koji je i epidemiolog, pa smo i tu imali sreće. Tako da baš ne stoji priča kako Dodik tretira svoj narod, bar u ovoj krizi. Čak sam i prijatno iznenađen reakcijom i vlasti i naroda na pandemiju, čini mi se da ćemo dosta bezbolno izaći iz ovog sa minimumom žrtava, na stranu što ćemo ekonomski pući totalno.

Edited by prolup
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Cim Kinezi kazu da se produzi policijski cas na 24h, toeto, bice uvedeno.

Normalno, neki autoriteti moraju da se poštuju, i da im se neupitno pokorimo.

a sad ozbiljno:

Poštovani druže Guo Jubjao zbog neodgovornosti kineskih eksperata i medicinara sada je cela planeta, pa i Srbija u problemu. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Gvozdeni brat Si
>>Klik!<<
Znam koga će da obraduje 🙂

 

9 minutes ago, Drakaris said:

Cim Kinezi kazu da se produzi policijski cas na 24h, toeto, bice uvedeno.

 

Nadam se da je jasno da kineski stručnjaci i naša struka ne vrte sami priču o 24h karantinu nego su tu da opravdaju nečiju bolest. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Normalno, neki autoriteti moraju da se poštuju, i da im se neupitno pokorimo.

a sad ozbiljno:

Poštovani druže Guo Jubjao zbog neodgovornosti kineskih eksperata i medicinara sada je cela planeta, pa i Srbija u problemu. 

 

b: Priča nije baš tako filmsko jednostavna.

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

 

Nadam se da je jasno da kineski stručnjaci i naša struka ne vrte sami priču o 24h karantinu nego su tu da opravdaju nečiju bolest. 

Naravno samo ta bolest nije tako endemična, a i poznata je odavno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz Hrvatske, RAVNATELJ Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak:

 

"Mi smo se od samog početka držali smjernica Europskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti, kao i Svjetske zdravstvene organizacije. Prvo je rečeno da se testiraju osobe koje su bile u kontaktu s pozitivnom osobom ili su boravile na žarišnim područjima i razvile simptome. Kasnije je ECDC promijenio naputke da treba testirati svaku tešku respiratornu bolest pa onda opet prije 10-ak dana da se testira svaka akutna respiratorna bolest za koju se ne može utvrditi drugi uzrok", rekao je Capak.

 

Ja to nigde ne procitah kod nas...bar ono sto pratim

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Asterion said:

 

b: Priča nije baš tako filmsko jednostavna.

naravno. Kao i hapšenje preminulog lekara u Wuhanu izvesno ima veze sa vladajućom partijom u Kini jer sve ima veze sa vladajućom partijom u Kini je činjenica.

Nije jednostavna filmski, NIŠTA danas nije jednostavno. Ali činjenica da je virus i nulti pacijent sa mokre pijace, i da je zataškavano neko vreme je činjenica. I da su kineski eksperti blagonaklono gledali na mokre pijace do nedavno, a kasno, je činjenica.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...ove vše špekulacije o produženju policijskog sata a na sugestiju

Kineza,su ponižavajuća

za struku u Srbiji.Ili vaša struka nema pojma ili vas kroz ovu krizu

vodi politika koja nema pojma o struci

Tacno i tacno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mladenvzz said:

...ove vše špekulacije o produženju policijskog sata a na sugestiju

Kineza,su ponižavajuća

za struku u Srbiji.Ili vaša struka nema pojma ili vas kroz ovu krizu

vodi politika koja nema pojma o struci

jedno ne isključuje druge, može oba?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenvzz said:

...ove vše špekulacije o produženju policijskog sata a na sugestiju

Kineza,su ponižavajuća

za struku u Srbiji.Ili vaša struka nema pojma ili vas kroz ovu krizu

vodi politika koja nema pojma o struci

 

I jedno i drugo. Ustvari naša struka ima pojma samo naša struka sada leči po Nemačkoj i ostalim uređenim zemljama koje nisu gadljive na našu struku. Ovi što su ostali, to nije struka...to su podobni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JohnnyDragon said:
 

Evo atmosfere. 

 

 

 

Family Guy Vomit GIF - Find & Share on GIPHY

 

Kako reče ona budaletina od Vulina...na Sajmu će vladati vojnička atmosfera. :roflmao:

 

Kakva vojska, takva i atmosfera. 

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Spanija, italija, nemacka, svi imaju manje slucajeva danas, verovatno I zato sto je nedelja pa se manje testira. Trebali bi da sacekamo sutrasnje i brojke u utorak da vidimo jel to trend I jel se vidi svetlo ma kraju tunela. 

Sto se nas tice, mislim da tek ulazimo u tunel koji ce biti bas dug I taman. Ocigledno placamo danak malom broju testiranja I tome sto smo zarazene slali od bolnica po principu 'ma nije tebi nista, otkud tebi korona?' 

Pretpostavljam da mi apsolutno nismo u stanju sami sa ovim da se izborimo, nasa jedina sansa je da kad ove razvijene  zemlje izadju na kraj sa epidemijom u svom dvoristu, posalju ekipe, strucnjake, testove I sl I urade sta treba umesto nas za nas.

 

ovoga se vec neko vreme pribojavam, stavise sve sam ubedjeniji da ce biti ovako od reci do reci kako si napisao.

Edited by kalistenika u rutini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...e da,još nešto.Nisam baš čitao unatrag i ne znam jeste li

prokomentirali zarazu,mislim,60 vojnika.Kako je to uopće

moguće?Žrtvovati mlade ljude,pa to je grozno.I opet,koliko

je tu bilo struke,a koliko politike?

Izvinite što se pletem u nešto što možda i ne poznajem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mladenvzz said:

Kako je to uopće

moguće?

 

Jednostavno - nisu im dali zaštitni materijal. Što se tiče struke, proguglaj malo o tome ko je ministar vojske (tetkino ljubimče Vulin) pa će se odgovor sam od sebe nametnuti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenvzz said:

...e da,još nešto.Nisam baš čitao unatrag i ne znam jeste li

prokomentirali zarazu,mislim,60 vojnika.Kako je to uopće

moguće?Žrtvovati mlade ljude,pa to je grozno.I opet,koliko

je tu bilo struke,a koliko politike?

Izvinite što se pletem u nešto što možda i ne poznajem.

Kako?

Pa eno jedan prijatelj, carinik na Horgosu, radio u vreme najvece "najezde" gastarbajtera bez rukavica i zastitne maske - nema, jednostavno nema!

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...