Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

49 minutes ago, RatzenStadt said:

Hahahahahahhaha

 

image.png

 

41 minutes ago, ZiS said:

 

Cekaj bre...to je radilo u Beogradu svo ovo vreme?

 

30 minutes ago, zoe Bg said:

Juce sam prosla pored kozmetickog salona, samo obavestenje o dozvoljenom broju ljudi u salonu i novo radno vreme, radi uredno :smiley26:

 

ovo fakat nema smisla. u Hrvatskoj nije uvedeno vanredno stanje, i nije uveden policijski sat, ali je svim usluznim djelatnostima (osim trgovina prehrambenim artiklima i apotekama) zabranjen rad jos prije dva tjedna. istom odlukom je zabranjeno i vjersko okupljanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vjekoslav said:

 

sto se konkretno dogodilo s bakom? kako je uopce, odnosno zbog cega je baka dosla u bolnicu? el bila na respiratoru? tuziti bolnicu ne bih nikome preporucio, cak i da imas kristalno jasan slucaj. to su samo dodatna (pa i visegodisnja) traumaticna iskustva s potpuno neizvjesnim rezultatom.

 

Imala ugradnju stenta. Operacija prosla dobro. Nakon operacija imala male poteskoce na bubrezima, pa je ostala jos koji dan u bolnici. Nakon toga sve bilo ok i trebalo je da puste kuci. Dosla hitna pomoc da je preveze ( iz Tuzle za Brcko) ovi iz bolnice ih vratili i rekli da je dobila upalu pluca ( spominjali cak i da je dosla sa upalom pluca sto je tek nebuloza da su joj radili operaciju dok ima upalu pluca). Od tog trenutka vise nisu dozvoljavali da se cujemo sa njom ,sve islo preko medicinskih sestara gde smo dobijali bas oprecne informacije ( od toga da je sve ok i da nema temperaturu do toga da su se rezultati pluca pogorsali).  Juce juce javili da je pozitivna na Korona virus i danas je umrla. Kad su zvali da objave zasto je umrla rekli od srca..

ovo su neke generalne crte, a ima jos gomila detalja gde se vidi da su doktori/sestre lagali/pricali nebuloze/bili uspaniceni..

  • Thanks 1
  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mare80 said:

Normalno da rade saloni,kako da idu ljudi u karantin na Sajam nesredjeni...

I sta igraju u kladionicama,Belorusku ligu? Sve ostalo prekinuto...

 

ne pitaj sta se igra, dosada je cudo

 

kada se zavrsi vanredno stanje podvucicu crtu koliko sam pukao na belorusku amatersku ligu 2x35, fifu, beloruske stono-teniske turnire, prvu i u20 ligu Nikaragve, friendly meceve opskurnih zenskih ekipa iz Svedske

Edited by SunZero
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Magia said:

 

Imala ugradnju stenta. Operacija prosla dobro. Nakon operacija imala male poteskoce na bubrezima, pa je ostala jos koji dan u bolnici. Nakon toga sve bilo ok i trebalo je da puste kuci. Dosla hitna pomoc da je preveze ( iz Tuzle za Brcko) ovi iz bolnice ih vratili i rekli da je dobila upalu pluca ( spominjali cak i da je dosla sa upalom pluca sto je tek nebuloza da su joj radili operaciju dok ima upalu pluca). Od tog trenutka vise nisu dozvoljavali da se cujemo sa njom ,sve islo preko medicinskih sestara gde smo dobijali bas oprecne informacije ( od toga da je sve ok i da nema temperaturu do toga da su se rezultati pluca pogorsali).  Juce juce javili da je pozitivna na Korona virus i danas je umrla. Kad su zvali da objave zasto je umrla rekli od srca..

ovo su neke generalne crte, a ima jos gomila detalja gde se vidi da su doktori/sestre lagali/pricali nebuloze/bili uspaniceni..

 

bolje da ovu situaciju @Eddard prokomentira. upala pluca se dobiva cak i od obicnog lezanja (ako duze traje), i postoji tu mali milijun detalja / postoperativnih komplikacija koje su moguce, a da uzrok smrti ipak nije koronavirus. ali ja sam laik. zao mi je bake, prenesi moje saucesce djevojci. :classic_sad:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SunZero said:

 

ne pitaj sta se igra, dosada je cudo

 

kada se zavrsi vanredno stanje podvucicu crtu koliko sam pukao na belorusku amatersku ligu 2x35, fifu, beloruske stono-teniske turnire, prvu i u20 ligu Nikaragve, friendly meceve opskurnih zenskih ekipa iz Svedske

bukvalno

 

juce sam 5 sati gledao lol mec jer mi je samo to ostalo na tiketu

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Hahahahahahhaha

 

image.png

 

Ovi kao da hoce da nas skroz izlude, kao da sve sto su do sad radili nije dovoljno. Vise se ne zna ko/kad/gde/kako... penzioneri, kucici mogu-ne mogu, vikendom jedno radnim danima drugo, sad frizeri i kladionice... sutra ce biti autoperionice i fotokopirnice... evo npr. danas sedim kuci i cudim se sto u parku iza zgrade ima ljudi u pola 4. Kasnije cujem da je "do 15h" vikendom a radnim danom do 17h... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, SunZero said:

 

ne pitaj sta se igra, dosada je cudo

 

kada se zavrsi vanredno stanje podvucicu crtu koliko sam pukao na belorusku amatersku ligu 2x35, fifu, beloruske stono-teniske turnire, prvu i u20 ligu Nikaragve, friendly meceve opskurnih zenskih ekipa iz Svedske

 

Ne brini, sad još malo pa Kinezi nastavljaju šampionat, a to čak i prenosi SK. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pratimo Srbiju i podizemo za citav vikend

Novim privremenim mjerama Nacionalnog koordinacionog tijela za zaštitu građana od  koronavirusa zabranjen je izlazak iz objekta stanovanja od 19 do 5 sati ujutro od ponedjeljka do petka .

Vikendom će mjera važiti od subote od 13 do ponedjeljka do 5 sati ujutro.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...