Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 minutes ago, n4l1m said:

leci se preagresivno, kreira se veca panika nego sto bi trebalo, pravi se live statistika itd

ako se secate pre par dana sam bio kazao, el moguce da u svim drzavama imamo epidemiologe koji nemaju pojma, posto su prvo izjavljivali da opasnost ne postoji, a onda nakon par dana skroz okrenuli plocu.. u smislu, da je stigla drugacija direktiva iz senke..

koji vam deo nije jasan u recenici preagresivno lecenje?

16xp-kim-horse1-articleLarge.jpg?quality

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

Preagresivno lecenje - definicija po kolegi forumasu: stavljanje coveka, koji se gusi, na respirator i davanje mu kiseonika. :classic_blink:

jes' vala, treba da ga puste da se odma' ugusi. :classic_dry:

 

preagresivno lecenje je kljukanje pacijenata antibioticima, hlorokinima koji su toksicni(gde je nemali broj onih koji su to culi, sami sebe leceli pa preminuli), interferonima itd..

respirator je masina koje ce samo da dise umesto pacijenta, i to je uredu kad se radi hirurska intervencija, kada je pacijent u komi, ali tada su pluca su zdrava..

u ovakvim situacijama kad pacijent dise a alveole nisu zdrave, tj po narodski pluca ne rade, respirator malo sta moze da pomogne, statisticki manje, nego da se pacijent ne stavi na isti.. 

Link to comment
Share on other sites

Jeste da je ovaj lud, ali da je baš ovoliko lud...

 

Vučić: Zabrana kretanja 24 sata ako građani ne promene ponašanje

Quote

...Upitan kako će se ići u prodavnicu, predsednik je odgovorio - ne ide se u prodavnicu i dodao da o tome razmišlja svaki dan...

 

Ja bih više voleo da umrem od neke bolesti nego od gladi. Jebali ga stručnjaci sa sve dr Konom na čelu. Da se podsetimo koliko je ovaj lik stručan:

Kon: Dva miliona obolelih na jesen

Za funkcionalno nepismene: vest o ovoj prognozi je od pre deset godina. Koga ne mrzi da gugla, isti doktor je bio umešan u aferu oko nabavke vakcina.

 

Nešto razmišljam, više bih imao poverenja u dobrog veterinara nego u SNS doktore.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

E da su ovako svi pristupili problemu korona bi bila bitna koliko je bio i SARS i ostalo sto je proslo, obican covek to ne bi osetio i zivot bi isao dalje, a ovako "veliki vozd" je upravo najavio da ce tokom sledece nedelje uvesti dvadesetcetverocasovni policijski sat, drugim recima totalni pakao. Prica se o demokratiji, a ovde imamo klasicno nasilje manjine nad vecinom i nikom nista.

 

Covid-19 nije SARS, iako ga izaziva sličan virus. Mnogo lakše se prenosi, jer je osoba infektivna i pre pojave simptoma, čak ne mora i da ih ima uopšte ili su blagi, što kod SARS-a nije bio slučaj, samim tim je uprkos nižoj smrtnosti sveukupni efekat mnogo dramatičniji. 

 

45 minutes ago, n4l1m said:

1. lol argumentovano nema sta

2. nema je ili ne znas naci?

 

1. Da li si ti normalan? Ako navedeš neku tvrdnju, nije dovoljno da samo zalepiš neki sumnjivi video sa YT-a kao dokaz i kad ti neko kaže da nisi u pravu onda moraš i da dokažeš da jesi jer si ti taj koji je izneo tvrdnju. Ja da dokazujem da tvoje budalaštine nisu tačne, neću.

2. Vidi pod 1. Na tebi je teret dokazivanja, ti si taj koji treba studiju da stavi na sto i potkrepi svoje tvrdnje, a ne da uputi sagovornike da idu u biblioteku da traže sami.

 

Ovo je sve što ću ti odgovoriti jer:

 

30 minutes ago, n4l1m said:

leci se preagresivno, kreira se veca panika nego sto bi trebalo, pravi se live statistika itd

ako se secate pre par dana sam bio kazao, el moguce da u svim drzavama imamo epidemiologe koji nemaju pojma, posto su prvo izjavljivali da opasnost ne postoji, a onda nakon par dana skroz okrenuli plocu.. u smislu, da je stigla drugacija direktiva iz senke..

koji vam deo nije jasan u recenici preagresivno lecenje?

