Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Vucicev modus operandi u vreme ove krize, posle onog pocetnog sprdanja, je prilicno jasan. Svesno siri paniku i strah kako bi, kad se ovo sranje jednom konacno zavrsi, sebe prikazao kao heroja i coveka koji spasio buducnost nacije. Posle mucenicima uvali jos sto evrica i milina. Ima sigurne glasove dok su zivi.

 

Ne sumnjam da ce doterati i do tog 24h zakljucavanja, samo ne znam na koga ce onda da se ljuti. 

Edited by threepwood
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ridji said:

Sinoc na Viber grupi bivsi kolega, inace natprosecno inteligentan i pametan, pise "Drugari, jel znate nekoga ko ima ovaj lek za malariju, znam dvoje mladih ljudi koji su lose i kojima treba bas. Koliko god da kosta. Bas je hitno". 
Odgovaram mu da nikako nije pametno na svoju ruku da se uzima, pritom mu navodim slucajeve iz Francuske i da je tamo zvanicno zabranjeno uzimanje ovih lekova. On kaze da zna ali da su ljudi ocajni.
Posle jedno sat vremena je javio da su ih tek tad napokon primili u bolnicu, inace su ih pre toga otprilike majali kao onu baku od 92 godine

 

Gde si naišao na ovo?

 

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ovo sa pricescem je stvarno neodbranjivo, ma sa koje strane teisticko-ateistickog spektra neko stajao.

 

Episkok valjevski odbranio.

 

4 hours ago, ZiS said:

Ima i normalnih izgleda...

IMG-2aff4bb8f8b82a3be3e474215af4ca31-V.jpg

 

Zaista je nemoguće odlučiti se za smeh ili plač u ovoj komediji apsurda zvanoj Srbija. 

 

Policijski sindikat - jedini glas razuma.

 

Zamišljam pajtonovce kako se biju rukom u čelo dok ne poplave naričući "Kako se nismo ovog setili.."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zizu said:

Lično ja, ali i drugi medicinari dobili smo pismeno obećanje iz Konzulata Srbije da ne potpadamo pod karantin nego da idemo na testiranje, kako bismo se što pre uključili u pomoć. Rekli su nam da je Vlada dala garanciju da nećemo ići u karantin. Drugačije ne bismo došli - rekla je doktorka Zita Belić i navodi da je prvi šok usledio odmah po sletanju u Beograd.

 

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-ekonomija/263695/doktorka-iz-karantina-ljudi-prete-skakanjem-sa-sprata-decu-drze-bez-mleka.html

 

 

 

"Toalet papira nema, smeće se ne odnosi, dok god to ne tražimo od vojske, odnosno dok ne pripretimo da ćemo poslati slike medijima."

 

Nesrecna doktorka misli da ako posalje slike medijima oni ce ih objaviti?

 

Link to comment
Share on other sites

Evo malo vesti iz Nemacke, da presecemo:

Fudbaler Amine Harit (Schalke 04, Gelsenkirchen) je uhvacen na nekoj corona zurci (vise od 10 ljudi bilo prisutno) i dobio je zescu novcanu kaznu (nisu rekli koliku).

Link to comment
Share on other sites

Par zanimljivosti iz jedne emisije sinoc. Bilo je nekoliko gostiju:

- pravnik Reinhard Merkel, clan Etickog Saveta Vlade,

- novinar Johannes Hano iz NY, koji je izvestavao ranije iz Kine,

- Prof. Hendrik Streeck, Virolog iz Bona koji sada radi studiju o Heinsbergu (to je onaj „maneken“ od pre nekolio dana, koji je, po mom misljenju, tada imao los nastup; inace strucnjak za HIV, od 2019 je na poziciji u Bonu nasledio Prof Drostena (2007-2017), gde je nastavio istrazivanje HIV) – sinoc je imao bolji nastup, rekao je par interesantnih stvari, ali i dalje ima nekih stavova s kojima se ne slazem (napisacu zasto)

 

Da pocnem od Profe:

Studija o Heinsbergu je u toku, ocekuju da ce naredne sedmice imati neke dodatne informacije.

