Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 
Quote

 

МУП
 

Број: 284/20
29. март 2020. године

 

Министарство унутрашњих послова обавештава јавност да су апсолутно нетачни наводи који су се појавили на друштвеним мрежама да су полицијски службеници данас упали у цркву код Велике Плане.

 

Зарад истинитог информисања, саопштавамо да су полицијски службеници око 8.30 сати по позиву грађана поступали у импровизованом објекту у Дудовици у којем је литургију вршио свештеник ког Српска православна црква не признаје.

 

С обзиром да се у њему налазило још 40 особа, полицијска патрола је упозорила окупљене на поштовање наредбе Владе Републике Србије о забрани окупљања и препоруке Министарства здравља, након чега су се исти разишли.

 

Quote

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nesto ne mogu da skapiram. Imas na nivou drzave sigurno hiljade zdravstvenih radnika u nekoj samoizolaciji, a vamo kukas da ti fale ljudi. Pazi nemam nikakve veze sa medicinom, al jbt zdrava logika, uzmes 1 dan istestiras sve te zdravstvene radnike i ko je ok vratis na posao, pa sigurno ih preko 50% nije zarazeno. Stvarno ne mogu da razumem

ja koliko sam shvatio ti testovi ne mogu odma da pokazu prisustvo virusa, moze se desiti da pokaze da ga nema, a da testiraju nakon nedelju dana i tada bude pozitivan.

zato se valjda insistira na izolaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drgnk said:

Ako policijski čas bude trajao 24h, ko će da opslužuje milione ljudi po kućama hranom i lekovima. Ko će da izvlači leševe iz stanova i kuća, pošto bi mera ubila više ljudi nego korona virus? Celokupna proizvodnja staje pa tako i ona sa proizvodima koji su neophodni za život. A svemu tome bi prethodile kilometarske kolone ispred prodavnica i lekova, tučnjave, haos i anarhija. Kako on to zamišlja da sprovede?

Već je bilo u vestima da su zeznuli i oko penzionera jer mnogi nisu stigli na red: https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1302979/Vanredno-stanje-market-penzioneri-redovi.html

 

Mnoga beogradska naselja imaju samoposluge koje naprosto ne mogu da prime dovoljno ljudi za kratko vreme sa ovakvim režimom primanja kupaca. Kako su krenuli, ima bukvalno da nastane tuča kod prodavnica ako nas ludak spakuje u kuće i skrati radno vreme prodavnica. Pijace su već zatvorene, što automatski podrazumeva veću navalu na prodavnice.

Link to comment
Share on other sites

Coveku iz mog okruzenja, kome danas isticao karantin od 14 dana nakon dolaska iz inostranstva, samo javili "jos dve nedelje". Eno ga hvata se za glavu. Nit on bolestan niti njegovi ukucani, niko nikakve simptome.

 

Da su ga barem testirali nakon dve nedelje pa da vide ima li razloga za nove mere... Jok...

 

Srbijo, ako i posle ovoga glasas za ovoga, onda ne zasluzujes da postojis.

 

Jedini koji je ponistio parlament u Evropi, mozda i u svetu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Da li će od jutra, zahvaljujući najavi preCednika, uslediti "niski start" na markete u nameri stvaranja zaliha ?

Lepo kaže naš narod...što jedna budala zamrsi, sto pametnih ne može da raspetlja...

 

.

 

Ja vec tri dana zaredom idem da kupim "sve" za nedelju dana...  i nikako mi ne uspeva )))

 

.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ja vec tri dana zaredom idem da kupim "sve" za nedelju dana...  i nikako mi ne uspeva )))

 

.

Vise se jede kad si non-stop kod kuce :classic_biggrin: 

 

Bas me zanima hoce li sutra biti navale na prodavnice. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

Već je bilo u vestima da su zeznuli i oko penzionera jer mnogi nisu stigli na red: https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1302979/Vanredno-stanje-market-penzioneri-redovi.html

 

Mnoga beogradska naselja imaju samoposluge koje naprosto ne mogu da prime dovoljno ljudi za kratko vreme sa ovakvim režimom primanja kupaca. Kako su krenuli, ima bukvalno da nastane tuča kod prodavnica ako nas ludak spakuje u kuće i skrati radno vreme prodavnica. Pijace su već zatvorene, što automatski podrazumeva veću navalu na prodavnice.

 

Policijski čas koji traje 24h, ne podrazumeva skraćeno vreme prodavnica. Njih (prodavnica) jednostavno više neće ni biti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, drgnk said:

Ako policijski čas bude trajao 24h, ko će da opslužuje milione ljudi po kućama hranom i lekovima. Ko će da izvlači leševe iz stanova i kuća, pošto bi mera ubila više ljudi nego korona virus? Celokupna proizvodnja staje pa tako i ona sa proizvodima koji su neophodni za život. A svemu tome bi prethodile kilometarske kolone ispred prodavnica i lekova, tučnjave, haos i anarhija. Kako on to zamišlja da sprovede?