 

sad je dosta, neko ti je već rekao, ovo su ozbiljne teme, a ne košarka, ideš na odmor, za drugom Bek-om, s obzirom da si imao njegov primer, ti počinješ sa 7 dana, svako sledeće obesmišljavanje diskusije ovakvim trolerskim upadima i obskurnim video klipovima vuče duplu kaznu. Uostalom blješti ti crveno u vrhu svake strane molba da se to ne radi. 

 

39 minutes ago, sasa965 said:

Nisu blesavi da ispuste bonuse.

 

Kakve bonuse?

 

Edit. Da dodam na ban titu - videh upravo poslednji post, čovek jednostavno priča identičnu priču koju je čuo na YT-klipu onog makedonskog infektologa koji kruži poslednjih par dana po netu, znači nema tu ni a od argumenata, čisto trolovanje a la tito. 

Edited by Eddard
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

@DJ_Vasa koje umiranje to mi nije u stogodišnjem planu. Niko tebe ni tvoje neće paziti kao ti.
Koje bre zabrane kretanja, samo pamet u glavu.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Nije ni meni, al' kad imamo ludaka na mestu kormilara, svašta mi pada na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni meni, al' kad imamo ludaka na mestu kormilara, svašta mi pada na pamet.
Sad samo sebe čuvaš, ako možeš pomogneš. ovde je slična situacija, ja im dajem kredit, samo zbog toga što iako sam karantin variole preživeo kao klinac i dalje ništa o ovome ne znam. Svi nagađamo, jedni su mislili da će izgraditi imunitet prirodnim putem, drugi karantinom, a svi su pogrešili. Pazi taj je bio ludak i pre, ali ovo je svakako iznad svačijeg intelektualnog sklopa.
Pamet u glavu i distanca od svih.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U selu fasovao virus naorednjak, čak kriznog štaba Zrenjanina. Imao je dozvolu za 24 sata kretanja, bez ograničenja. Kažu da je baš maksimalno to koristio. 

Jedna mala trivija, lik je bio portir u opštini Bečkereka. Ne zna se da li je završio i trogodišnju.

Član kriznog štaba.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

Nije Vaso to, nego treba da se čuje i predstavnik druge strane, a ne samo "struka"....jbg kad imamo više uhapšenih nego zaraženih...

 

Druže moj, boldovani deo rečenice se ne slaže sa prvim, osim ako nisam pogrešno shvatio. Da si nam živ i zdrav, a kada ludilo prođe, nadam se da ću se bar jednom uputiti do Niša pa da pijemo kafu.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno nesto ne mogu da skapiram. Imas na nivou drzave sigurno hiljade zdravstvenih radnika u nekoj samoizolaciji, a vamo kukas da ti fale ljudi. Pazi nemam nikakve veze sa medicinom, al jbt zdrava logika, uzmes 1 dan istestiras sve te zdravstvene radnike i ko je ok vratis na posao, pa sigurno ih preko 50% nije zarazeno. Stvarno ne mogu da razumem

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djurava said:

Ja stvarno nesto ne mogu da skapiram. Imas na nivou drzave sigurno hiljade zdravstvenih radnika u nekoj samoizolaciji, a vamo kukas da ti fale ljudi. Pazi nemam nikakve veze sa medicinom, al jbt zdrava logika, uzmes 1 dan istestiras sve te zdravstvene radnike i ko je ok vratis na posao, pa sigurno ih preko 50% nije zarazeno. Stvarno ne mogu da razumem

.... ako imaš testove...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Belgrade said:

Mene ova najava za 24/7, osim sto je nepotrebna i besmislena, plasi da je uvertira tj. trening za ono sta predstoji nakon korone... zna i on da ce nezadovoljstvo i bes kod gradjana biti velik i nekontrolisan...

Pa ako baš hoće da ode kao Gadafi ili Čaušesku, njegov izbor. Vidim da ga kod mene u kraju vlasnici pasa baš i ne konstatuju, a pošto će mnogi uskoro da budu gladni, čini mi se da će napad na samoposluge biti sledeći korak. Onda će biti kasno.

Link to comment
Share on other sites

Ako policijski čas bude trajao 24h, ko će da opslužuje milione ljudi po kućama hranom i lekovima. Ko će da izvlači leševe iz stanova i kuća, pošto bi mera ubila više ljudi nego korona virus? Celokupna proizvodnja staje pa tako i ona sa proizvodima koji su neophodni za život. A svemu tome bi prethodile kilometarske kolone ispred prodavnica i lekova, tučnjave, haos i anarhija. Kako on to zamišlja da sprovede?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...