Kad je izbila epidemija u Heinsbergu, isli su od kuce do kuce zarazenih i pitali ih za simptome (sta misle kako su se zarazili, koje medikamente uzimaju, koje prethodne bolesti imaju) i uzeli brisove i uzorke krvi. Gotovo svi su, uz standardne simptome, naveli simptom gubitka cula ukusa i mirisa, na par dana, pa se onda vraca (jedna majka nije osecala miris bebecih ukakenih pelena ili sircetne kiseline). Kaze: ovaj simptom se najverovatnije javlja pri kraju bolesti (u Iranu su neki primetili privremeni gubitak sluha). Takodje su uzeli uzorke iz okoline: s brava, iz vazduha, u wc-u, sa mobilnih, daljinskih, od macki... Macke nisu bile zarazene (ni jedna), a na kvakama i u wc-u nadjeni virusi su bili mrtvi (nisu mogli da ih „nateraju“ da se razmnozavaju u laboratoriji). Sada nameravaju sve ovo da provere detaljnije i studioznije.

Prema njegovom misljenju npr. preko kvake se moze zaraziti samo ako je pre toga neko kinuo/kasljao u dlan pa uhvatio kvaku, pa onda za njim mi uhvatimo kvaku (ne zna za sada koliko dugo virus ostaje infektivan na kvaci) i potom se dotaknemo po licu blizu usta/nosa.

 (mala digresija: u jednoj drugoj emisiji je malo uproscenim recnikom receno da ovom virusu treba vlaga da prezivi van tela, da na suvim povrsinama to ne moze, tj. brzo se „raspadne“, da u vazduhu (u kapljicama) moze da prezivi nekih desetak minuta)

 

Rekao je par dodatnih detalja o prvim slucajevima u Nemackoj: u Bavarskoj u jednoj firmi, gde ih je zarazila koleginica iz Kine. Kaze da tu nisu zabelezili ni jedan slucaj u hotelu u kom je boravila, u restoranu u kom je jela, u avionu kojim je doletela ili odletela, ako je isla u neku prodavnicu.

Par detalja o selu u Italiji (3500 stanovnika), blizu Venecije i Parove, gde su se pojavili prvi slucajevi i prva zrtva corona virusa u Evropi (78g star covek). U roku od 2 sedmice su imali virus pod kontrolom. Univerzitet u Padovi je intenzivno istrazio „slucaj“ i pronasli su da je 50 posto zarazenih bilo bez simptoma (asimptomaticni). (mali komentar: ne znam da li su ove ljude kasnije jos jednom ispitali, da provere da se simptomi mozda nisu pojavili)

Preporuka WHO da civili ne nose maske je zbog toga sto nema dovoljno maski I potrebnije su zdravstvenim radnicima. Sama maska ne stiti nas same od virusa vec druge da ih mi (ako smo zarazni) ne zarazimo. Sto ce reci: „stitim ja tebe, stitis ti meine“ princip. Na dalekom istoku i u jugoistocnoj Aziji je nosenje maski deo svakodnevnog zivota, te to takodje moze objasniti npr. slabije sirenje virusa u Japanu.

Profa kaze da za sada nisu ustanovili da se iko zarazio prilikom kupovine u prodavnici ili u restoranu (ovde bih stavila jedan *), vec tokom zurki i proslava (apres ski u Tirolu, klubovi u Berlinu, karnevalska zurka u Heinsbergu, fudbalska utakmica u Milanu) kada su ljudi u euforicnom stanju u malo duzem vremenskom periodu „razmenjivali telesne tecnosti“. Moje komentar: ocigledno da samo prolazenje pored zarazene osobe te nece zaraziti, potrebno je da ta osoba makar prica i rasipa mini kapljice pljuvacke u tvom pravcu, da ne pricam o pijenju iz iste case/flase, upotrebom istog pribora za jelo i slicnim oblicima razmene pljuvacke.

 

Sad jedan deo gde se ne slazem s njim.

Profa misli da je trebalo prvo zatvoriti skole, pa cekati 2 sedmice i videti/verifikovati efekat, pa tek onda primeniti narednu meru.

