Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Citam da je NBA u gubitku cca milijardu dolara ako se ne zavrsi sezona pa planiraju neku varijantu zavrsnog turnira u Las Vegasu a ako tu ne moze onda na Bahamima.

Znaci, izolovano ostrvo, svi prisutni  testirani i zdravi i pice basket i vrti se neka parica.
Mi gledamo iz svojih domova, karantina, bolnica, Sajmova, Morovica, satora u Central parku u NY, gde se bec ko zatekao.

Onaj mrtvi sablon u svim filmovima o distopijskoj buducnosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, CLakiSH said:

Citam da je NBA u gubitku cca milijardu dolara ako se ne zavrsi sezona pa planiraju neku varijantu zavrsnog turnira u Las Vegasu a ako tu ne moze onda na Bahamima.

Znaci, izolovano ostrvo, svi prisutni  testirani i zdravi i pice basket i vrti se neka parica.
Mi gledamo iz svojih domova, karantina, bolnica, Sajmova, Morovica, satora u Central parku u NY, gde se bec ko zatekao.

Onaj mrtvi sablon u svim filmovima o distopijskoj buducnosti.

 

 

Kreativniji distopijski apdejt bi bio da gledamo ove na sajmu da igraju basket. Ko pobedi ide u Misovica a ko izgubi ide u Morovic. Ili treba da kompletiraju razne izazove a ovi kod kuce glasaju gde da ih salju. Garant niko ne bi isao vani i bez policijskog casa. Pre bi se ljudi osusili od gladi nego da propuste 'Sajam 24/7 - Izbacivanje'.

  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CLakiSH said:

Citam da je NBA u gubitku cca milijardu dolara ako se ne zavrsi sezona pa planiraju neku varijantu zavrsnog turnira u Las Vegasu a ako tu ne moze onda na Bahamima.

Znaci, izolovano ostrvo, svi prisutni  testirani i zdravi i pice basket i vrti se neka parica.
Mi gledamo iz svojih domova, karantina, bolnica, Sajmova, Morovica, satora u Central parku u NY, gde se bec ko zatekao.

Onaj mrtvi sablon u svim filmovima o distopijskoj buducnosti.

 

 

Ako ovo nije zajebancija (jer niko psihjatrijski normalan ovo ne bi se setio u ovaka vremena, a kamoli objavijo), onda evo mene prvog koji če,od danas dalje totalno bojkotirati SVE vezano za NBA.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

 

Kreativniji distopijski apdejt bi bio da gledamo ove na sajmu da igraju basket. Ko pobedi ide u Misovica a ko izgubi ide u Morovic. Ili treba da kompletiraju razne izazove a ovi kod kuce glasaju gde da ih salju. Garant niko ne bi isao vani i bez policijskog casa. Pre bi se ljudi osusili od gladi nego da propuste 'Sajam 24/7 - Izbacivanje'.

Ovo je za season II.

Zeljko Mitrovicu ako citas ovo Handys se samo salio.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Citam da je NBA u gubitku cca milijardu dolara ako se ne zavrsi sezona pa planiraju neku varijantu zavrsnog turnira u Las Vegasu a ako tu ne moze onda na Bahamima.
Znaci, izolovano ostrvo, svi prisutni  testirani i zdravi i pice basket i vrti se neka parica.
Mi gledamo iz svojih domova, karantina, bolnica, Sajmova, Morovica, satora u Central parku u NY, gde se bec ko zatekao.
Onaj mrtvi sablon u svim filmovima o distopijskoj buducnosti.
 

Kao i ABA liga.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

 

S T R U K A

kao onaj reper ... hehehe

 

Meni je on bio sumnjiv prvih dana kada je rekao da ako neko nema simptome znaci da nije ni bolestan ili zarazan. To je bilo pre svega ovoga. Pomislih da nisam dobro cuo, ali ispade da coveku treba iz Kine da dodju lekari da mu kazu da stavi masku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

 

S T R U K A

kao onaj reper ... hehehe

 

ma ovaj Kon se izblamirao onomad za h1n1  kad smo naručili silnih nekih vakcina a niko se nije vakcinisao, pa išao na neka ispitvanja posle malo u Tužilaštvo da mu vide krvnu sliku...  i eto opet je stručno lice... ali u svakom slučaju deluje iole ozbiljnije od onog nesrećnog Nestorovića.

