Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, zoe Bg said:

Ti krenuo u fizicku aktivnost a ne na druzenje, razlika u motivu mora da se gleda, ja kukam na ove sto ne umeju da drze distancu :classic_biggrin: a zbog takvih oni kojima kretanje spada u "terapiju" ne mogu da mrdnu. 

Bas to sam hteo da kazem :classic_smile:

Edited by momohyoideus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, NMX said:

Evo, mazohizam mi ne da mira, gledam ovu budaletinu Nestorovića i dalje

 

KAPITALIZAM IDE NAZAD, SOCIJALIZAM DOLAZI :roflmao:

Pa eto, to je primer da se radi o bolesnim ljudima. Eto zbog cega je tu kako je. Tako su se svojevremeno drug Lenjin i kompanija pitali, kako to da komuniste ne proganjaju u najindustrijskijim zemljama, UK i USA, i kako se oni ne plase da ce tamo proleteri dici revoluciju, a proganjaju ih u Nemačkoj, Francuskoj, Jugoslaviji itd. Pa zato sto su u UK i USA proleteri normalni, i nece da dizu revolucije, nego hoce oni da postanu kapitalisti. I tada su u USA jedno 70% clanova komunisticke partije bili jugoslovenski emigranti. Ovi tu, oni su bili komunisti jos pre nego sto je smisljen komunizam. Eto ovaj je primer,  a nista on nije razlicit od... pa verovatno svih koji glasaju za takve ciji je ovaj portparol, mada ni ostali nisu daleko. Oni stvarno veruju u te gluposti. Zato sto su bolesni. Ne znam za druge, ali ja se kod ovakvih komunista ne bih ni lecio, iz principa, taman bili najveci strucnjaci za to sto treba da lece.

Link to comment
Share on other sites

Quote

ZA ZUKORLIĆA NE VAŽI ZAKON, NITI POLICIJSKI ČAS? Kafić usred Pazara pun gostiju, radi kao da nema korone!

 

Fotografija Ekskluzivno : NOVI PAZAR .

 

 

hahahhaha mafijaski muftija ne vadi... mislim ovo sto mu radi kafic u sred vanrednog stanja je i mala stvar u odnosu sta inace radi u Pazaru.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tamburinjo said:

 

Fotografija Ekskluzivno : NOVI PAZAR .

 

 

hahahhaha mafijaski muftija ne vadi... mislim ovo sto mu radi kafic u sred vanrednog stanja je i mala stvar u odnosu sta inace radi u Pazaru.

 

 

Da anticipiram odgovor: "ne znam za kafice u novom pazaru ja ne idem u kafice, vec se borim za Srbiju i da narod ozdravi, i to se drzimo bolje od mnogih mocnih i velikih drzava. a svi oni koji budu krsili mere bice najstroze kaznjeni"

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djurava said:

Ocekicano, sad valjda svi koji imaju virus su hospitalizovani, svaki nivi ide il na sajam il u bolnicu, nema vise kucnog lecenja, bar sam ja tako razumeo, na kucnom ostaje samo onaj ko je vec zapoceo to

Nisu svi hospitalizovani. Napisao sam već da je šurakova kuma juče dobila rezultat da je pozitivna. Radi u GAK narodni front. Njima su rekli da idu u samoizolaciju i ako osete tegobe da se jave u određene domove zdravlja, što je jedna njena koleginica danas uradila pa je, valjda, prebačena na sajam (ovo ni ona nije bila sigurna jer se posle nije čula sa njom). Ona se oseća pomalo malaksalo, oči su joj zakrvavljene i povremeno oseti neprijatan bol u grudima. Sestra joj je iznajmila stan u gradu da ne bi rizikovala da zarazi nekoga. Danas su je zvali da provere sa kim je dolazila u kontakt i rekli joj da svi moraju u samoizolaciju tako da su joj muž, sin i njegova porodica u samoizolaciji u njihovoj kući. Pretpostavljam da ako ne budi imali simptome da ih neće ni testirati.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, handys said:

 

Da anticipiram odgovor: "ne znam za kafice u novom pazaru ja ne idem u kafice, vec se borim za Srbiju i da narod ozdravi, i to se drzimo bolje od mnogih mocnih i velikih drzava. a svi oni koji budu krsili mere bice najstroze kaznjeni"

e ovo je super, koliko ima zaraženih  taj Novi Pazar? 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, berti said:

Jbt, pa da li je moguce da Šabac ispasta cak i sada.

Kad ti primarni osecaj u ovakvoj situaciji postane bes i gnev, a ne zabrinutost, strah...

Bagra jedna!!!

 

 

 

A koja je prica za Sabac?Nisam uspeo nigde osim ovoga na tviteru da pohvatam pricu,jel to planiran karantin  tj bolnica za lakse slucajeve i tamo kao na Sajmu,Nisu i NS ili je grad nesto sam poceo da pravi?

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zvezdarac said:

A koja je prica za Sabac?Nisam uspeo nigde osim ovoga na tviteru da pohvatam pricu,jel to planiran karantin  tj bolnica za lakse slucajeve i tamo kao na Sajmu,Nisu i NS ili je grad nesto sam poceo da pravi?

Ovo sto je na tviteru je to. Uopste ne sumnjam u taj Vulinov, tj Vucicev postupak.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Ovo sto je na tviteru je to. Uopste ne sumnjam u taj Vulinov, tj Vucicev postupak.

Ne sumljam ni ja naravno,nego sam mislio da samo BG,NS i NIS imaju te bolnice za lakse slucajeve.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

4 miliona maski namenjene Spaniji je uzela (zaplenila) Francuska. Maske su poslate iz Svedske i u tranzitu kroz Francusku su zaplenjene.

 

 

Meni to sve nije normalno, Cesi, Poljaci Italijanima, Francuzi Spancima. USA Francuzima,...

 

Sem maski i toalet papira, statistika kaze da su ovih dana najtrazeniji koferi i akten-tasne. Za prenos para. #rekopresednik #nijesedesilo

 

Nema solidarnosti, sad svako gleda samo sebe. Pada se na prvom ispitu.

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Francuska danas +1120 mrtvih...boktemazo :ajme:

Ovde kazu da je danas ustvari 588 a ovaj ostatak do 1120 su novi iz drugih starackih domova poslednjeg meseca - sto ce reci ukupno 1416 umrlih u domovima ako se saberu oni pobrojani juce i danas a koji nisu bili brojani do sada; ne znam da li ce biti sutra novih domova koji ce da prijave ili su sada svi izbrojani

 

Edit: evo sada vidim da su od ukupno nekih 3000 starackih domova sada 66% njih prijavili da su imali slucajeve umrlih. Znaci onih preostalih 34 posto ili nisu imali slucajeve ili nisu prijavili do sada. Ovde je izuzetno uobicajeno da stari ljudi idu u domove za stare

Edited by ciao
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...