Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

9 minutes ago, Azazelkg said:

Stvarno kaže 1500... Preuranjuje se ovde sa napadima, uopšteno pričam... Ne, ne branim ga, niti mi pada na pamet... Ali tako se pojedini na prvu izetikeriraju... Žao mi je samo što sam nateran da pustim snimak, hvala što je rečeno gde je to na snimku pa nisam morao ceo snimak da puštam...

Jedan ekstrem su ovi što ga brane šta god rekao, drugi ekstrem su ovi što love apsolutno svaku reč i interpretiraju na svoj način. Meni su lično i jedni i drugi gadljivi. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ZiS said:

Napisao u editu...my bad...nije mi bila namera da prenesem neistinu. Prastajte.

Ok. Nacin na koji je iznosi podatke moze da zbuni. 

20 minutes ago, Azazelkg said:

Stvarno kaže 1500... Preuranjuje se ovde sa napadima, uopšteno pričam... Ne, ne branim ga, niti mi pada na pamet... Ali tako se pojedini na prvu izetikeriraju... Žao mi je samo što sam nateran da pustim snimak, hvala što je rečeno gde je to na snimku pa nisam morao ceo snimak da puštam...

Vredi pogledati ceo snimak. Ali lik zaista deluje emotivno. Samo sto nije zaplakao. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Azazelkg said:

Stvarno kaže 1500... Preuranjuje se ovde sa napadima, uopšteno pričam... Ne, ne branim ga, niti mi pada na pamet... Ali tako se pojedini na prvu izetikeriraju... Žao mi je samo što sam nateran da pustim snimak, hvala što je rečeno gde je to na snimku pa nisam morao ceo snimak da puštam...

Čoveče, njega ljudi istinski mrze, ja prvi, izaziva neverovatnu količinu besa kod mene. Njega najviše boli to što njega ni najbliži saradnici ne vole, već ga se plaše. Čovek ima ozbiljne psihičke probleme. 

Edited by Green23
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Boujee said:

Jedan ekstrem su ovi što ga brane šta god rekao, drugi ekstrem su ovi što love apsolutno svaku reč i interpretiraju na svoj način. Meni su lično i jedni i drugi gadljivi. 

Neka si se popishao po nasim glavama,fakticki izjednacivsi ove dve kategorije forumasa,a i gradjana in general. Svaka ti cast.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Darth Bane said:

Ok. Nacin na koji je iznosi podatke moze da zbuni. 

Vredi pogledati ceo snimak. Ali lik zaista deluje emotivno. Samo sto nije zaplakao. 

Bogami si u pravu Bane.

Mene uvek zbuni nacin na koji iznosi podatke a takodje mi se i svaki put place kad ga gledam.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darth Bane said:

Vredi pogledati ceo snimak. Ali lik zaista deluje emotivno. Samo sto nije zaplakao. 

"Place mi se ali ne smem,

naviko sam tako"

 

De da mu dodam maramicu, izgibe za narod 🤕😖

 

Edited by Matador
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SunZero said:

au brate, sta sam sve video u ovih 5 minuta, citav spektar ozbiljnih dijagnoza, od mesijanskog kompleksa preko kompleksa zrtve do CIA-e i manije gonjenja, da bi se na kraju predstavio kao Antigona koja je spremna da zrtvuje i svoje zdravlje i svoj civot kako bi nas sve spasio od apokalipse i usput nam napunio dzepove velikom lovom koju je sam krvavo ustekao

 

 

Slusao sam psihologe koji su ga analizirali. Iz njega izbija tolika kolicina frustracija da cak ni svemoguci Izraelci iza njega, ne mogu da ga nauce da

ih ne ispoljava. To je jednostavno jace. Tipican primer je baratanjem prvim licem jednine sto je no no reci ce svaki student prve godine marketinga...JA sam dao pare, jel 

problem sto sam JA, jel to vama smeta sto JA idem, oni su prodali dok sam JA vratio, JA sam nabavio...

 

Njegova funkcija predsednika sublimira vise poremecaja ne samo narcisoidni ili sindrom vodje, na nasu zalost. Sve ono najgore sto mu se skupljalo tokom godina frustracija,

ne zaboravimo on je godinama bio apsolutni gubitnik u zivotu i svaka njegova ideja i pokusaj da nesto uradi je propala i cesto docekivana sa podsmehom.