Ako politicar prica gluposti ne morate mu verovati :classic_smile:

On uopste ne zamislja da to sprovede nego preti bezveze.

Ko ce tu meru da sprovede? razmisli.

4 minutes ago, Laki John Terry said:

Coveku iz mog okruzenja, kome danas isticao karantin od 14 dana nakon dolaska iz inostranstva, samo javili "jos dve nedelje". Eno ga hvata se za glavu. Nit on bolestan niti njegovi ukucani, niko nikakve simptome.

 

 

Meni nije jasno, jel imaju oni neko objasnjenje za izolaciju od 28 dana? Posto ja nisam nigde drugde videla preporuku za to od onog prvog suskanja da se kod nekih virus pojavio nakon 28 dana, ali niko nije uvodio vise do 14 dana da ja znam.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zoe Bg said:

Bas me zanima hoce li sutra biti navale na prodavnice. 

 

Nešto mi se čini da hoće, pa će ludak biti ljut na pastvu koja ne sluša preporuke da se ne stvaraju zalihe.

 

1 minute ago, drgnk said:

Policijski čas koji traje 24h, ne podrazumeva skraćeno vreme prodavnica. Njih (prodavnica) jednostavno više neće ni biti.

Ne znam kako ludak inače zamišlja da se ljudi hrane, osim ukoliko ne vrše fotosintezu. Sendvičara nešto i nema da pomognu, a stomak je zeznut, traži hranu...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Meni nije jasno, jel imaju oni neko objasnjenje za izolaciju od 28 dana? Posto ja nisam nigde drugde videla preporuku za to od onog prvog suskanja da se kod nekih virus pojavio nakon 28 dana, ali niko nije uvodio vise do 14 dana da ja znam.

 

Sa' će to da objasni dr Kon ili one dve nafrakane guske. Postavio sam ranije njegove prognoze od pre desetak godina, pa računam da je i ovde briljirao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa u Italiji sa onakvim stanjem i izolacijom prodavnice rade i ja mislim da je sema da jedan iz porodice moze jednom dnevno u prodavnicu koja mu najbliza, apoteku i sl.

Varijanta da kaze od sutra Je 24/7 karantin, pose sedam dana razbijanje i pljacka prodavnica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

@Angelia

Mozda Vucic masturbira na to, ne znam. Drugo objasnjenje nemam. Covek dve nedelje nije mogao iz stana. Sad jos dve. Snabdeva ga klinja iz ulaza. Zamisli sad i klinju posalju na dve nedelje...

Ne pratim vesti iz SR, jedino ovde vidim ponesto ili ako neko postavi link.

Ali mi nije jasno da nisu ponudili neko objasnjenje, posto razumem da se tu radi o ljudima koji su usli u zemlju nakon 14og.

To se pretvara u cisto maltretiranje ljudi, oni verovatno nisu ni uspeli da se spreme za takvu izolaciju.

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Sa' će to da objasni dr Kon ili one dve nafrakane guske. Postavio sam ranije njegove prognoze od pre desetak godina, pa računam da je i ovde briljirao.

Pa ceo svet koristi 14 dana, a oni imaju naucnih saznanja da treba 28? :classic_blink: Napredna ta SR.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CLakiSH said:

Pa u Italiji sa onakvim stanjem i izolacijom prodavnice rade i ja mislim da je sema da jedan iz porodice moze jednom dnevno u prodavnicu koja mu najbliza, apoteku i sl.

Varijanta da kaze od sutra Je 24/7 karantin, pose sedam dana razbijanje i pljacka prodavnica.

Ma pusti ti Italiju, ovde imamo posla sa teškim ludakom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CLakiSH said:

Pa u Italiji sa onakvim stanjem i izolacijom prodavnice rade i ja mislim da je sema da jedan iz porodice moze jednom dnevno u prodavnicu koja mu najbliza, apoteku i sl.

Varijanta da kaze od sutra Je 24/7 karantin, pose sedam dana razbijanje i pljacka prodavnica.

U Italiji se ljudi i dalje guraju u gradskom prevozu, tako da oni nisu bas najbolji primer.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Sa' će to da objasni dr Kon ili one dve nafrakane guske. Postavio sam ranije njegove prognoze od pre desetak godina, pa računam da je i ovde briljirao.

Pa on je do sada promenio price za Koronu jedno 5 puta od starta, tako da gotovo nema slucaja koji nije pokrio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...