Link to comment
Share on other sites

SAD: obolelih 142.793, preminulih 2490, u rangu su po smrtnosti sa: Nemačkom, Austrijom, Turskom i Kanadom... Šta je u pitanju pa su ove države relativno dobro prošle u odnosu na ostale? Zdravstveni sistem, starosna struktura obolelih, preduzete mere, neka vrsta zataškavanje ili nešto peto?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Asterion said:

*Koji je najbolji material za pravljenje maske kuči?

Testing the Efficacy of Homemade Masks: Would They Protect in an Influenza Pandemic?

 

 

**Ako koga interesuje...Univerzitetni klinčki centar u Ljubljani je napisao upustva kako kuči napraviti (pralne) maske:

https://www.kclj.si/dokumenti/maske_navodila1-merged.pdf

 

I mi imamo slicno uputstvo:

https://media.essen.de/media/wwwessende/aemter/0115_1/pressereferat/Mund-Nasen-Schutz__Naehanleitung_2020_Feuerwehr_Essen.pdf

dimenzije se malcice razlikuju, ali princip je isti.

Inace, ima i uputstvo na arapskom, persijskom i turskom (ali ne na nekom drugom jeziku).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Holandjani pisu da ocekuju problem s brojem ICU kreveta - njihova inicijalna predvidjanja su bila da ce pacijenti, u proseku, provoditi oko 10 dana u ICU, pa ce imati dovoljno kreveta, ali se pokazalo da ostaju 23 dana - ovo je svakako zabrinjavajuce i dodatno pokazuje ozbiljnost ovog virusa

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Azazelkg said:

SAD: obolelih 142.793, preminulih 2490, u rangu su po smrtnosti sa: Nemačkom, Austrijom, Turskom i Kanadom... Šta je u pitanju pa su ove države relativno dobro prošle u odnosu na ostale? Zdravstveni sistem, starosna struktura obolelih, preduzete mere, neka vrsta zataškavanje ili nešto peto?

Vise od 100k tih slucajeva je od pre manje od nedelju dana, jos se nije razvila ozbiljna klinicka slika, obicno od skupljanja virusa do smrtnog ishoda treba oko 17 dana, tako da death rate u USA mozemo meriti tek za 10-20 dana.

Isto vazi I za Tursku I Kanadu, sve su to svezi slucajevi, videcemo kako ce se njihovi zdravstveni sistemi izboriti sa ovom nesrecom.

Edited by djura.net
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

You’ll laugh. You’ll laugh a lot. You’ll flaunt a gallows humour you never had before. Even people who’ve always taken everything dead seriously will contemplate the absurdity of life, of the universe and of it all.

Ovaj deo me malo podsetio na Bokacevo svedocanstvo Crne smrti u Firenci u 14-om veku..kada su ljudi odbacivali zivot kao veliku salu. Na srecu,mislim da situacija nije dosla do takve,ali da me podsetilo - jeste. @wwww

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Katastrofa je po radnjama. Nema odstojanja, rafovi se ne dopunjuju, ljudi nervozni, kolica se pune do vrha. Taman se lepo stabilizovalo, ljudi se privikli...Ubedjen sam da diktator uziva u ulozi da seje strah.

Edited by Zizu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I kod mene u Rumenki velike guzve. U piljarnici radnice vode racuna o broju ljudi koji su u objektu u istom trenutku, ali u Univeru katastrofa. Najgore od svega je sto niko ne postuje odstojanje.

Kakve su prognoze za danas? Budu li izbacili porast novoobolelih dva dana za redom, mislim da to znaci da imamo uvod u 24-casovni policijski cas.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zizu said:

Katastrofa je po radnjama. Nema odstojanja, rafovi se ne dopunjuju, ljudi nervozni, kolica se pune do vrha. Taman se lepo stabilizovalo, ljudi se privikli...Ubedjen sam da diktator uziva u ulozi da seje strah.

Ja upravo iz idee, stanje potpuno suprotno, svega ima osim hleba, ali ima onih upakovanih, rezanih.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ridji said:

Kad razmislim nije mu losa ova fora/taktika sa panikom i bacanjem rovca.
Sutra svi nagrnu u markete, bude guzva, histerija... Onda on u utorak izilazi na konferenciju, sav ljut, da vice i dere se na nas, i onda kaze da, posto nismo dobri, mu ne preostaje nista drugo nego da nas zakljuca 24h, ali da za pocetak prodavnice i apoteke ostanu otvorene. Uz upozorenje, ako zloupotrebljavamo taj jedan izlazak iz kuce onda ce jos strozije da budemo kaznjeni

Evo tog posta. Fina anticipacija :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...