Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, Sunshine State said:

Samo Dr Srdja Jankovic prica normalno!

 

Gledam Srbiju i Hrvatsku - otprilke isti broj zarazenih, a u Srbiji duplo vise umrlih, i to za kraci period

Bravo. To i ja pratim. 

Msm da nasi zato ne testiraju vise ljudi, da ne bi bili "gori" od komisija.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ako stvarno testiraju ove najugrozenije (sto su bili u kontaktu sa zarazenim) fin procenat drzimo 30% zarazenih.
Raduje sto su podigli testiranje..
Iz svetskih vesti bogami i Holandija 1104z/132u polako upada u ambis.. Svedjani nesto muvaju nisu juce izbacili brojke a danas samo 5 nastradala, smrdi tu nesto.

Izgleda da NL ne gleda na to tako:

 

BROJ zaraženih koronavirusom u Nizozemskoj danas je prešao 10 tisuća, objavile su tamošnje zdravstvene vlasti, no dodavši kako se čini da rast broja preminulih i hospitaliziranih pada. 

Nizozemski nacionalni institut za zdravlje RIVM u svojoj je dnevnoj objavi potvrdio da je broj zaraženih narastao za 1.104, na njih 10.866.

U posljednja 24 sata 132 ljudi je preminulo, čime je broj mrtvih narastao na 771. 

„Kao i prethodnih dana, broj hospitaliziranih pacijenata i preminulih raste sporije nego što se očekivalo bez mjera“, objavio je RIVM. 

Link to comment
Share on other sites

Znaci ni ovi vise ne znaju sta pricaju, svaka 2-3 dana menjaju pricu, pre neki dan Masovno testiranje, nova stratgija, napadamo virus..., sad Testiranje samo po sebi nista ne znaci... 

Za crkvu ajde sto se vade da to nije njihova odluka ali ne smeju otvoreno da kazu ni sta je njihova preporuka. 
Postaju bas odvratni, marionete u rukama politicara

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Može pitanjce za žene?

Koliko dnevno vremena treba provesti na šminkanju da bi izgledao kao  dr Kisić Tepavčević?

20min za zenu kojoj je to svakodnevna rutina.

 

Na stranu sto je ona jako lepa zena, pa i da pogresi nesto, ne bi se videlo.

 

A i sminka joj je vrhunskog kvaliteta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Green23 said:

82 pozitivnih, 294 negativnih 

I dalje mali testiramo, a mislim i da masimo testirane.

 

20 minutes ago, ZiS said:

I Kon pokusava da vice...zarazio i njega ovaj Vuc-Cov virus...

 

Uhuh Kon ozbiljno gasira danas.

 

Vidim tek sad kaze da su prvi testovi bili preskupi. Jbg, verujem da je bilo svakakvog mesetarenja, jebes slobodno trziste u ovakvim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

ovo bih ja:

 

South Korea employed a central tracking app, Corona 100m, that publicly informs citizens of known cases within 100 metres of where they are.

 

 

U Pekingu je funkcionisala takva aplikacija još u februaru. Blinka crveno na zgradu npr. u kojoj je neko zaražen Coronom.....tako mi rekoše gađan Bidžinga. Aplikacija sew zove CBN Data..

 

spacer.png

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sunshine State said:

Izgleda da NL ne gleda na to tako:

 

BROJ zaraženih koronavirusom u Nizozemskoj danas je prešao 10 tisuća, objavile su tamošnje zdravstvene vlasti, no dodavši kako se čini da rast broja preminulih i hospitaliziranih pada. 

Nizozemski nacionalni institut za zdravlje RIVM u svojoj je dnevnoj objavi potvrdio da je broj zaraženih narastao za 1.104, na njih 10.866.

U posljednja 24 sata 132 ljudi je preminulo, čime je broj mrtvih narastao na 771. 

„Kao i prethodnih dana, broj hospitaliziranih pacijenata i preminulih raste sporije nego što se očekivalo bez mjera“, objavio je RIVM. 

Blago njima sto tako gledaju. Nego koliko ICU su zauzeta nesto tipa 905 od 925. Pa su poceli da salju pacijente u Nemacku

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, urosg3 said:

Može pitanjce za žene?

Koliko dnevno vremena treba provesti na šminkanju da bi izgledao kao  dr Kisić Tepavčević?

15-20 minuta, zavisi od rutine a mislim da je brza. Plus ima stalne trepavice, to daje utisak teze sminke. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Može pitanjce za žene?

Koliko dnevno vremena treba provesti na šminkanju da bi izgledao kao  dr Kisić Tepavčević?

 

 

pitah se ko je ta kisic tepavcevic...kad ono, ona je na domacim ekranima

 

na prvi pogled, klasicna scenska sminka, podloga je beli krec iz neke konzerve nalik na farbu za zidove, zatim ide puder, senke, maskara ...

 

na takav nacin se zene izvan kamera nikada ne sminkaju,

ali zato kada takve kucno nasminkane izadju pred kameru izgledaju kao bolesne, a ove druge se pre nastupa srede pa izgledaju ovako okreceno

za takav izgled onaj krec ili gips, sta li je tacno,  iz konzerve je najznacajniji i mozes za par sekundi da izgledas kao gejsa, posle idu boje po zelji...

 

...naravno to ne prihvataju sve tv gosce da im se uradi. Ali ova tepavcevicka voli da izgleda vostano.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BojanaCZV said:

Inace, mene doktorka Kisic umiruje.

 

Deluje tako svedeno i pribrano u svakom trenutku.

 

I mene isto

 

Kako god ovo zvucalo 😁

4 minutes ago, BojanaCZV said:

Inace, mene doktorka Kisic umiruje.

 

Deluje tako svedeno i pribrano u svakom trenutku.

 

I mene isto

 

Kako god ovo zvucalo 😁

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Meni i dalje nije baš nešto jasna jedna stavka. 

Dakle, rekli su da je bio kriterijum da se neko testira ukoliko je imao neposredni kontakt sa obolelim i simptome, a sada će testirati i one koji su imali kontakt, ali nemaju neke veće zdravstvene probleme. I to je u redu, ali, rečeno je brdo puta da je virus mogao da se prenese kapljično ili tako što bi neko dodirnuo neku površinu sa kojom je zaraženi imao kontakt. Dakle, postoji solidna šansa da je pozitivna osoba zarazila nekoga sa kojim nije bliska ili nije ni bila svesna da je imala kontakt(osoba u prolazu, u prodavnici itd..). Mene sada zanima, da li to znači da ako neka osoba razvije ozbiljnije simptome, a nije imala niti jedan njima poznat konktakt sa zaraženom osobom i dalje neće moći da se testira? Dakle tu ne govorim o običnom grebanju u grlu, nego temperaturi, kašlju itd. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...