Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, handys said:

 

Gledam malo te nastavnice, prilicno je jasno koji su kriterijumi zaposljavanja kadrova. Vecina tih lekcija su ispredavane tako da kad bi bila ucenicka izlaganja sledovala bi mrsava trojka. Eno slusah o evoluciji za srednje skole, drugarica nastavnica je jedno deset puta ponovila kako je to samo teorija, sta Darvin nije mogao da objasni. Ni rec o genetici, prirodnoj selekciji...ali cak i to sto je govorila, vrtela je desetak recenica dosta nemusto. Dikcija im je poglavito losa, sintaksa slaba. Ali ovo je odlicna prilika da vidimo na koji nacin se stvara zacarani krug obrazovanja od prvog osnovne do diplomiranja. Btw, ne mislim da je ranije bilo bolje, pa cak ni pre trideset, cetrdeset godina. Kao i za ovu epidemiju, ono sto se desava u trenutku t (da primenim lekcije iz fizike 🙂 ), posledica je onoga sto se desavalo u t-20. Sto rece Gasa Knezevic jednom, svi uspesi se desavaju uprkos obrazovnom sistemu, a ne zahvaljujuci njemu. Da mi je dete skolarac, obrazovao bih ga BBC dokumentarcima.

 

off

(t-20), u funkciji po vremenu, predstavlja pomeraj unapred, odnosno trenutak u "budućnosti", a (t+20), trenutak u "pošlosti".

kad već primenjuješ lekcije iz fizike 😜

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Od prilike tu negde, ako se ne opametimo. :default_coffee:

 

Endeed! 

Ako se pogleda na 1 mil stanovnika : oko 650! Hrvatska ima oko 2000! 

A Vucic je jos pre dve nedelje najavljivao masovno testiranje! 

Izgleda da nemaju kapacitete da obradjuju. Nabavili testove ali nemaju kapacitet u labaratorijama!? 

Link to comment
Share on other sites

Znači i zvanično smo najgori 🙂 . Ono jeste da su Bugari gori od nas ali tu nešto nije u redu sa tim brojkama. Imaju 550 testova i 500 obolelih. Očigledno bratko sprovodi Faraonov plan sa početka epidemije.

 

A ako se uporedimo sa zemljama slične veličine u našoj blizini tu imamo (u zagradi je broj testova na milion stanovnika)

 

Srbija 5756 (659)

Mađarska 19424 (2011)

Grčka 22437 (2153)

Austrija 104134 (11562)

 

Po broju testova na milion stanovnika u evropi su od nas gori samo Bugarska, Ukrajina i Moldavija. Fantastično društvo 🙂

Edited by Klotzen
  • Like 9
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Vazno da cemo na kraju da objavimo velicanstvenu pobedu uz minimalne gubitke...ne bi me zacudilo da mu izborni slogan bude u tom duhu...nesto kao "za zdravu Srbiju" sa sve buljumentom kako skidaju maske i udisu cist vazduh, ponovo slobodni...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Znači i zvanično smo najgori 🙂 . Ono jeste da su Bugari gori od nas ali tu nešto nije u redu sa tim brojkama. Imaju 550 testova i 500 obolelih. Očigledno bratko sprovodi Faraonov plan sa početka epidemije.

 

A ako se uporedimo sa zemljama slične veličine u našoj blizini tu imamo (u zagradi je broj testova na milion stanovnika)

 

Srbija 5756 (659)

Mađarska 19424 (2011)

Grčka 22437 (2153)

Austrija 104134 (11562)

 

Po broju testova na milion stanovnika u evropi su od nas gori samo Bugarska, Ukrajina i Moldavija. Fantastično društvo 🙂

Tu su nasi podbacili. Sto yes - yes! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ilija Pandurović said:

 

off

(t-20), u funkciji po vremenu, predstavlja pomeraj unapred, odnosno trenutak u "budućnosti", a (t+20), trenutak u "pošlosti".

kad već primenjuješ lekcije iz fizike 😜

Gresis. Ako je t trenutno vreme, onda je t-20 sec, trenutak koji bio pre 20 sekundi. I u fizici i u matematici i u tehnici. 

 

Bice da si ti nesto malo pomesao, pojmove. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li donesi.com funkcioniše i sada, za vreme policijskog sata, tj da li se vrši dostava po kućama? Vidim da se neke picerije reklamiraju da vrše dostavu i tada, pa cenim da su kuriri izuzeti? Govorim o Beogadu.

 

(nek mod briše ovo kada neko odgovori, sem ako ne smatra da će info biti koristan još nekome)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Laki21 said:

Da li donesi.com funkcioniše i sada, za vreme policijskog sata, tj da li se vrši dostava po kućama? Vidim da se neke picerije reklamiraju da vrše dostavu i tada, pa cenim da su kuriri izuzeti? Govorim o Beogadu.

 

(nek mod briše ovo kada neko odgovori, sem ako ne smatra da će info biti koristan još nekome)

 

Da, ide dostava, imaju neke 'ausvajse'.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod smo kod online nastave moram da pohvalim nastavnika istorije. Pre neki dan sam gledao sa klinkom (sedmi razred) i lik je super ispredavao. Harizmatičan i zanimljiv. Klinka kaže da su njegova predavanja najbolja.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Kod smo kod online nastave moram da pohvalim nastavnika istorije. Pre neki dan sam gledao sa klinkom (sedmi razred) i lik je super ispredavao. Harizmatičan i zanimljiv. Klinka kaže da su njegova predavanja najbolja.

 

Posto vidim da komentarisete online nastavu, 'ajde da vam kazem da cete mozda i mene uskoro gledati, jer su me baksuzi iz moje skole prijavili (uvek sve ide preko moje grbace, ali komentar je: "A na koga drugog da se oslonimo?").

Offtopic, pre par nedelja ste mogli da me gledate u jednom popularnom kvizu koji ode ponedeljkom uvece na javnom serviZu 😉

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...