Ja mislim da je sirenje virusa previse brzo da bismo mogli da cekamo 2 sedmice i vidimo sta se desava (neko rekao Italija?). U tom smislu se slazem s merama Vlade Nemacke i pokrajina. Mi se jos uvek NADAMO da cemo izbeci Italijanski scenario jer smo primenili sve ove mere. Nadam se da se sve ovo vreme sakupljaju relevantni podaci koji ce pomoci da se bolje shvati „mehanizam i kinetika“ sirenja virusa, pa da ce se otkriti najjace poluge za kontrolisanje epidemije, sto ce pomoci da se onda postepeno drustvo vraca u normalu. Sve ovo dok naucnici traze medikamente, mozda pripremaju serume, i razvijaju vakcinu. Jedna stvar je da kao naucnik ispitujes uticaj svakog pojedinacnog parametra, a sasvim druga kada imas goruci problem koji se sprema da eksplodira. Onda gasis svim zivim sto ti je na raspolaganju, pa posle gledas koje sredstvo je bilo najefikasnije.

Profa takodje misli da je trebalo da se, umesto ogranicavanja kretanja i zatvaranja svega osim osnovnih delatnosti, preduzmu mere da se rizicno stanovnistvo (stariji) izoluje (recimo regularnim testiranjem negovatelja i slicno). Koliko ja znam RKI i ostali ekspert, pretpostavljam epidemiolozi (u Nemackoj i sirom sveta), su radili simulacije koje su i ovo uzele u obzir i dosli do zakljucka da se tako ne moze ukrotiti virus.

  • Like 13
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Tip iz Etickog Saveta: savetuju Vladu o aktuelnim pitanjima i onima koja ce neizbezno biti aktuelna vrlo skoro. Razmatrali su npr. 3 veoma kriticna scenarija, situacije u kojima ce se lekari vrlo uskoro naci (a u kojima se lekari iz Italije i Spanije vec nalaze) – naravno radi se o manjku respiratora i sta onda raditi:

  1. Imaju 1 respirator i 5 pacijenata, kako odrediti kome ga dati
  2. 5 pacijenata je vec na respiratoru, medju kojima je jedan npr. 80g star pacijent; i onda im dodje 30g stara majka dvoje dece – da li je eticno da 80g starog pacijenta skinu s respiratora da bi stavili 30g staru majku (ovo je sada protivzakonito) – kazu nesto slicno se vec desilo u Strazburu pre neki dan.
  3. Svi respiratori su popunjeni osim jednog. Onda im dodje jedan 80g star pacijent kome treba respirator, a za ocekivati je da ce koliko par sati kasnije ili sutradan doci neki mladji pacijent s vecim sansama da prezivi; da li 80g starog pacijenta uopste stavljati na respirator ili ostaviti respirator za buduceg, perspektivnijeg pacijenta, a ovog ostaviti da umre – i ovo je protivzakonito

Za scenarije 2 i 3 covek nije rekao sta je bila preporuka/resenje, ali ova dava scenarija stavljaju jednu ili drugu grupu ljudi u stanje panike:

  • starije - jer ispada da su vec unapred otpisani i nece dobiti potrebnu negu,
  • lekare – jer ako se odluce za perspektivnijeg pacijenta rizikuju pravne konsekvence

(O ovome je govorio i jedan lekar iz USA na CNN)

 

 


Dopisnik iz NY je rekao 2 zanimljive stvari.

  1. Kaze da su Njujorcani prilicno disciplinovani (njegov utisak), da ostaju kod kuce i pokusavaju da nadju nacin kako da se prebrode teskoce u kojima su.
  2. Kaze da su mu podaci iz Kine o broju zarazenih i umrlih vrlo sumnjivi, da misli da su te brojke politicki doterane, da je mnogo, mnogo vise umrlih nego sto su objavili. Ovo govori na osnovu svog iskustva i svoje zene (koja je studirala u Wuhanu i ima kontakt s ljudima otuda) i informacija koje su dobijali od ljudi na licu mesta kao i poznavanja prilika.

 

 

Edited by wwww
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wwww said:

Dopisnik iz NY je rekao 2 zanimljive stvari.

 

  1. Kaze da su Njujorcani prilicno disciplinovani (njegov utisak), da ostaju kod kuce i pokusavaju da nadju nacin kako da se prebrode teskoce u kojima su.

