Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, ras kass said:

Vikend rezultati za Nemacku ce biti objavljeni od ponedeljka, ovo nije realna cifra. Znam da vikendom kasne.

 

aha...ok, onda da sačekamo ponedeljak a deo oko usvajanja od strane teta Angele ostaje :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@Kronostime

 

Pošto me podtakao da malo pogledam kod suseda, Bugara, kod njih je "selo gori, a baba se češlja"....na jučerašnjoj sednici parlamenta izglasano je povećanje plate na skoro 3500 leva (podigli su za oko 300 leva) (oko 1700 €) a vojsci je dato veće ovlašćenje tokom vanrednog stanja. Nijanse su u pitanju, osim što kod nas narodni poslanici imaju veću kreativnost od Bugara pa se sami snalaze za honorare...dodatne, naravno :default_coffee:

 

 

 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

 

aha...ok, onda da sačekamo ponedeljak a deo oko usvajanja od strane teta Angele ostaje :lol_2:

To moze dok se ne vrate nasi medicinski radnici koji u kolonama hrle nazad u Srbiji.

A imamo i novu fabriku kvasca. Imaju li oni? Ne bi ja zurio sa usvajanjem.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ali Milo sampion demokratije. 2 sata kraci policijski cas od nas ali to nije policijski cas nego zabrana kretanja. 
Znaci kad ovo prodje, Psiho ce nas ubediti da ni on nije uveo policijski cas nego minimalno ogranicenje kretanja.

Lakirana bubasvaba radi punom parom. 
Normalno radi # odkuce

Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, ras kass said:

 

Da dodam i Australiju koja dobro prolazi kao i Tajland, Maleziju.... 

 

 

Generalno ima dobrih signala ove nedelje, pored tih zemalja gde je toplije a gde je bolje stanje nego u ostatku sveta, cini se da se blizi vrh krive u dosta zemalja, osim Amerike. Sasvim izbesno ce pomoci toplije vreme i uv zraci koji dolaze u maju.

A mozda i samo previse gledam Nestorovica, videcemo.

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cavani said:

 

Generalno ima dobrih signala ove nedelje, pored tih zemalja gde je toplije a gde je bolje stanje nego u ostatku sveta, cini se da se blizi vrh krive u dosta zemalja, osim Amerike. Sasvim izbesno ce pomoci toplije vreme i uv zraci koji dolaze u maju.

A mozda i samo previse gledam Nestorovica, videcemo.

Google:

Paralija, maj/jun, 10 dana, autobusom

  • Like 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Referent said:

Mislim da prskaju neki rastvor hlora, ali negde sam pročitao da to ima samo psihološki efekat. Jedino kako možeš da se zaraziš sa betona je da poližeš beton gde je neko već zaražen pljunuo. 

Ne znam da li je to stvarno tako.

 

Pa nije baš samo psihološki efekat. Nije nabavka tog hlora džabe. Ako se neko ugradio - eto smisla :)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, handys said:

 

Gledam malo te nastavnice, prilicno je jasno koji su kriterijumi zaposljavanja kadrova. Vecina tih lekcija su ispredavane tako da kad bi bila ucenicka izlaganja sledovala bi mrsava trojka. Eno slusah o evoluciji za srednje skole, drugarica nastavnica je jedno deset puta ponovila kako je to samo teorija, sta Darvin nije mogao da objasni. Ni rec o genetici, prirodnoj selekciji...ali cak i to sto je govorila, vrtela je desetak recenica dosta nemusto. 

U moje vreme se u skoli ucio Darvin, nikakve trice i kucine o "teoriji", znalo se sta teorija znaci.

6 hours ago, Yoyogi said:

Dostavljači hrane ovo mrze, bez kontakta (naručeno i plaćeno preko app) nema bakšiša koji im je bio bar polovina na zaradu.

Kod mene se baksis dodaje na placanje direktno on-line, znaci osim ako ne izaberes da das baksis, oni dobijaju svejedno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Paradoksalno, ovo je sjajno. Stagniraju već neko vreme na sličnim ciframa. Nema više rasta. Za očekivati je da sledeće nedelje krene pad. Tačno mesec dana nakon stavljanja Lombardije u lockdown. 

 

A Kon nam priča bajku kako bi sa 14 dana 24/7 locka mi završili sa virusom.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Jerotije Pantic said:

U Francuskoj je bas teska situacija a nekako se vise govori o Italiji i Spaniji i danas preko hiljadu mrtvih,tacnije 1053.

Nije u Francuskoj tako strasno kao sto izgleda, ovo je treci dan da dodaju mrtve iz starackih domova koji su tek sada prijavljeni, ovih "normalnih" tj u 24h je oko 500 po obicaju poslednjih dana. Nadam se da su zavrsili sa ovima iz domova, njih je sada skoro 2000 mislim, prikazanih kao dodaci u tri poslednja dana, ima oko 3000 domova kazu da im stizu svakog dana (tek sada su trazili od njih) koliko je imalo koronu i umrlo od nje u poslendjih mesec dana, kazu da da je 1-2 u svakom domu (od domova koji su poslala odgovor), prosek godina je blizak 90

Edited by ciao
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Nije u Francuskoj tako strasno kao sto izgleda, ovo je treci dan da dodaju mrtve iz starackih domova koji su tek sada prijavljeni, ovih "normalnih" tj u 24h je oko 500 po obicaju poslednjih dana. Nadam se da su zavrsili sa ovima iz domova, njih je sada skoro 2000 mislim, prikazanih kao dodaci u tri poslednja dana, ima oko 3000 domova kazu da im stizu svakog dana (tek sada su trazili od njih) koliko je imalo koronu i umrlo od nje u poslendjih mesec dana, kazu da da je 1-2 u svakom domu (od domova koji su poslala odgovor), prosek godina je blizak 90

Dzaba pises po treci put, ne prate na casu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...