Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, zoe Bg said:

Valjda je bio predsednik DSS-a Milos Jovanovic, cula sam kad je rekao da je EU u problemu od Rimskih ugovora i okrenula kanal. 

 

A pa dobro, to bi objasnilo dosta toga :lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RatzenStadt said:

 

On je jos i dobar. Sta je juce u toj emisiji nalupetao neki mladi profesor prava je tek za nepoverovati. U kratkim crtama:
- Amerika pokazuje svoju nemoc u ovakvim situacijama
- Kina s druge strane bas suprotno pokazuje da se desio (i i dalje se desava) pomeraj u moci ka dalekom istoku
- Srbija donacijama okolnim zemljama dokazuje jos jednom da je lider u regionu (istorijski, tradiocionalno, kulturoloski)

- Ne treba da se priklanjamo nikome nego da furamo svoju pricu i ostvarimo hegemoniju u regionu (da, zaista je upotrebio tu rec iako je rekao da zvuci grubo i nediplomatski)

- Ulaganje u vojsku treba da bude prioritet broj jedan, jer mozemo da se izdignemo i vise od pozicije lidera na Balkanu gde se sad nalazimo.

itd. itd..

 

Cak nisam ni gledao emisiju od njenog starta....ko zna sta je sve napricao pre toga.

 

Klasicna Vuciceva demagogija koja se prima u sirokim narodnim masama.

 

Ljudi su frustrirani, nezadovoljni, nesrecni i traze zrtvenog jarca. Nekad su to ljudi drugacije boje koze, nekada komsije, nekada ljudi koji dolaze iz inostranstva, nekad bahati mladi koji nisu sluzili vojsku i treba ih dovesti u red, nekad zla opozicija koja napada oca nacije koji se bori za sve nas.

 

Prizivanje radikalnih mera samo da bi drugi patio je znak ocaja i nemoci. Tako su mnogi penzioneri pozdravili odluku o smanjenju penzija - jer se njima oduzimalo malo ili nimalo, a drugima dosta.

 

Nestorovic posle svega ne samo da treba da cuti i da se pokrije usima, nego i da bude krivicno gonjen. I on i Saruman za sve sto su izjavljivali pre 15. marta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Mora da se šališ.

 

Delimicno da, delimicno ne. Mislim na ove ordinacije za srčane bolesti, rak, psihijatriju i slično. Šta će ti pacijenti? Uz izvesne mere opreza mogli bi da dolaze bar na nekakve konsultacije ili nešto. E moj bato, treba znati stići i uteći i na strašnom mestu postojati. A ovi? Svi junaci nikom ponikoše i u štrokav patos pogledaše. A hoće pare. Što se niko tim "pravima" ne bavi, nego samo šetanjem dupeta? To im smeta. Ili što kaže ova iz teksta na xxz, gde je moje pravo na socijalnu distancu i da mi niko ne diše za vrat, na primer u redu kod kase, kad nije "vanredno stanje". Kako da ne.

30 minutes ago, NMX said:

Evo imbecil Nestorović na B92, citiram

 

ETO VIDITE DA DEMOKRATIJA I SUZBIJANJE EPIDEMIJE NE IDE ZAJEDNO I DA ZEMLJE KOJE VIŠE DAJU NA LJUDSKA PRAVA LOŠIJE PROLAZE

 

:frusty::frusty::frusty::frusty:

 

22 minutes ago, RatzenStadt said:

 

On je jos i dobar. Sta je juce u toj emisiji nalupetao neki mladi profesor prava je tek za nepoverovati. U kratkim crtama:
- Amerika pokazuje svoju nemoc u ovakvim situacijama
- Kina s druge strane bas suprotno pokazuje da se desio (i i dalje se desava) pomeraj u moci ka dalekom istoku
- Srbija donacijama okolnim zemljama dokazuje jos jednom da je lider u regionu (istorijski, tradiocionalno, kulturoloski)

- Ne treba da se priklanjamo nikome nego da furamo svoju pricu i ostvarimo hegemoniju u regionu (da, zaista je upotrebio tu rec iako je rekao da zvuci grubo i nediplomatski)

- Ulaganje u vojsku treba da bude prioritet broj jedan, jer mozemo da se izdignemo i vise od pozicije lidera na Balkanu gde se sad nalazimo.

itd. itd..