     

  2. Kaze da su mu podaci iz Kine o broju zarazenih i umrlih vrlo sumnjivi, da misli da su te brojke politicki doterane, da je mnogo, mnogo vise umrlih nego sto su objavili. Ovo govori na osnovu svog iskustva i svoje zene (koja je studirala u Wuhanu i ima kontakt s ljudima otuda) i informacija koje su dobijali od ljudi na licu mesta kao i poznavanja prilika.

 

 

Šta je taj dopisnik, koji je on autoritet da, kao da ovde postuje, priča šta on lično misli. "Ostaju kod kuće, disciplinovani" dok je pre dva dana bilo sasvim drugačije pa je i to doprinelo ovolikom naglom pogoršanju.

A i to "sa ulice, od rekla-kazala", ko ga je pustio da tako nešto kaže, za to treba da dobije otkaz.

 

Za Wuhan, grad od 11 miliona stanovnika, nikada nisam pre čuo. Da mi neko reče Wuhan i da je grad, mislio bih da je u Koreji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Kako sad bas svi su radili, bili, imali kontakte, studirali,.... u Wuhanu. Do pre virusa niko nije ni znao za Wuhan.

 

Quote

Von Januar 2007 bis August 2014 war er Leiter des ZDF-Studios Peking[2], von dort aus war er auch für die Berichterstattung aus Japan (ZDF-Büro Tokio) verantwortlich. Am 1. September 2014 übernahm Hano die Leitung der ZDF-Korrespondentenstelle in New York.

https://presseportal.zdf.de/biografie/Person/johannes-hano/

Prevod:

covek je od 2007-2014 bio sef ZDF studija u Pekingu i odatle bio zaduzen i za izvestavanje o Japanu.

od 2014 je sef ZDF studija u NY.

Racunam da su mu ovo sasvim solidne reference da ima neko misljenje o obe zemlje.

zena mu Kineskinja: Jingyang Wang-Hano 

https://www.spiegel.de/politik/ausland/angst-vor-kritischen-berichten-chinas-polizei-nimmt-deutsche-reporter-fest-a-747979.html

 

@Yoyogi Ja, recimo, sticajem okolnosti (poslovno) sam cula za Wuhan ranije (jos pre mnogo godina).

 

Pored toga Wuhan je rodno mesto kineske teniserke Li Na (jedine kineske osvajacice Grand Slam titula, i to 2 je osvojila: Australian Opena i Roland Garosa), koja je prosle godine primljena u Internationa Hall of Fame (sa sedistem u USA). Zbog nje je i citav jedan WTA turnir (u njenu cast) organizovan bas u Wuhanu, iz kategorije Premier 5 (to je tip turnira odmah ispod Grand Slamova). 

Edited by wwww
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Vrlo zanimljivo ovo sa smsom. Samo Telekom. I samo Telekom koji potvrdjuje na tviteru da je "poruka od kriznog staba". Nista VIP, nista Telenor.

 

Da sam malo veci paranoik, zapitao bih se par stvari. Na stranu drzavni operater, to nije problem, plati se i privatnom operateru i posalju se poruke na sve aktivne brojeve. Dakle, da je krizni stab zaista i da je poenta da se gradjani obaveste, onda bi valjda svim gradjanima bilo poslato a ne samo nekih 30 i kusur posto. 

 

Ja bih pre rekao da se ovo neka ekipica malo zaigrala (da li uz amin SNSa ili bez, videcemo). 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Vrlo zanimljivo ovo sa smsom. Samo Telekom. I samo Telekom koji potvrdjuje na tviteru da je "poruka od kriznog staba". Nista VIP, nista Telenor.

 

Da sam malo veci paranoik, zapitao bih se par stvari. Na stranu drzavni operater, to nije problem, plati se i privatnom operateru i posalju se poruke na sve aktivne brojeve. Dakle, da je krizni stab zaista i da je poenta da se gradjani obaveste, onda bi valjda svim gradjanima bilo poslato a ne samo nekih 30 i kusur posto. 

 

Ja bih pre rekao da se ovo neka ekipica malo zaigrala (da li uz amin SNSa ili bez, videcemo). 