Politicki zivot u senci lopovskog laznog vojvode, sigurno mu nije pomogao da zaleci rane, vec ih je produbio pogotovo nakon odlaska debelog fasiste u Hag. Posle laznih suza, 

i treceg pijanstva u zivotu nakon nekoliko dana, konacno se nas mali Aca ponadao da dolaze bolji dani za njega al ne lezi vraze iz Haga Tomu traze, i nas junak se opet razocarava i postavlja na vecito drugo mesto. Da budes zamenik jednom Tomi Nikolicu u bilo cemu... mislim da je to uvreda za svakog coveka sa IQ-om vecim od broja glasaca Borka Stefanovica. 

Sve se to godinama skupljalo u jednu septicku jamu frustracija i posle 2012-e se taj bazen izlio po nama i smrdi evo vec osma godina. Mozes da zatvoris nos (iskljucis medije) i zivis u neznanju sta to smrdi a mozes i malo metes oko sebe dok cekas iste te koju su i otvorili poklopac i dopustili da se to izlije da dodju i pokupe svoja sranja... samo njih nema, imaju preca posla i mnogo vece senkrupe koji dopiru do njihovih europsko atlantskih nosica... 

 

 

 

Quote

Osobe sa narcisoidnim poremećajem ličnosti stalno traže pohvale, divljenje i pažnju. Preokupirane su utiskom koji ostavljaju na okolinu. Veruju da su jedinstveni i specijalni i da njihovi problemi mogu biti shvaćeni samo od strane drugih specijalnih osoba “visokog statusa”. Veću pažnju obraćaju na formu nego na suštinu. Često je prisutna i nesposobnost empatije i na kritiku drugih reaguju hladnoćom, indiferentnošću ali i sržbom.

 

 

Na kraju Trocki kaze da je sindrom vodje individualna ponuda na kolektivnu potraznju...i do nas je malo, nije samo do njega.

  • Like 11
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Boujee said:

Jedan ekstrem su ovi što ga brane šta god rekao, drugi ekstrem su ovi što love apsolutno svaku reč i interpretiraju na svoj način. Meni su lično i jedni i drugi gadljivi. 

Meni su licno najgori oni sto se prave neutralni, gledaju sa visine u rukavicama i glume kako ovo sve njih ne dotice. To su oni koji nece na glasanje jer 'svi su isti', cekaju da se kandiduje Novak Djokovic, a i onda bi rekli ko ga jebe ne placa porez, nek se kandiduje u Monaku. Nema neutralnih u ljubavi i ratu, a ovo je ocigledno rat.

Onaj ko je uz ove je neprijatelj moje dece, te meni ne moze nikako biti prijatelj.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Cavani said:

Meni su licno najgori oni sto se prave neutralni, gledaju sa visine u rukavicama i glume kako ovo sve njih ne dotice. To su oni koji nece na glasanje jer 'svi su isti', cekaju da se kandiduje Novak Djokovic, a i onda bi rekli ko ga jebe ne placa porez, nek se kandiduje u Monaku. Nema neutralnih u ljubavi i ratu, a ovo je ocigledno rat.

Onaj ko je uz ove je neprijatelj moje dece, te meni ne moze nikako biti prijatelj.

Ok, potresan upis, ali netačan na više načina. To što ja smatram i jedan i drugi ekstrem dalekim od mojih svetonazora, to ne znači da sam neutralan i da nemam svoju političku opciju. Kako bi moj konkretniji odgovor bio verovatno autoput za ban, jer smo tu gde smo, neću ići dalje na ovu temu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Boujee said:

Ok, potresan upis, ali netačan na više načina. To što ja smatram i jedan i drugi ekstrem dalekim od mojih svetonazora, to ne znači da sam neutralan i da nemam svoju političku opciju. Kako bi moj konkretniji odgovor bio verovatno autoput za ban, jer smo tu gde smo, neću ići dalje na ovu temu. 

Druze, zivo me zanima koja je to neutralna politicka opcija u danasnjoj partokratskoj Srbiji, ne vidim zasto bi odgovor bio autoput za ban. Imamo one koji su na vlasti i koji bi uradili sve da ostanu na vlasti, one sto glume opoziciju, kao i jako malo do nista opozicije. Bas bih voleo da cujem koji je to politicar neutralan po tebi.

Slobodno mi mozes odgovoriti i na pm, da ne davimo ovde. 

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

Mozes da zatvoris nos (iskljucis medije) i zivis u neznanju sta to smrdi a mozes i malo metes oko sebe dok cekas iste te koju su i otvorili poklopac i dopustili da se to izlije da dodju i pokupe svoja sranja... samo njih nema, imaju preca posla i mnogo vece senkrupe koji dopiru do njihovih europsko atlantskih nosica...

