Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ovo je inace bila bukvalno prva KZN Prvog Bolesnika Srbije koju sam pogledao..pa u dugom periodu. Ortak koji je gledao me uvukao kroz dopisivanje.
Svaka cast onima koji imaju zh&zh (zheludac i zhivce) za ovu propagandnu bljuvotinu,za ovu vulgarnu zloupotrebu KZN u svrhu propagande..koju "vesto" maskira pitanjima doajena dnovinarstva iz Pinka,Informera i Telegrafa.

Doduse..mozda nekog ovo zabavlja..kao neka humoreska...ne znam..

 

a kako drugacije ako imas trunku zdravog razuma ovo mozes nego kao zabavu da dozivis.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

 

I tebi je to odgovor na nivou predsednika.. 

 

Ma koji nivo bre?
Sta treba da kaze with all due respect, you've put false video, good sir.
Pa direkt prave paniku, naravno da je los reporter.

To da Doni ima manire kocijasha nije nista novo..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Matador said:

Broj zarazenih rekao? 

Naveo bolnicu i ZZZZ?

Ja sam slusao tih 5 min, pominjao je po Bg, Valjevu... NS i CU nista(mislim na zarazene)Ako kasnije jeste, a opet nema sanse da je rekao istinu, izvinjavam se.

 

To da salje moze da okaci macku o rep, ljudi su kao u rudniku tamo.Sumnjam da je to jedini slucaj. 

Ovo za opremu koju "imamo" moze da prodaje nekom sa IQ 7,5. Ako su poslali pre dan,dva,tri... Alal nek im je, posle mesec dana

 

Testiranja su posebna prica

 

Okacio sam onaj clanak sa nova.rs i to je stanje stvari

 

Da se samo razumemo, ne kazem sad tebi licno- Mene ne zanima ko je iz koje stranke, komentarisem ponasanje vlade i predsednika drzave u kriznoj situaciji, ni ne pomisljajuci na politicku pripadnost  - JADNICI!

 

Bolje da nisam pisao opet. Gomilu tih ljudi poznajem i mozda nisam potpuno realan

 

Ja nisam lekar, ja ne znam procedure, al ako odete ssad u Ćupriju videćete da ima svega, magacini puni, sve smo poslali dan i noć smo radili za razliku od drugih koji kritikuju i ne rade ništa, možda smo pogrešili al ko radi taj i greši neki drugi ne grešw zato što ne rade, ali nije to tema, magacini su puni opreme i sredstava ima.... a sad malo Darija da relativizuje jedno 5 minuta... pa da ja poentiram: i za kraj da kazem da su rusi poslali avion, sa ekipom koja će da dezinfikuje to u Valjevu, Čačku, Ćupriji... i ajmo sad aplauz kolilko ima sati, pola devet nema veze aplauz u pola devet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

Ja nisam lekar, ja ne znam procedure, al ako odete ssad u Ćupriju videćete da ima svega, magacini puni, sve smo poslali dan i noć smo radili za razliku od drugih koji kritikuju i ne rade ništa, možda smo pogrešili al ko radi taj i greši neki drugi ne grešw zato što ne rade, ali nije to tema, magacini su puni opreme i sredstava ima.... a sad malo Darija da relativizuje jedno 5 minuta... pa da ja poentiram: i za kraj da kazem da su rusi poslali avion, sa ekipom koja će da dezinfikuje to u Valjevu, Čačku, Ćupriji... i ajmo sad aplauz kolilko ima sati, pola devet nema veze aplauz u pola devet.

Hvala druze forumaski na izvestaju....a i na strpljenju

Prso sam ko.... 

 

Lazljivi psihijatrijski slucaj i kompanija 

 

Ku**a licemerna, ljudi se, bez opreme,  bore za zivote drugih i strahuju za svoj a on vodi kampanju.

 

SLJAM!

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

Off topic je ali nisam ni imao pojma gde radi novinar... 

Ponekad je dobro znati pricu iz pozadine, da se ne uzima van kontexta, iako squabbit je u pravu, Tramp nije bas poznat po manirima.

Link to comment
Share on other sites

Gori je bajat sendvic od slepog misa...vece su muke...Proci ce sve ovo i apsolutno nemam nikakav strah od samog pocetka, ono cega se plasim dolazi posle, ovakvi sa funkcija ne odlaze mirno...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Cekaj be polako, kakvo odlazenje te spopalo, kad tek treba da se zavrsava ona neprijatnost sa kocoBom. I metohijom.

 

Je li, a sto neko ne napise ovde sta  u stvari hoce(te) a ne samo da histerisete.

 

Ja znam sta hocu, ako nekoga zanima, i to je manje vise ono sto je porucila doktorka u Spaniji "placali ste milione nekakvom Ronaldu, sto sad ne idete kod njega da vas leci" , a zna li se ovde sta pucanstvo hoce?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E j.... ti ove konferencije kad ne mozes saznat na sta se ove mjere odnose, konkretno mislim za zabranu okupljanja vise od 2 lica.

Umesto da to tacno definisu i da on objasni ali ne, sad mali milion tumacenja. Jos kasnije doda da je najvise uvedena mjera zbog ovih sto setaju pse da ne bude okupljanja.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Cekaj be polako, kakvo odlazenje te spopalo, kad tek treba da se zavrsava ona neprijatnost sa kocoBom. I metohijom.

 

Je li, a sto neko ne napise ovde sta  u stvari hoce(te) a ne samo da histerisete.

 

Ja znam sta hocu, ako nekoga zanima, i to je manje vise ono sto je porucila doktorka u Spaniji "placali ste milione nekakvom Ronaldu, sto sad ne idete kod njega da vas leci" , a zna li se ovde sta pucanstvo hoce?

Pa ne mogu, otisao je u  Juventus a granice zatvorene.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

E j.... ti ove konferencije kad ne mozes saznat na sta se ove mjere odnose, konkretno mislim za zabranu okupljanja vise od 2 lica.

Umesto da to tacno definisu i da on objasni ali ne, sad mali milion tumacenja. Jos kasnije doda da je najvise uvedena mjera zbog ovih sto setaju pse da ne bude okupljanja.

 

Meni zao policajaca.

Sta kad izadjes sa dva psa? Je li to tri osobe? Ili se dva maltezera mogu racunati kao jedan labrador?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Cekaj be polako, kakvo odlazenje te spopalo, kad tek treba da se zavrsava ona neprijatnost sa kocoBom. I metohijom.

 

Je li, a sto neko ne napise ovde sta  u stvari hoce(te) a ne samo da histerisete.

 

Ja znam sta hocu, ako nekoga zanima, i to je manje vise ono sto je porucila doktorka u Spaniji "placali ste milione nekakvom Ronaldu, sto sad ne idete kod njega da vas leci" , a zna li se ovde sta pucanstvo hoce?

Benjamin Franklin once said: "Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

Bravo decko iz Birna

Ajmo Cuprija

Meni je puno srce kada vidim da se pojavljuve sve vise portala ( Krik, Birn, Direktno), novinara koji nemaju strah da se bave svojim poslom- istrazivanje istine i bice ih sve vise. Nazire se svetlo na kraju tunela!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...