 

Cak nisam ni gledao emisiju od njenog starta....ko zna sta je sve napricao pre toga.

 

Odlično, i treba pustuti sve ovakve da pokažu svoj trag. Da se otkriju ko su i šta su. Sve to da bi mogli da budu zabeleženi kao kandidati za prevaspitavanje, kad dođe trenutak. Je li bato, šta ti znaš da radiš? Ja sam stručnjak za pravo, korona virus, i huškanje na zlo. Impresivno. Ti ćeš da čistiš klozet. Jezikom i nosom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam sta nas moze spasti od lepog vremena, u mom komsiluku danas vise ljudi koji su u slobodnim aktivnostima od ovih koji se vracaju iz prodavnica a i njih ima bas dosta. 

Edited by zoe Bg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Nije cudno svuda kasni taj broj. Zato u Svedskoj od resenih slucajeva 74% je smrtnog slucaja. A na svetskom nivou 20%.


U Svedskoj se oporavljeni retko uopste registruju. To je sasvim u skladu s nastojanjem da se zdravstveni sistem ne opterecuje bez preke potrebe. Kad vise nemas ozbiljne simptome, napustas bolnicu i ides na kucno lecenje (ako si uopste i bio u bolnici). Tada dobijes savete za ponasanje i znas na koji broj treba da se javis ako ti se stanje pogorsa. Ako se to ne desi, nestajes iz statistike i nastavljas svoj zivot kao i pre. Nekakve ”kontrole” kad si vec ozdravio se ne praktikuju ni kad je stanje redovno, a kamoli sad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno, eno je i Brnabicerka se danju slika kako se ona i Vulin rukuju sa 50 ruskih vojnika i daju im neko sranje da pojedu nakon sto poskidaju maske, a uvece se dere na narod.

Dajte licni primer kreteni.

Edited by Cavani
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Stvarno ne znam sta nas moze spasti od lepog vremena, u mom komsiluku danas vise ljudi koji su u slobodnim aktivnostima od ovih koji se vracaju iz prodavnica a i njih ima bas dosta. 

 

Izem ti sitno zito, a ja sam sat vremena razmisljao dal da skoknem do obliznje trafike da kupim alkalne baterije za misa. Jedva sam se namolio da odem i to tek kad sam shvatio da bih u suprotnom ceo vikend (minimalno) morao da provedem u razgovaranju sa gospodjom.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zoe Bg said:

Stvarno ne znam sta nas moze spasti od lepog vremena, u mom komsiluku danas vise ljudi koji su u slobodnim aktivnostima od ovih koji se vracaju iz prodavnica a i njih ima bas dosta. 

 

Ja sam danas bio na trcanju i za sat vremena nisam prisao nikome na manje od 5 metara. Posle sam bio u prodavnici i tu vec ne moze da se izbegne kontakt. 

Steta sto niko nece pratiti porast kardiovaskularnih oboljenja i smrti uzrokovanih ovim ogranicenjima kretanja.

 

Btw, moram da bacim hejt malo: Onaj video Marije Mihailovic sto se vrti po reklamama na TVu mi maksimalno ide na zivce. Obraca mi se ko da imam 5 godina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko o čemu, ja o testiranju.. Počeli su da angažuju za rad i naučne radnike, tako da će moje mlade koleginice raditi na PCR dijagnostici i neće smeti tokom tog perioda da kontaktiraju ni sa kim. To je i deo odgovora na pitanje zašto više ne testiramo, čini se da pored drugih problema nema dovoljno ljudi koji mogu da rade ovu vrstu analiza. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, momohyoideus said:

Ja sam danas bio na trcanju i za sat vremena nisam prisao nikome na manje od 5 metara. Posle sam bio u prodavnici i tu vec ne moze da se izbegne kontakt. 

Steta sto niko nece pratiti porast kardiovaskularnih oboljenja i smrti uzrokovanih ovim ogranicenjima kretanja.

Ti krenuo u fizicku aktivnost a ne na druzenje, razlika u motivu mora da se gleda, ja kukam na ove sto ne umeju da drze distancu :classic_biggrin: a zbog takvih oni kojima kretanje spada u "terapiju" ne mogu da mrdnu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...