More ajde? Alo, za njega je glasala većina, i glasaće opet, a on nije puškom došao tu gde je, nitzi je mrski "Zapad" puškom terao "glasače" da za njega glasaju. U stvari su jedva dočekali da pokažu svoje pravo lice, jer je sve ono od 2000 - 2012 bilo lažno. Nikad većina tu nije ni htela da se inegriše u normalan svet. Da proverimo? Kad će to u NATO? To da li je Vučić lud ili nije uopšte nije važno. Ovi koji za takve glasaju u stvari vole kad im se njihovi puleni obraćaju kako im se ovaj obraća, kao da su deca, zato što to u suštini i jesu.

 

Kad pišete ovakve stvari (ja uvek pišem "vi" jer nije bitno ko piše ili priča, zato što se ovo isto može čuti svuda) kako ste to onda vi različiti od ovih koji glasaju za ovakve, i očekuju da im oni reše sve probleme, sa akcentom na to da im napune bulju parama? Stvarno ne razumem. Koja je suštinska razlika između "njih" i "vas" ?

 

Stvarno bi mogao neko da podeli ovu temu na dve, jedna da ostane ova, a druga "Vučić u doba korote :wink2: " ili nešto, pa bog da nas vidi.

 

BTW, šta je bilo sa onim uhapšenim popom i vernicima te otcepljene eparhije, ili kako se zove? Po običaju, tu se šilji patka na slabijima, i to na onima iza kojih ne stoji niko, i ne mogu da se brane, i nikoga to ne zanima? Važno Vučić imao još jedan tik. Pa dobro.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igor Rudan za situaciju u Hrvatskoj, a to vazi i za ostale:

 

Trenutno smo u fazi “prve supresije virusa”, koju treba provesti odlučno kako bi se dovršila što brže. Cilj je s nekoliko tisuća smanjiti broj zaraženih u našoj zemlji na manje od stotinu. Nitko ne želi ostati u izolaciji niti dana dulje no što je to potrebno, ali zbog eksponencijalne naravi rasta bitno je i da broj zaraženih nakon izolacije ne bude prevelik, jer onda brzo može opet početi rasti. Hrvatska će tada morati uvesti čitav niz mjera kojima će se virusu otežati širenje kako bi se broj novozaraženih iz dana u dan održavao na brojkama manjima od oko stotinu. Računica je pritom jednostavna: pretpostavimo, jednostavnosti radi, da će broj teških slučajeva koji trebaju respirator biti oko 5% od svih zaraženih. Uz to, dopustimo da će svatko trebati respirator na mjesec dana dok ne ozdravi. Ako se svakog dana utvrdi novih 100 zaraženih, to će tijekom mjesec dana značiti 3000 s nekim simptomima COVID-19. Među njima, 5% će imati tako teške simptome da će trebati respirator, što je 150 osoba tijekom mjesec dana. Kapaciteti Hrvatske su i znatno veći, ali važno je ostaviti i značajnu rezervu. Naime, proširi li se virus bolnicama ili domovima umirovljenika, tada udio zaraženih koji će trebati respirator neće više biti samo 5%, već možda i do 20% ili 30%, pa svaki takav incident može jako brzo preopteretiti naš zdravstveni sustav. Uz to, respiratori su potrebni i oboljelima od drugih bolesti u Hrvatskoj, pa bi za COVID-19 njih oko 500 moralo biti dovoljno u svim planovima. Zato će u “izlaznoj strategiji” biti važno planirati strategije “suživota” s virusom gdje ćemo mu na sve načine otežavati širenje, ali pritom dopuštati “tinjajuću” zarazu s dvoznamenkastim brojevima novozaraženih svakoga dana kako bi se svima teško oboljelima mogla pružiti adekvatna skrb. Kako sada sačuvati ovako dobre početne rezultate u borbi s COVID-19 u Hrvatskoj i što prije izaći iz karantene? Nekoliko je ključnih zadataka u predstojećim tjednima. Najprije, treba dobro shvatiti da je ovo epidemija. Sve što treba imati na umu tijekom epidemije jest da moramo što bolje znati tko je sve zaražen i tko nije zaražen, a zatim stalno aktivno fizički odjeljivati zaražene od nezaraženih. Ako stalno aktivno otkrivamo nove zaražene testiranjem i stalno ih fizički odjeljujemo od nezaraženih, tada ne možemo nikako pogriješiti. Ali, ako imamo priliku razdvojiti zaražene od nezaraženih, a propustimo to učiniti, tada ćemo vrlo vjerojatno s vremenom zažaliti.

