Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Posto vidim da komentarisete online nastavu, 'ajde da vam kazem da cete mozda i mene uskoro gledati, jer su me baksuzi iz moje skole prijavili (uvek sve ide preko moje grbace, ali komentar je: "A na koga drugog da se oslonimo?").

Offtopic, pre par nedelja ste mogli da me gledate u jednom popularnom kvizu koji ode ponedeljkom uvece na javnom serviZu 😉

Daj screenshot :bravo:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

valjda možeš da mu daš bakšiš kada ti preda hranu? 

 

Pravilo je u Singapuru da nema kontakta. Ostavi se narudžba pred prag. Ko je u karantinu, ne sme da vidi nikoga, ne sme da otvori vrata stana. Security zgrade ih (delivery) pusti da odnesu, ni oni ne smeju da vide karantiranog. Moj kolega tamo prolazi kroz to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hajde iskreno, koliko su ovi podaci bilo čemu relevantni, za bilo koju analizu? Prvo umrli, to su ljudi koji su bili oboleli onda kada smo imali par desetiha slučajeva dnevno, jer je period od testiranja do smrti nekih 10ak dana ako bude teži slučaj. Šta će biti kada prođe tih 10 dana od ovih stotinak slučajeva dnevno?

 

Dalje, ovi rezultati, nisu od juče...nego rezultati koji su juče dospeli...pitaj boga kada uzeti...bukvalno ne znam kako misle da pohvataju sve slučajeve na ovaj način (ne u smislu imena i kontakata jer je taj voz prošao, nego u smislu da imaju predstavu da li kriva raste, stagnira ili opada)? Sve zemlje imaju jasne podatke dnevno a kod nas gore dole gore dole...nikakve logike nemaju podaci. Ko ovo rastumači, u smislu bilo kakvog trenda...vodim na pivo kad ovo prođe.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pravilo je u Singapuru da nema kontakta. Ostavi se narudžba pred prag. Ko je u karantinu, ne sme da vidi nikoga, ne sme da otvori vrata stana. Security zgrade ih (delivery) pusti da odnesu, ni oni ne smeju da vide karantiranog. Moj kolega tamo prolazi kroz to.

 

okej, mislio sam da pričaš generalno a ne za neku specifičnu situaciju 

Link to comment
Share on other sites

Hajde iskreno, koliko su ovi podaci bilo čemu relevantni, za bilo koju analizu? Prvo umrli, to su ljudi koji su bili oboleli onda kada smo imali par desetiha slučajeva dnevno, jer je period od testiranja do smrti nekih 10ak dana ako bude teži slučaj. Šta će biti kada prođe tih 10 dana od ovih stotinak slučajeva dnevno?
 
Dalje, ovi rezultati, nisu od juče...nego rezultati koji su juče dospeli...pitaj boga kada uzeti...bukvalno ne znam kako misle da pohvataju sve slučajeve na ovaj način (ne u smislu imena i kontakata jer je taj voz prošao, nego u smislu da imaju predstavu da li kriva raste, stagnira ili opada)? Sve zemlje imaju jasne podatke dnevno a kod nas gore dole gore dole...nikakve logike nemaju podaci. Ko ovo rastumači, u smislu bilo kakvog trenda...vodim na pivo kad ovo prođe.
Ako se testovi obrađuju po istom redosledu onda i nije preterano bitno od kada su da bi procenio trend.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Posto vidim da komentarisete online nastavu, 'ajde da vam kazem da cete mozda i mene uskoro gledati, jer su me baksuzi iz moje skole prijavili (uvek sve ide preko moje grbace, ali komentar je: "A na koga drugog da se oslonimo?").

Offtopic, pre par nedelja ste mogli da me gledate u jednom popularnom kvizu koji ode ponedeljkom uvece na javnom serviZu 😉

Nikola?

Link to comment
Share on other sites

Jesam ja dobro skapirao?

1. Sajmište je privremena bolnica za zaražene sa lakšom kliničkom slikom
2. Postoje građani na sajmištu čiji je nalaz negativan
3. Ako i sledeći nalaz (24 sata + čekanje da stigne sa Torlaka) bude negativan biće pušteni na "slobodu"
Ukoliko je sve to tačno, 

1, Osoba x je negativna a živi sa osobama x i y koji su dokazano pozitivni
2. Znamo pouzdano da je osoba x danas negativna
3. mora da čeka 24 do sledećeg testiranja
4. Dok čeka nalaz nekoliko dana može da se

a. zarazi, a u tih nekoliko dana stigne njegov negativni rezultat
b. ne zarazi:

Ali svakako je to slika od pre nekoliko dana a ne u vreme puštanja na "slobodu"
 

Edited by urosg3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Osoba x je negativna a živi sa osobama x i y koji su dokazano pozitivni
2. Znamo pouzdano da je osoba x danas negativna
3. mora da čeka 24 do sledećeg testiranja
4. Dok čeka nalaz nekoliko dana može da

Valjda je osoba x izlečena, postala imuna, pa se neće ponovo zaraziti dok čeka drugi negativan nalaz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Div said:

Valjda je osoba x izlečena, postala imuna, pa se neće ponovo zaraziti dok čeka drugi negativan nalaz.