 

 

Ja sam telekom, pa nisam nista dobio.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, wwww said:

na kvakama i u wc-u nadjeni virusi su bili mrtvi (nisu mogli da ih „nateraju“ da se razmnozavaju u laboratoriji). Sada nameravaju sve ovo da provere detaljnije i studioznije

 

Mislim da su u nekom drugom istrazivanju utvrdilo da se i preko obuce tesko prenosi. Pitam se kakva je situacija sa plastikom ako je na kvakama neaktivan.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, handys said:

 

Mislim da su u nekom drugom istrazivanju utvrdilo da se i preko obuce tesko prenosi. Pitam se kakva je situacija sa plastikom ako je na kvakama neaktivan.

Neko je postavljao neki clanak o tome koliko dugo (valjda) virus zivi na razlicitim povrsinama. Cini mi se da je ispalo da je najduze ziv na povrsinama od nerdjajuceg celika, na bakarnim povrsinama valjda najmanje (ako me secanje ne vara). Valjda je plastika negde u sredini.

Ne znam od kog materijala su bile te kvake sa kojih su uzimali uzorke. Profa je rekao da cak i u kuci porodice koja je bila vrlo zarazna (tako nekako se izrazio, ako me secanje ne vara) nisu nasli zive viruse na predmetima. Sad je , naravno, pitanje koliko vremena je proteklo izmedju poslednjeg doticanja tih povrsina od strane porodice i uzimanja uzoraka. Uz pretpostavku da virusi nisu "umreli" pri transportu  do laboratorije (a valjda su znali kako da ih "sacuvaju", u timu je bio i tip iz "odeljenja" za javnu higijenu ili nesto slicno).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:


 

 


Q.E.D.

Večernje Novosti, bastion istine... A ti možeš da se praviš lud da to ne znaš, ali ne ide.

Dakle, plasiranje lažnih informacija, u bilo koju svrhu, a pogotovo u svrhu botovanja, nije dozvoljeno.

 

Mnogo se lako ovde potežu kvalifikacije da je neko bot... Ne znam na osnovu čega sam ja zaslužio takvo etiketiranje? Samo radi istine, evo na sajtu danas-a iste vesti koju sam ja našao na sajtu novosti i prezentirao ovde:

https://www.danas.rs/svet/koje-su-zemlje-u-svetu-do-sada-uvele-zabranu-kretanja-24-sata/

Jel i Danas bastion istine?

Više se ne oglašavam, da me ne bi nečim još gorim častili i okarakterisali...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Azazelkg said:

Mnogo se lako ovde potežu kvalifikacije da je neko bot... Ne znam na osnovu čega sam ja zaslužio takvo etiketiranje? Samo radi istine, evo na sajtu danas-a iste vesti koju sam ja našao na sajtu novosti i prezentirao ovde:

https://www.danas.rs/svet/koje-su-zemlje-u-svetu-do-sada-uvele-zabranu-kretanja-24-sata/

 

Evo iz tog teksta. o Španiji. "Nema slobode kretanja, niti se o tome diskutuje" . Pametno. Da se diskutuje sa bezumnicima o tome da li se treba ponasati razumno pa smanjivati mogućnost za prenošenje bolesti na minimum? Bežbre!

 

10 hours ago, urosg3 said:

Tako je, šta mene briga za tvoje emitovno stanje, i ispoljavanje istog na forumu. 

Ja nemam emotivna stanja, nije to to. To je ovo. "Wanting people to listen, you can't just tap them on the shoulder anymore. You have to hit them with a sledgehammer, and then you'll notice you've got their strict attention." Džon Dou, 7.

 

8 hours ago, goldberg said:

 

Uopste se ne razlikujes od svih drugih koji bi neke ljude batinali, pustali na njih besne pse, zatvarali u kaveze i slicno. Pritom jos i uzivali u tome.

 

Valjda smo toliko odmakli u razvoju civilizacije da ne moramo da gledamo i slusamo atmosferu linca, valjda zato i nemamo smrtne kazne i ne kamenujemo, ne odsecamo glave, ne pustamo divlje zivotinje na ljude i tome slicno.

 

Znam da su mnogi sebicni, egocentricni, nenormalni, nasilni, agresivni, opasni, nazadni, ali dajmo mi ovde da odrzimo neki nivo.