 

 

https://www.nedeljnik.rs/ako-kad-izademo-iz-karantina-bude-10-zarazenih-posle-dve-nedelje-ce-ih-biti-opet-1-000-nova-velika-analiza-igora-rudana-o-losoj-i-jos-goroj-opciji/amp/

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

Mozes da zatvoris nos (iskljucis medije) i zivis u neznanju sta to smrdi a mozes i malo metes oko sebe dok cekas iste te koju su i otvorili poklopac i dopustili da se to izlije da dodju i pokupe svoja sranja... samo njih nema, imaju preca posla i mnogo vece senkrupe koji dopiru do njihovih europsko atlantskih nosica...

More ajde? Alo, za njega je glasala većina, i glasaće opet, a on nije puškom došao tu gde je, nitzi je mrski "Zapad" puškom terao "glasače" da za njega glasaju. U stvari su jedva dočekali da pokažu svoje pravo lice, jer je sve ono od 2000 - 2012 bilo lažno. Nikad većina tu nije ni htela da se inegriše u normalan svet. Da proverimo? Kad će to u NATO? To da li je Vučić lud ili nije uopšte nije važno. Ovi koji za takve glasaju u stvari vole kad im se njihovi puleni obraćaju kako im se ovaj obraća, kao da su deca, zato što to u suštini i jesu.

 


Najcrnje sto je tacno i jedno i drugo.

Link to comment
Share on other sites



 
iste te koju su i otvorili poklopac i dopustili da se to izlije da dodju i pokupe svoja sranja... samo njih nema, imaju preca posla i mnogo vece senkrupe koji dopiru do njihovih europsko atlantskih nosica... 


Sve 5 za post, a onda ga usereš sa ovim, gde tipično srpski svaljuješ krivicu na neke tamo druge (ovaj put su evropsko atlantski nosići), bez imalo autoinspekcije u sopstveni narod, koji snosi, da ne kažem jedini, ali najveću krivicu za to. No, ako je tebi tako lakše...

Btw, ova priča nije za ovu temu.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Eddard said:

Sve 5 za post, a onda ga usereš sa ovim, gde tipično srpski svaljuješ krivicu na neke tamo druge (ovaj put su evropsko atlantski nosići), bez imalo autoinspekcije u sopstveni narod, koji snosi, da ne kažem jedini, ali najveću krivicu za to. No, ako je tebi tako lakše...

 

 

Da si procitao post do kraja video bi zakljucak. 

 

Quote

 

Na kraju Trocki kaze da je sindrom vodje individualna ponuda na kolektivnu potraznju...i do nas je malo, nije samo do njega.

 

 

 

@Eddard

da ti odgovorim ovde da ne pisem dva posta

 

Oko procenta krivice ovog nesrecnog naroda mozemo da diskutujemo :classic_smile: oko toga da ja krivim iskljucivo zli truli zapad za ovo sto nam se desava ne.

 

Ne zatvaram oci pred onim sto me okruzuje pa da ne vidim kako se clanstvo SNS-a bori za svoje ciljeve i sto je jos vaznije koji su to ciljevi. Postoji odredjeni broj ucenjenih, odredjeni broj koristoljubivih, i odredjeni broj koji veruju da je sada zlatno doba. Ima i onaj cetvrti deo koji je izmanipulisan. I svi su oni krivi, svi, pa i mi koji smo protiv njega sto drvimo one stvari a desava se to sve oko nas. 

Njega su na vlast zajedno doveli narod i zapad. Nemoj samo da mi kazes da stvarno verujes da je Rudolf Djulijani podrazao opranog radikala u sred Beograda zato sto iskreno veruje u njegove sposobnosti kao lidera. Ili da su Toma i Vucic u hotelu Ric slucajno sreli Mila i Caneta jer su isli na romantican vikend u Pariz. Ili da Angela Merkel iz ubedjenja pred izbore podrzi imenom i prezimenom Vucica. Ovo poslednje vazi i za onog kgb diktatora Putina koji ga je otvoreno podrzao.  

Za 8 godina urusavanja medija, gasenja novina, ucenjivanja sponzora, ta blagorodna EU je stigla da naskraba nekih 5-6 saopstenja u kojima neki slj funkcioner izrazava brigu za stanje medijskih sloboda u Srbiji.

 

Krivica je zajednicka samo kazem oko procenta da se dogovorimo i na pivo da odemo :classic_biggrin:

Edited by Tamburinjo
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...