Tačno, doduše, ovaj Link kaže da dolaze ljudi sa lakim simptomima i putnici, i da nedostaju nalazi sa pozitivnim zaraženjem. (jbt zvučim kao Kon)

Brine me reč "putnicima" da budem jasan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

Kaže Stevanović Novi Pazar novo žarište, nadam se da je sa normalnim ljudima sve ok i da je virus zakačila samo ekipa iz muftijinog kafića.

Do 02.04.2020. u Novom Pazaru nije registrovan ni jedan slučaj corona virusa.

Od 13 uzoraka upućenih iz novopazarske Opšte bolnice, 11 je pozitivnih na Covid-19, izjavio je direktor Opšte bolnice Novi Pazar Meho Mahmutović. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

A couple in India's central state of Chhattisgarh have named their newborn twins Corona and Covid amid the country's nationwide lockdown brought on by the coronavirus pandemic.

 

Parents wanted names to be 'memorable and unique' after boy and girl born during nationwide lockdown.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

Tačno, doduše, ovaj Link kaže da dolaze ljudi sa lakim simptomima i putnici, i da nedostaju nalazi sa pozitivnim zaraženjem. (jbt zvučim kao Kon)

Brine me reč "putnicima" da budem jasan. 

Malo je konfuzno napisan taj tekst, teško je komentarisati kad ne znaš na šta se konkretno žale, i šta je od toga, na z šta se žale, tačno, šta nije, da li se testovi ne rade ili, samo, pacijenti ne vide rezultate.

Mislim, i jedno i drugo može da bude problem, ali posledice nisu jednake.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

A couple in India's central state of Chhattisgarh have named their newborn twins Corona and Covid amid the country's nationwide lockdown brought on by the coronavirus pandemic.

 

Parents wanted names to be 'memorable and unique' after boy and girl born during nationwide lockdown.

 

Odlicna ideja za socijalno distanciranje. Jer, ko ce zeleti da mu Korona dodje u goste? 🙂

Link to comment
Share on other sites

"Bilo ih je na Košutnjaku, na Ušcu... čak su neki sklanjali trake i koristili sprave za vežbanje. Ja ne mogu da shvatim da posle svega što se dešava neko ne može da shvati da takvim ponašanjem ugrožava ne samo sebe već i druge", rekao je Vesić.

 

Neka izvoli reci Nestorovicu da ne prica kako je virus bezopasan za 85% populacije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Pravilo je u Singapuru da nema kontakta. Ostavi se narudžba pred prag. Ko je u karantinu, ne sme da vidi nikoga, ne sme da otvori vrata stana. Security zgrade ih (delivery) pusti da odnesu, ni oni ne smeju da vide karantiranog. Moj kolega tamo prolazi kroz to.

Sin mog kolege je u Singapuru i prica mi kolega da je sin imao neki kasalj prosle nedelje i otisao kod lekara oni mu rekli da verovatno nije korona ali da sedi u kucnom karantinu dve nedelje, sin posle par dana krenuo da baci djubre i kako je otvorio vrata od stana istog sekunda je telefon poceo da mu zvoni iz sve snage a drugog sekunda se stvorio neki komsija ili ko zna ko u hodniku i ovaj samo zatvorio vrata i vratio se u stan, ne pada mu na pamet vise da uopste  otvara  vrata od stana :classic_laugh:

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Sin mog kolege je u Singapuru i prica mi kolega da je sin imao neki kasalj prosle nedelje i otisao kod lekara oni mu rekli da verovatno nije korona ali da sedi u kucnom karantinu dve nedelje, sin posle par dana krenuo da baci djubre i kako je otvorio vrata od stana istog sekunda je telefon poceo da mu zvoni iz sve snage a drugog sekunda se stvorio neki komsija ili ko zna ko u hodniku i ovaj samo zatvorio vrata i vratio se u stan, ne pada mu na pamet vise da uopste  otvara  vrata od stana :classic_laugh:

 

Zajebani singapurćani jbte 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...