Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

E, dobro, to se zna, ovi su kaka, nego daj mi malo da vidimo nesto drugo. Daj da vidmo malo o ovim "lekarima" koji su kad je pocelo ovo, naprasno zatvorili svoje privatne ordinacije, "klinike" i tako dalje, kako ih sve ne zovu. Ne pada sneg da pokrije breg... Sta je bilo, samo su im pare vazne, dupe im je zinulo za pare, samo pare... A kad god dodje nesto stani - pani, niti hoce da pomognu, niti hoce da ucestvuju da bi malo olaksali zdravstvenom sistemu, da preuzmu malo ove druge pacijente, a niti su pa nekada bilo sta rekli i jos manje ucestvovali u bilo kakvom vidu otpora raznoraznima koji su tu pravili "drzavu". Pa mozda bi onda klijentela trebalo da preispita svoj stav prema takvima i da li ce i dalje ici na seanse kod njih kad sve ovo prođe (ne sumnjam da hoće, srbadija je to, voli da ga gaze i guze). I država bi mogla malo takvima da pročešlja licence i te njihove radnje kad sve ovo prođe.

Mora da se šališ.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

ozbiljne cifre...

 

Plus, 305 od 700 i kusur...skoro 50% sto do sada nikada nije bio slucaj...

 

Mada mene zanima...ovih 305..jel to u poslednjih 24h testirano ili pre...ako je to kumulativno iz par dana a rezultati su danas došli (tj. u poslednjih 24h od poslednje konferencije u 15h) onda je ovo nebitna brojka jer ništa ne govori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Mada mene zanima...ovih 305..jel to u poslednjih 24h testirano ili pre...ako je to kumulativno iz par dana a rezultati su danas došli (tj. u poslednjih 24h od poslednje konferencije u 15h) onda je ovo nebitna brojka jer ništa ne govori.

Mislim da ni Kon ne zna, evo sad prica kako mu nije jasno kako dolazi do tog zastoja u obradjivanju testova. :smiley33:

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Sad krece da stizu zarazeni od onog blejanja i ljubljenja sa drugovima, kumovima, rodjacima po bastama kafica tokom lepog vremena...

Danas sam napravio krug po gradu cca 2 sata, redovno odrzavanje tasta i taste.( apoteke lekovi, slusni aparat se pokvario, namirnice).

Da nije policijskog casa, imam osecaj da bi u nedelju bili svi na ulici ako ostane lepo vreme.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Interesantno kako niko ne želi da pita zašto je smrtnost naspram zarazenih među ako ne i najveća u Evropi, i da pita da li i dalje samo Torlak radi analizu uzoraka. 

Mi smo kompletno jedno posrnulo, staro na ivici opstanka društvo u svakom segmentu, evo kada se krene od ovih novinara, pa preko zdravstva i da ne pricam gde i preko cega sve to ide, gde pocinje i završava. 

Jedna tužna slika sveukupno, celog društva i države. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam šta SPC izvodi, jer iako su im popovi završili teološke škole, svakako da imaju bar toliko mozga da znaju kako se bolest prenosi.

 

Ove mlađe generacije koje izlaze iz bogoslovije, vladaju stranim jezicima i kompjuterima, ali nažalost, SPC-om i dalje drmaju ovi stariji prazilučari sa svojim iskrivljenim projekcijama kako svet i priroda oko njih funkcionišu. Nažalost, ni dobar deo vernika nije bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ministar kulture primljen na Infektivnu kliniku

  • Podeli:
  •  
  •  
  •  
  •  
POLITIKAAutor:Nova03. Apr. 202015:31
 
Podeli:
  •  
  •  
  •  
  •  
 
hajat-naled_110220_NOVA.rs-foto-vesna-la
Ministar Vladan Vukosavljević Foto: Vesna Lalić/Nova.rs

Ministar za kulturu i informisanje Vladan Vukosavljević primljen je danas na Infektivnu kliniku zbog sumnje da je inficiran koronavirusom.

Tanjugu je iz Vlade Srbije rečeno da je ministar na prvom testiranju na COVID19 bio negativan.

Kako javljaju mediji njemu je urađen i drugi test, a čekaju se rezultati.

Ministar se, prema navodima medija, žalio na kašalj i bol u grudima.

https://nova.rs/politika/ministar-kulture-primljen-na-infektivnu-kliniku/?fbclid=IwAR3nJlIJxs-QzFFSSZpavV81QcU5Su2cpXIMbCv6XqDiED4P-ae_EIam3o4

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JohnnyDragon said:

Interesantno kako niko ne želi da pita zašto je smrtnost naspram zarazenih među ako ne i najveća u Evropi, i da pita da li i dalje samo Torlak radi analizu uzoraka. 

Mi smo kompletno jedno posrnulo, staro na ivici opstanka društvo u svakom segmentu, evo kada se krene od ovih novinara, pa preko zdravstva i da ne pricam gde i preko cega sve to ide, gde pocinje i završava. 

Jedna tužna slika sveukupno, celog društva i države. 

 

Ovo sto kazes staro drustvo, podseti me na podatak koji sam cuo pre neki dan, ne znam da li je istinit posto je tip koji je radio na Infektivnoj u NS nabrajao po secanju, da je tamo prosek godina kod doktora jako los. Vecina ih je poprilicno stara, sto ih cini rizicnim grupama a moraju da rade.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

Da li je iko pitao i imamo li odgovor na pitanje ima li Srbija lekove koji se koriste po (trenutno postojecem) protokolu? 

 

 

Molio Vučić nkegovog prijatelja Makrona da pošalje 50 kila nečega po frajeru, pa mi da to pravimo sami u "našoj*" Galenici, a posle, pred kraj kad se pogubio totalno pričao da smo to isto što treba njegov prijatelj Makron da pošalje pre neki dan izvezli u Republiku Srpsku jer mi imamo svega i magacini su nam puni i avioni su nam non stop u vazduhu, vataju narod i potrepoštine po svetu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Umesto sto se deru na narod mogli bi da daju pozitivan licni primer, a ne da Konu Kinezi kazu da stavi masku, Vucic je nosi kao portiklu a rukavice i ne nosi,  Darija se slika obraz o obraz sa Mitrovicem, Vulin i Brnabic se rukuju Rusima..

Edited by Cavani
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoe Bg said:

Prosireni obim testiranja ili "masovno" nece jos, rece Kon vrv jos 7 dana :smiley33:

 

A ovaj idiot rekao još 24., da za 48h kreće masovno testiranje, ajde sad nek neko pita Kona ili nekog odande, zašto je lagao Vučić

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...