OK, onda imam drugi predlog. Vucic je nebitan i uopste me ne interesuje sta on radi i zbog cega to radi. Ustalom, ne radi nista sto mu nije preporuceno sa strane, i sto ne rade i drugi. Ali ove koji ne postuju preporuke za socijalno distanciranje*, nego ližu kašike, igraju košarke, roštiljaju, idu u špacirung i jedu, jedu, jedu... kad za par nedelje počnu da padaju kao snoplje, oni ili neko ih njihovog legla, njih ne treba primati u bolnice, lepo im je poručila neka doktorka u Španiji. Ni njih, ni članove njihovih porodica koji su ih naučili da se ponašaju kako se ponašaju, ako se zanemarivanje svog nakota tako može nazvati, ni njihove kompanjone u ludaštvu, ni nikoga ko je imao doborovoljne veze sa njima, pa je zajedno sa njima lapao iz istog valova i jeo ista... Oni su rogata marva bez premca, njima niko ništa ne može, pa šta će oni u bolnicama sa običnim plebsom? Njih treba baciti u đubre, gde i pripadaju. Uostalom, odatle su i izašli onomad, pa bi trebalo da se raduju što se vraćaju kući. "Don't ask me to pity those people. I don't mourn them any more than I do the thousands that died at Sodom and Gomorrah." Isto, Džon Dou, 7.

 

* to su isti oni, ili njihov nakot, zbog kojih je bilo sve što je bilo i zbog kojih je još uvek tako. Isti oni zbog kojih kao na onoj slici koševi moraju da se blokiraju daskama da bi se oni ponašali normalno, a poklopci šahtova vezuju lancima. To su oni zbog kojih ispred ulaza moraju da se postavljaju barikade od armiranog betona da se takvi ne bi ispred njih parkirali. I tako dalje, spisak načina za odbranu od zverstva dotičnih je bez kraja, zato što je i njihovo zverstvo bez kraja. U stvari je incident kad se takvi ponasaju razumno. Oni su u stvari velika manjina, samo što su uzurpirali društvo, pa nekažnjeno gade decenijama, i zato su se osilili još više. Sad je prilika za obračun sa njima.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolji dokaz nesposobnosti drzave je okrivljavanje naroda za ovo sto se desava, a narod u 95% slucajeva apsolutno slusa i pridrzava se pravila. 

 

Tako da i da se uvede 24/7 opet ce 5% krsiti to. Ako su krsili do sad, a drzava ih lepo, sa secerom odozgo, moli da ostanu u kucama umesto da im se najebu mile majke, odakle bilo kome ideja da ce i ovo postovati?

 

Policijsi je cas, vanredno stanje, a ti molis ljude? To je definicija nemoci.

 

I lepo im napisali policajci, jeste, sad ce vojska i policija da nosi kilo zejtin i jaja nekim babama... ajde bre.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Crni Bombarder said:

 

dede @Dropkick Murphys  pojasni de nam ovog crkvenog velikodostojnika i njegova predavanja...  kako je ovo u biti srBskog naciJonalnog bića i ostala dogmatizovana mantranja....


SPC je više zla nanela srBskom narodu kroz vekove nego li NDH, Treći Rajh i Austrougarska u kompeltu zbirno.  Nemerljivu štetu čine, u rangu sa ovim SNStručnjacima, uz malu opsku da će pošast zvana SNS da prodje, ovima ni komunizuam nije mogao ništa.

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U Svedskoj ovih dana zvanicni organi koji se svakodnevno obracaju javnosti, iskazuju znacajno visi nivo zabrinutosti nego do sada. Vazi posebno za Stockholm kao epicentar zaraze. Ocekuje se znacajan skok broja obolelih i umrlih narednih dana, i peak negde sredinom aprila. Zdravstveni sistem se jos drzi, ali se u toku nedelje ocekuje da sve stockholmske bolnice budu pune i da se onda krene s popunjavanjem improvizovane bolnice na sajmu u Älvsjö. Sta posle, ako to ne bude dovoljno, o tome se za sada niko ne izjasnjava.

Jucer 407 novih obolelih (ukupno 4435) i nova 34 preminula (ukupno 180). Prodavnice, skole i restorani i dalje rade, ali sa sve manje kupaca/djaka i nastavnika/gostiju. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...