Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

inače živimo u jako jako ozbiljnoj državi  i ako se ne organizujemo sami...  ugasili smo ga.

 

Quote

Na sednici održanoj 1. aprila 2020. godine, Vlada Republike Srbije donela je:  

  1. Uredbu o dopuni Uredbe o merama za vreme vanrednog stanja i
  2. Odluku o ograničenju organizovanja igara na sreću.

Navedeni akti objavljeni su u Službenom glasniku RS broj 49/20, od 1. aprila 2020. godine i stupili su na snagu istoga dana

Prema novom članu 4. stav 4. Uredbe o merama za vreme vanrednog stanja, zabranjuje se privrednom društvu, drugom pravnom licu i preduzetniku da na teritoriji Republike Srbije, dok traje vanredno stanje, obavlja delatnost:

  1. pružanja frizerskih i kozmetičkih usluga, pedikira, manikira,
  2. usluga fitnes klubova i teretana,
  3. aktivnosti turskih kupatila, sauna i parnih kupatila,
  4. solarijuma, salona za mršavljenje, salona za masažu i
  5. drugih usluga nege, održavanja i ulepšavanje lica i tela kod kojih je priroda delatnosti pružanja usluge takva da zahteva blizak kontakt između pružaoca i korisnika usluge, kao i korisnika usluge međusobno, čime se povećava opasnost od prenošenja zarazne bolesti COVID-19.

 

 

brate mili te brate mili....  kakav skup kretena na jedno mestu,  ili ti koncentracija je visoka.

Link to comment
Share on other sites

https://www.coronainfocg.me/me/vijesti/besplatnim-letom-montenegro-airlinesa-u-beograd-ispracen-81-drzavljanin-republike-srbije

 

Primer dobrosusedskih odnosa, saradnje i solidarnosti izmedju Crne Gore i Srbije! Bravo! 

Svaki putnik je jos dobio i bocu crnogorskog vina! 

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

inače živimo u jako jako ozbiljnoj državi  i ako se ne organizujemo sami...  ugasili smo ga.

 

 

 

brate mili te brate mili....  kakav skup kretena na jedno mestu,  ili ti koncentracija je visoka.

Hebem mu misa kada su zatvoreni massage parlours!!! Ma nek ide u persun! 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Bane said:

https://www.coronainfocg.me/me/vijesti/besplatnim-letom-montenegro-airlinesa-u-beograd-ispracen-81-drzavljanin-republike-srbije

 

Primer dobrosusedskih odnosa, saradnje i solidarnosti izmedju Crne Gore i Srbije! Bravo! 

Svaki putnik je jos dobio i bocu crnogorskog vina! 

Hebem mu misa kada su zatvoreni massage parlours!!! Ma nek ide u persun! 

 

rodjeni,   vandredno stanje je tipa 15-20 dana Aci  našem prepodobnom se slošilo...  a posle 20 dana se neko setio da ugasi ove nadasve nonessential  uslužne delatnosti kao što su pedikir, kozmetičar i kladioničar....  msm ok voliš da mu ga udariš po funkcionalno nepismenom trolovanju i to je ok...  not.


ovde se postavlja pitanje šta će i kako će Zokača Mihajilović i fetiš Darija (imate li ljudi oči leb vam poljubim)... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jutros na vestima - Nemačka je uspela da podigne kapacitete kreveta na intenzivnoj sa 28k na 40k, respiratora sa 20k na 30k od čega je trenutno pola slobodno (inače 80-90% zauzeto). Oko 2000 Covid pacijenata trenutno zauzima ove kapacitete.

U Niedersachsenu je bio zabranjen rad Baumarketa (OBI, Bauhaus i sl, ne znam kako se to kod nas zove, za uređenje doma i bašte), ali se ta zabrana ukida od ponedeljka jer su ljudi masovno išli u susedne Schleswig-Holstein, Bremen, Hamburg da kupuju, gde nije bilo zatvoreno (to je taj nemački federalizam), pa nema poente. A i ako su normalni supermarketi otvoreni, što ne bi i ovi...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stoned Laki21 said:

inače živimo u jako jako ozbiljnoj državi  i ako se ne organizujemo sami...  ugasili smo ga.

 

 

 

brate mili te brate mili....  kakav skup kretena na jedno mestu,  ili ti koncentracija je visoka.

Jedan od problema zašto se na vreme nije reagovalo, istovremeno i pravovremeno. 

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo B.Stanković:

 

Svakako ne bih išao tako daleko da tvrdim da se prodala, to mi je highly unlikely. Ipak, imho nijedna emisija iz produkcije insajdera još od onog serijala o navijačima/mafijašima i offshore poslovanja Petra Matića nije ništa spec, bez bilo kakve ozbiljnije supstance. Takođe i ovi intervjui koje pominju Dropkick i Fender definitivno nisu etalon onoga što bi hrabar i nezavisan istraživački novinar priupitao onu dvojicu jahača apokalipse.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Jedan od problema zašto se na vreme nije reagovalo, istovremeno i pravovremeno. 

spacer.png

 

ma da ostavljeno je suštinski nadasve neoliberalnom tržištu ljudi gradova opština i pokrajni da oni odreaguju kako smatraju da treba...  a onda kreće drama kako je The Narod retardiran (što i jeste)  jer ide da klepa tikete, da se kao Kisića i Mihajilovićka ulijepšavaju po kozmetičkim salonima i ostale nebuloze...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ma da ostavljeno je suštinski nadasve neoliberalnom tržištu ljudi gradova opština i pokrajni da oni odreaguju kako smatraju da treba...  a onda kreće drama kako je The Narod retardiran (što i jeste)  jer ide da klepa tikete, da se kao Kisića i Mihajilovićka ulijepšavaju po kozmetičkim salonima i ostale nebuloze...

