Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Moguce je da je rec o redovnom zdravstvenom stanju koje je kod nas gore nego drugde. Bilo je ovde vec reci da je 700000 dijabeticara, valjda svaki drugi odrasli na antridepresivima, oko 40% pije dnevno vise nego sto bi trebalo, slicno i za pusace, gojaznih valjda 25%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki John Terry said:

Najbolji dokaz nesposobnosti drzave je okrivljavanje naroda za ovo sto se desava, a narod u 95% slucajeva apsolutno slusa i pridrzava se pravila. 

 

Tako da i da se uvede 24/7 opet ce 5% krsiti to. Ako su krsili do sad, a drzava ih lepo, sa secerom odozgo, moli da ostanu u kucama umesto da im se najebu mile majke, odakle bilo kome ideja da ce i ovo postovati?

 

Policijsi je cas, vanredno stanje, a ti molis ljude? To je definicija nemoci.

 

I lepo im napisali policajci, jeste, sad ce vojska i policija da nosi kilo zejtin i jaja nekim babama... ajde bre.

 

Skroz mimo mete. Ako je nesto preporuka i nju ne poštuje neki procenat ljudi, ti nemaš nikakvu osnovu da ih kazniš, jer to nije zakon, obaveza, već PREPORUKA. Ako uvedu 24 sata, tada ti isti (dakle i ja) neće kršiti preporuku, već obavezu što povlači kaznu te  tad nećemo izlaziti jer ne želimo kaznu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Ti si na Fruskoj Gori, drugarice mlada partizanko Suncice.:classic_ninja:

 

I wish I was..... u gradu sam.

 

Mene vise s profesionalne strane zanimaju takve razlicitosti - dok god su posledica losijeg zdravstenog stanja stanovnistva - razumljivo je, ali zanima me terapija, pristup lecenju, etc... da li, i koliko, i to utice na ovakve brojke kod nas?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

Mi 3 umrla na milion stanovnika, Hrvatska 1; Ceska na tri puta vise zarazenih (3330) ima 32 umrla

 

I opet se pitam sta se kod nas radi drugacije?

Srbija ima oko 7 miliona stanovnika tako da 28 umrlih daje 4 umrla na 1 milion. Da na worldometru ne uračunavaju i populaciju Kosova ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

I wish I was..... u gradu sam.

 

Mene vise s profesionalne strane zanimaju takve razlicitosti - dok god su posledica losijeg zdravstenog stanja stanovnistva - razumljivo je, ali zanima me terapija, pristup lecenju, etc... da li, i koliko, i to utice na ovakve brojke kod nas?

 O lecenju se uopste ne prica, jedino je Nestorovic juce rekao da i mi koristimo lek za malariju. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Srbija ima oko 7 miliona stanovnika tako da 28 umrlih daje 4 umrla na 1 milion. Da na worldometru ne uračunavaju i populaciju Kosova ?

Teško da ima i 6.5 miliona i to sa ovih 300 i kusur hiljada koji su se vratili u martu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Darija Kisic na KZN - "Ona je odgovarajući na novinarsko pitanje objasnila da Krizni štab jeste poslao SMS poruku građanima kako bi došao do onih koji ne prate vesti."

 

I sad da mi neko objasni kako je ona poruka da ce da uvedu 24h karantin sirenje panike i jure onoga ko ju je poslao, ali "Ceka nas italijanski i spanski scenario" nije sirenje panike?!?  

 

Jbt, gde zivimo, i ko nas vodi...ma nama je do j... ustvari

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ZiS said:

Pa obe...isti kontekst imaju, da zastrase ljude..a kod nas to u prevodu znaci - sve novce u hranu, samo da ne pocrkamo gladni...

 

Slazem se, otuda i moje pitanje par redova iznad.

Inace, ova Kisicka upravo rece na KZN da je sms-om o 24h karantinu poslata NETACNA informacija, i da ce pocinilac biti sudski gonjen.

Da li to znaci da je njihova poruka o "cekaju nas italijanski i spanski scenario" apsolutno tacni i ustvari izvesni?!?

Just now, Sunshine State said:

Sta je pitano?

 

(za nas koji radimo i ne mozemo (nemamo zivaca) da slusamo KZS)

 

Pitala Kona zasto su juce demonstrativno napustili KZN i rekli da idu da pomognu kolegama u borbi, a on ustvari otisao na Pink.

Dalje pitala o broju obolelih lekara u Narodnog Fronta, Cupriji, da li je virus usao u VMA.

 

Realno, Zaklina ih terorise, a oni pojma nemaju kako da joj odgovore nesto smisleno...sta ti je navika kada odgovaras samo na pripremljena pitanja.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klipan said:

 

Slazem se, otuda i moje pitanje par redova iznad.

Inace, ova Kisicka upravo rece na KZN da je sms-om o 24h karantinu poslata NETACNA informacija, i da ce pocinilac biti sudski gonjen.

Da li to znaci da je njihova poruka o "cekaju nas italijanski i spanski scenario" apsolutno tacni i ustvari izvesni?!?

 

Tehnicki mogla bi biti netacni i ako karantin krece u 8, a ne u 6 ili kad je vec bilo. No svejedno, ni meni nije jasno sta je tacno sirenje panike - kad V. Vodja kaze da nece biti mesta na grobljima i da ce da nam svima ogranici kretanje iako ne zna kako bi se to tacno sprovelo, ili sto neki anonimus siri to po drustvenim mrezama, ili gde je vec bilo? Ispade da je anonimus mocniji od predsednika (i to jos kakvog predsednika!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

Sta je pitano?

 

(za nas koji radimo i ne mozemo (nemamo zivaca) da slusamo KZS)

Pitala je Kona zašto je otišao juče sa KZŠ pod izgovorom da zaseda Krizni štab, a kasnije je gostovao ne privatnoj Tv (ne znam na kojoj, nemam živaca da ih slušam). Zašto su pušteni ljudi iz karantina u kome su bili 4-5 dana, doputovali su i niko ih nije testirao? Šta je sa Ćuprijom? I tako, malo su više sedeli na vrućoj ringli dok su odgovarali.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...