Toga kod nas nema....naš Gradonačelnik ne razmišlja jer ima ko da razmišlja umesto njega. Ni malo sumnje nemam da je ovo bila odluka centrale. U suštini, radi se o tome da se strogo vodi računa da se "neki razmaženi" ne naljute.....sve to utiče na izborni rejting, zar ne ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li da pišem na politici ili ovde, ali na kraju krajeva nije bitno.

Blejim u sobi i čujem deru se napolju: "komšija, komšija, ima l' koga". Ja reko' neki traže pomoć ili tipa prodaju metle. Kad nastavlja se to, reko' sad ću ja na krovni prozor, pa da vidim šta se dernjaju. Kad neki lik sa spiskom, rukavicama i maskom doziva komšiju od preko puta i raspituje se ko tu živi i koji je broj, pošto nema broja. Ja se proderem da je 21, reko' levo ti je 19, desno 23, znači ovaj 21... Sad on tu nešto priča sa ostalim komšijama, i pita mene koji sam ja broj. Ja reko' 8. On vrti spisak i kaže: "A vas nemamo". Pitam ga ja a za šta je to, a kaže on humanitarni paketi od sns-a za penzionere. A komšije se razgalile, kupe li kupe, ali nije da nisam znao da glasaju za sns. Već me najviše razočarao jedan koji šatro nešto kenja na fb po Vučiću, komentariše svaku vest, jebe im mater, a prvi je priskočio da pokupi paket za sebe (tj. za svoju kevu penzionerku) i za ostalu rodbinu koja mu je u susednih par kuća. Prodaju se za kilu brašna, dok rade u raspalim javnim preduzećima, žale se na male plate i šalju decu po inostranstvima. Malo pre sam napisao na korona zajebanci kakav mi je komšiluk, pa evo još malo da vidite. 

Svako zlo ima kraj i OVA će se jednom lane zvati.

Edited by uvrnuto
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, handys said:

"Bez obraćanja lekara u 15 sati, Vučić pred medijima od 19 časova"

Aj u sto marke da ce ljudi kad ovo vide opet da pohitaju u vanredne nabavke...I sad to kao nije dizanje panike...

Samo nije mi jasno cemu to panicno pravljenje zaliha?! Ljudi kao da se pripremaju za atomski rat. 

I ako bude 24h policijski cas:

- prvo, vidimo da i u drugim zemljama (Italija, Spanija) po jedan clan porodice ima pravo da jednom dnevno ode u kupovinu osnovnih namirnica; samo treba da popunjavaju neke formulare;

- drugo, to je jedna ekstremna mera koja nece dugo trajati, jedno 2 nedelje mozda.

- za to vreme moze se malo racionalizovati unos hrane u organizam, jer ovo je krizno vteme a ne produzeni praznik! Ako se sedi kuci ne znaci automatski da mora da se krka i okrece prasetina i jagnjetina svakog dana, ko da je "Ivkova slava" hebemu misa! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darth Bane said:

https://www.coronainfocg.me/me/vijesti/besplatnim-letom-montenegro-airlinesa-u-beograd-ispracen-81-drzavljanin-republike-srbije

 

Primer dobrosusedskih odnosa, saradnje i solidarnosti izmedju Crne Gore i Srbije! Bravo! 

Svaki putnik je jos dobio i bocu crnogorskog vina! 

Hebem mu misa kada su zatvoreni massage parlours!!! Ma nek ide u persun! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Samo nije mi jasno cemu to panicno pravljenje zaliha?! Ljudi kao da se pripremaju za atomski rat. 

I ako bude 24h policijski cas:

- prvo, vidimo da i u drugim zemljama (Italija, Spanija) po jedan clan porodice ima pravo da jednom dnevno ode u kupovinu osnovnih namirnica; samo treba da popunjavaju neke formulare;

- drugo, to je jedna ekstremna mera koja nece dugo trajati, jedno 2 nedelje mozda.

- za to vreme moze se malo racionalizovati unos hrane u organizam, jer ovo je krizno vteme a ne produzeni praznik! Ako se sedi kuci ne znaci automatski da mora da se krka i okrece prasetina i jagnjetina svakog dana, ko da je "Ivkova slava" hebemu misa! 

 

Quote

– Ako bude bilo potrebe donećemo tu odluku. To podrazumeva da niko ne može na ulicu – istakao je Vučić i kazao da ko god bude na ulici biće priveden.

Upitan kako će se ići u prodavnicu, predsednik je odgovorio - ne ide se u prodavnicu i dodao da o tome razmišlja svaki dan.



 


 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...